Srbija izlazi na more?

Srbija ima izlaz na more - Moravu!
Herceg Novi je srpski
1708017966159.png
 
Pogledajte prilog 1498522
Srbiji je potrebna luka zbog izvoza koji će biti veći i važno nam je da koristimo kapacitete i Soluna i Pireja, da kupimo deo luke.To je rekao predsednik Srbije Aleksandar Vučić na otvaranju Srpsko-grčkog poslovnog foruma u Palati Srbija.

"Važno nam je da koristimo kapacitete i Soluna i Pireja, da kupimo deo luke, nemamo problem da zakupljujemo luke. Kada povećamo automobilsku proizvodnju,
sa rudnicima, železarom to će nam biti potrebno. Od Crne Gore smo tražili pristup Luke Bar, ali nam je potreban i brži izvoz u svet", rekao je tada Vučić.

Preduslov za vezu sa lukama Pirej i Solun je pruga koja se gradi od Mađarske, preko Srbije i Severne Makedonije, do Grčke budući da će ona omogućiti ne samo lakši prevoz ljudi, nego i brži prevoz roba.

Luke Pirej i Solun su jedne od najvećih i najznačajnijih luka u Grčkoj. Od 2020. godine, luka Pirej je u većinskom vlasništvu kineskog COSCO-a, a luku Solun drži South Europe Gateway Thessaloniki (SEGT).
Pogledajte prilog 1498524
link

Samo jedno nisam razumela iz izlaganja našeg predsednika „Kada povećamo automobilsku proizvodnju, sa rudnicima, železarom to će nam biti potrebno.“
Koja automobilska industrija, koji ili ciji rudnici i željezare ?
Može li ovo neko da objasni ?

Mozda bi bilo smislenije najpre napraviti proizvod koji neko hoce da kupi pa tek onda razmisljati o plovidbi tog proizvoda.

Nismo u carinskom ratu sa pocetka proslog veka, za ime sveta.
 
У овом случају, терају нас да од њих купимо део луке, да би намакли паре које нису намакли од Грка, и да не плаћају лучке таксе за руде из Србије.

Problem je u tome sto ovi nasi dripci sklapaju ko zna kakve ugovore, lazu ko zna koga, obecavaju, muljaju i preporucuju se da bi drpali sada i ovde.

Problem je i u tome sto su ti koji bi ti bratski dali poslednju kamilu daleko veci igraci koji nam posle oderu kozu sa ledja jer se svi Arapi, Kinezi i Azerbejdzanci pojave po svoju naplatu a mi ostanemo zbunjeni sta se uopste desilo.
 
Vlada hoće da uspaniči Ramu ! Kada vidi da smo zakupili razrađene luke po Sredozemlju, shvatiće da je u opasnosti ponuda koju mu već predugo dajem ...
Pogledajte prilog 1498581
Nikako da odgovoriš na prosto pitanje:
a) kako ovo nameravaš da postogneš bez rata.

b) Ukoliko bi to postigao ratom, koliko bi bilo pametno praviti toliko izdužene a uske koridore?

Pitam za druga.
 
Zato što to nije moguće postoći mirnim putem, a ako se radi nemirno onda je gropolitički suludo praviti ovako uzane a izdužene koridore: eventualni gubitak toliko malog dela teritorije na severu Albaniju ne bi uopšte slomilo tako da bi prvom prlikom krenula da zahebava ponovo. Da ne pominjem da je upravo tu najviši deo Prokletija…
Ma znam, ta mapa je nemoguća jer čugdno izgleda i podrazumeva promenu granica, a to se gotovo nikada ne dešava bez rata.
 
Ја не разумем зашто морамо да имамо део власништва у луци да бисмо користили луку?

Сада користимо луке у Солуну, Ријеци, Констанци, Копру, Бару, без да имамо власништво у њима.

Можда би због убрзавања токова робе и неких царинских процедура помагало да у тим лукама имамо слободне зоне, али и за то данас нема неке у потребе у време "Опен Балкана" и тих "интеграција".

Својевремено је Југославија, на основу споразума Србије и Грчке из 1913-те, имала своју слободну зону у Солуну, где се вршило царињење и контрола увозно-извозне трговине, али то није било власништво над луком.
 
Ја не разумем зашто морамо да имамо део власништва у луци да бисмо користили луку?
То је у мањој мери питање такси и чекања а много много више питање контроле. Када имаш део луке у свом власништву много лакше можеш да извозиш/увозиш шта ти хоћеш, колико ти хоћеш, да задржаваш у луци робу колико ти хоћеш, да је складиштиш где ти хоћеш и како хоћеш. Возови се утоварају у Београду, Новом Саду, Зрењанину, Нишу, Крагујевцу ..... и не отварају се све до луке као и обратно. Утовари се у луци доле и до неког града у Србији нема отварања.
Немаш послушних пудлица и подгузних мува које само кевћу да би их господар чуо како лају јер ће на свакој граници да ти отварају камион и ако виде нешто што је само наша ствар. Овако само вози.
 
Pogledajte prilog 1498522
Srbiji je potrebna luka zbog izvoza koji će biti veći i važno nam je da koristimo kapacitete i Soluna i Pireja, da kupimo deo luke.To je rekao predsednik Srbije Aleksandar Vučić na otvaranju Srpsko-grčkog poslovnog foruma u Palati Srbija.

"Važno nam je da koristimo kapacitete i Soluna i Pireja, da kupimo deo luke, nemamo problem da zakupljujemo luke. Kada povećamo automobilsku proizvodnju,
sa rudnicima, železarom to će nam biti potrebno. Od Crne Gore smo tražili pristup Luke Bar, ali nam je potreban i brži izvoz u svet", rekao je tada Vučić.

Preduslov za vezu sa lukama Pirej i Solun je pruga koja se gradi od Mađarske, preko Srbije i Severne Makedonije, do Grčke budući da će ona omogućiti ne samo lakši prevoz ljudi, nego i brži prevoz roba.

Luke Pirej i Solun su jedne od najvećih i najznačajnijih luka u Grčkoj. Od 2020. godine, luka Pirej je u većinskom vlasništvu kineskog COSCO-a, a luku Solun drži South Europe Gateway Thessaloniki (SEGT).
Pogledajte prilog 1498524
link

Samo jedno nisam razumela iz izlaganja našeg predsednika „Kada povećamo automobilsku proizvodnju, sa rudnicima, železarom to će nam biti potrebno.“
Koja automobilska industrija, koji ili ciji rudnici i željezare ?
Može li ovo neko da objasni ?
hteo je reci, potrebno je stranim ''investitorima'' ?
 
Nikako da odgovoriš na prosto pitanje:
a) kako ovo nameravaš da postogneš bez rata.

b) Ukoliko bi to postigao ratom, koliko bi bilo pametno praviti toliko izdužene a uske koridore?

Pitam za druga.

Поздрави друга,
реци му да сам га поздравио онако, преко кур ца,
и да се не нервира што су Срби коначно решили питање Космета.
 
То је у мањој мери питање такси и чекања а много много више питање контроле. Када имаш део луке у свом власништву много лакше можеш да извозиш/увозиш шта ти хоћеш, колико ти хоћеш, да задржаваш у луци робу колико ти хоћеш, да је складиштиш где ти хоћеш и како хоћеш. Возови се утоварају у Београду, Новом Саду, Зрењанину, Нишу, Крагујевцу ..... и не отварају се све до луке као и обратно. Утовари се у луци доле и до неког града у Србији нема отварања.
Немаш послушних пудлица и подгузних мува које само кевћу да би их господар чуо како лају јер ће на свакој граници да ти отварају камион и ако виде нешто што је само наша ствар. Овако само вози.
Ti, naravno, o materiji pojma nemas, zato nema potrebe da se utrpavas na temu.
 
Ti, naravno, o materiji pojma nemas, zato nema potrebe da se utrpavas na temu.
Ти се иначе бавиш привредним активностима, трговином и радом са материјалима и опремом коју извозиш, увозиш и уграђујеш па поседујеш огромно искуство у привредним активностима како у Србији, тако и на још неким контитнетима.
 
То је у мањој мери питање такси и чекања а много много више питање контроле. Када имаш део луке у свом власништву много лакше можеш да извозиш/увозиш шта ти хоћеш, колико ти хоћеш, да задржаваш у луци робу колико ти хоћеш, да је складиштиш где ти хоћеш и како хоћеш. Возови се утоварају у Београду, Новом Саду, Зрењанину, Нишу, Крагујевцу ..... и не отварају се све до луке као и обратно. Утовари се у луци доле и до неког града у Србији нема отварања.
Немаш послушних пудлица и подгузних мува које само кевћу да би их господар чуо како лају јер ће на свакој граници да ти отварају камион и ако виде нешто што је само наша ствар. Овако само вози.

Ово јесте добрим делом тачно, али тај проблем контроле и губљења времена може да се реши (као што се и решава) неким билатерланим или мултилатералним системима. За то није неопходно власништво над луком, нити би власништво могло да спречи државу чија је лука да ти прави неки проблем, ако она то хоће.
 
Ово јесте добрим делом тачно, али тај проблем контроле и губљења времена може да се реши (као што се и решава) неким билатерланим или мултилатералним системима. За то није неопходно власништво над луком, нити би власништво могло да спречи државу чија је лука да ти прави неки проблем, ако она то хоће.
Ја знам када увозим једну врсту опреме она бродом стиже до Грчке и онда се утовари на камионе и иде ка Србији али некада неке камионе отварају на граници а неке не, иду запечаћени. Ове што отварају прво сам мислио да стају још негде на путу ка Београду али углавном не купе ништа и нигде али их опет прегледају.
Цеви када ми стижу из Румуније и/или Турске све се прегледа и отвара, нарочито Бугари, чак некада терају несрећне возаче да избацују напоље све па да враћају. Једном су ми задржали камион 3 дана на турско-бугарској граници.
Један превозник ми је рекао да траже паре да ти пусте возило. Турци су још и ок (мање-више) али Бугари, већих лопова, превараната и шпекуланата нисам никада и нигде видео. Гори су него када сам прелазио границе ка Абхазији, Јерменији, Туркместану, Казахстану......
Део луке у твом поседу може бити корисна ствар нарочито ако извозиш/увозиш оружје, ретке метале . . . .
 
Ово јесте добрим делом тачно, али тај проблем контроле и губљења времена може да се реши (као што се и решава) неким билатерланим или мултилатералним системима. За то није неопходно власништво над луком, нити би власништво могло да спречи државу чија је лука да ти прави неки проблем, ако она то хоће.
По овоме што си написао онда и нема неке претеране потребе да имамо део луке у власништву.
 
Ја знам када увозим једну врсту опреме она бродом стиже до Грчке и онда се утовари на камионе и иде ка Србији али некада неке камионе отварају на граници а неке не, иду запечаћени. Ове што отварају прво сам мислио да стају још негде на путу ка Београду али углавном не купе ништа и нигде али их опет прегледају.
Цеви када ми стижу из Румуније и/или Турске све се прегледа и отвара, нарочито Бугари, чак некада терају несрећне возаче да избацују напоље све па да враћају. Једном су ми задржали камион 3 дана на турско-бугарској граници.
Један превозник ми је рекао да траже паре да ти пусте возило. Турци су још и ок (мање-више) али Бугари, већих лопова, превараната и шпекуланата нисам никада и нигде видео. Гори су него када сам прелазио границе ка Абхазији, Јерменији, Туркместану, Казахстану......
Део луке у твом поседу може бити корисна ствар нарочито ако извозиш/увозиш оружје, ретке метале . . . .

Све јасно, него хоћу да ти кажем да ти ту власништво луке у другој земљи, или дела луке, не значи много да се такве ствари спрече, ако земља домаћин хоће да ти прави проблем. А у случају да имаш посла са разним Бугарима у некој транзитној земљи, може да ти значи скоро па ништа.

Већ сам поменуо да је својевремено Југославија (прво Краљевина СХС) имала своју слободну зону у луци у Солуну, која је по билатералном споразуму са Грчком у царинском смислу била део територије Југославије. Али Југославија није била власник луке, нити је за тим било потребе.
 
По овоме што си написао онда и нема неке претеране потребе да имамо део луке у власништву.

Собзиром, да ово није Република, никада није ни била од 1944, а по свему судећи никада неће ни бити, ми не знамо шта Тито, Политбиро и ЦК договара иза затворених врата, јер то није Јавна Ствар (ResPublica), већ је Тајна Ствар (ResOcculta), при чему је ResPrivata само механизам богаћења око Тајне Ствари

Преведено са Политикологије:

Вучић је, не знамо како направио споразум да грчки грађевински извођачи дођу у Србију, а Србија да има нешто у Солуну. Шта се ту стварно догађа и поред увида у све папире и будуће изјаве у будућим истрагама (ако их буде), можемо само да наслућујемо и нагађамо - ResOcculta
 

Back
Top