Hrana koju nikad niste jeli :)

Sto pomenu morske plodove, skampe sa onim tankim...kao dlakama, brkovima ne bih nema sanse :D

1000002914.jpg



Ali vec ocisceno naravno da moze. :lol:

1000002915.jpg
 
Алергична.
Али јесу укусни.
Zasto to dozivljavam kao mit i ne mogu da shvatim da postoji alergija na odredjenu vrstu hrane. Mislim da je to psihicki prema necemu sto ti se ne svidja ili si nepovjerljiva da je to zdravo, dobro...

Ako bi ljudi sa ove teme bili primorani da pojedu ono sto nikad sami ne bi, i to je vrsta alergije jer je osjecaj uzasan?
 
Zasto to dozivljavam kao mit i ne mogu da shvatim da postoji alergija na odredjenu vrstu hrane. Mislim da je to psihicki prema necemu sto ti se ne svidja ili si nepovjerljiva da je to zdravo, dobro...

Ako bi ljudi sa ove teme bili primorani da pojedu ono sto nikad sami ne bi, i to je vrsta alergije jer je osjecaj uzasan?
Izvini,ali lupas gluposti.🙂
Alergija nema veze s tim da li mi volimo ili ne tu hranu.
Ja sam kao dijete bila alergicna na jagode,a obozavam jagode.
Alergija je nesto sasvim drugo.
 
Ћерка је из чиста мира после година конзумирања рибе (коју је волела) пре четири године доживела ужасну алергијску реакцију на исту тако да је морала на хитан пријем на 'Бежанијску косу'.
Алиментарне алергије могу настати у сваком животном добу и ту помоћи нема.
 
Super tema, moram da se ubacim jer volim reakcije na ovo sto cu reci, ali...
-Nikad nisam popila kafu, obicnu crnu tursku kafu.
-Nikad nisam jela ovcetinu, jagnjetinu, cak i svinjsko pecenje no no, ali prethodna dva nisam nikad okusila.
-Nikada u zivotu nisam okusila belolucanu papriku kao ni papriku uz tursije

(da Srpkinja sam, da zivim u Srbiji, da dete sam sa sela, da snajka sam na selu :per:)
 
Super tema, moram da se ubacim jer volim reakcije na ovo sto cu reci, ali...
-Nikad nisam popila kafu, obicnu crnu tursku kafu.
-Nikad nisam jela ovcetinu, jagnjetinu, cak i svinjsko pecenje no no, ali prethodna dva nisam nikad okusila.
-Nikada u zivotu nisam okusila belolucanu papriku kao ni papriku uz tursije

(da Srpkinja sam, da zivim u Srbiji, da dete sam sa sela, da snajka sam na selu :per:)
Па ок је то. Какве везе има да ли си са села, или не. Просто не волиш или немаш жељу да пробаш.
 
Па ок је то. Какве везе има да ли си са села, или не. Просто не волиш или немаш жељу да пробаш.
Obicno dobijem pitanje da li sam iz Srbije i da li sam bila na selu nekad i slicno... Pa da nikad to nisam jela.
Milion puta je bilo servirano, ucestvovala u pripremi, ali preko ove vilice nece.
 
Obicno dobijem pitanje da li sam iz Srbije i da li sam bila na selu nekad i slicno... Pa da nikad to nisam jela.
Milion puta je bilo servirano, ucestvovala u pripremi, ali preko ove vilice nece.
Моја мајка је спремала најбољу руску салату на свету, али никада у животу није ни лизнула мајонез. Не може се на силу...
 
Ми од свеже заклане свиње узмемо најбоље месо, исечемо на коцкице и дуго, дуго динстамо. Онда се додају џигерица и киселе паприке, па се опет пржи. Нема укуснијег јела, а код нас чак и нема име.
Можда је то пирјан :lol:
To će biti pre gulaš.
 
Mislim da nije to to.Mozda je isti naziv.
Ovo su crevca,mast i meso pomijesani.
Pitala sam.🙂
Код нас су се у кући користила јагњећа цревца само за Ускрс.
Знам да је то моја мајка извртала иглом, па прала у 9 сланих вода и кувала чорбу са њима и џигерицом, зачињену јајима и мало спанаћа. Преукусно, али никада не бих јела да то неко други спреми.
 
Ja,recimo, godinama nisam jela cveklu.
Nisam je voljela.A nisam je nikad ni probala.Sam izgled me odbijao.
Medjutim,od kad sam je probala,bas je volim.
Tako da,nekad nesto treba i probati sto nam se cini da ne volimo.Mozda zavolimo.🙂
Po tom principu sam probala i masline...ali i dalje ih ne volim.🙂
 
Nikad u životu nisam jela boraniju.
U stvari sa pet godina sam ručala boraniju koju sam povratila iz ko zna kojih razloga i od tad mi se zgadila i nikad je više nisam okusila
Masline sam probala i ne sviđa mi se znači samo probala i morala sam da pljunem koliko mi se nije svidelo
Takođe sam probala i nije mi se svidelo sirevi sa plavim i zelenim plesnima znači no no
Ne jedem puževe jer sam videla kako se spremaju oni jadni pokušavaju da pobegnu i kipuće vode
Ne jedem kombinaciju slano slatko tipa voće i meso med i meso orasi i meso
Krvavicu sam probala i sviđa mi se
Uvek bih je rado probala ponovo
 
Samo veceras nabrojah nekoliko stvari koje nikad nisam jela...humus,dimljene paprike,avokado,mango,tahini...
A sigurno ih ima jos...
ima stvari koje nisam htela ni da probam, kao sto je meso nekih divljih zivotinja
sve ostalo sam manje vise probala...
kad putujes po svetu svasta ti padne saka da probas, to je i najzanimljivije
 

Back
Top