sirova hrana ili raw food

"Some brands of peanut butter may contain a small amount of added partially hydrogenated vegetable oils, which are high in trans fatty acids, thought to be a cause of atherosclerosis, coronary heart disease, and stroke; these oils are added to prevent the peanut oil from separating. Natural peanut butter and peanuts do not contain partially hydrogenated oils. A U.S. Agricultural Research Service (ARS) survey of commercial peanut butters in the U.S. showed the presence of trans fat, but at very low levels.[12]
At least one study has found that peanut oil caused relatively heavy clogging of arteries. Robert Wissler of the University of Chicago reported that diets high in peanut oil, when combined with cholesterol intake, clogged the arteries of Rhesus monkeys more than butterfat.[13]
Peanut butter can harbor Salmonella and cause salmonellosis, as in the Salmonella outbreak in the United States in 2007.[14] In 2009, due to mishandling and apparent criminal negligence at a single Peanut Corporation of America factory in Blakely, Georgia, Salmonella was found in 46 states[15] in peanut-butter-based products such as crackers, peanut-butter cookies, and dog treats. It has claimed at least nine human lives as of 17 March 2009 and made at least 691 people sick in the United States.[16][17]"

Evo kad vec lupetas nije rec o sopstvenom ulju..i u prirodnom nema tog dodatka..a ja cu sad da se pozovem na isto povrsno tvoje razmisljanje koje si gore lupila..da ne verujem sta pricaju na tvu i ne citam na netu sta seru amerikanci kao retardirana nacija:ok:
 
Evo kad vec lupetas nije rec o sopstvenom ulju..i u prirodnom nema tog dodatka..a ja cu sad da se pozovem na isto povrsno tvoje razmisljanje koje si gore lupila..da ne verujem sta pricaju na tvu i ne citam na netu sta seru amerikanci kao retardirana nacija:ok:

Some peanut butter marketed as "natural" contains only peanuts and salt (to prevent spoilage), but most consumer-brand peanut butter today, even if labeled "natural", contains other ingredients, including hydrogenated vegetable oil to stabilize it and prevent oil separation, and dextrose or other sweeteners to enhance flavor. Sometimes palm oil is used instead of hydrogenated oils to prevent oil separation. Peanut butter is also sold mixed with other pastes, such as chocolate, jelly (jam) and the like.
 
ma jok, treba da otvoris fabriku PRIRODNOG putera od kikirikija :D

E vidi naucio sam i ja copy/paste:hahaha:


Kikiriki sadrži pored nezasićenih masnih kiselina i značajne količine vitamina E i B3, a od minerala bogat je manganom, magnezijumom, a u manjoj meri i gvožđem i selenom. Kao izuzetno popularna životna namernica u Sjedinjenim Državama, kikiriki je predmet brojnih naučnih radova i istraživanja. Svi oni dolaze do pozitivnih zaključaka: ljudi koji redovno unose umerene količine kikirikija imaju manje sklonosti da obole ne samo od kardiovaskularnih i koronarnih oboljenja, već i raka debelog creva. Što je najneverovatnije, iako kikiriki sadrži visok procenat masti, on smanjuje, a ne uvećava opasnost od gojenja!
 
E vidi naucio sam i ja copy/paste:hahaha:


Kikiriki sadrži pored nezasićenih masnih kiselina i značajne količine vitamina E i B3, a od minerala bogat je manganom, magnezijumom, a u manjoj meri i gvožđem i selenom. Kao izuzetno popularna životna namernica u Sjedinjenim Državama, kikiriki je predmet brojnih naučnih radova i istraživanja. Svi oni dolaze do pozitivnih zaključaka: ljudi koji redovno unose umerene količine kikirikija imaju manje sklonosti da obole ne samo od kardiovaskularnih i koronarnih oboljenja, već i raka debelog creva. Što je najneverovatnije, iako kikiriki sadrži visok procenat masti, on smanjuje, a ne uvećava opasnost od gojenja!

da...KIKIRIKI....a ne puter od kikirikija...
 
haha al najace kad se svaka tema pretvori u povrsnu raspravu o ukusima i ko sta voli..pa na osnovu toga projektuje dal je to merodavno za ostale:lol:da ne bude samo da ja to radim jer nigde nisam opisivao moj dozivljaj namirnica vec objektivno sta nose
 
Ne ne nista je tebe ne pokusavam ubediti..ti si mene prva citirala i pokusavas sebe ubediti da znas sta i kako je najbolje..bar za tebe..a ja ti kazem da nisi probala samo sirovu hranu pa da znas da ti nije prijala i da bi mozda skocila s motkom 5 metara..to ne znas jer se i dalje vodis ocima i ukusom hrane



A ja ovde ne vidim uopste nista extremno do vas koji se kunete u meso i zadrte navike..ja sam uvek otvoren za nesto novo i spreman da saslusam i probam za razliku od vas koji uvek nadjete da nesto sto vi ne mozete ili umete nije dobro..pa se onda pozivate na decu i trudnice..pazi bogati sazalicu se

ОК, ти ипак боље знаш да ја никад ништа пресно нисам појела, и да без три сата динстања ништа не ставим у уста...:mrgreen:
А сходно томе боље од мене знаш шта је мом организму потребно и како функционише.... :roll:
Важи.:ok:
 

Back
Top