Podrska za dijetu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Žene žene, stvarno nismo u redu, zapustile smo temu! Nadam se da nismo zapustile i same sebe :)
Ja se vraćam ovde.
Napunila sam frižider voćem, povrćem, opet doručkujem musli.
Evo, sad ih jedem. A danas imam teren, tako da ću poneti bananu i dve-tri mandarine.
Bolje to nego da stajem u one pujpuj pekare.
Sutra idem da radim kompletnu krvnu sliku, gvožđe, šećer, masnoće, itd jer sam u poslednje
vreme sva nešto nikakva.
 
Dosla sam samo da se izjadam, da svaki dan krenem s dijeto, i stvarno se fino pridrzavam do negde 7-8, pojedem sta sam odvojila i umereno, a onda me oko 8 spopadne takva glad da moram ponovo da jedem i sve upropastim
Imate neki recept za jacanje volje?
 
E, draga, da imamo recept za jačanje volje, prvo bih svoju ojačala...
Ja sam se na žalost malo zapustila. Krenula da pijem onaj herbalajf šejk za večeru, ali zato ostali deo dana pojačano jedem. Poslali mi iz Slavonije divne domaće čvarke pa kako da odolim. Cela koncepcija mi se ne dopada. Popiću taj šejk kad sam ga već platila djavo i po, a onda se lepo vraćam na zdravu i izbalansiranu ishranu. Idem na jogu 2 x nedeljno i to mi baš prija. Ponekad je teško, jedva odradim ponešto... ali biće bolje...
 
Mene mame kajmak i pršuta iz frižidera...
Ali držim se, doručkovala sam one musli, na terenu pojela dve mandarine i bananu,
sad tanjir supe i biće pilećeg belog mesa sa cveklom, šargarepom, kornišonima...
Uveče moram lagano da jedem jer ujutro vadim krv, tako da ću skuvati malo
pirinča ili tako nešto
 
ja radim po 12 sati i to se zove zapustila sebe....
nisam se ugojila, trošim se, slabo jedem, još slabije spavam, ali zdrava sam i držim se
obukla sam svoje prošlogodišnje zimske suknje i imaju nepopunjene rupe na sebi i vise mi-tek sad primećujem koliko sam se "skupila"
dobila sam super sok za "imunitet i mršavljenje"- ide ovako:
-1/2kg šargarepe
-1/2kg cvekle
-1/2 kg limuna
narendati ili na blenderu srediti, staviti u šerpu, dodati 2l vode, ostaviti da prenoći.
Procediti, dodati 2kg šećera i 2 limunutusa
Pije se sa vodom, kao sirup i mngo je ukusno, cvekla se uopšte ne oseća, kao da pijete sok od maline
Zdravo je sigurno!!!
 
Mmmm Boko ovaj sok zvuči super!
Ja inače najviše volim da izrendam šargarepu i cveklu, i to jedem kao salatu, nezačinjeno.
Danas ceo dan u frci-trci, učim za ispit, išla da vadim krv, bila pola dana na telefonu zbog prakse :roll:
Sad mali odmor pa nazad na učenje.
Posle vađenja krvi sam pojela malo jači sendvič, ali sam lagano ručala, a večeraću sad još malo tanjir
supe i salatu.
 
Jao devojke, baš puno radite... Šta kažeš, Boko, skupila si se... ako, ako... pa u suknjama ima mesta... odlično.
I ja volim te razne salate, ja ih zovem vitaminske... u raznim kombinacijama - cvekla, šargarepa, jabuka, crna i bela rotkva, celer..... Baš ste me dobro podsetile, mogla bih da pravim malo toga. Sad je pravo vreme za njih.
 
ja radim po 12 sati i to se zove zapustila sebe....
nisam se ugojila, trošim se, slabo jedem, još slabije spavam, ali zdrava sam i držim se
obukla sam svoje prošlogodišnje zimske suknje i imaju nepopunjene rupe na sebi i vise mi-tek sad primećujem koliko sam se "skupila"
dobila sam super sok za "imunitet i mršavljenje"- ide ovako:
-1/2kg šargarepe
-1/2kg cvekle
-1/2 kg limuna
narendati ili na blenderu srediti, staviti u šerpu, dodati 2l vode, ostaviti da prenoći.
Procediti, dodati 2kg šećera i 2 limunutusa
Pije se sa vodom, kao sirup i mngo je ukusno, cvekla se uopšte ne oseća, kao da pijete sok od maline
Zdravo je sigurno!!!

sine, pa mi 2 kg secera ne potrosimo za godinu dana : )
 
Zdravo svima!
Ja sad došla sa faxa...
Doručkovala sam musli i jednu kiflu na fakultetu.
Sad sam stavila junetinu da se kuva, za ručak će biti lešo meso,
kupus salata, i rendana cvekla i šargarepa.
Vadila sam krv i dobila rezultate, opet sam anemična sa povećanom masnoćom :roll:
Znači da se vraćam na kuvanu klopu, ampule gvožđa, cveklu itd.
Mada, to i nije tako loše, sad imam na papiru (sa pečatom dr :p ) da moram tako, pa će mi biti lakše.
E da, sad užinam naseckanu bananu i dve mandarine, da ne pregladnim dok se skuva meso.
 
Danas u Zemunu otvorena pekara Roggenart.. to one razne vrste crnih hlebova bez kvasca i sa raznim zrnevljem i začinima. I pošto je to na par koraka od mesta gde idem na jogu, ja naravno odem, probam jedno 3-4 vrste hleba i kupim neki "dižon" sa raznim mirišljavim začinima, izmedju ostalog kim (koji ne volim baš mnogo, ali ne preovladava, pa je podnošljovo), anis, i još svašta nešto ne mogu da procenim. I onda dodjem kući i pojedem 2 parčeta tog hleba, tek onako... zato što mi je lep. I uvek imam problem sa tim zdravim, crnim, obogaćenim hlebovima... jer su mi mnogo ukusni pa pojedem više nego običnog.
 
Dobro veče dijetalke!
Ja danas super, dorućkovala kiflu, užinala voće, ručala dinstanu piletinu sa pirinčem i salatom.
Evo ga moj ručak od juče:
DSC00057.jpg


Lešo meso, cvekla&šargarepa.

Ne zamerite mi, na sve strane fotkam novim aparatom, kao malo dete sam :mrgreen:
 
a što bismo ti zamerili, shushu, samo ti slikaj. Baš je lepo kad se i ovde pojavi slika hrane...
ja se upropastila Roggenart hlebom. Nek je zdrav i dobar kolko hoće, ja to više kupovati neću. Ne mogu da prestanem da ga jedem. Te parče sa margarinom, pa sa kačkavaljem, pa sa jogurtom....
a bila sam stigla do 60 kg, sad sam opet na 62....:dash:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top