Sramota za sudstvo

2,3 godine? Pa trebalo ih je vesati na trgu za primer. Stvarno je bespredmetno vise pricati o pravdi u Srbiji. Kako su onog sto je pokusao da ubije pandura mogli da osude maximalno (i treba), a ove majmune na 2,3 godine? I taj kad se vrati za 2 godine treba da opet ubije nekog jer mu se moze.

Кафанска туча....
А ти би Миладина Ковачевића обесио?

Сети се да је он оптужен за кафанску тучу...

дакле хајде реално, да Ковачевић буде проглашен кривим, ти би га обесио или би му дао годину дана? Само зато што је Србин и што је претукао прљавог поквареног Американца. (мјкмјбм империјалистичку)
Мрзим дволичност
 
Кафанска туча....
А ти би Миладина Ковачевића обесио?

Сети се да је он оптужен за кафанску тучу...

дакле хајде реално, да Ковачевић буде проглашен кривим, ти би га обесио или би му дао годину дана? Само зато што је Србин и што је претукао прљавог поквареног Американца. (мјкмјбм империјалистичку)
Мрзим дволичност

То уопште није за поређење.
Овај је на неки начин био наведен или увучен у тучу,а навијач се иживљавао над припадником органа реда за шта нема оправдања и нико га није увлачио у сукоб.
 
То уопште није за поређење.
Овај је на неки начин био наведен или увучен у тучу,а навијач се иживљавао над припадником органа реда за шта нема оправдања и нико га није увлачио у сукоб.

Не, пордио сам две кафанске туче, једну у Србији другу у САД.
О мајмунском навијачу сам већ одговорио на другој теми.
 
Кафанска туча....
А ти би Миладина Ковачевића обесио?

Сети се да је он оптужен за кафанску тучу...

дакле хајде реално, да Ковачевић буде проглашен кривим, ти би га обесио или би му дао годину дана? Само зато што је Србин и што је претукао прљавог поквареног Американца. (мјкмјбм империјалистичку)
Мрзим дволичност

Po cemu sam dvolican? Po tome sto bi obesio tog maloletnika, onog sto je pokusao da ubije policajca i Miladina Kovacevica? Koliko ja vidim neko je tu neke stvari pomesao...Kako mogu da budem dvolican ako za sve te kriminalce kazem da treba da budu debelo kaznjeni? Jedino sto ovaj Uros nije imao uticajne roditelje pa da i njemu bude kazna 2,3 godine ili da pobegne u drugu drzavu kao Kovacevic.
 
ponavljam, kazna je smešno mala, porodici koju sam video, tragično mala, ali je ovde reč o maloletnicima....
i ne može se porediti Kovačević kao punoletan, koji je pizdariju napravio u SAD gde je za to zaprećena mnogo viša kazna od Srbije, niti je ista zemlja, niti je isto ishod krivičnog dela...

navijač je posebna priča, dobio taman koliko treba.

ko god je rekao da sudije nemaju petlju, složio bih se sa njim, samo bih dodao u 90% slučajeva jer ima i strogih, a to je zato što nemaju nikakavu ili vrlo malu sigurnost i zaštitu za sebe.
 
Kada ti je otac visoki funkcioner u "Vojvodjanskoj vladi" pa jos i musliman onda mozes da ubijes koga hoces?:thumbdown: OVO JE SRAMOTA
ocigledno da je tako.

mada postaje opasno i komentaristati sramotno delovanje rezimskih nazovi sudija: moze neki dacicev gestapovac i janicar ovo da protumaci kao "pretnju sudijama", pa da svi koji ovu presudu smatraju sramnom, dobiju duzu zatvorsku kaznu od tatinog mezimceta -krvoloka :thumbdown:
zar postoji bilo sta sto bi nas u ovoj zemlji moglo iznenaditi?
 
maloletnik može da dobije max 10 godina mal. zatvora za najteža krivična dela
ovo delo je malo drugačije, ima raznih elemenata, njima mislim nije ni stavljeno na teret krivično delo ubistva, već nanošenje teških telesnih povreda sa smrtnim ishodom, u redovnom postupku je max 12 godina, a kod maloletnika je max 5 godina, prvo okrivljeni je dobio 3 godine.
Sad kod maloletrnika je jako važno šta kaže neuropsihijatar, centar za socijalni rad...to sam već ovde na forumu napisao, kad oni daju nalaz, ponekad se zapitaš da li sude Bogorodici:roll:
 
Ipak je znači najveći problem naše zakonodavstvo koje pokušava da bude humano u odnosu na maloletnog počinioca krivičnog dela. Meni se čini da ono ide na to da blagim kaznama deluje vaspitno i da mu šansu da posle njenog odsluženja nastave život.
Naravno, sada se tu postavlja pitanje... a gde je tu pravda za ubijenog...?
 
Srbija koja se suocava sve vise sa najtezim krivicnim delima koje cine maloletinici , bi morala da se zastiti , tako sto ce starijim maloletnicima, u odredjenim okolnostima i za odredjena krivicna dela , suditi kao punoletnim licima..........

Takodje, zalazem se za izricanje gornjih limita u kaznjavanju svih krivicnih dela, a ne kao sada i dugo godina unazad, da se sudije najcesce odlucuju za izricanje najnizih kazni za KD.......tako imamo apsurde, da neko za ubistvo dobije manje nego neko drugi za kradju............svima maksimalne kazne , pa neka trune stoka u celiji, kada nije za ljude.....

I trece.......nema nedodirljivih.......od poslanika u skupstini, preko popova pedofila, navijaca bitangi i baraba..........do skolskih mangupa i klosara iz kraja..........

Tek nakon dugog i doslednog , teskog kaznjavanja , mozemo ocekivati da se MOZDA , stoka dovede u red......koliko toliko, ali u podnosljivim granicama.......
 
Ipak je znači najveći problem naše zakonodavstvo koje pokušava da bude humano u odnosu na maloletnog počinioca krivičnog dela. Meni se čini da ono ide na to da blagim kaznama deluje vaspitno i da mu šansu da posle njenog odsluženja nastave život.
Naravno, sada se tu postavlja pitanje... a gde je tu pravda za ubijenog...?

to je suština...
ja recimo lično u to ne verujem, kad je neko životinja tu pomoći nema, mislim, ima još milion klinaca u ovoj zemlji njegovog uzrasta koji ne razbijaju glave liku iz kafane
da je po meni, pravedno bi bilo ne manje od 10 godina, ali zakon je zakon
 
ocigledno da je tako.

mada postaje opasno i komentaristati sramotno delovanje rezimskih nazovi sudija: moze neki dacicev gestapovac i janicar ovo da protumaci kao "pretnju sudijama", pa da svi koji ovu presudu smatraju sramnom, dobiju duzu zatvorsku kaznu od tatinog mezimceta -krvoloka :thumbdown:
zar postoji bilo sta sto bi nas u ovoj zemlji moglo iznenaditi?

citiram i naglasavam postaje opasno i komentaristati sramotno delovanje rezimskih nazovi sudija

ziva istina
 
NOVI SAD –Veće za maloletnike Okružnog suda u Novom sadu kojem je predsedavao sudija savo Đurđić je 22.septembra 2008 godine donelo presudu kojom je maloletnog S.Đ osudilo na kaznu maloletničkog zatvora u trajanju od 3 godine a maloletnog H.A. i maloletnog S.N. na kaznu maloletničkog zatvora u trajanju od po 2 godine, zbog teških telesnih povreda nanetih Igoru Nadlukaču (1976) iz Novog sada koji je 21. juna 2008 godine na smrt pretučen u kafani "Kod Jace".

Maloletnom J.A je izrečena vaspitna mera pojačanog nadzora od strane organa starateljstva zbog izvršenja krivičnog dela učestvovanja u tuči. Protiv maloletnih A.D. i O.M. postupak je obustavljen zbog odustanka javnog tužioca od krivičnog gonjenja. Zbog nedostatka dokaza protiv maloletnog I.M. obustavljen je postupak.

Ubistvo se dogodilo u subotu, 21. juna, oko 23 sata ispred kafića "Kod Jace" u Rumenačkoj ulici broj 5, kada je grupa u kojoj je bilo više mladića na smrt pretukla Igora Nadlukača (1976) iz Novog Sada Igor je u kafić došao sa prijateljem i nakon nekoliko pića sporečkao se sa jednim od gostiju. Međutim, svađi i koškanju su se ubrzo priključilo još nekoliko mladića, koji su odlučili da se i fizički obračunaju sa Nadlukačem i njegovim drugom. Ubrzo je ispred lokala započela tuča u kojoj je Nadlukač zadobio više udaraca rukama, nogama i flašama. Posle jednog od udaraca flašom u glavu, Nadlukač je ostao da leži u lokvi krvi, a nasilnici su pobegli sa lica mesta. Nakon toga je stigla policija i hitna pomoć, a lekari su mogli samo da konstatuju smrt. Igorov prijatelj, koji je u nekoliko navrata pokušavao da spreči sukob, je iz obračuna izašao sa lakšim telesnim povredama. Policija je već dva dana nakon zločina utvrdila identitet nasilnika. Reč je o sedmorici maloletnih lica Đ.S. (17), A.H. (17), N.S. (17), A.J. (17). D.A. (17), M.O. (17) i I.M. (17), svi iz Novog Sada. i protiv njih je podnela krivičnu prijavu zbog počinjenog teškog ubistva. Sutradan, 24. juna, svi su privedeni dežurnom istražnom sudiji novosadskog Okružnog suda, koji je prvoj trojici osumnjičenih odredio jednomesečni pritvor.

Roditelji ubijenog mladića najavili su žalbu Vrhovnom sudu Srbije.


http://www.nskriminal.net/krivicna_dela/ubistvo/74

Kada ti je otac visoki funkcioner u "Vojvodjanskoj vladi" pa jos i musliman onda mozes da ubijes koga hoces?:thumbdown: OVO JE SRAMOTA


Добро јутро!
Добар дан!
Је л' живиш у Србији?:lol:

Успут, малолетницима се ретко изричу велике казне, али с обзиром да је тешко кривично дело у питању, морали су добити више.
За силовање добију по 3-4 године, а ово је стварно мизерно.
 
Polude u kući a divljaju na ulici.
Imaju olaksavajucu okolnost sto su maloletni. Trebalo bi njihovim roditeljima suditi za to nedelo i strpati ih u buvaru. Vaspitavaju decu da ubijaju? NE bi to meni tako lako proslo...
 
Polude u kući a divljaju na ulici.
Imaju olaksavajucu okolnost sto su maloletni. Trebalo bi njihovim roditeljima suditi za to nedelo i strpati ih u buvaru. Vaspitavaju decu da ubijaju? NE bi to meni tako lako proslo...
Of coursе, my dear....
...кажеш родитељима да се суди?
А шта да радимо са онима који немају родитеље? ( напуштени из домова):eek:
Који модел на њих да применимо?:whistling:
 
ono sto rezimske stranke ne razumeju, a vec su pokazale u `slucaju kletvi`, postoji i bozija ruka

ti `mezimci` i kasnije u zivotu nastavljaju sa kriminalnim radnjama, posto su se upoznali u mari sa okruzenjem i opredelili se za pojedine discipline - razbojnistva, reketiranje, dilovanje i sta sve ne

ako su se izvukli za prvo delo smatraju da mogu i u celom ostatku zivota, ali tada vec kaznu placa i izdrzava porodica i onaj koji ga je izvukao, da ne odlezi sta je zasluzio

mozda tekst nije bas najlepse srocen, poenta je tu
 
Srbija koja se suocava sve vise sa najtezim krivicnim delima koje cine maloletinici , bi morala da se zastiti , tako sto ce starijim maloletnicima, u odredjenim okolnostima i za odredjena krivicna dela , suditi kao punoletnim licima..........

Takodje, zalazem se za izricanje gornjih limita u kaznjavanju svih krivicnih dela, a ne kao sada i dugo godina unazad, da se sudije najcesce odlucuju za izricanje najnizih kazni za KD.......tako imamo apsurde, da neko za ubistvo dobije manje nego neko drugi za kradju............svima maksimalne kazne , pa neka trune stoka u celiji, kada nije za ljude.....

I trece.......nema nedodirljivih.......od poslanika u skupstini, preko popova pedofila, navijaca bitangi i baraba..........do skolskih mangupa i klosara iz kraja..........

Tek nakon dugog i doslednog , teskog kaznjavanja , mozemo ocekivati da se MOZDA , stoka dovede u red......koliko toliko, ali u podnosljivim granicama.......

daleeeeeeeeeeeeeko smo mi od toga.........
 
to je suština...
ja recimo lično u to ne verujem, kad je neko životinja tu pomoći nema, mislim, ima još milion klinaca u ovoj zemlji njegovog uzrasta koji ne razbijaju glave liku iz kafane
da je po meni, pravedno bi bilo ne manje od 10 godina, ali zakon je zakon

To je tacno, pre toga je pravio s***a i pravice ih jos vise kad izadje...nece on dugo biti na slobodi...to mu je u genima. Sve po stranu, ali ti muslimani su gadan narod. I cak se sve prica da njemu sude po nacionalnoj osnovi...i da ce se zaliti sto je dobio cele 2 godine...A taj covek od 40ak godina? Kome on da se zali?:thumbdown:
 

Back
Top