Usamljenost

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
114.780
gledam neki reziran filmic na tiktoku gde jedan lik dolazi u kafic, porucuje mafin, stavlja svecicu, duva i kao osoblje restorana vidi to, sazali se na njega i donose veliku tortu sa sve vatrometom, pevaju sa njim i napravili su atmosferu i drustvo za rodjendan da nije sam.
klasicna americka limunadica...nja nja itd..

medjutim ono sta me je navelo na razmisljanje su komentari.
vec znate da ja vise od vesti i klipova volim da citam komentare..to mi je zanimljivo.

sami komentari su bili strasni...javljali su se ljudi i muskarci i zene, po profilnim fotkama vidis da ima i zgodnih zena :D
svi su pricali istu pricu 5..10..20..30 godina su sami, nemaju nikog, proslavljaju sami rodjendan otkad su im pomrli roditelji, sami putuju ili su prosto ucaureni u sredinu bez neke interakcije sa njom itd itd...

zapita se covek koliko su neki ljudi usamljeni.
ja sam verovatno imao srece u zivotu ili neceg drugog ne znam ni sam da iako sam prolazio kroz velika sr.anja u zivotu nikad nisam bio sam, uvek su oko mene bili prijatelji ili rodbina, imao sam sa kim da popricam, da budem, da se druzim, da idem...

ali ovi komentari su bas ostavili utisak na mene koliko oko nas ima usamljenih koji prosto vicu za drustvom, ali da li su i oni sami krivi zbog te situacije?

koliko je osoba sama kriva sto je usamljena i koliko je moderno drustvo generalno usamljeno?

eto i jedne ozbiljen teme od mene
@Kćerka Direktora Cirkusa nemoj da me ubijes, vraticu se ja uskoro sa mojim standardnim laganim oj-ha temama.
ovo je bio samo trenutak slabosti :D
 
Internet je sve sjebo,da ga nema svi bi bili napolju kao nekad i imali mogucnost upoznavanja,ne mora nista iz toga da bude ozbiljno ni ljubav ni prijateljstvo samo bi se normalno socijalizovali i manje samoubijali
Moj drugar je isto govorio o centralnom grejanju.

Pre smo svi ukućani sedeli u jednoj prostoriji i slušali jedan radio ili gledali jedan TV .

Ustvari nije kriv ni internet ni centralno.
Krivi su ljudi koji nemaju volju da se pokrenu
 
Moj drugar je isto govorio o centralnom grejanju.

Pre smo svi ukućani sedeli u jednoj prostoriji i slušali jedan radio ili gledali jedan TV .

Ustvari nije kriv ni internet ni centralno.
Krivi su ljudi koji nemaju volju da se pokrenu
Ali nemaju gde da se pokrenu,kako mislis da pridju nekom ovisniku o netu koji je sve vreme na telefonu,u cudu bi gledali sto ih smaraju
Sretnem ortaka nije ni on sa zdravljem ok,raskantao se s ribom,otkacio prijatelje nisam nimalo iznenadjen,svako da istera neki svoj ego trip niko da popusti,ko ih iebe nek su sami ,meni je rasterecujuce da ih nemam pored sebe
 
Ko želi da nađe društvo naći će ga nekako makar preko interneta da kucka sa nekim. Ni to nije loša zamena.

Prednost interneta je što dolaziš sa raznim ljudima u kontakt, a možeš uvek da ih isključiš ako su ti dosadni.
A ako su problematični bezbedan si.
 
Izreke u korist samoće:

- Čovek pun duha i u potpunoj samoći se odlično zabavlja svojim mislima.

- On je nedruštven i usamljenik, a to znači on je čovek velikih sposobnosti.

- Oni koji stalno traže društvo, čine to jer lakše podnose druge nego sami sebe.

- U samoći mali duh oseća svu svoju bedu, a veliki duh svu svoju veličinu.
 
Ima puno usamljenih ljudi ali su oni sami često uzrok tome.
Kad se nema para ljudi odu,kad je kuca trosna ljudi odu,kad je stan star,bez renoviranja ljudi odu ~ ako nemaju koristi ljudi odu.Ljudi govore deci da se druze.sa.decom ciji roditelji imaju para te se javlja usamljenost kod onih koji nemaju toliko.Sestra koja se dobro udala za direktora koji je stan dobio od firme psihicki zlostavlja sestru koja nema para,nije se dobro udala.Brat koji je jaci, sposobniji psihicki zlostavlja slabijeg brata kinji jer je dobio vise nasledstva.

Finansijske razlike su uzrok usamljenosti.
Za to je odgovorna nemogucnost dostojanstvene zarade.
 
Izreke u korist samoće:

- Čovek pun duha i u potpunoj samoći se odlično zabavlja svojim mislima.

- On je nedruštven i usamljenik, a to znači on je čovek velikih sposobnosti.

- Oni koji stalno traže društvo, čine to jer lakše podnose druge nego sami sebe.

- U samoći mali duh oseća svu svoju bedu, a veliki duh svu svoju veličinu.
a da li je ovo samo tesenje?
 
Kad se nema para ljudi odu,kad je kuca trosna ljudi odu,kad je stan star,bez renoviranja ljudi odu ~ ako nemaju koristi ljudi odu.Ljudi govore deci da se druze.sa.decom ciji roditelji imaju para te se javlja usamljenost kod onih koji nemaju toliko.Sestra koja se dobro udala za direktora koji je stan dobio od firme psihicki zlostavlja sestru koja nema para,nije se dobro udala.Brat koji je jaci, sposobniji psihicki zlostavlja slabijeg brata kinji jer je dobio vise nasledstva.

Finansijske razlike su uzrok usamljenosti.
Za to je odgovorna nemogucnost dostojanstvene zarade.
ne mora da znaci
odlaze lazni prijatelji ali pravi ostaju.
 
Izreke u korist samoće:

- Čovek pun duha i u potpunoj samoći se odlično zabavlja svojim mislima.

- On je nedruštven i usamljenik, a to znači on je čovek velikih sposobnosti.

- Oni koji stalno traže društvo, čine to jer lakše podnose druge nego sami sebe.

- U samoći mali duh oseća svu svoju bedu, a veliki duh svu svoju veličinu.
Samoca je kad neko ostane sam dobrovoljno kad iseti potrebu.

Usamljenost je socijalna izolacija osobe od strane okruzenja.
 
Moja mama je znala reći, u doba kad je imala u kući dvije kćerke u teen godinama, skroz različite, vječno u verbalnom sukobu (često i fizičkom, ona mlađa ali bila jača :D od mene) sa mužem, našim tatom, kojeg je sve to silno zabavljalo pa je često i "navijao" u tim našim prepirkama što je sve skupa njoj išlo na živce:
-o Bože, daj mi da popijem kafu na miru u tišini i samoći, daj mi bolnicu.
Nakon 20 sec bi dodala:
-i to infektivnu kliniku, tamo nema posjeta!
 

Back
Top