Srbija prestigla Italiju na listi najsrećnijih zemalja

Jos dva u nizu neverovatnih dostignuca aktuelnog rezima :vnaocare:

Mladi u Srbiji treći na listi najsrećnijih u svetu, Zapad u padu, pokazuje izveštaj​

Srbija je među prve tri zemlje u svetu po sreći mladih, dok u pojedinim delovima sveta, mlađi od 30 doživljavaju krizu srednjih godina, pokazuje novi izveštaj.
Litvanija je zauzela prvo mesto među mladima, koji sreću ocenjuju sa 7,6, na skali do 10.
Na drugom mestu je Izrael, a na trećem Srbija.

Sedam godina zaredom, Finska je na prvom mestu po sreći celokupnog stanovništva, ali je po zadovoljstvu mladih na sedmom mestu.
Među mladima, Velika Britanija je na 32, a SAD na 62. mestu.
Ako uporedimo sa 2013. godinom kada smo bili rangirani na 106. mestu danas smo čak za 69 mesta ispred manje srećnih, na dobrom 37. mestu.
Pogledajte prilog 1518682
Haha, pa kad kod nas ima najviše narkotika, imamo čak i plantažu gandže najveću u Evropi
 
Litvanija - nema žive duše
Izral - u stalnom strahu da će da rokne raketa, svi nose puške i kad idu da serru
Srbija - ne treba da objašnjavam
Sreća je subjektivna stvar, nema nužno veze sa ekonomijom i životnim standardom. Pripadnici afričkih plemena koji žive u kamenom dobu su srećni i nasmijani, a s druge strane Japanci i Švajcarci koji su bogati i razvijeni često pate od depresije i imaju visok procenat suicida.
 
Lepe i sunčane plaže, more nebesko plavo da biraš u koje hoćeš da se kupaš. Prefinjena vina za one najizbirljivije. Sa druge strane vreba ,,ljuta osa" od 40 i kusur gradi ili stepena i jedva čeka da te bocne da se sadrugar ne zlopati sam. Možda sam lud ali ne verujem ja u ovo.
Uprkos tome sto nemamo more nas turizam je prvi globalno po rastu pa vidi...

Srbija prva u svetu po rastu zarade od turizma!

 
Poslednja izmena:
Haha tesko da Srbija moze biti srecnija od Italije zemlje koja izlazi na 5 mora, gde je skoro uvek suncano, gde su ljudi isto vrlo temperamentni, otvoreni i hedonisti koji vole zivot kao i mi, koja ima daleko lepse gradove, koja ima jednu od najboljih i najpoznatijih kuhinja u svetu, koja ima daleko jacu i ozbiljniju ekonomiju od nas, koja pravi najbolje sportske automobile, Kinder cokolade, koja ima neuporedivo jacu fudbalsku ligu, itd, itd , ajde da je neko rekao da su Srbi srecniji od ne znam anemicnih, hladnih, tunjavih, otudjenih i depresivnih Finaca (uprkos njihovom standardu) koji se kao nalaze na prvom mestu pa ajde jos bi i mogao da poverujem, ali da je Srbija srecnija zemlja od jedne Italije, nema sanse, jer prosto ne postoje nikakvi parametri u kojima smo ispred njih (osim sto smo uglavnom visi i krupniji od njih) tipa geografski, socijalni, drustveni, ekonomski...........i ono prosto ne postoje neke realne osnove ta tako neku tvrdnju, to je isto kao kad bi tvrdio da je recimo Čukarički bolji klub od ne znam Intera ili Napolija, mislim kako, po kojim to parametrima.
Tako da to da je recimo prosecni Valjevac, Pozarevljanin, Kragujevcanin ili Krusevcanin srecniji od recimo prosecnog tamo nekog Toskanca iz Firence, Djenovljanina, Napolitanca, Bolonjeza ili Sardinijca ono slozicemo se da nije bas realno i da je malo verovatno.
Ne slazem se. Kakve veze novac ima sa srecom? Pominjes Italijane? Pa nasi momci i devojke su za klasu lepsi i zgodniji. Mlad,lep i zdrav kao ruza,eto ti jedan razlog za srecu. Jos ako ti je familija dobra,voli te a zna se kako nasi vole svoju decu sve u paketu je sreca. Mada je anketa bzv,ko je to merio i kako. Jos nesto tamo sa 18 ili radis ili si u internatu. Zato nema zive duse vec u 19h.na ulici.
 
Kakve veze novac ima sa srecom?
Ima i zato na obe liste dominiraju najbogatije zemlje. A kolika je kupovna moc u Srbiji kada se uporedi sa njima? Vrlo velika, verovatno slicna kao italijanska.

Italija više nije tako dobra za život, tvrdi naš gastarbajter

Beograđanin Borko B. koji živi u Milanu više od 10 godina, razmišlja o povratku u domovinu. Kaže da se u Italiji ne živi više kao ranije. Život je mnogo skuplji, stanarina je postala ozbiljan problem za sve koji nemaju svoj krov nad glavom, a plate ne rastu, već su na istom nivou, čak su i manje u nekim industrijama.
- Kriza se oseća u svi gradovima u Italiji. Sada se i sezona pokvarila, nema još uvek turista, a kad njih nema, sve slabije radi, nema ni bakšiša na koji naši ljudi uvek računju kad ugovaraju posao. Građani su nezadovoljni. Skupa je i hrana, inflacija je visoka, a stan ne možete naći ispod 450 do 500 evra. Za režije morate dati do 200 do 300 evra, za gradski prevoz skoro oko 50 evra mesečno, a plata oko 1.300 evra. Pa toliko možete zaraditi i u Beogradu, cene su slične, gotovo i iste- priča ovaj Beograđanin koji ozbiljno razmišlja da se vrati u domovinu i započne novi život.
 
Poslednja izmena:
Ima i zato na obe liste dominiraju najbogatije zemlje. A kolika je kupovna moc u Srbiji kada se uporedi sa njima? Vrlo velika, verovatno slicna kao italijanska.

Italija više nije tako dobra za život, tvrdi naš gastarbajter

Po podacima Evrostata, prosečna plata Italijana je 21.462,62 evra što je oko 1.533 evra mesečno za 14 plata. Ipak treba uzeti u obzir da nemaju svi radnici 14 primanja kao i da se plate drastično razlikuju od juga ka severu zemlje.
Beograđanin Borko B. koji živi u Milanu više od 10 godina, razmišlja o povratku u domovinu. Kaže da se u Italiji ne živi više kao ranije. Život je mnogo skuplji, stanarina je postala ozbiljan problem za sve koji nemaju svoj krov nad glavom, a plate ne rastu, već su na istom nivou, čak su i manje u nekim industrijama.
- Kriza se oseća u svi gradovima u Italiji. Sada se i sezona pokvarila, nema još uvek turista, a kad njih nema, sve slabije radi, nema ni bakšiša na koji naši ljudi uvek računju kad ugovaraju posao. Građani su nezadovoljni. Skupa je i hrana, inflacija je visoka, a stan ne možete naći ispod 450 do 500 evra. Za režije morate dati do 200 do 300 evra, za gradski prevoz skoro oko 50 evra mesečno, a plata oko 1.300 evra. Pa toliko možete zaraditi i u Beogradu, cene su slične, gotovo i iste- priča ovaj Beograđanin koji ozbiljno razmišlja da se vrati u domovinu i započne novi život.
Mozda me nisi razumeo. Nisam mislio bukvalno ,na ono nemas leba da jedes. Vec normalna primanja,imas neki stan, IMAS DRUSTVO. E to tamo nema. Da ti bane drugar na kafu u 9h ne mozes da zamislis,to jos ima ovde. Kad si zgodan levis farmerke,bela majica i starke,ti si top obucen mladic za 100evra.
 
Jos dva u nizu neverovatnih dostignuca aktuelnog rezima :vnaocare:

Mladi u Srbiji treći na listi najsrećnijih u svetu, Zapad u padu, pokazuje izveštaj​

Srbija je među prve tri zemlje u svetu po sreći mladih, dok u pojedinim delovima sveta, mlađi od 30 doživljavaju krizu srednjih godina, pokazuje novi izveštaj.
Litvanija je zauzela prvo mesto među mladima, koji sreću ocenjuju sa 7,6, na skali do 10.
Na drugom mestu je Izrael, a na trećem Srbija.

Sedam godina zaredom, Finska je na prvom mestu po sreći celokupnog stanovništva, ali je po zadovoljstvu mladih na sedmom mestu.
Među mladima, Velika Britanija je na 32, a SAD na 62. mestu.
Ako uporedimo sa 2013. godinom kada smo bili rangirani na 106. mestu danas smo čak za 69 mesta ispred manje srećnih, na dobrom 37. mestu.
Pogledajte prilog 1518682
Богоми, видим, и наша покрајина је на 29. месту. Значи, срећнији смо но што мислимо😘
 
Ne slazem se. Kakve veze novac ima sa srecom? Pominjes Italijane? Pa nasi momci i devojke su za klasu lepsi i zgodniji. Mlad,lep i zdrav kao ruza,eto ti jedan razlog za srecu. Jos ako ti je familija dobra,voli te a zna se kako nasi vole svoju decu sve u paketu je sreca. Mada je anketa bzv,ko je to merio i kako. Jos nesto tamo sa 18 ili radis ili si u internatu. Zato nema zive duse vec u 19h.na ulici.E to tamo nema. Da ti bane drugar na kafu u 9h ne mozes da zamislis,to jos ima ovde. Kad si zgodan levis farmerke,bela majica i starke,ti si top obucen mladic za 100evra.
Nemaš pojma o Italiji.

Istina je da najlepše žene žive u severnom delu Evrope. Nordijski tip je i dalje sinonim za lepotu.

Međutim, Italijani imaju reputaciju da su među najlepšim nacijama plus imaju najviše stila. Niko u svetu ne bi Srbe stavio iznad Italijana po fizičkom izgledu.

cu52pxnamlu91.png

download.jpg


Nema žive duše u Italiji na ulici posle 19h? Ljudi tamo ni danju ni noću ne mogu da dišu od turista, plus italijanski noćni život je daleko raznovrsniji i bogatiji od beogradskih prljavih potopljenih splavova.
snimak ekrana.png


U Italiji isto deca dugo žive sa roditeljima . To da rade ili napuštaju dom sa 18 nije istina

a314b7dccb0a53ce093c8d00fc904d1e.jpg
 
Nemaš pojma o Italiji.

Istina je da najlepše žene žive u severnom delu Evrope. Nordijski tip je i dalje sinonim za lepotu.

Međutim, Italijani imaju reputaciju da su među najlepšim nacijama plus imaju najviše stila. Niko u svetu ne bi Srbe stavio iznad Italijana po fizičkom izgledu.

Pogledajte prilog 1519021
Pogledajte prilog 1519022

Nema žive duše u Italiji na ulici posle 19h? Ljudi tamo ni danju ni noću ne mogu da dišu od turista, plus italijanski noćni život je daleko raznovrsniji i bogatiji od beogradskih prljavih potopljenih splavova.
Pogledajte prilog 1519036

U Italiji isto deca dugo žive sa roditeljima . To da rade ili napuštaju dom sa 18 nije istina

Pogledajte prilog 1519041
Ne mislim da su Italijani lepi. Oni su samo doterani,lepo se oblace ali fizicki su inferiorni u odnosu na nase ljude sa ovih prostora. Ovo sa pustim ulicama odnosi se na Skandinaviju pa i na gradove Amerike i Kanade.
Gde si video zgodnu Italijanku a da nije Monika Beluci ili Ornela Muti?
 
Jos dva u nizu neverovatnih dostignuca aktuelnog rezima :vnaocare:

Mladi u Srbiji treći na listi najsrećnijih u svetu, Zapad u padu, pokazuje izveštaj​

Srbija je među prve tri zemlje u svetu po sreći mladih, dok u pojedinim delovima sveta, mlađi od 30 doživljavaju krizu srednjih godina, pokazuje novi izveštaj.
Litvanija je zauzela prvo mesto među mladima, koji sreću ocenjuju sa 7,6, na skali do 10.
Na drugom mestu je Izrael, a na trećem Srbija.

Sedam godina zaredom, Finska je na prvom mestu po sreći celokupnog stanovništva, ali je po zadovoljstvu mladih na sedmom mestu.
Među mladima, Velika Britanija je na 32, a SAD na 62. mestu.
Ako uporedimo sa 2013. godinom kada smo bili rangirani na 106. mestu danas smo čak za 69 mesta ispred manje srećnih, na dobrom 37. mestu.
Pogledajte prilog 1518682
Na koju foru je život u Izraelu "srećan"?
Prvo ostaneš bez kite, treba za buržujsku pomadu da sakriju bore i godine, znao sam da je neka prevara u pitanju
 
Ne slazem se. Kakve veze novac ima sa srecom? Pominjes Italijane? Pa nasi momci i devojke su za klasu lepsi i zgodniji. Mlad,lep i zdrav kao ruza,eto ti jedan razlog za srecu. Jos ako ti je familija dobra,voli te a zna se kako nasi vole svoju decu sve u paketu je sreca. Mada je anketa bzv,ko je to merio i kako. Jos nesto tamo sa 18 ili radis ili si u internatu. Zato nema zive duse vec u 19h.na ulici.

Ama ko pominje novac, jel si procitao moj post uopste, kazem da kad uzmemo sve parametre u obzir da ni u jednom nismo ispred njih, to da li smo lepsi i zgodniji od njih pa ono uglavnom jesmo viši, krupniji i stasitiji od njih i onako muzevniji (ipak dinarska genetika) a sad lepsi u smislu crta lica i lepote pa ono vrlo subjektivno i vrlo diskutabilno, kao i nase zene recimo, ono mozda jesu vise i zgodnije ali lepse ono vrlo diskutabilno i subjektivno, a inace sto se tice svega ostalog mislim Italijani nisu nista otudjeniji i sputaniji od nas, i itekako znaju da se zabavljaju i uzivaju u zivotu, isto su vrlo ovako temperamentni, otvoreni i hedonisti koji vole zivot kao i mi, takodje isto tako vole da muvaju, da rade kombinacije i da zive na foru kao i mi, zatim isto su ovako patrijahalni i porodica im je vrlo bitna i isto cesto zive sa roditeljima do ko zna kad ili po par generacija zivi pod istim krovom (nisu uopste kao Ameri recimo da cim napunis 18 ides iz kuce i prepusten si sam sebi), tako da ono mentalitet i nacin zivota im je dosta slican kao nama, takodje nisu nista manje ni religiozni od nas cak sta vise, u Italiji crkva i religija imaju verujem veci uticaj nego kod nas, a pritom jos ono imaju veliku i raznovrsnu zemlju koja izlazi na cak 5 mora, 7,500 kilometara morske obale, maltene vreme je uvek suncano, imaju mnogo lepse gradove od nas, imaju odlicnu klopu i kuhinja im je jedna od najboljih i najpoznatijih u svetu, plus na kraju dodaj sve to i da im je ekonomija dosta jaca i ozbiljnija od nase, plus uglavnom nisu toliko optereceni politikom (koja svakako da zagadjuje um i dušu), tako da realno šiju nas maltene po svim parametrima, tako da nazalost ta tvrdnja prosto nema nikakve realne osnove.
 
Pa, i jesmo veliki veseljaci.
Okrećemo se dobrim stvarima u svakoj lošoj sutuaciiji.
Samo mi ne diraj slobodu!
Zbog toga mi je svaki pathos ovde smešan i nedopustiv.
"Otišla si-ma srećan ti put!", premda sam mislio da bez tebe ne mogu da živim.
Ma, ima buba Švaba, ima buba Rusa, ali buba Srbo ima sve oko sebe da istera iz gaća kad zatreba!
 

Back
Top