Srpski snimatelj među uhapšenima u konvoju za Gazu

А шта је Израел урадио?


Na Dunavu ništa.

Što bi on brinuo o nama kada ni mi sami to nećemo.

Ali samo pojedinci kod nas hoće da budu dobre ovce za šišanje. Nećemo svi. Zato ja i ti ovoliko polemišemo oko toga.

Ja nemam nameru da pripadam tvom stadu. Možda nekoga još i uhvatiš na prevaru ali veruj mi da ćeš takvih imati sve manje i manje. Čobanima je mesto pod giljotinom.
 
Да Мито, та Газа је најнасељеније место на свету, препуна избеглица и потомака избеглица које су створили Јевреји кад су чистили Арапе и усељавали Јевреје, градили насеља и кибуце за њих...
Није део Израела, јер има око 2 милиона људи, па је крупан залогај за Израел, људи памте прогоне са своје земље и огорчени су на Јевреје, итд...
 
Замисли да смо ми ради совје безбедности, чисто превентивно, кренули да сравнимо са земљом Албанију...
Каква би била реакција по свету, између осталог реакција Јевреја по разним белосветским форумима и организацијама?


Grešiš. Do toga nikada ne bi došlo da smo 1991.g. srvavnili Sloveniju ali onako kako treba.

I garantujem ti da se niko ne bi javio.
 
Једна од већих и можда највећа наша грешка је ШТО НИСМО ЗАТВОРИЛИ ГРАНИЦУ ПРЕМА АљБАНИЈИ...
Ко каже да нисмо? И имали смо право на то, свака земља има право да затвори своје границе, своје, а не туђе...
Али нама је због ционистичке пропаганде постало нормално да Израел може да ради шта му падне на памет...
 
Ко каже да нисмо? И имали смо право на то, свака земља има право да затвори своје границе, своје, а не туђе...
Али нама је због ционистичке пропаганде постало нормално да Израел може да ради шта му падне на памет...

Pa da.Ljudi širom sveta prihvataju postojanje izraela kao i postojanje bilo koje druge zemlje pa samim tim i pravo na odbranu te zemlje od "terorizma".
 
Pa da.Ljudi širom sveta prihvataju postojanje izraela kao i postojanje bilo koje druge zemlje pa samim tim i pravo na odbranu te zemlje od "terorizma".

Ма да, и Амери се у Ираку и Авганистану само "бране"...
И код нас су се само бранили, бранили "демократске" вредности..
 
А шта мислип од чега живи 2 милиона људи на тако малом простору..
Од хуманитарне помоћи која стиже под заставама бродова које нису обухваћене блокадом или на други начин.
У Гази не живе него преживљавају, као и већина Палестинаца, остали се баве криминалом заједно са Израелцима, или ринтају за јевеје и прелазе границу да би прехранили породице. Са друге стране се рокају, и ја сад треба да кажем да овај наш Србин није знао где иде и да су на бродовима били чисти хуманитарци..
Ја то не знам, како ти то тврдиш, на основу чега?
 
Од хуманитарне помоћи која стиже под заставама бродова које нису обухваћене блокадом или на други начин.
У Гази не живе него преживљавају, као и већина Палестинаца, остали се баве криминалом заједно са Израелцима, или ринтају за јевеје и прелазе границу да би прехранили породице. Са друге стране се рокају, и ја сад треба да кажем да овај наш Србин није знао где иде и да су на бродовима били чисти хуманитарци..
Ја то не знам, како то то тврдиш, на основу чега?
А ја те опе по стопрви пут питам ко је то одредио који бродови и под коим заставама нису обухваћени блокадом, а који јесу?

Што се Србина тиче, ја само питам по ком правном основу он лежи у израелском затвору, како је тамо доспео, ко га оптужује и за шта? Ваљда имамо право да знамо толико о свом држављанину...
 
Hoću da ti kažem kako se neke stvari daju preduprede i nedozvoli se eskalacija sukoba.

Pošto je sada aktuelna borba protiv terorizma to je isto.

Како је то лепо кад си слободан да одеш чак у Авганистан да би нешто предупредио...
А замисли, нама нису дозволили да на КиМ ништа урадимо, а камоли да предупредимо...

А најлепше кад имаш људе који ти верују да се браниш нападом на цивиле на броду, упадом командоса терориста на брод који је по међународном праву туђа територија, и то у међународним водама... Стварно дивно...
 
Ма да, и Амери се у Ираку и Авганистану само "бране"...
И код нас су се само бранили, бранили "демократске" вредности..


Opet pokušavaš da mešaš pojmove !?
Amerika je jedan neviđeni svinjac koju treba srpati u obor da više nikoga ne ugrožava. I staviti pod međunarodni protektorat jer je sklona svim mogućim i nemogućim izazivanjima sukoba.


Jel Izrael napao Srbiju ili vodi računa samo o svojo granici ?
 
Opet pokušavaš da mešaš pojmove !?
Amerika je jedan neviđeni svinjac koju treba srpati u obor da više nikoga ne ugrožava. I staviti pod međunarodni protektorat jer je sklona svim mogućim i nemogućim izazivanjima sukoba.
Напротив, говорим о једној те истој ствари, само то теби није јасно...

Jel Izrael napao Srbiju ili vodi računa samo o svojo granici ?
Граница на броду под турском заставом у међународним водама????
 
Srpski snimatelj među uhapšenima u konvoju za Gazu Video


Srđan Stojiljković, srpski snimatelj koji je bio na jednom od brodova koji su u ponedeljak želeli da probiju izraelsku blokadu Palestinaca u pojasu Gaze, prebačen je sa još 480 ljudi u zatvor u gradu Ber Ševa u pustinji Negev na jugu Izraela, rečeno je “Blicu” u Ambasadi Srbije u Tel Avivu.

Srđan Stojiljković, jedan od putnika u napadnutom konvoju za pomoć Gazi, trenutno je u izraelskom zatvoru

Taj zatvor je jedan od dva najčuvanija u Izraelu, a u njemu kaznu služi i Abdulah Barguti, glavni konstruktor bombi za islamističku organizaciju Hamas, koji u Ber Ševi izdržava 67 doživotnih robija.

Stojiljković se sa ostalim aktivistima iz konvoja koji je nosio pomoć za Pojas Gaze nalazi od ponedeljka u pritvoru u Ber Ševi, na jugu Izraela.

Izraelske vlasti saopštavaju da je svaki pritvorenik po prispeću u zatvor dobio paket u kojem se nalaze donji veš, ćebad, peškiri i pribor za higijenu


Otpravnik poslova u ambasadi Srbije u Izraelu Milutin Stanojević je otputovao u Ber Ševu, radi razgovora sa Stojiljkovićem.


Još uvek nije poznato za koju je novinsku kuću Stojiljković radio u trenutku kada je uhapšen, ali je ranije kao snimatelj "frilenser" sarađivao sa "Asošijeted presom".

Predstavnici izraelske uprave zatvora saopštili su da uhapšeni neće moći biti izvedeni pred sud jer su privedeni po posebnoj naredbi Ministarstva unutrašnjih poslova, ali će im biti dozvoljeni susreti s advokatima i konzulima matičnih država.


Izraelske vlasti saopštile su da je na brodovima bilo ukupno 679 ljudi iz raznih zemalja (Oman, Malezija, Makedonija, Jemen, Bahrein), kao i putnik s Kosova.


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/192001/Srpski-snimatelj-medju-uhapsenima-u-konvoju-za-Gazu

"srpski snimatelj..."uz svo poštovanje,on nije srpski snimatelj,već je poreklom iz Srbije,a radi za stranu novinsku agenciju kao snimatelj.:roll::rtfm:
 
Како је то лепо кад си слободан да одеш чак у Авганистан да би нешто предупредио...
А замисли, нама нису дозволили да на КиМ ништа урадимо, а камоли да предупредимо...

А најлепше кад имаш људе који ти верују да се браниш нападом на цивиле на броду, упадом командоса терориста на брод који је по међународном праву туђа територија, и то у међународним водама... Стварно дивно...


Za to smo mi sami krivi.
Niti znamo šta hoćemo niti koliko hoćemo. Ko u klin ko u ploči a tako je samo tamo gde mačke nema. Tu miševi kolo vode.

Zato smo uvek imali uspone i padove. Kada pomislimo da smo neko i nešto odmah se opustimo i odmah se pojavi more lupeža koji hoće da ima sviju ličnu prćiju na kojoj je glavni. A kada vidimo da ti lupeži ne vrede ničemu onda nađemo jednog koji sve njih potpa u vreću i baci u reku.

I tako nam se dešava već vekovima i svaki put smo na početku.
 
Za to smo mi sami krivi.
Niti znamo šta hoćemo niti koliko hoćemo. Ko u klin ko u ploči a tako je samo tamo gde mačke nema. Tu miševi kolo vode.

A ови што имају слободу да упадају на туђе бродове или да иду у Авганистан да би се "бранили", они нам нису криви што су нам бацали бомбе по главама и нису дозволили да заведемо ред у својој земљи?
 
A ови што имају слободу да упадају на туђе бродове или да иду у Авганистан да би се "бранили", они нам нису криви што су нам бацали бомбе по главама и нису дозволили да заведемо ред у својој земљи?



Opet ti mešaš babe i žabe.

Kakve veze ima brod i Avganistan ?

Brod je tražio đavola na Izraelskoj grnici.

Isto kao i Amerikanci u Avganistanu.

PS Jedina veza je što i brod i Amerikanci traže đavola.
 
Opet ti mešaš babe i žabe.

Kakve veze ima brod i Avganistan ?

Brod je tražio đavola na Izraelskoj grnici.

Isto kao i Amerikanci u Avganistanu.

PS Jedina veza je što i brod i Amerikanci traže đavola.

Даклем, брод нити је ишао у Израел, нити ка израелској граници, да ли је могуће да толико ниси у стању да схватиш и прихватиш, да Газа није у Израелу.
Даље, брод је нападнут у међународним водама на чисто пиратски начин, тј. гусарски, пошто је напад кренуо са територије Израела.
Даље, принцип по коме се напад оправдава је исти као и принцип по коме су Американци напали Авганистан, деловање ван своје територије ради заштите својих интереса, при чему се било шта може прогласити за ствар од виталног националног интереса.
Даље, САД су у Авганистану и Ираку, а могуће сутрадан и у Ирану само извршиоци наређења, ционистичке марионете, њима одавно управљају ционисти са Вол Стрита, исти ти који су и креирали државу Израел и који је одржавају деценијама...
 
Даклем, брод нити је ишао у Израел, нити ка израелској граници, да ли је могуће да толико ниси у стању да схватиш и прихватиш, да Газа није у Израелу.
Даље, брод је нападнут у међународним водама на чисто пиратски начин, тј. гусарски, пошто је напад кренуо са територије Израела.
Даље, принцип по коме се напад оправдава је исти као и принцип по коме су Американци напали Авганистан, деловање ван своје територије ради заштите својих интереса, при чему се било шта може прогласити за ствар од виталног националног интереса.
Даље, САД су у Авганистану и Ираку, а могуће сутрадан и у Ирану само извршиоци наређења, ционистичке марионете, њима одавно управљају ционисти са Вол Стрита, исти ти који су и креирали државу Израел и који је одржавају деценијама...



Ako su ti to sve žalbe onda molim te njih primam od 03-04h svakog prvog u mesecu.

Do tada me ne smaraj.
I žali se svom kućnom savetu.


Napred Izrael i samo tamani štakore. I mi će mo uskoro svoje......
 

Back
Top