Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
affro:
...e, neka si, jesu teška vremena, ali ti još uvek studiraš, i nemoj da dozvoliš
da te još sad izrabljuju....trebaju oni tebi ok..ali očigledno trebaš i ti njima, pa
će sigurno naći neki način da to reše ako su zadovoljni tobom...

Ma trebaju oni meni, ali ne toliko...
Ja imam siguran posao kad odem u Beograd, nije 100% u struci, ali je dobar,
a što je još bolje - volim taj posao, i biće dobro iskustvo. Ovo što sad radim
je zbog neke dalje budućnosti, da imam referencu, naravno korisno mi je i
znači mi, ali mi više znače neke druge stvari...
 
Poslednja izmena:
Ma trebaju oni meni, ali ne toliko...
Ja imam siguran posao kad odem u Beograd, nije 100% u struci, ali je dobar,
a što je još bolje - volim taj posao, i biće dobro iskustvo. Ovo što sad radim
je zbog neke dalje budućnosti, da imam referencu, naravno korisno mi je i
znači mi, ali mi više znače neke druge stvari...

...pa onda ih doziraj toliko koliko ti trebaju, čuvaj sebe, mlada si ima vremena
da se "potrošiš" na poslu, polako život je pred tobom....
 
Nisam zensko al prokomentarisacu kao strucno lice u domenu ishrane, treninga
Dijeta je zdrava na mnogo razlicitih nacina
1. Telo se cisti od nezdravih materija kao sto su (slobodni radikali, nezdrave masti, preteranog unosa proteina koji opterecuju jetru.......)
2. celije se pune vitaminima mineralima jer u toku dijeta treba unositi multi vitaminske i multi mineralske komplekse i tako se celije oporavljaju
3. psihicki efekti su takodje jaki jer osoba koja smrsa i dovede svoje telo u neki vid svog vidjenja lepote covek je srecan i opusten i ima zelju da napreduje u svim poljima smanjuje se stepen nervoze depresije

PS nepodrzavam dijete koje se sadrze od onog starog "DOBROG" nacina (nejedi nista pi vodu i smrsaj) ccccc velika greska tada unistavate telo gore nego ikad dijeta treba da bude jedan nacin zivota odredjene namirnice propremane na odrednen nacin i dijeta nije nesto sto ce da traje mesec dana i smrsate
dijeta traje vise meseci i mrsavi se postepeno to je zdrava dijeta tj treba unositi oko 10% manje kalorija nego sto potrosite dnevno i mrsavice te postepeno ali zdravo jeste da traje malo ali posle vam to udje u rutinu i nepredstavlja toliki problem evo prosta jednacina kako izracunati kolko vam kcal treba da mrsavite

VASA TELESNA MASA / 0,453 i broj koji dobijete pomnozite sa 12 i dobicete potrebne kalorije za zdravo mrsavljenje
Primer VASA TELESNA MASA = 100kg / 0,453 = 220.75 taj broj pomnozimo sa 12 i dobijemo 2649kcal
 
.....ček nešto, ja retko ili skoro nikad ne unesem tu količinu kalorija, čak
nekad ni pola od toga...a jedem ne budem gladna, i krećem se prilično,
od sutra radim vežbe opet...i ne mršavim baš nešto kako bi htela...:confused:
 
.....ček nešto, ja retko ili skoro nikad ne unesem tu količinu kalorija, čak
nekad ni pola od toga...a jedem ne budem gladna, i krećem se prilično,
od sutra radim vežbe opet...i ne mršavim baš nešto kako bi htela...:confused:

hehe el vidis da je ovo samo primer dat ti uradi proracun za svoju kilazu a 2649kcal je za osobu od 100kg znaci ako imas 50kg treba ti upola manje to je 1324kcal imas obrazac gore pa racunaj tacno u kg kolko treba da unosis kalorija

sto se vezbanja tice dzaba ako neznas sta da vezbas da u toku treninga pogodis odrecene kriticne zone
 
hehe el vidis da je ovo samo primer dat ti uradi proracun za svoju kilazu a 2649kcal je za osobu od 100kg znaci ako imas 50kg treba ti upola manje to je 1324kcal imas obrazac gore pa racunaj tacno u kg kolko treba da unosis kalorija

sto se vezbanja tice dzaba ako neznas sta da vezbas da u toku treninga pogodis odrecene kriticne zone

...eto zbunilo me to, odakle rekoh tolike kalorije, pa nema šanse da toliko
pojedem..i na moju žalost nemam 50kg jer da ih imam ne bi držala ni jednu
dijetu...ali nemam ni sto srećom...
...dobro ja mislim da je bolje raditi bilo koje vežbe nego nikakve....:ok:
 
Dugo vec ischitavam ovu temu, i doshla sam na ideju i da se pridruzhim...
Vidim da ste dosta uspeshne i pruzhate lepu medjusobnu podrshku...
Eto, ja imam jedan tipichan zhenski problem, zavisnost o slatkishima :( ona sabotira svaki moj pokushaj da neshto promenim...
Nekad je ta zavisnost ishla do te mere da po ceo dan ne jedem neshto slano i konkretno...kuvanu hranu nisam mogla da smislim...
Sada se to promenilo na bolje, jedem voce, kuvano povrce, pecurke, ribu...Zavovela sam hranu koju pre nisam mogla smisliti :)
Ali ostala je zavisnost, istrazhivala sam dosta o tome i svesna sam da je to posledica hemijskih reakcija koje se deshavaju u mozgu nakon shto shecer naglo poraste, i da se tako stvara pravi efekat zavisnosti...Pokushavala sam i sa sistemom umerenosti, ali ne vredi :( kad vec krenem sa slatkim grehom, onda nema stajanja :( dakle ja sam ipak za 'sve ili nishta'. I sada, danas imam inspiraciju i karakter da pochnem sa totalnim odricanjem, znam unapred da me ovaj entuzijazam nece drzhati dugo, i zato sam se ovde i upisala...i u isto vreme krenula da vodim dnevnik... Koristicu sve moguce zamene, umesto svoje doze chokolade na koju sam navikla svoje telo pojescu jabuke, jogurt i musli koji jako volim, suvo grozhdje, skuvacu sebi nes kafu sa mlekom, zeleni chaj, ili oprati zube...svaki put kada se zaputim u prodavnicu kupovati zhvake umesto slatkisha...i ovde cu zapisivati kako mi to ide...motivacija za sve ovo su mi treninzi, moja ovisnost u slatkishima mi ubija rezultate svakodnevnog treniranja u teretani, zar treba da sav svoj trud tamo ubijem zbog 10 minuta uzhivancije?
 
Dugo vec ischitavam ovu temu, i doshla sam na ideju i da se pridruzhim...
Vidim da ste dosta uspeshne i pruzhate lepu medjusobnu podrshku...
Eto, ja imam jedan tipichan zhenski problem, zavisnost o slatkishima :( ona sabotira svaki moj pokushaj da neshto promenim...
Nekad je ta zavisnost ishla do te mere da po ceo dan ne jedem neshto slano i konkretno...kuvanu hranu nisam mogla da smislim...
Sada se to promenilo na bolje, jedem voce, kuvano povrce, pecurke, ribu...Zavovela sam hranu koju pre nisam mogla smisliti :)
Ali ostala je zavisnost, istrazhivala sam dosta o tome i svesna sam da je to posledica hemijskih reakcija koje se deshavaju u mozgu nakon shto shecer naglo poraste, i da se tako stvara pravi efekat zavisnosti...Pokushavala sam i sa sistemom umerenosti, ali ne vredi :( kad vec krenem sa slatkim grehom, onda nema stajanja :( dakle ja sam ipak za 'sve ili nishta'. I sada, danas imam inspiraciju i karakter da pochnem sa totalnim odricanjem, znam unapred da me ovaj entuzijazam nece drzhati dugo, i zato sam se ovde i upisala...i u isto vreme krenula da vodim dnevnik... Koristicu sve moguce zamene, umesto svoje doze chokolade na koju sam navikla svoje telo pojescu jabuke, jogurt i musli koji jako volim, suvo grozhdje, skuvacu sebi nes kafu sa mlekom, zeleni chaj, ili oprati zube...svaki put kada se zaputim u prodavnicu kupovati zhvake umesto slatkisha...i ovde cu zapisivati kako mi to ide...motivacija za sve ovo su mi treninzi, moja ovisnost u slatkishima mi ubija rezultate svakodnevnog treniranja u teretani, zar treba da sav svoj trud tamo ubijem zbog 10 minuta uzhivancije?

Podržavam te potpuno, jer znam o čemu pričaš, to postoji i kod mene...
uspevala sam da ukinem, ali sam se vraćala
pokušavam i dalje i uspevam povremeno
i ovaj tvoj plan strašno liči na sve ono što sam radila kad sam prestajala da pušim, što dokazuje da jeste u pitanju zavisnost
pušenje sam ostavila, ima već godinu i nešto...
ali slatkiši...čime se utešiti kad imaš bljaks dan i kad si pod stresom? jeste glupavo, ali je tako, čokolada pomaže
 
Chupos, dobrodošla :)
Ja i dalje mučim muku sa tim slatkišima, nekad imam toliku želju da ne znam šta ću od sebe.
I mogu da pojedem puno, i čak i ako znam da ću se posle kajati, i imati problema sa stomakom - ne stajem.
Sad se malo kontroliše, ali nije još uvek to-to.
Boko, kako si ti, kako ide :)
 
Ćao Shu!!!
Evo, baš kukam drugaricama kako imam užasno mnogo posla i kako se vrtim u začaranom krugu zvanom kuća-posao i ništa ne stižem
ne pazim baš šta jedem, ali se nisam ni ugojila, valjda ne stižem ni da jedem
baš sam u minus fazi...:(
 
Uf, razumem te, i ja sam juče kukala na sve strane...
Samo je kod mene fax-praksa-kuća, onda dođe vikend i valjda mi se toliko
skupi taj umor, da ne mogu ceo vikend da se mrdnem. Samo se razvlačim.
Ja se, koliko kontam po pantalonama, nisam ugojila, i dalje ulazim u onaj
moj prvi cilj, ali nije to to. Ne napredujem uopšte, opet nisam stizala dovoljno
da se bavim sportom, jedem neredovno... I to me izluđuje.
 
I, prvi dan je super pocheo i krize su sve bile prolazne :D...
Doruchkovala tunjevinu sa hlebom, u medjuvremenu otishla kod zubara :sad2: jezivo je bilo, a moracu josh nekoliko puta... odatle pravo na trening... na tregingu se raspala :cool: i peshke kuci...izgladnela maksimalno, pa se bacila na jabuku, jogurt i musli...i super se osecam... i ostacu karakter...kontam da ce mi ovih prvih par dana biti najgore, a kasnije vec nema krize :D.
Kako ste vi, kako vam je pocheo ovaj ponedeljak? :p
 
...dobrar dan devojke...


....evo mene da se upišem ovde, jutros neki kasni doruča, dve tanka parčeta
crnog hleba, tanko namazana nemasnom pavlakom i po 2 koluta karena preko
uz to nepuna čaša balans jogurta....

....sad još malo ću da odradim vežbe...bar 40 trbušnjaka i 20 čučnjeba, nadam
se da ću uspeti...eto ko mi kriv kad sam prestala, i znam da će mi biti teško
da se vratim u normalu...inače neki dan sam zvala da pitam za Zumbu, ima
ovde relativno blizu, 3x nedeljno je 2.000 dinara, to planiram posle NG, da
probam bar 1 mesec..pa ću znati da li mi odgovara ili ne....

...za ručak danas imam spanać od juče samo još da smislim šta uz njega...za
večeru jabuke..sinoć pojela 2 komada i baš su mi prijale...
 
Hej, grrrrrrlz :)

Maloprije sam dosla iz teretane..trchala sam na traci 45 min, na steperu 15, bila na pilatesu/jogi i josh malo na spravama. :)

Imam jednu naviku koja mi pomaze u odbrani od depresivne zime i hladnoce, i loseg raspolozenja...
ALIIIIIII, to nisu krevetske aktivnosti :mrgreen: , nego TOPLA COKOLADA
prosto joj ne mogu odoliti...a MORAM...
 
Dobro jutro, devojke
Nešto smo zapustile ovu temu. Sve vas uhvatile "zimske radosti" - krkanluk, sveži čvarci, kolači, slatkiši.... Pišete tamo na drugim temama šta i koliko jedete, a ovamo ne smete ni da dodjete. Pa ovde to sve treba da priznate, pa da vam pružimo podršku da to prestane...
Ja sam sad sebi dozvolila ovakvu tiradu jer imam da vam se hvalim...
Imam kilo manje nego pre mesec dana, a 4,5 manje nego na ovaj dan prošle godine. U struku 3, odnosno 6 cm manje, kukovi 1, tj. 4 cm, grudi 2, odn. 3 cm manje... butine 0,5, odn. 2 cm...

Imala sam prošlog meseca tamo od sv. Luke (31. oktobra) do sv. Arandjela (21. novembra) nekoliko slava, a pre toga još neke proslave i koktele, pa nije baš bilo jednostavno postići ove rezultate.
A muž (koji danas sam u tudjini slavi jubilarni rodjendan :heart:) me opominjao da se ne ugojim pa da moramo da kupujemo veća kola. I ja mu uz čestitku poslala rezultat svih tih slava i proslava

URL=http://img2.imagetitan.com/img.php?image=42_rodjendandebela.jpg]
42_rodjendandebela.jpg
[/URL]


a kad dodje za tačno 4 nedelje, ima da se iznenadi kako izgledam.
I da, trebalo bi da sutra krenem na jogu. Znam da to nije za mršavljenje, to mi ni ne treba, ali očekujem da mi pomogne oko bolova u ledjima i vratu i da se sveukupno bolje osećam.
 
...dobar dan drugarice....;)

...jeste Bi u pravu si, ja sam ta koja je juče jela kao šašava, svašta nešto slatko
ni večerala nisam posle svih tih slatkiša..ali sumnjam da ću skoro..noćas sam
imala veliki problem sa valunzima koji su uvek jači kad jedem malo jaču hranu i
puno slatko..to sam konstaotvala ovako laički po sebi samoj...i do sad se taj
problem javljao baš kad večeram..noću ne mogu da spavam od vrućine i nelagode
koju izazivaju ti isti valunzi, a koji će manje više vas sačekati uskoro..ako budete
imale sreće neće..ali je mala verovatnoća da će svaka od vas to izbeći...:think:

...juče me je jedna poznanica pitala zašto sam ja na dijeti, njoj ne izgleda da mi
je to potrebno..dobro ona me ne zna od ranije pa mi je to pitanje normalno..ali ja
znam da mi je potrebna...

...od jutros opet musli + mleko i posle toga jabuka..uvela sam dve jabuke dnevno
jednu posle doručka i jednu posle ručka...što je za mene veliki uspeh, naročito kad
su jabuke u pitanju...od prošle godine pojedoh više jabuka nego za ceo svoj
život..a prijaju baš....

....šta ću za ručak ne znam..ali imam neki karfiol, pa možda nešto smislim sa
njim...bar neku čorbicu...:think:

...i da Bi, neka ti je živ i zdrav dragi, da ti se brzo vrati:heart:
 
Evo i mene ovde :)
Ja nisam uopšte puno jela ovih dana, samo sam jela neredovno.
Juče doručkovala u 8:00, pa ručala tek oko 20:00.
U međuvremenu sam pojela jednu bananu, a posle ručka (zapravo večere) nisam ništa.
Nisam uopšte stizala da treniram, a i nisam mogla da plivam, tako da planiram od
vikenda da nastavim sa bazenom, jako mi je prijao za kičmu...
 
Nisi samo ti Afro, bila prozvana za jedenje.... šalim se malo. Nisu ni meni valunzi nepoznati... neprijatna stvar... I definitivno se uz lakšu hranu lakše živi. Jeste teško odreći se svih tih stvari koje volimo, ali nekako kad se naviknemo na umereniju ishranu, bez previše slanog, masnog, slatkog, onda nam takva hrana i smeta. Juče jedna koleginica častila, donela tortu, pa sam pojela malo parče i uopšte mi nije prijalo. A još za užinu ponela bundevaru s pudingom koju sam pravila u nedelju, koja jedva da je bila slatka, tek da nije bezukusna .. ali je svejedno sve zajedno ipak bilo previše slatkiša. Posle sam samo imala želju da uzmem neko parče šunke ili kiseli krastavac da ubijem tu slatkoću.

Bila je pre dva tri dana na kuvaru Krstarice čorba od karfiola s grizom. Meni izgleda ok, verovatno ću je i ja praviti ...
 
..Shushu nemoj to da radiš sebi, ponesi bar neki sendvič, sa čim god, bolje
bilo šta da staviš u stomak nego da ne pojedeš ništa toliko dugo, to je najgore
što možeš da uradiš svom želudcu...:heart:

...Bi u pravu si, svaka jača hrana se odrazi na taj deo i sad sam 100% sigruna
da to jedno sa drugim ima i te kakve veze...kad god nisam večarala ja sam spavala
bez tih "mokrih" problema...tako da ću se morati odreći večere..ustvari najbolja
večera su mi jabuke..provereno...

..potražiću tu čorbu, imam i šargarepu, a i ono smrznuto povrće kao za čorbu,
i neko belo meso...nešto od toga će biti sigurno, samo na kašiku...ipak je kašika
najzdravija za nas...:think:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top