Keratin, da ili ne?

marija288

Aktivan član
Poruka
1.016
Poslednjih godinu dana sam dosta pojačala negu kose, šišanje na svakih mesec dana, ulja na prirodnoj bazi, maska protiv opadanja koju pred svako pranje stavim da stoji min sat vremena. Sprej da štiti od toplote... ali opet nisam toliko zadovoljna jer mi je onaj spoljašnji deo oštećen, ne toliko kao pre.. Volela BiH da probam keratin, kakva su vaša iskustva i da li vredi
Kosa mi nije gusta, do ramena je dužina
 
meni je keratin odličan jedina mu je mana što se kosa malo brže masti. Održava se pranjem šamponima bez sulfata ostalo je sve super. Od proizvoda s keratinom meni su najbolje ove ampule
1711566981471.png
s
amo pazi treba biti ovaj srebrni čep gore, imaju neke s drugom bojom čepa (mislim plavi ili zeleni) te nisu tako dobre

I ako stavljaš kod frizera neke vrste keratina može malo posvijetliti kosu posebno ako si svjetlije boje (smeđa, plava)
 
meni je keratin odličan jedina mu je mana što se kosa malo brže masti. Održava se pranjem šamponima bez sulfata ostalo je sve super. Od proizvoda s keratinom meni su najbolje ove ampule
amo pazi treba biti ovaj srebrni čep gore, imaju neke s drugom bojom čepa (mislim plavi ili zeleni) te nisu tako dobre

I ako stavljaš kod frizera neke vrste keratina može malo posvijetliti kosu posebno ako si svjetlije boje (smeđa, plava)
što se tiče ampula, to nisam nikad probala, ali čula sam da je dobro protiv opadanja
 
Poslednjih godinu dana sam dosta pojačala negu kose, šišanje na svakih mesec dana, ulja na prirodnoj bazi, maska protiv opadanja koju pred svako pranje stavim da stoji min sat vremena. Sprej da štiti od toplote... ali opet nisam toliko zadovoljna jer mi je onaj spoljašnji deo oštećen, ne toliko kao pre.. Volela BiH da probam keratin, kakva su vaša iskustva i da li vredi
Kosa mi nije gusta, do ramena je dužina
Ok je. Zaista je bolja kosa od njega i lakše se fenira tj brže. Znači, manje toplote na kosu.
U početku se kosa brže masti ali iz mog iskustva, prvih 5-6 pranja. Posle se vrati na uobičajeno.
Pere se šamponima bez sulfata da bi potrajao.
 
Izbaci sve preparate za kosu koji u sebi imaju sulfate i alkohol. Ja koristim https://www.curlsbot.com/ Nema veze što se odnosi na lokne, izbacuje analizu sastava preparata.

Probaj ovo. Ja sam koristila mlečnu ali imaju i sa keratinom, povoljna i veoma dobra. Ima ih u DM-u. Pakovanje od 1l, 500 i nešto dinara.
Pogledajte prilog 1522072
Pinocchio,
za koji tip kose je mlecna? Vidjala sam je ali nikad nisam obracala paznju
 
Pinocchio,
za koji tip kose je mlecna? Vidjala sam je ali nikad nisam obracala paznju
Za sve. Proteinska maska. Koristimo je i ćerka i ja. Ona ima ravnu kosu, a ja lokne.
Uradi test poroznosti dlake pa ćeš znati šta ti treba. https://minutzamene.com/poroznost-kose/
Najbolje je menjati pakovanja - par pranja hidratantno, pa par proteinsko. Ali test će ti pokazati šta ti trenutno treba, a vremenom ćeš i sama znati po tome kakva ti je kosa. Da li je suva, lepršava, da li ima friz, da li se masti brzo...
 

Back
Top