Muž muzičar

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.415
Da li tu ima sreće? Da li je pametno za ozbiljnu životnu priču udati se za muzičara ili da bude korektno oženiti pevaljku ?

Klasično je razmišljanje da je stalno u pokretu , nastupe, odsutnost od kuće …i naravno upoznaje ljude i tako to

IMG_0146.jpeg
 
Upoznala sam ženu jednog mog omiljenog sarajevskog pevača. Od rane mladosti se poznaju, pa su vezu krunisali brakom. Imaju jednu lepu i muzikalnu kćerku.

Žena zna da sam upoznata sa njegovim životom i sa porocima.. Nisam morala da je pitam zašto je ostala u braku i kako je uspeo brak posle mnogo, mnogo ružnih dešavanja.
Rekla mi je da je on nikada nije verbalno ni fizički maltretirao, bez obzira na stanje u kome se nalazio. I ona ga voli uprkos svim njegovim manama..kojih je sa godinama sve manje.
Znajući koliko obožavam njegovu muziku i koliko sam ga kao klinka "volela" nije želela da me upozna sa njim..Ima sad drugi porok..i zna da ja ne bih odolela njegovom šarmu, iako smo sredovečni ljudi.😇

Poznajem i "pevačicu" koja je ostala da živi u mojoj zgradi. Njen muž se stideo i bilo mu je neprijatno čak i da nam se javi, onda kada je ona pravila gluposti u "Farmi".
Ne znam da li taj brak opstaje samo zbog, sada, odrasle kćerke.
 
Da li tu ima sreće? Da li je pametno za ozbiljnu životnu priču udati se za muzičara ili da bude korektno oženiti pevaljku ?

Klasično je razmišljanje da je stalno u pokretu , nastupe, odsutnost od kuće …i naravno upoznaje ljude i tako to

Pogledajte prilog 1544436
Konkretno, koja vrsta muzicara? Nije isto biti klavijaturista u orkestru koji ide po seoskim svadbama, bas gitarista u rock bandu koji obilazi domove kulture po Balkanu ili violinista u simfonijskom orkestru. Znam brakove sa sva tri tipa muzicara, opstao je brak samo tog violiniste, on dva puta godisnje ode negde van Beograda te mu cak i supruga cesce ide na sluzbeni put iako je bankarka.
 
Upoznala sam ženu jednog mog omiljenog sarajevskog pevača. Od rane mladosti se poznaju, pa su vezu krunisali brakom. Imaju jednu lepu i muzikalnu kćerku.

Žena zna da sam upoznata sa njegovim životom i sa porocima.. Nisam morala da je pitam zašto je ostala u braku i kako je uspeo brak posle mnogo, mnogo ružnih dešavanja.
Rekla mi je da je on nikada nije verbalno ni fizički maltretirao, bez obzira na stanje u kome se nalazio. I ona ga voli uprkos svim njegovim manama..kojih je sa godinama sve manje.
Znajući koliko obožavam njegovu muziku i koliko sam ga kao klinka "volela" nije želela da me upozna sa njim..Ima sad drugi porok..i zna da ja ne bih odolela njegovom šarmu, iako smo sredovečni ljudi.😇

Poznajem i "pevačicu" koja je ostala da živi u mojoj zgradi. Njen muž se stideo i bilo mu je neprijatno čak i da nam se javi, onda kada je ona pravila gluposti u "Farmi".
Ne znam da li taj brak opstaje samo zbog, sada, odrasle kćerke.
Volimo istog :heart: Da ti malo prkosim,meni je na uvo pjevao.
 
Upoznala sam ženu jednog mog omiljenog sarajevskog pevača. Od rane mladosti se poznaju, pa su vezu krunisali brakom. Imaju jednu lepu i muzikalnu kćerku.

Žena zna da sam upoznata sa njegovim životom i sa porocima.. Nisam morala da je pitam zašto je ostala u braku i kako je uspeo brak posle mnogo, mnogo ružnih dešavanja.
Rekla mi je da je on nikada nije verbalno ni fizički maltretirao, bez obzira na stanje u kome se nalazio. I ona ga voli uprkos svim njegovim manama..kojih je sa godinama sve manje.
Znajući koliko obožavam njegovu muziku i koliko sam ga kao klinka "volela" nije želela da me upozna sa njim..Ima sad drugi porok..i zna da ja ne bih odolela njegovom šarmu, iako smo sredovečni ljudi.😇

Poznajem i "pevačicu" koja je ostala da živi u mojoj zgradi. Njen muž se stideo i bilo mu je neprijatno čak i da nam se javi, onda kada je ona pravila gluposti u "Farmi".
Ne znam da li taj brak opstaje samo zbog, sada, odrasle kćerke.
Upoznaću te ja sa njim :P
 
.
Volimo istog :heart: Da ti malo prkosim,meni je na uvo pjevao.
Ja sam se zabavljala sa metalcem. Oni ne pevaju na uvce , sem ako hoćeš da ostaneš bez bubne opne 😂
iz prve ruke govoreći, jedna od lepših veza mi je bila sa tim bas gitaristom + pevač. Jedino što su ti metalci fanatici na probama , ceo dan sviraju jedno te isto dok ne potrefe kako su hteli da odsviraju, za razliku od ovih koji sviraju po svadbama. Al manje jure ženske jer pogube živce na probama 😁
 
Volimo istog :heart: Da ti malo prkosim,meni je na uvo pjevao.

Pa stvarno!!! Meni je na uvce pevao Rade Jorović ( Žene vole oficire ) i obećao da će free pevati na svadbi...samo se ja nisam udala..

Upoznaću te ja sa njim :P

SA ili BG? Žive i tamo i ovde. Ne znam kako u SA ali..to je duga priča..ne znam da li je javno spominjao neke detalje.

***

Kada sam već spomenula Radeta Jorovića. Divan je čovek. Ima sređen brak i decu ( i sada i unučiće, valjda )..Bez obzira što je putovao i što ide gde ga pozovu da peva.
 
Pa stvarno!!! Meni je na uvce pevao Rade Jorović ( Žene vole oficire ) i obećao da će free pevati na svadbi...samo se ja nisam udala..



SA ili BG? Žive i tamo i ovde. Ne znam kako u SA ali..to je duga priča..ne znam da li je javno spominjao neke detalje.

***

Kada sam već spomenula Radeta Jorovića. Divan je čovek. Ima sređen brak i decu ( i sada i unučiće, valjda )..Bez obzira što je putovao i što ide gde ga pozovu da peva.
Sara je ovdje, a mislim da je i teta Ljilja, njega nisam srela, ali tu je on, vrzma se po gradu često.
 
Pa stvarno!!! Meni je na uvce pevao Rade Jorović ( Žene vole oficire ) i obećao da će free pevati na svadbi...samo se ja nisam udala..

Meni je na uvce jos u kafani Varadin tamo '70-tih svirao Janika Balaz, imao sam 8-9 godina istine radi ali pamtim to dan danas iako je od toga proslo skoro 50 godina. Janika i njegovih 7 tamburasa. A posle 20 godina mi je pesmu o tih 8 tamburasa sa Petrovaradina, doduse ne na uvce ali za susednim stolom, pevao Zvonko Bogdan. I to pamtim, naravno.

A na uvce su mi pevali neki drugi, manje poznati pevaci, po raznoraznim sremskim i backim cardama, cak i u kafani Dva jelena u Skadarliji. Pamtim i neke od njih, u zavisnosti od razloga za ta desavanja.
 
Poslednja izmena:
Možda i moj ujak koji je dugo, dugo svirao, ne samo po svadbama..Mađar je ali savršeno govori srpski i zna sve pesme :)

I dobar je muž, otac, deda, brat, ujak :)
Ko zna, mozda smo se negde videli, bilo je raznoraznih tamburaskih bandi tu, po Backoj u Somboru, Tikvare u Palanci, kod Brase, na Ribarcu u Ujvideku, kod Vujkova u Curugu, Pere Varenike u pokojnoj cardi na kraju sveta u Kovilju, salasa 137... nisam gledao ko su Madjari, ko Srbi a ko Cigani, bilo je bitno da je shtimung na nivou.
A u mom Sremu od carde u Suseku, Joletove carde u Banostoru, varadinske Akva Dorije, nekadasnjeg Varadina, Dunava u Karlovcima, Zekinog i Stojsicevog salasa u Krcedinu, Keja u Slankamenu, preko Maligana u Surduku, Terase u Banovcima pa prema Zemunu i Savi uzvodno... Srem, kraj u kome se ume ziveti.

Ehh, neki od tih cardi i salasa su danas mrtvi, kao i ljudi uostalom.. :(
 
Moj je muzicar ali vrlo bitna stavka - nije mu to primaran posao vec sa strane
On sam je jos od klinackih dana odredio sebi da uvek mora imati stalan kalsican posao, redovna plata i staz, a da je muzika samo dodatno sa strane

Oduvek je bio svestan cinjenice ako ce muzika da ti bude glavni posao imaces vekllike turbulencije i materijalne i sa vremenom i privatno, plus moralno. Prosto to trazi drugaciji nacin zivota i drugaciji karakter i moral od klasicnog posla, a cena koju platis za to je visoka, i platis je kroz privatan zivot
Jjebes ti takav zivot

Ja razmisljam potpuno isto, zato sam i ja izabrala i uvek cu birati da ovaj moj posao radim pri nekoj firmi sa platom, a ne da budem tezgaros i zivim od svadbe do svadbe, iako bih imala 5x vise para da sam frilenser nego sto sam na plati

Da on ne razmislja na isti nacin ko i ja mi se ne bi ni spojili, jer meni ne treba duh u kuci, da ga cekam do zore kad ce da mi se ukaze. Isto kao sto ja ne zelim tako da radim u mom poslu, da me nema po ceo dan i noc....sta cu ja takva bilo kom porodicno usmerenom muskarcu....i sta ce meni takav
Ko voli neka izvoli, ja nisam izabrala takav zivot ni za sebe pa ne zelim ni partner da mi bude takav
S obzirom da nam je princip isti, mi se lako i dogovorimo, kad neko ima tezgu odradi je i nema frke, svi smo mi svesni da zivimo u zemlji ekonomskog tigra i da ne mozes samo sa platom. Ali mera je tu bitna.
Da dam otkaz i odem da tezgarom da me nema svaki dan, da ne znam sa koliko cu para raspolagati i kad cu imati a kad necu, neka hvala.
Takodje vazi za njega, voli to da radi povrememo, plus treba para, ok, ali da da otkaz pa da mu to bude jedini posao ne zeli, a terali su ga vise puta i nije hteo.
 

Slične teme


Back
Top