СРБИЈА НА ПРОДАЈУ

Без трунке стида,на РТС Дневник2,лепо нас информисаше да је у припреми закон где странци више неће бити спречавани да земљу коју имају под закупом и трајно откупе....Идемо даље...И то ће у Србији проћи беѕ речи противљења....:eek:

Преки суд.
Ово је провршило сваку меру.
Па сад... или да позовемо Русе?
 
Без трунке стида,на РТС Дневник2,лепо нас информисаше да је у припреми закон где странци више неће бити спречавани да земљу коју имају под закупом и трајно откупе....Идемо даље...И то ће у Србији проћи беѕ речи противљења....:eek:

Misliš, situacija kao kad je Slobo otišao u Dejton, pa javio Miri: ,,Miro, zemlju sam prod'o, vidi šta ćemo sa stokom...,,

Btw, u procesu privatizacije nisu ,,poštedjene,, ni nepokretnosti. Probali smo varijante zadružne svojine-promašaj. SF komunističkih dogmatičara. Mnogo ličilo na ruski model. Svačije je ničije. Pa je na red došla društvena svojina, naravno, takodje, promašaj. Opet, svačije je ničije. Izmedju ta dva s*anja, bilo je raznih nacionalizacija (čitaj:podela otete zemlje), komasacija, bajagi privrednih i agrarnih reformi, ograničavanja veličine poseda da se ne bi razvili kulaci (bože moj!), da bi se na kraju završilo sa zapuštenim obradivim površinama pod korovom koje niko ne gleda, a kamoli obradjuje. Da se, takodje, ne zna ko je vlasnik čega. Da postoje preduzeća, poljoprivredna dobra sa vlasništvom u državnoj svojini, gde nikada geometri nisu kročili niti premerili posed, a kamoli da se zna dokle je državno...Haos u katastarskim knjigama, neproknjižene promene na nepokretnostima i po 4 decenije, nerešeni sporovi iz svojinsko-pravnih odnosa. Divota! S druge strane, po pitanju gradjevinskog zemljišta, naravno, kuća je tvoja, mislim zidovi, ali to nije slučaj, priko, sa zemljištem ispod...znaš, to ne možeš da otkupiš jer je vlasnik država...Ma da.

E pa, drugarice i drugovi, pioniri, domaći izdajnici, patriote i proleteri svih zemalja- urazumite se! Nema više toga. Na kraju krajeva, šta ste utrtali, ko ima-imaće još više, a ko nema - radiće za gazde. Preskočili smo kapitalizam, pa sad moramo da prodjemo to gradivo.

Mada, još nije zabeleženo da je vlasnik neke nekretnine ,,poneo,, istu sa sobom ili je razmestio u neku drugu državu. Svidjalo se to nekima ili ne, vlasništvo će se rasčistiti, katastarske knjige urediti, znaće se šta je čije i dokle, pa izvol'te...kupujte...A za državu, nemojte da brinete, ume ona o sebi da vodi računa - dokazano!

Nekretnina je roba, roba je za prodaju, roba ima cenu. Država može (i mora) da odredi svoje strateške interese i da se izjasni šta ,,uzima pod svoje,,. Ostalo, priko, mora na prodaju, tako ti je to.

Nema gazde bez Jakoba Jeriha.:D
 
Poslednja izmena:
Без трунке стида,на РТС Дневник2,лепо нас информисаше да је у припреми закон где странци више неће бити спречавани да земљу коју имају под закупом и трајно откупе....Идемо даље...И то ће у Србији проћи беѕ речи противљења....:eek:

To je jedna od najvecih gresaka koju cemo napraviti. Tako je i Madjarska prodala svoju zemlju, pa se sad kaje.
 
Без трунке стида,на РТС Дневник2,лепо нас информисаше да је у припреми закон где странци више неће бити спречавани да земљу коју имају под закупом и трајно откупе....Идемо даље...И то ће у Србији проћи беѕ речи противљења....:eek:

Nije bitno ko je vlasnik zemlje, već kome plaća porez...
 
Nije bitno ko je vlasnik zemlje, već kome plaća porez...

Bitno je...evo dole objasnjenja:

I ne vidim zašto je problem kada nešto državno bude kupljeno od strane stranog gangstera, lopova? Ni naši nisu ništa bolji, čak štaviše...

Zato sto je onda to njegovo i moze da radi sta hoce, pogotovu ako su hiljade i hiljade hektara (spojenih) u pitanju. Moze da skladisti nuklearni otpad, npr....
P.S. I ne kaze se "cak stavise", nego ili "cak", ili "stavise"...
 
sabane,el ti znash da ni ameri u americi ne mogu kupiti zemlju?
mogu samo iznajmiti na odredjeni deo godina.nek je i 99,al ne moz zauvek.:think:

To šta Ameri rade apsolutno me ne interesuje. Interesuje me samo kako nekome može da NE bude svejedno da li je vlasnik zemlje Pera ili George. Ako George bolje zna da koristi tu zemlju, bolje on da bude vlasnik... To važi i za Peru, naravno... Niko ne može zemljište da iznese van zemlje, zar ne?

@picololeone

Može on da baca i nuklearni otpad, što da ne može, a bogami može to i Pera (čak i ako je otkupi na 3 godine). Pera bi se čak setio i da naplaćuje strancima bacanje nuklearnog otpada na njegovo zemljište. Ne znam samo kako će taj otpad da pređe granicu, ali to je drugo pitanje...
 
Poslednja izmena:
@picololeone

Može on da baca i nuklearni otpad, što da ne može, a bogami može to i Pera (čak i ako je otkupi na 3 godine). Pera bi se čak setio i da naplaćuje strancima bacanje nuklearnog otpada na njegovo zemljište. Ne znam samo kako će taj otpad da pređe granicu, ali to je drugo pitanje...

Tako sto ce stranac da ima dil sa Vladom i da podmiti carinu.
 

Back
Top