Šta Srbi znaju o desnici i ko je u Srbiji predstavlja?

Mozda ti imas neku rafiniraniju listu karakteristika levice, kolega, pa slobodno navedi. Ipak je to jedna racionalna, naucno potkovana ideologija, podlozna analizi, a ne neki tamo nadiskustveni misticizam.

Od toga imamo jednostavan standard koji ce nam reci sta je levica a sta ne, posto ovde oko toga postoji dosta zabune. Zvuci korisno.
Ja stvarno ne znam šta sad hoćeš?

Jesam li pristao na onaj spisak osobina? Jesam.

A to da je manjkav, manjkav je brate i kao takav može proći samo u ovakvoj neformalnoj diskusiji.

Ali, ponavljam moraš isto tako okarakterisati i desnicu.
 
Ja stvarno ne znam šta sad hoćeš?

Jesam li pristao na onaj spisak osobina? Jesam.

A to da je manjkav, manjkav je brate i kao takav može proći samo u ovakvoj neformalnoj diskusiji.

Ali, ponavljam moraš isto tako okarakterisati i desnicu.

Hocu da ti korigujes listu ako nisi zadovoljan. Bice interesantno videti sta bi promenio.
 
Hocu da ti korigujes listu ako nisi zadovoljan. Bice interesantno videti sta bi promenio.
Napraviti tako nešto značilo bi raditi sasvim suprotno od ovoga
Eskiviramo, dakle, anahronizme, ne zamaramo se razmisljajuci ko je bio levo a ko desno u Sparti ili Otomanskom carstvu, izbegnemo kao nebitne ideoloske podele medju trockistima, socijaldemokratama, itd. i levicom nazovemo politicke pokrete koji se odlikuju nekim kljucnim osobinama.
a to je brate golem posao.
 
Данас је забрањено бити десничар. Прави десничари су данас једино организације Образ, 1389, Национални Строј... Политичких партија нема. Леви издајници кроје судбину земље и због тога смо и изгубили Косово и изгубићемо Војводину и Рашку,...

 
Procitao sam svih 5 stranica ove teme. Da postavim jedno prosto pitanje: Da li neko od Vas zna sta znaci ,,levica", a sta ,,desnica"? Ako zna, neka napise definiciju. Procitah da je neko napisao da je LDP levica...haha, kakva glupost. Takodje, biti levi ili desni u politickom, ne mora da znaci da ces takav biti i u ekonomskom smislu. Za sve koji nisu sigurni da li su im stavovi levicarski ili desnicarski, autoritarni ili liberalni (posto se ne gleda vise samo horizontala, vec i vertikala, preporucujem politicki kompas .
Evo linka: http://www.politicalcompass.org/

Evo gde se ja nalazim - umereni liberal.

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos...22710391231_1334982676_30779980_3920924_n.jpg
 
u, odlicna sema, zaista. Nije bas tacna, ali je onako...pruza uvid u stvar. Super. Jedan problem samo postoji. Nema centra, koji bi trebali da zauzmu liberalne demokrate, da ne kazem liberali. Takodje, ovo je neka americka sema, a liberal u Americi se razlikuje od liberala u Evropi. Ovde je u stvari podela na socijalne liberale i liberalne konzervaticve, britanskim recnikom.
 
Poslednja izmena:
u, odlicna sema, zaista. Nije bas tacna, ali je onako...pruza uvid u stvar. Super. Jedan problem samo postoji. Nema centra, koji bi trebali da zauzmu liberalne demokrate, da ne kazem liberali. Takodje, ovo je neka americka sema, a liberal u Americi se razlikuje od liberala u Evropi. Ovde je u stvari podela na socijalne liberale i liberalne konzervaticve, britanskim recnikom.

Da, ovo je očito podela po američkim standardima. To se vidi po nekim pitanjima koja su njima bitna, u Evropi manje.

A kako si ti ispao umereni liberal, nema tamo na osi umerenih, samo levi i desni? :-)
 

Back
Top