Pitanje za zene/pomoc/misljenje - musko zenski odnosi

Iz tvojih postova sam zakljucila da si ti vec odlucio koji ces korak da napravis,ali da od nas trazis potvrdu... Posto se vec ni ne cujate oko mjesec dana mislim da je to dovoljno bilo na 'stand-by-u' ... Moj savjet je da umjesto da joj kazes direktno da je poljubis,ili zagrlis,ne znam ni sama uglavnom nesto sto bi je uzdrmalo,nezgodno je da je poljubis jer bi onda to znacilo prevaru........ Jer ce i njoj ako se dvoumi na taj nacin biti lakse da prelomi sta osjeca prema tebi,a sta prema njemu,jer mi zene mnogo razmisljamo glavom i zbog toga postavljamo neke granice,ali kad se nesto desi, tome se prepustimo iz nekog plemenitog osjecanja ...

Hvala Enny57 mnogo, jer ti mali saveti kako da mi muskarci razumemo vas zene mnogo znace u odnosima... I u gradjenju istih.

I takve savete smatram NEPROCENJIVIMA !

Jer spoznajom istih se izbegavaju mnogi nesporazumi i svadje i stede se zivci i energija za prave stvari...

Sjajna ideja! Jako mi se svidja! Da je iznenadim tako nekim iznenadnim napadom... :cmok:

Mislim da bi bas to bilo kako treba... Hihihi "Napasniiiik!" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Iz mog licnog iskustva mislim da ne moze biti prijateljstva, drugarstva, nazovite to kako kog vam drago. Osim nekih ekstrema u koje necu sad da ulazim...
Uvek, ali uvek ce se iz druzenja dvoje ljudi suprotnog pola pojaviti neke iskrice, normalno ako je to normama drustva dozvoljeno, ako su oboje slobodni sto se davanja emocija tice, pa ako se opet te kockice sklope - onda se sklope, a ako ne, onda nista.
Ne znam sta bih rekla ovom forumasu da bih mu pomogla, ali ipak mislim da treba da zavrsava prvo ono sto je ostalo nezavrseno, znaci da postane ,,slobodan,, od prethodnog braka pa tek onda da vidi sta ce sa tom devojkom.
Mislim da ona nekako zna za njegova osecanja. Pa ne bi dozvolila sebi da odrzava telefonske razgovore sa nekim ko je ne zanima.
Potrebno je da to sa njom isteras nekako do kraja. Ne znam sta se desilo u medjuvremenu, ali ja sam uvek za to da se ljubav ne izgubi onako bez veze, zbog nepodignute slusalice ili inata ili cega drugog... ipak je ljubav veoma vazna stvar i ne treba odustati od nje. A ako druga strana ipak ne oseca ljubav, onda je bolje ostati sam, preboleti to. Ali je ipak bolje znati. Prema tome, pitaj je sta ona oseca, pa ces videti sta ce ti ona reci.
Sve najbolje.

"ali ja sam uvek za to da se ljubav ne izgubi onako bez veze, zbog nepodignute slusalice ili inata ili cega drugog... ipak je ljubav veoma vazna stvar i ne treba odustati od nje."

Upravo se to desilo u medjuvremenu. :hahaha:

Svaka ti cast... Ljubav stvarno treba da postoji... Ali ne moze sama od sebe postojati, vec MI MORAMO DA JE ODRZAVAMO ! ! !

I to mi u ovom slucaju mnogo pomaze da ne izgubim zivce i oteram sve od sebe...

I da vodim ljubav a ne rat.


E sad, zakljucak:

Moj je problem "samo" sto sam extremni emotivac... Ali polako uspevam da izadjem iz ovog extremuma i da se izborim za razmisljanje glavom ...

Iako smatram da bi bilo daleko lepse bilo kad bismo svi mogli da mislimo emocijama... I smatram da je lepo kad mozemo.

Nego, vratimo se stvarnosti.

Bas kao sto brbljiva_kisa savetuje, za koje sam takodje beskrajno zahvalan jer je opet PRAVI SAVET NA PRAVOM MESTU U PRAVO VREME, da trebam da se okrenem sebi i pokusam da stojim na nogama...

Smatram da je taj proces dugotrajan.

I smatram da je taj proces mnogo lakse savladati u dvoje. ;)

Veruj mi, naucio sam dosta iz neuspelog braka i razlicitosti misljenja i iskreno mislim da takvu gresku vise necu napraviti... Ne daj boze takvog scenarija...

Ali da, jako je bitno da covek/zena zna i bude svestan sebe.

I da stoji cvrsto na nogama.


I to ce i biti tako, samo da se nas dvoje nadjemo i razresimo tu dilemu. Bez obzira na ishod.


A sto se (prethodnog) braka tice, to se sada sve svodi na to ko ce koga koliko da prevari i zezne... Ali tu sam miran i spokojan, jer zena nema "za sta" da se uhvati, jer sam u braku bio, sa svoje strane, savrsen. (i stojim iza toga, vama svima sto mi ne verujete :mrgreen: ) (evo, vec stojim na nogama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )


Cao svima! :bye:


P.S. "MOZDA DA MI PUSTIS KOJU PORUKICU..O SEBI.. DRZIS ME U NEIZVESNOSTI" se desilo u medjuvremenu i ne treba mi vise znakova. Amin!

P.P.S. HVALA STRONCIJUMEEEE!!! :ok:
 
@ Abell

Ne, nije ispala prijatelju, vec sam se oslobodio necega sto sam drzao u sebi...

I to cega sam se oslobodio, i u ovom sam slucaju pruzio nekome - vama i sebi, umesto njoj, jer ona to nije htela da primi...

Ja sam pobedio, u svakom slucaju. I zbog toga sam srecan i spokojan. :cool:

Bio bih srecniji kada bih tu svoju ljubav prema njoj, sa njom mogao da podelim... To je nesto sto ti mozda ne shvatas prijatelju... Vrhunac svih osecanja...

To je takodje nesto cega ni ona verovatno nije svesna, ili od toga bezi, i ja ne mogu niti zelim da je silim na tako nesto... Njen gubitak, ni ne shvata koliki...

Ali i bez toga, ja sam srecan. :) I svoju srecu cu i dalje da gajim i sebi da je pruzam.

To sto osecam prema nekome ne smatram ni za sta lose. To sto umem da volim takodje ne smatram nicem losim. I to sto zelim sa nekim to da podelim, je moj cilj kome tezim.

Tako da to nema veze sa ispalom prijatelju.

Siguram sam da postoji bilijarda zena koje su nesto takvo spremne da dele u ovom ili onom obliku. U ovom ili onom shvatanju... (ko razume, shvatice)

I to je to.

Pozdrav. ;)
 
pa da si joj rekao
da si ti, na primer,

šta ja znam, osećajan...
da umeš da slušaš...

Pa ako to do sada nije shvatila u nasim telefonskim razgovorima, onda mislim da bi to bilo suvisno, jer bi onda bilo jos ociglednije da sam sam u svemu ovome... ;)

Salu na stranu, ne zelim da razmisljam o njenim shvatanjima... Ona da hoce, da ima zelju, dozvolila bi mi da joj ispricam nesto, ili bi me pitala nesto...

Samo mi je pozelela sve najbolje u zivotu... I to je to. Nikakva pitanja. Glas je zvucao malo tiho, sto smatram da je bio shok... Ili joj je bilo krivo... Ali ne zelim stvarno da mislim o tome... Zelim jednostavno da nastavim dalje, pitao sam je za misljenje ako zeli da kaze i pozeleo joj i ja sve najbolje u zivotu...

Eto toliko.

Ako bas neko zeli neke detalje, slobodno pitajte, ne zelim da ova tema bude samo zbog mene ovde.... Odgovoricu.

Caoo! :bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top