Hrana koju nikad niste jeli :)

Posto sam bezmalo 20 godina proveo na mediteranu hranu delim na 2 grupe - letnju i zimsku. Veliki sam poklonik mediteranske kuhinje - pogotovo za i na leto. Kad je jednom covek navuce... posle kad nema jao q q le le.

Italijani su carevi mediteranske kuhinje - lagana jela od 2-3 sastojka. Mesto za zdranje: Sicilija!

Mada oni nisu izuzetak - mediteran je pun razne izvanredne i zdrave hrane. Omiljeni takodje: Libanska (obozavam), Turske (osecam se kao kod kuce), i naravno dosta stvari iz Malteske kuhinje. I u Spaniji sam dobro jeo.
 
Ми од свеже заклане свиње узмемо најбоље месо, исечемо на коцкице и дуго, дуго динстамо. Онда се додају џигерица и киселе паприке, па се опет пржи. Нема укуснијег јела, а код нас чак и нема име.
Можда је то пирјан :lol:
Nesto slicno pravi moj kolega. Moram da se setim kako se zove. Doneo da probamo - izvanredno.
 
Nesto slicno pravi moj kolega. Moram da se setim kako se zove. Doneo da probamo - izvanredno.
Пробала сам и у току године да направим, никад не буде тако добро.
Врв је тајна у свежем месу, још врућем такорећи.
 
Samo veceras nabrojah nekoliko stvari koje nikad nisam jela...humus,dimljene paprike,avokado,mango,tahini...
A sigurno ih ima jos...

Mango se isecka na komadice i malo se proprzi uz svinske snicle. Tako se i sluzi.

Perverzija.

Takodje sa lepim svinjskim mesom (na primer meso od krmenadle al bez koske) ide i proprzeni ananas - Havajski recept. Pa se ananas stavi odozgo na sniclu i jede zajedno.

|Vrlo osvezavajuce.
 
Skoljke

Delim na 3 vrste po tipu i spremanju:

1. Najpristupacnije i najcesce a izvanredne i to takoreci iskljucivo 1 recept - Dagnje na buzari!!! Davim se! Slicno i kad ima - prstaci.

2. Mesavina vongola i kamenjarki - supa sa testom - letnja uzivancija.

3. Ko moze, ume da bude opasno po zivot - Ostirige - malo limuna i pomoz bog!
(na srecu ja nisam alergican na njih, probao vise puta, ali bolje da se ne jedu ako niste sigurni, moraju da budu JAKO sveze)
 
Mango se isecka na komadice i malo se proprzi uz svinske snicle. Tako se i sluzi.

Perverzija.

Takodje sa lepim svinjskim mesom (na primer meso od krmenadle al bez koske) ide i proprzeni ananas - Havajski recept. Pa se ananas stavi odozgo na sniclu i jede zajedno.

|Vrlo osvezavajuce.
E ovo nisam nikad razumela - voće i meso. Dobro limun ali ananas je sladak, ne zvuči mi baš s mesom
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Sve u svoje vreme!

I ja kao dete nisam hteo svasta nesto da jedem. A onda kasnije.... kad ti se dojede sve sto volis da jedes, onda izbacis periskop i lov na nesto sto nikad nisi jeo.

Opasnost: Mozda ti se svidi pa hoces jos, a nema...

A nisam uopšte dete, ali neću da izneverim te neke principe.
Ali skoro sve sam spremna da probam osim tih ljigavih i drhtuljavih tvari.
:cross:
 
E ovo nisam nikad razumela - voće i meso. Dobro limun ali ananas je sladak, ne zvuči mi baš s mesom
Po Srpskim standardima hrane - cista jeres! Ukusnost kad probas - mozda ti se svidi, mozda ne. Meni je bilo nelogicno isto koliko i peanut butter with jelly jam (malina). Ali - ko zna...

https://www.pineappleandcoconut.com/slow-cooker-kalua-pork/

A nisam uopšte dete, ali neću da izneverim te neke principe.
Ali skoro sve sam spremna da probam osim tih ljigavih i drhtuljavih tvari.
:cross:

Nisam ni mislio da si dete.
Ja nisam ni znao da Sushi postoji do svoje 40te. Posle - nema kraja.
 
Po Srpskim standardima hrane - cista jeres! Ukusnost kad probas - mozda ti se svidi, mozda ne. Meni je bilo nelogicno isto koliko i peanut butter with jelly jam (malina). Ali - ko zna...

https://www.pineappleandcoconut.com/slow-cooker-kalua-pork/



Nisam ni mislio da si dete.
Ja nisam ni znao da Sushi postoji do svoje 40te. Posle - nema kraja.
Probala bih to jelo s mesom i ananasom ali ne da ja spremam nego negde gde se to jede, po principu kad si u Rimu budi Rimljanin.
 
Ми од свеже заклане свиње узмемо најбоље месо, исечемо на коцкице и дуго, дуго динстамо. Онда се додају џигерица и киселе паприке, па се опет пржи. Нема укуснијег јела, а код нас чак и нема име.
Можда је то пирјан :lol:
Ne bih rekla da je to to.🙂
Ovo je nekako puno masnoce,ne bih rekla da je od najboljeeg mesa.Raspitacu se.😀
 
Skoljke

Delim na 3 vrste po tipu i spremanju:

1. Najpristupacnije i najcesce a izvanredne i to takoreci iskljucivo 1 recept - Dagnje na buzari!!! Davim se! Slicno i kad ima - prstaci.

2. Mesavina vongola i kamenjarki - supa sa testom - letnja uzivancija.

3. Ko moze, ume da bude opasno po zivot - Ostirige - malo limuna i pomoz bog!
(na srecu ja nisam alergican na njih, probao vise puta, ali bolje da se ne jedu ako niste sigurni, moraju da budu JAKO sveze)
Ti volis morske plodove,ocigledno...ali ja i ribu ne jedem cesto,tj.nikad je ne pozelim.Jedem,ako nema nista drugo.🙂
Meni svi morski plodovi ribe,hobotnice,lignje...u principu imaju isti ukus...ribe. :mrgreen:
I nista od toga ne volim toliko da bih dala prednost nad npr.sarmom ili piletinom.🙂
Skoljke su mi nekako bas gadne...ljigavije od pihtija.😂
 
Probala sam krvavice, jer nisam znala sta jedem.
Kad smo bili u irskoj, pa u hotelu gledamo sta cemo da doruckujemo i devojka nam predlozi tradicionalni irski dorucak. I jos me pita: “With black and white pudding?“
I ja pomalo zbunjeno odgovorih: „Yes, please.“
Ovako to izgleda. Slika je sa neta. Nemam na ovom telefonu slike iz Irske.
IMG_7750.jpeg

Cudila sam se pasulju, doduse na tanjiru nije bilo sampinjona, ali ove okruglice gore, crne manje i ove svetlije vece, za to sam mislila da su neke obicne kobasice, ali nisu bile. To je taj „black and white pudding“. :D
Bele su krvavice sa puno zitarica, a za ove crne ne znam sta je sve unutra.
Ukus - pa ne znam. Pojela sam, nije bilo strasno, jer mi je tek posle rekla sta je to.
Ali ne bih ponovila. :D
 
Probala sam krvavice, jer nisam znala sta jedem.
Kad smo bili u irskoj, pa u hotelu gledamo sta cemo da doruckujemo i devojka nam predlozi tradicionalni irski dorucak. I jos me pita: “With black and white pudding?“
I ja pomalo zbunjeno odgovorih: „Yes, please.“
Ovako to izgleda. Slika je sa neta. Nemam na ovom telefonu slike iz Irske.
Pogledajte prilog 1499531
Cudila sam se pasulju, doduse na tanjiru nije bilo sampinjona, ali ove okruglice gore, crne manje i ove svetlije vece, za to sam mislila da su neke obicne kobasice, ali nisu bile. To je taj „black and white pudding“. :D
Bele su krvavice sa puno zitarica, a za ove crne ne znam sta je sve unutra.
Ukus - pa ne znam. Pojela sam, nije bilo strasno, jer mi je tek posle rekla sta je to.
Ali ne bih ponovila. :D
Па само тако, да ми неко подметне :lol:
 

Back
Top