Za vodju ili za sistem?

Za vodju ili za sistem?

  • Za vodju

    glasova: 2 7,7%
  • Za sistem

    glasova: 21 80,8%
  • Ne razumem

    glasova: 3 11,5%

  • Ukupno glasova
    26
Kako je moguce da mi koji smo imali Dusanov zakonik u svojoj istoriji, ne mozemo da povezemo cinjenicu da smo mnogo spremniji da imamo uredjeni sistem nego taj isti zapad koji dolazi mnogo kasnije u istoriji.
Ja duboko verujem i gledam da mi imamo sistem ali ga ljubomorno cuvamo i prenosimo ga sa kolena na koleno. Mada je i taj nas sistem erodirao pod pritiskom tekucih desavanja i situacije.
o cemu pricas ti?
pa srbija ima partokratiju - uredjeni sistem koji savrseno funkcionise, piramidalni sistem mita i korupcije koji ljigavi vucic razvija do savrsenstva, jer ima maloumnu opoziciju, a finansira ga ino kreditima.

kada se kaze sistemska korupcija, jel to ne podrazumava da imas sistem? ako se zna koji red su kum, brat, a koji su nizi esaloni, zar to nije uredjeni sistem?
 
Da li ste:

za vodju?
ili za sistem?

Ovo je esencijalno drustveno pitanje.
pitanje je teska podvala ili zabluda, a evo zasto
Od ovog pitanja zavisi kakvo je uredjenje drustva.
svako drustvo je uredjeno komplementarno, ima i sistem, i vodju, samo je pitanje kakvi su oni, a pogresna je tvoja premisa ili-ili

u zavisnosti od tipa vodje, nizi esaloni se ravnaju, a za vucica smo rekli vec da je ljigavac veleizdajnicki, sve sto je rekao da ne da, dao je slagavsi;
pa, ko mislis onda da zameni korumpirani sistem i postavi pravi, zdravi sistem prosperitetan, ako njegova elita nije zainteresovana? mislis da ce da padne sa neba ako je elitu zamenio temeljno sa laznom elitom, najkorumpiranijim dupeuvlakacima koji mu samo aplaudiraju znajuci da nisu zavredeli ni delic koji im je dan? onda dolazi do buna i revolucija, svrgavanja i vodje i menjanja sistema, sto bi nesojovic rekao, u slucaju majdanizacije stitimo vucica, jer je on drzava, kako misli i dule koji hvali firera i naciste, a samo ga navodim kao reprezenta pogresnog, podvaladzijskog rasudjivanja

izdao je drzavu, pogazio ustav, koga stitis dr nesoju? ko mislis doktore da ce da finansira majdan u srbiji? nema tih para, nisu niti ce biti alocirane kao za svrgavanje milosevica.
 
Poslednja izmena:
Znas li ti KOMUNJARO koliko mi imamo vojnika? Pa nas bi Siptari da krenu pregazili do Beograda za 12 sati.
То су глупости. Шиптари су без НАТО пакта голи рацку. Ми би њих прегазили не за 12 већ за два сата. Они би се сами разбежали.

Е несрећниче, верујеш у шиптарску ,, супериорност", асађо захваљујући НАТО пакту они могу да раде шта хоће тамо.

Eno na Kosovu i Metohiji ukinuli dinar, a ti se vidim veselis, izdajnice, tebi i ovom tvom Veleizdajniku sve super, on cvrkuce po televizijama kako ce da gradi Expo a onda pocne da lupeta kako u Expo spadaju skole, vrtici, domovi zdravlja, putevi itd - LUDAK, POTPUNI LUDAK. A na Kosovu trenutno 60 ljudi u zatvoru. Gde mu je sad vojska da je dize na Kosovo? Gde mu je bila vojska kad je bio onaj incident u Banjskoj? VIse nema sta ni da preda na Kosovu, nista nije ni ostalo od drzave Srbije tamo pa da se preda, jedino da onaj narod poteraju kao u Oluji, ili da ih malo po malo "obrade" po raznim Zutim kucama. Izdajnici roda svoga, i ti i tvoj Vodja.
А шта си ти предузео, јуначино? Јел си основао партизанске или четничке одреде за борбу против шиптара и НАТО?? Или ћеш само да седиш за тастатуром, и дрндаш и позиваш све живе да су издајници или шта већ.

Из удобне фотеље, са лап топа и телефона. Таквих сајбер јунака је препун овај форум. Кад би сте стварно били тако храбри, ви би се бар у једну чету организовали. Овако, јаки сте само на речима.
 
То су глупости. Шиптари су без НАТО пакта голи рацку.
veleizdajnik ce da vas uvede u nafo i mirma backa, to je plan, ili sledi gazenje od nafa, a vucic ce samo da vas pita - jel cete da ginete opet pod bombama da ja maznem jos jedan stan dok vi to radite? nafo sad nema alternativu kao "nekoc" eu - sad je eu okupatorska, a nafo ja nasa perspektiva, sve cemo uciniti za ukrajinu dodaje brnaba, oruzje vec dajemo...
malo da pljucnem blera da vas izvaram, a posle ce da mi bude opet savetnik? ja aljek veleizdajnik, cipuljicki, a vi srbi naivne ovce

dao sam klintonu samo 1 milion, jer sam pametan drugi sam zadrzao za sebe, naivcine
 
Poslednja izmena:
veleizdajnik ce da vas uvede u nafo i mirma backa, to je plan, ili sledi gazenje od nafa, a vucic ce samo da vas pita - jel cete da ginete opet pod bombama da ja maznem jos jedan stan dok vi to radite? nafo sad nema alternativu kao "nekoc" eu - sad je eu okupatorska, a nafo ja nasa perspektiva, sve cemo uciniti za ukrajinu dodaje brnaba, oruzje vec dajemo...
malo da pljucnem blera da vas izvaram, a posle ce da mi bude opet savetnik? ja aljek veleizdajnik, cipuljicki, a vi srbi naivne ovce

dao sam klintonu samo 1 milion, jer sam pametan drugi sam zadrzao za sebe, naivcine
А ти кад си такав патриота, дођи из Америке у Србију, па организуј овде нешто а не да нам држиш предавања о патриотизму, а плаћаш им порез који служе за њихове ,,интервенције" по свету.
 
То су глупости. Шиптари су без НАТО пакта голи рацку. Ми би њих прегазили не за 12 већ за два сата. Они би се сами разбежали.

Е несрећниче, верујеш у шиптарску ,, супериорност", асађо захваљујући НАТО пакту они могу да раде шта хоће тамо.


А шта си ти предузео, јуначино? Јел си основао партизанске или четничке одреде за борбу против шиптара и НАТО?? Или ћеш само да седиш за тастатуром, и дрндаш и позиваш све живе да су издајници или шта већ.

Из удобне фотеље, са лап топа и телефона. Таквих сајбер јунака је препун овај форум. Кад би сте стварно били тако храбри, ви би се бар у једну чету организовали. Овако, јаки сте само на речима.

Bio sam bar na svakom protestu koji je organizovan za podrsku tom narodu. Poslednji je bio pre dva dana, u subotu 24. GDE SI TI BIO? Bilo nas je saka jada, tuga da se gleda.

Ja necu da organizujem odrede za borbu protiv Siptara i NATO, nego cu da organizujem odrede da pocistimo vas izdajnike koji to niste uradili preko ZVANICNIH INSTITUCIJA REPUBLIKE SRBIJE, sto vam je Ustavna i svaka druga obaveza, a zove se zastita teritorijalnog integriteta Republike Srbije i zastite srpskog naroda i svih gradjana Srbije na celoj njenoj teritoriji.
U teritoriju Republike Srbije PO NJENOM USTAVU spada i KiM.

Znaci necu ja nista da organizujem jer to nije moj posao, i vrlo verovatno bih bio uhapsen u tom pokusaju kao sto je mnogo puta vec hapsen Damnjan Knezevic i neki od ljudi iz tog pokreta, pri cemu oni cak i nisu nista organizovali tog tipa. I ako cemo po zakonu to i ne bi bilo legalno.

Postoje vojska, policija i drzavna bezbednost koje su OPREMLJENE, OBUCENE, OVLASCENE i PLACENE da rade taj posao. Oni imaju pravo da me pozovu kao rezervistu i naravno da cu se u tom slucaju odazvati pozivu, ali ne pod ovom idiotskom vlascu pa da zavrsim kao oni nesrecnici u Banjskoj.

Siptarska superiornost koju pominjes ja nisam spomenuo - ja sam jasno rekao DA MI NEMAMO VOJSKU, i da ODATLE sledi opasnost da Siptari mogu da nas pregaze. A od tebe u pogledu zastite sigurno nece biti vajde, ti ces zajedno sa tvojim kukavickim predsednikom da zapalis istog trenutka iz Srbije a ostacemo mi koji branimo svoje porodice i svoj narod.
 
Bio sam bar na svakom protestu koji je organizovan za podrsku tom narodu. Poslednji je bio pre dva dana, u subotu 24. GDE SI TI BIO? Bilo nas je saka jada, tuga da se gleda.
Био сам и ја, не сад, јер нисам из БГ, али стално сам ишао на протесте, водио целу омладину из мог краја, активно смо протествовали против свега што је против Срба.
Учествовао и у хуманитарним акцијама за Косово, у склопу СПЦ и других српских организација.
Ja necu da organizujem odrede za borbu protiv Siptara i NATO, nego cu da organizujem odrede da pocistimo vas izdajnike koji to niste uradili preko ZVANICNIH INSTITUCIJA REPUBLIKE SRBIJE, sto vam je Ustavna i svaka druga obaveza, a zove se zastita teritorijalnog integriteta Republike Srbije i zastite srpskog naroda i svih gradjana Srbije na celoj njenoj teritoriji.
U teritoriju Republike Srbije PO NJENOM USTAVU spada i KiM.
А ко шаље помоћ Србима на Косову? Ко им пружа сваку могућу финансијску и другу подршку ако не држава?
Ти и твој имагинарни одред за рушење,,издајника" или ипак ова држава?

Ми смо данас у тешкој ситуацији, окружени смо са НАТО, Шиптари имају подршку Запада, Србија би за два сата почистила Шиптаре, али проблем је НАТО.
Ми са НАТО да ратујемо не можемо. Зато мора да се сачека још, да се никад не призна Косово, чиме се штити наш територијални интегритет и да се сачува српски народ на Косову.
Најлакше је за тастатуром бити јак и прозивати све живе да су издајници. А да видим шта би ти, да си сада председник државе урадио? Ај баш да те и то питам?

Siptarska superiornost koju pominjes ja nisam spomenuo - ja sam jasno rekao DA MI NEMAMO VOJSKU, i da ODATLE sledi opasnost da Siptari mogu da nas pregaze. A od tebe u pogledu zastite sigurno nece biti vajde, ti ces zajedno sa tvojim kukavickim predsednikom da zapalis istog trenutka iz Srbije a ostacemo mi koji branimo svoje porodice i svoj narod.
Србија има војску и наравно да је наша војска јака, то су глупости да ми немамо војску.
Чак статистике кажу да је наша војска једна од најјачих на Балкану.
 
Био сам и ја, не сад, јер нисам из БГ, али стално сам ишао на протесте, водио целу омладину из мог краја, активно смо протествовали против свега што је против Срба.
Учествовао и у хуманитарним акцијама за Косово, у склопу СПЦ и других српских организација.

А ко шаље помоћ Србима на Косову? Ко им пружа сваку могућу финансијску и другу подршку ако не држава?
Ти и твој имагинарни одред за рушење,,издајника" или ипак ова држава?

Ми смо данас у тешкој ситуацији, окружени смо са НАТО, Шиптари имају подршку Запада, Србија би за два сата почистила Шиптаре, али проблем је НАТО.
Ми са НАТО да ратујемо не можемо. Зато мора да се сачека још, да се никад не призна Косово, чиме се штити наш територијални интегритет и да се сачува српски народ на Косову.
Најлакше је за тастатуром бити јак и прозивати све живе да су издајници. А да видим шта би ти, да си сада председник државе урадио? Ај баш да те и то питам?


Србија има војску и наравно да је наша војска јака, то су глупости да ми немамо војску.
Чак статистике кажу да је наша војска једна од најјачих на Балкану.
Da sam predsednik ja proglasio bih odmah OKUPACIJU KIM. To sam cuo od ljudi koji su pametniji od mene. Time stavljas do znanja da je to TVOJA TERITORIJA, ali trenutno OKUPIRANA OD STRANE SILE. A ta sila onda nisu Siptari, vec NATO.

I trenutni prekid pregovora pod vodjstvom EU i prebacivanje resavanja pitanja u UN po rezoluciji 1244. To su nam i Rusi savetovali, ali nas Vodja ne sme to da uradi jer je DOVEDEN DA KiM OTCEPI OD SRBIJE, sto on zdusno radi.

Zasto je predavao sve elemente drzavnosti Srbije na KiM, od raspustanja sudova i policije i predaju istoh Siptarima, preko elektroenergetskog sistema, pozivnog broja, sada i ukidanje dinara - prodao je jedinu SRPSKU komercijalnu banku koja je preostala, Komercijalnu banku, i oni sada uklanjaju svoje ekspoziture sa Severa KiM i to je kraj dinara tamo.
SVE TO URADIO JE TVOJ VODJA, bez da je Srbija dobila ista. I na kraju eno prebijaju i hapse nas narod dole, kao da nista nismo uradili. A da su tamo nasi policajci, da su sudovi nasi, da je most na Ibru blokiran, ne bi bilo Siptara na Severu kao sto ih nije ni bilo kada je TVOJ VODJA preuzeo vlast.

I nemoj da se pravis lud kad cela Srbija vidi sta je uradio, ne znam samo kako ces sutra kad sve pukne i kad se bude obznanilo sta je sve uradio veleizdajnik da pogledas i sebi i svojoj deci u uci i kazes ja sam podrzavao ovu hulju Vucica. A Vucic ce da bude sa milijardama pokradenih evra u Dubaiju, a ti ces sa svojom decom da radis u rudniku i cekas da umres od raka.

Zato i ne mogu da razumem vas koji podrzavate unistenje Srbije, osim ako i vi ne planirate da bezite iz nje. Onda ste kao ona zena iz sela u Macvi, zaboravio sam, da li Gornje Nedeljice, gde Rio Tinto hoce da otvara rudnik - prodala kucu i imanje tu i kupila 10 KM DALJE!!! Pa koliko moron i glupan moras da budes da uradis tako nesto - prakticno ce da zivi na rudniku, ima da se potruju za godinu dana, nestace im cela porodica. Meni je zao tolike gluposti tih ljudi, ali to je samo primer KAD NE ZNAS kako to izgleda. Uopste nije svesna da je 'ladno mogla da zivi i u rudniku, isto ce joj biti, 10km tu ne znaci ama bas nista.

A za vojsku se raspitaj, pa imamo manje vojnika nego policije! I ne govorim ti ja ovo jer se radujem, nego sto sam u panicnom strahu sta ce da bude ako krene neko opste cudo i stvarno se zarati kod nas.

Evo da ti ispricam, posto ne znas, situacija kad su nam uveli sankcije 90-tih, a bio je paralelno i rat a posle cak i u Srbiji 99. Znam posto mi je otac radio u gradskoj upravi. Proveravali oni robne rezerve, koje svaka drzava ima bas za slucaj rata ili nekih velikih nepogoda, ili ekstremnih ekonomskih poremecaja, i uglavnom se svode na osnovnu hranu i gorivo. I kako su krenuli da proveravaju zito po silosima, ispostavi se da su mahom PRAZNI!!! Na papiru sve tu, u samim silosima NEMA ZITA! Batice trgovali zitom - ono, izvozim kad je skupo na berzi, uzmem kajmak sebi, a vraticu kad bude jeftino jer to i tako niko ne proverava. I kad je krenula provera opsti skandal, mozda se neko od starijih i seti. Ali malo je ko odgovarao, jer su i tada - a kako ce drugacije - to sve radili ljudi "bliski vlasti", pa ne mozemo ti i ja da odemo u silos i uzmemo zito pa da ga vratimo posle 3 meseca.
Poenta je da je to realan slucaj, desio se kod nas, i bilo je PA IMAMO MI REZERVE - A NISMO IH IMALI. I kad je krenulo stani-pani - corak!

Isto vazi i sada - mi mislimo imamo oruzje, a da li ga stvarno ima u magacinima, da li je upotrebljivo itd - to bi se videlo tek kada bi zatrebalo da se koristi.

A za broj vojnika se raspitaj, ozbiljno ti kazem, bices sokiran kad shvatis koliko ih je malo. Pa zasto mislis da nam ceo sprat u Generalstabu zauzimaju NATO oficiri, da jacaju nasu vojsku? Ili ne znas za to da ceo sprat u Genstabu pripada NATO oficirima?

Dragi moj, ti ili si jako zlonameran i izdajnik, ili toliko nemas pojma u kakvom raspadu od drzave zivis da mi te je iskreno zao.
 
Da sam predsednik ja proglasio bih odmah OKUPACIJU KIM. To sam cuo od ljudi koji su pametniji od mene. Time stavljas do znanja da je to TVOJA TERITORIJA, ali trenutno OKUPIRANA OD STRANE SILE. A ta sila onda nisu Siptari, vec NATO
Косово је суштински окупирано, сад нема потребе да то и званично прогласиш. Али добро, нека буде, прогласићеш да је окупирано и шта онда? Како ћеш се борити за српску заједницу на Косову? Шта ћеш даље коректно да предузимаш?
Иначе, самом чињеницом да Србија не признаје ткз. Косово она ставља до знања да је то наша територија.
I trenutni prekid pregovora pod vodjstvom EU i prebacivanje resavanja pitanja u UN po rezoluciji 1244. To su nam i Rusi savetovali, ali nas Vodja ne sme to da uradi jer je DOVEDEN DA KiM OTCEPI OD SRBIJE, sto on zdusno radi.
Ко је пребацио преговоре из УН у ЕУ??

И ко је пре неколико дана тражио седницу СБ УН, где је изнео чињенице и терору и прогону над Србима које се врши на Косову?
И шта је писало испред Куртија тада?

Zasto je predavao sve elemente drzavnosti Srbije na KiM, od raspustanja sudova i policije i predaju istoh Siptarima, preko elektroenergetskog sistema, pozivnog broja, sada i ukidanje dinara - prodao je jedinu SRPSKU komercijalnu banku koja je preostala, Komercijalnu banku, i oni sada uklanjaju svoje ekspoziture sa Severa KiM i to je kraj dinara tamo.
SVE TO URADIO JE TVOJ VODJA, bez da je Srbija dobila ista. I na kraju eno prebijaju i hapse nas narod dole, kao da nista nismo uradili. A da su tamo nasi policajci, da su sudovi nasi, da je most na Ibru blokiran, ne bi bilo Siptara na Severu kao sto ih nije ni bilo kada je TVOJ VODJA preuzeo vlast.
Све су то већ уговориле досманлије. Вучић је само наследио ту политику. Кажем ти, ја не подржавам све аспекте његове политике и свакако се противимо овоме. Био сам на протестима против Бриселског споразума, као што сам апсолутно против фр немачког споразума.
И ту нема дилеме за мене.
Међутим, то не значи да ћу подржавати оне који су исто издајници, које је НАТО довео на власт, који су и данас за реализацију потпуну свих тих споразума, чак о за потенцијално признање Косова, санкције Русији и одрицање од РС и који иду да тужакају своју земљу код ЕУ и да траже њихове интервенције по Србији. Са њима ја рушити Вучића нећу.

Zato i ne mogu da razumem vas koji podrzavate unistenje Srbije, osim ako i vi ne planirate da bezite iz nje. Onda ste kao ona zena iz sela u Macvi, zaboravio sam, da li Gornje Nedeljice, gde Rio Tinto hoce da otvara rudnik - prodala kucu i imanje tu i kupila 10 KM DALJE!!! Pa koliko moron i glupan moras da budes da uradis tako nesto - prakticno ce da zivi na rudniku, ima da se potruju za godinu dana, nestace im cela porodica.
Ма бежи бре од мене, ти ћеш мени да ја подржавам уништење Србије, мени чији су преци крв проливали за ову земљу, и који сам увек имао патриотске ставове и активиста сам од младости.
Ти ћеш мене да прозиваш, интернет виртуелни јунак на тастатури. Изволи, узми пушку, крени у борбу, јуначино, одмах ћу за тобом. Ја сам служио војску а нисам морао, сад да ме позову не бих бежао.
Тако да, јави ми кад крећеш и бој, па да кренем са тобом. ;):)
 

Back
Top