Pitanje za zene/pomoc/misljenje - musko zenski odnosi

e što ja ne podnosim to opipavanje pulsa forama tipa: neću da se javim na telefon kad me zove, pustiću ga/je da se pita šta ja mislim, ako me zove da se vidimo rećiću da ne mogu i slično...

mislim da se tim forama zaljulja malo zabokrecina dal`bilo prijateljstvo ili veza, nebitno..to bi je ili privuklo ili udaljilo od njega u mislima dan/ noc..ja sam bas za ovakve vidove ispitivanja terena :p
 
cvrc ne bi :lol:
bi sine stroncijume, bi, ako nema drugog resenja - i ako ubedjuje samu sebe da mozete da budete prijatelji a uz to nije bas nacisto sta ti hoces a ni sta ona sama hoce... to sto te zove na svoju teritoriju moze bas da znaci da i sama hoce da istera stvari na cistac, u fazonu ako ne mozes da je gledas sa njim, valjda ces da joj kazes to tako... al' to ocito ne pali bas uvek.
p.s. htedoh da kazem pozvala bi ga da dodje kod "njih"
 
cvrc ne bi :lol:
bi sine stroncijume, bi, ako nema drugog resenja - i ako ubedjuje samu sebe da mozete da budete prijatelji a uz to nije bas nacisto sta ti hoces a ni sta ona sama hoce... to sto te zove na svoju teritoriju moze bas da znaci da i sama hoce da istera stvari na cistac, u fazonu ako ne mozes da je gledas sa njim, valjda ces da joj kazes to tako... al' to ocito ne pali bas uvek.
p.s. htedoh da kazem pozvala bi ga da dodje kod "njih"

Ozbiljno sumnjam u ovakav scenario.
Njih dvoje su ozbiljno i debelo usli u "slatka sestro" pricu, predstavila ga je svojim prijateljima, hoce da ga pokaze i muzu....to za mene nije ponasanje nekoga ko ima druge namere sem prijateljske. Da je drugacije, predstavljala bi ga drustvu tek posto bi se nesto medju njima desilo
 
ok, i ja sam u jednom momentu pozvala nekog kod mene. bas sam razmisljala, ako sad ocuti, neka cuti zauvek :lol:
nisam uopste bila nacisto sa njim i kad imas posla sa ljudima koji ne kazu direktno sta i kako, u jednom momentu izgubis strpljenje i pokusavas da isprovociras neki odgovor. i odbijanje da dodje u porodicnu kucu je neka vrsta odgovora.
 
pa ne znam, ajd da kažemo da je ok to opipavanje pulsa tim forama, ali da traje kratko ida bude uvod u postavljanje pravog pitanja
ono što mene tu nervira je što se obično ljudi udube u to opipavanje pulsa, pa se izgube i zaborave gde su, šta su i šta hoće,... a da ne pričam o tome da drugu stranu dovedu u situaciju gde joj ništa nije jasno, pa i druga strana počne "nenormalno" da se ponaša i tako udju u začaran krug iz koga nikada ne izadju
 
nije ok, ali zavisi kakvi ljude te privlace - meni se stvarno svidjaju tihi ljudi, naizgled hladni koji ne govore ni sta misle a kamo li sta osecaju. nekad nema nacina da ih pitas direktno, njima je neugodno i izbegavaju takve razmene, i onda... nabacujes pa ako prodje, prodje.

leptirici... ko se ono bese iz licinike pretvarao u prelepog leptira svojevremeno :lol:
 
kako vam je poslo za nogama da setate dunavom?

p.s.glas za opciju 2

Imam savrsenu vezu i devojku koju volim najvise na svetu i koja je uvek uz mene,ona se zove Vanja,imam njenu podrsku ali sam glupa muska svinja koja i dalje voli svoju kockarsku zavisnost,nadam se da cu uskoro se resiti te zavisnosti,drzite mi pesnice,ja uskoro cu napuniti 31 godinu i krajnje je vreme da se trgnem prvenstveno zbog mojih roditelja,brata i devojke,i nadam se da cu uspeti u tome.
Slobo
 
pa ne znam, ajd da kažemo da je ok to opipavanje pulsa tim forama, ali da traje kratko ida bude uvod u postavljanje pravog pitanja
ono što mene tu nervira je što se obično ljudi udube u to opipavanje pulsa, pa se izgube i zaborave gde su, šta su i šta hoće,... a da ne pričam o tome da drugu stranu dovedu u situaciju gde joj ništa nije jasno, pa i druga strana počne "nenormalno" da se ponaša i tako udju u začaran krug iz koga nikada ne izadju

Jel pricas o klasicnim "igricama"? Pa, kad se igra primeti i druga strane krene u napad ("aha, ne odgovaras na tri smsa, e necu ni ja sad tebi da odg na poziv" ili "ona ce meni da kaze da mora da radi ujutru i da ne mogu da se popnem, e necu ni da je zovem" ) prosto pe inerciji, e tu se vec ne zna ko koga. Ali kako da se ophodis prema nekom ko krene da se folira? :confused:
 
Jel pricas o klasicnim "igricama"? Pa, kad se igra primeti i druga strane krene u napad ("aha, ne odgovaras na tri smsa, e necu ni ja sad tebi da odg na poziv" ili "ona ce meni da kaze da mora da radi ujutru i da ne mogu da se popnem, e necu ni da je zovem" ) prosto pe inerciji, e tu se vec ne zna ko koga. Ali kako da se ophodis prema nekom ko krene da se folira? :confused:

pa da, pričam o tim forama neću da je zovem neko vremem, neću da joj se javim na telefon sad, neću da odgvorim na poruku danas nego sledeće nedelje i slično...
i onda se, ako to traje i traje, druga strana često pogubi pa počne da se ponaša čudno, ili se povuče itd itd...

mojra, ne mislim da su loše igrice to pozivanje kod sebe i slično, to su konretni predlozi, i to opipvanje pulsa nije ništa strašno, mada je redje : )
 
po i ko zna koji put...pravim ogradu ,,da nisam kompetentna ''da odgovaram na ovakve teme
nisam, ali

kad je svima na jelovniku

zar ima drugi izbor, osim opcije br.2 ?
ne moze se izgubiti neshto shto se nikad nije imalo

i...ti je volish...i kakva god da je, dobra, manje dobra, iskrena , neskrena to tebe ne dotiche
a kad je vec volish bori se za nju...jer...ja ne znam da li ce ona znati kako da razreshi ovu situaciju...pa onda kidnapuj je ...te nek se posle premishlja koliko hoce (ona ce to svakako raditi)

...pricha je predivna...romantichna...kako god bila uvek je sretna ...za nekog manje, nekog vishe

meni su od svega najvishe zapeli za oko par detalja

...odmah te uhvatila za ruku i drzala satima...momak: ,,necu da ti pomognem, nisam ti ja tata''...ona je tako dobra, zivi kod starijeg tipa iz osecanja duznosti...od tebe trazi savet, pa ne uradi kako joj kazesh...a onda gomila probleme

mozda je najsimbiotskija veza u divljini zivota, kad je tebi, kao mushkarcu prepushteno da se brinesh o dobroj, nejakoj zeni i na taj nachin dvoje iskazuju jedno drugom privrzenost...on sit napetosti i drndanja oshtrokondzi...ona zeljna tatinog zagrljaja...jer tad ,,opravdano,, moze ostati dete

da sam ja ti i da me uhvati pod ruku ...shvatila bih da sam joj simpatichan...i da je mozda nesigurna osoba koja u drugima trazi oslonac
da sam ja ti i pricha mi tajne probleme i trazi savet, a ne uradi ih...pomislila bi da trazi ventil za prichu...ali nije u stanju da samostalno odluchuje , bez ,,podrshke i potvrde'' , a niti je u stanju za krupne rezove, borbu i presecanja, jer su g. mnogo topla kad nas ushushkaju, toplija od ledenog vetra stvarnosti...pa je nekome lakshe ostati u njima, to bih mislila da sam ja ti.

zivi sa momkom koji joj ne odgovara...ako je iz finansijskih razloga...onda si doshao u pravom momentu...a ako joj on kaze ,,necu da ti pomognem , nisam ti ja tata''...mozda je vec shvatio njen nachin funkcionisanja..da nece da radi sama za sebe, o sebi

prema tome...da sam ja ti, mislio bih da tu mnogo shkripi i uopshte ne bi dozvolila strahu da me savlada

jer...emotivno si izbachen iz koloseka, tebi treba ovaj san kao voda, kao hleb da ti drzi glavu iznad vode, dok ne zaplivash kao nekad slobodan, mocan i snazan...

da sam ja ti, nema druge opcije osim 2., jer NEKO od vas dvoje mora to uraditi...ako ste toliko slichni...ko ce ?

ne zameraj na promashajima...u tvom srcu je ljubav...a mi imamo samo 1,2 posta tvoja da gadjamo sushtinu, iz dosade, zabave ili tek tako, a najgore od svega , sopstvenoih iskustava...greshke u nashoj ,,proceni'' su nezaobilazne
 
Poslednja izmena:
Dobar dan svim zenama.

S obzirom da jedni druge stalno dovodimo u situacije koje su nama samima ponekad neresive, tu smo za drugi pol da pomognemo svojim misljenjem/savetom da bi nam rezultat/zakljucak bio dovoljno dobar da bismo isti zeleli da sprovedemo.

Ko razume, shvatice. :hahaha: :dontunderstand: :super:

Pokusacu ukratko:
Postoji odredjena osoba koju sam svojevremeno upoznao... (zenska naravno :mrgreen: ) Proslo je par godina i zaboravili smo jedno na drugo. Posle toga ulazimo u kontakt telefonom i pocinjemo sve cesce da pricamo. Pocinjemo do te mere jedno drugom da se poveravamo da znamo tajne koje nikome ne pricamo. Takodje jedno drugog dovrsavamo u mislima, slazemo se u reakcijama/misljenjima/savetima jedno drugom. Pre oko 2 meseca smo se napokon sreli u Beogradu posle tih par godina, jer smo oboje zaboravili kako drugi izgleda (zvuci mozda glupo ali je tako) i reakcija je bila odusevljenje sa obe strane.

Stanje:
Ja sam trenutno godinu dana sam, razvodim se i vucem po sudovima sa bivsom zenom.
Ona je u nekakvoj vezi sa nekim tipom koji ima 39 godina (ona 26) i zivi sa njim/kod njega u kuci, i malo malo pa se zali na ovo ili ono kod njega, "Kad ga nesto zamolim da uradi za mene, kaze mi nisam ti ja tata" "Po ceo dan igra igrice ... ali radi nesto vezano za IT i dobro mu ide" "U 95% stvari smo razliciti, ali ja se trudim da prelazim preko toga jer ne mogu da se svadjam"

Nas susret:
Posto smo se videli i popili pice u kaficu, prilikom izlaska iz kafica me je odmah na pesackom prelazu uhvatila pod ruku, sto me je malo iznenadilo i nije me pustala citavih 3 sata sledeca... Sto me je dodatno iznenadilo s obzirom na njeno stanje... Setali smo Dunavom i pricali o svemu i svacemu... Cak mi je dala rolere od brata na neodredjeno i upoznala sa njenim najblizim drustvom pri rastanku...

Dilema:
Ja sam vidno zaljubljen u tu devojku. Cak stavise, smatram da je jako mnogo stvari kod nas identicno, volimo iste stvari, imamo ista misljenja, smatram da pravi iste greske u zivotu koje sam ja pravio, smatram da gubi vreme sa tim tipom, smatram .... jos mnogo toga. Svidjamo se jedno drugom, cak mi je jednom rekla da "me voli vise od bilo koga".

Ja sam mozda emotivno glup i nesazreo, mozda sam previse defanzivan, nisam jos siguran, ali se jednostavno dvoumim da li da:
1. iskuliram sve to, dok ne vidim neku konkretnu zelju, volju kod nje,
2. da pristupim "problemu" i da kazem sta imam na najbolji moguci nacin.

Smatram da bi mi opcija 2 bila rizicnija, ali mozda i isplativija.

Problem je sto mi daje znake "drugarstva" dok pricamo preko telefona u ovoj zemlji, cak je i zelela da je posetim kod nje i njenog "dragog" u kuci, ali ja jednostavno ne zelim da budem drug sa njom, niti zelim da gledam/upoznajem njenog dragog, jer mi previse energije uzima da je gledam kako sebe unistava i zivi protiv svoje volje sa drugim, a meni se javlja sa problemima, na koje kad joj kazem resenje i sta da uradi, ne uradi, vec se javlja naknadno sa jos jednim, identicnim problemom i dalje pravi iste greske... A ja jednostavno ne mogu to da podnesem na taj nacin... Mislim na nju bar pola sata pred spavanje i odrzavam "seanse odvikavanja od misljenja na nju" svako vece/dan.

S obzirom da je kod mene niz stvari koje mi odvlace paznju, zamolio sam je da mi se ne javlja, jer mi je pruzila reci podrske kad je znala da prvi put izlazim sa bivsom zenom na sud... I jako mi je pomogla i mnogo mi je znacilo... Ali to ne zelim od "druga" u tom intenzitetu i meri.

Mozda sam ja debil, mozda nisam navikao na te stvari, na takav odnos izmedju drugova suprotnoga pola, mozda ona sve drugove hvata pod ruku i seta s njima, toliko nisam bas istrazivao/pratio je a ni nemam da pitam jer nam nisu isti krugovi drustva.

Ne bih da kazem svoje misljenje, zeleo bih da cujem vase.

Mnogo bi mi pomoglo.

Hvala unapred na paznji, strpljenju i odgovorima.

Iskreno Vas,


Ja.


P.S. Dodatna pitanja/odgovore rado primam/odgovaram.

reci joj odmah iskreno sta osjecash.............
 
Moj savet bi bio, ostanite u kontaktu, pa ce te vec videti kako ce se stvari dalje razvijati. Ona ocigledno jos vaga, razmislja, a da je sve tako crno sa deckom, ne bi ostajala sa njim i jos i zvala prijatelja da se upozna sa njim, u njihovoj kuci. To sto se ona zali na njega da joj on ne pokazuje stvari na kompjuteru, i slicno, su cesto samo sitne zenske zalbe, bez nekog veceg znacaja. A i prica kako je sa njim iz osecanja duznosti, jer je ucinio uslugu njenoj rodjaci:lol:, mi je pomalo sumnjiva i deluje mi kao da zeli da sedi na dve stolice. Ne bi ona sa njim, ali eto, mora...
 
E pa, lep i dobar dan svima.! :D

Hvala vam puno na razmisljanjima i zalaganjima oko ovog mog problema, mnogo mi je drago da vidim da me neki cak i totalno razumeju, ili su bar pogodili u svojim "nagadjanjima". :p

I hvala sto ste ovde i zbog mene svojim savetima i misljenjima i svojim "nagadjanjima". :hvala:


Situacija i jeste komplikovana. Zato sam ovde i postovao, da bismo "izboksovali" nesto. :D

Zato nisam hteo dati svoja misljenja da bih cuo vasa, da vidim da li neko misli kao ja (sto se na kraju ipak i dogodi, jer postoji bar 1 osoba koja isto misli...) jer sam vec razmisljao o tome da joj sve kazem, jer i ja smatram da od ove dve, samo jedna opcija na kraju preostaje.

I zato mi je drago da vidim da je malo od nas "ludo" da "radi protiv sebe". I mogu da budem zahvalan i da primetim da ovde ima mnogo junaka... bar na recima. ;)

Pa, idemo redom, ali ne po vasim odgovorima, vec po nekoj mojoj trenutnoj "logickoj hronologiji" koju cu da primenim u jednom mom odgovoru.



Ja cu pokusati da se zadovoljim samo jednim u ovom slucaju... a to je sve!

Zbog manjka informacija, puno razlicito doziranih misljenja i odaljavanja od teme, o terminu “sponzorusa” necu komentarisati.

Ja sebi samo dajem 1% mogucnosti da nisam u pravu i da ona u tom slucaju jeste sponzorusa. Za takav procenat sam spreman da rizikujem.

Nisam rekao da je nas "odnos" idealan.

Odnos sazdan od vise meseci razgovora telefonom idealan? Ja ne mislim tako.

Smatram da ljudi sa voljenim osobama treba sto manje da razgovaraju telefonom... Da treba da razgovaraju telom, mimikom, pogledom, osecanjima, razumevanjem, tolerancijom, podrskom i jos mnogo cime (ne bih da smaram i detaljisem) i sve to koliko je god moguce u ovom prokletom svetu - uzivo - 1 na 1.

Ja se ne bih slozio sa poredjenjem „lego kockica“ i hvala ti na upozorenju, mozda to ima veze i samo sa mojim zeljama ... ili jednim delom ... ali cu to vec spoznati vremenom.

Ja trenutno nju osecam kao deo sebe. I za sebe cu sve da ucinim.

I ja jos nisam upoznao osobu koja mi toliko odgovara. I zato mi je ovo posve neverovatno i mega privlacno... Dusom, duhom i zeljama.

Moje bivse zene ne zelim da se secam, to je previse morbidno, vanzemaljsko i za ne poverovati.

Odnos sa bivsom zenom je bio komplikovan, to je bila moja pogresna odluka koju sam hteo da izguram do kraja, iako je na malo zivotnih polja ta prica bila pozitivna, ja sam bio uporan i odlucan i isao do kraja... samo je problem sto sam radio i mislio za dvoje. I sto bih sad trebao da odmaram za cevoro, ali je to nemoguce.

Ja sam vam zahvalan na savetu da radim jedno po jedno, i to obuhvata par vasih misljenja/mojih odgovora.

Ali covek ne moze da bira kada ce nesto ovakvo da mu se desi i ne moze da radi jednu po jednu stvar u zivotu. Taj koji to radi, nije uspesan. U zabludi je. A ja se trudim da u zivotu uspem i zivot prozivim.

...i to je mozda nemoguce, ali cu da mu tezim dok sam ziv.

Predjimo na stvar.

„Opipavanja pulsa“ su opravdana u svakom slucaju. Ali ni ja nisam taj tip koji voli mnogo da „opipava“, ja volim da „drzim“ stvar u rukama. :) „Zagorelima“ ovde veliki pozdrav za asocijacije. ;)

Mozda je to nemoguce, mozda je stvarnost drugacija, mozda je u odnosima potrebno povremeno opipavanje pulsa, ali se meni licno ta tema ne svidja, jer ako vi stalno morate da „opipavate“ odnos od pocetka, onda odnos do kraja ostaje samo „opipljiv“. I malo ko je time zadovoljan.

To moj cilj nije.

Ali opet, shvatam vaznost toga. Hvala, na pravom je mestu, na pocetku, da bi se prica mogla „usmeriti“.
(ko razume, shvatice ;))

I ja smatram da njoj treba neko ko nije 13 godina stariji od nje i jos ima gomilu problema. ;)

Ja sam u septembru 3 godine stariji.

A mi smo se upoznali pre mog braka u autobusu, jedne godine, gde smo razmenili telefone i od tada izgubili kontakt. A pozive smo nastavili po mom razdvajanju od moje zene, jer sam ja prilikom sredjivanja starog telefona poslao poruku u zelji za druzenjem… I tako je sve pocelo…

Da li njen tip zna za mene, mislim da zna, ali u formi drugarstva, jer je koristila njegov mail za neke od mailova…

Ali je to isto vrlo bitno, jer je mozda njen poziv mene kod nje bas bio metod „opipavanja“ s njene strane, jer ta kuca u kojoj ona zivi deli sa njim…

Ona u ovoj zemlji nema muskog drustva, jer su joj „nasi“ ovde „neodgovarajuci“ (ne mogu trenutno da se setim boljeg opisa) jer je vise puta rekla da „nema zvono na vratima jer nema ko da joj dolazi“. Pa povezujem da me je pozvala u kucu iz radosti i ponosa sto napokon ima ko da joj dodje u goste, ili da se na neki nacin „revansira“ svojem „dragom“ ili „pokaze“ kako ima koga da pozove u goste…

Mnogo se zbog bas ove teme dvoumim, (vezano za zakljucak: drugarstvo ili svidjanje) ali postoji mnogo asocijacija i ne zelim da puno mislim o tome. Jer samo bijem glavu. Jednostavno je komplikovano a ja ne zelim da ga jos vise komplikujem razmisljanjem na temu.

Jos jedna stvar, poziv mene u goste je bio nakon mog poziva da ona dodje kod mene, a posto nije „bila u zdravstvenoj mogucnosti da dodje“ (kicma/promaja) a „kola je morao dragi da uzme“ da za nju nesto posle toga zavrsi jer je ona imala termin, a imala je zelju da dodje, pa u ta 2-3 sata koja bi imala za mene je mislila da ja dodjem do nje, jer bi samo put autobusom trajao recimo sat i po.

S obzirom da nemam nikakvu zelju da gledam ili upoznajem njenog „dragog“ niti energije da pred njim glumim (a i zasto bih), ja sam odbio jer sam morao da se pripremim za sudjenje koje je bilo sutra.

Nakon toga, ujutru, pre pocetka prvog termina sudjenja sa mojom bivsom, za sta je ona znala, sam dobio sledecu poruku:
“Srecno,danas i sa sto manje treme i nervoze,cmok”

I jednostavno ne mogu da vam opisem kako je ova stvar na mene uticala... Koliko je ovaj momenat podrske bio u pravom trenutku... Koliko sam bio smiren u tom trenutku... Ispunjen...

Da sam sam razmisljao i planirao, ne bih ga tu stavio...

To je jedan od razloga zbog kojih verujem da sve ovo nema veze ni cilj prema drugarstvu.


Tu bih mogao da “ukradem” termin “lego kockica”.


Ali jednostavno ja sam morao da je zamolim da to vise ne radi i da mi vise ne pise. (jer drugovi ne rade takve stvari i za mene je to previse, ali naravno, to nisam rekao u poruci)

Posle toga sam joj se zahvalio i poslao poruku da mi vise ne pise.

Od tada, proslo je nepunih mesec dana kako se ne cujemo.

I sa tim smatram da je to dovoljan „uvod“ za „opipavanje“, ili cak mozda ipak predugacak...


Odgovorio bih samo na ovaj post direktno, posto trenutno ne vidim gde da ga ubacim...

(neka se ostali ne naljute)


“Ona sigurno ne ostaje sa njim zato sto ga mrzi i sto joj je sa njim lose. A ako ipak jeste tako, onda je to previse fucked up karakter za bilo koga, najmanje za tebe.“

Ja smatram da je ovo kljucno za moje razmisljanje i upravo si pogodio sustinu.

Detalji su komplikovani i ni ja ih nisam skroz razumeo, ali ne zelim time da se bavim.


Mozda samo nije dovoljno jaka iz sledecih razloga:

1. sigurnost smatram da je jedna od glavnih stvari koje zene traze u muskarcima i moze da bude, kao sto je neko rekao, da ne zeli da napusta „sigurnu luku“. Ako joj se ne pruzi bolja prilika. I dok u to ne bude sigurna, nece nista preduzeti. Jer “bolje vrabac u ruci nego golub na grani”.

2. mozda joj se dosta losih stvari u zivotu desilo pa nema energije za to (sto veoma moze da bude zbog nekih detalja koje ne mogu da delim sa vama)

3. jednostavno joj je to osobina (zato smo mi muskarci tu da vodimo zene nasim odlukama kroz zivot u jednoj vezi/braku)

Tako da to mogu u ovom trenutku da zanemarim.

Ali jeste bitno u zivotu.


Elem, ona kaze da ONA sve radi po kuci i da se oseca u situacijama kao majka... Da kad se potrudi da napravi rucak, on ne postuje to skroz, vec voli testenine, pice i sl.

ON insistira da idu u restoran da tamo jedu kada hoce nesto lepo, sto ona opet s druge strane smatra za nepotrebnim trosenjem novca (sponzorusa? nema sanse!)...

I slicni problemi izmedju njih...


“Znam da se plasis ishoda, ali ocigledno joj ne mozes biti prijatelj, a nema nista gore nego na silu biti prijatelj zeni koja te privlaci i koju zapravo zelis za sebe.“

Bingo brate, upravo to. Samo bih izuzeo ovo da se plasim. Malo se stvari u zivotu plasim... A nemam razloga da se plasim nekog koga obozavam, vec mogu samo da se plasim njenog odbijanja, a glupo je da se toga plasim, jer ce to samo da mi pomogne.

Hvala, jako sam svestan toga, ali opet hvala. Prava stvar.

I jos nesto:
Drustvu me je predstavila u Beogradu, kod kojeg je isla na “bleju” ili sta vec, po rastanku naseg prvog sastanka, jer sam je otpratio do mesta gde treba da ode po jednom “veoma kisovitom” danu, a 3 drugara su je cekala iza “izloga” u jednoj radnji na cosku gde je ona verovatno imala ideju da pita “sta mislite o njemu” sto mi recimo sad prvo pada na pamet...

Ali bih opet preskocio komplikovane asocijacije...

A sve ovo ostalo se desava u drugoj zemlji, gde i ona i ja zivimo, u istom gradu...
(mozda je i bitno da se kaze bez „stalnih papira“)

I traje oko 6 meseci poslednjih. (+-)



Izdvojio bih samo deo skoro savrsenog posta (niko nije savrsen :mrgreen: ) !!!!


"jer...emotivno si izbachen iz koloseka, tebi treba ovaj san kao voda, kao hleb da ti drzi glavu iznad vode, dok ne zaplivash kao nekad slobodan, mocan i snazan..."

"ne zameraj na promashajima...u tvom srcu je ljubav...a mi imamo samo 1,2 posta tvoja da gadjamo sushtinu, iz dosade, zabave ili tek tako, a najgore od svega , sopstvenoih iskustava...greshke u nashoj ,,proceni'' su nezaobilazne"

I nekog, ko bih rekao da i na osnovu ova 1 ili 2 posta totalno razume, ili je mozda proziveo slicno...

Moje duboko postovanje. :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala: :hvala:


Eto toliko.

Hvala vam svima od Srca! :heart: :heart: :heart:

:klap: :super: :klap: :super: :klap: :super: :klap:
 
Pa vidi se iz pisanja da si ti vrlo osecajan covek i da si u njoj prepoznao mnogo toga sto ti odgovara.
Nisam ja mislio da se ti bojis nje, nego upravo odbijanja sto bi bilo odbacivanje svega onoga sto ti osecas, drugim recima znak da osecanja nisu obostrana.

Iz mog iskustva, postoje situacije, kada nije lako prepoznati stoje li iza nekog ponasanja osecanja ili je to samo prijateljstvo. Zato i treba da preduzmes nesto sto ce jasno pokazati tvoju poziciju.
Ne moras to da uradis na neki bog zna kako romatican ili originalan nacin. Zena uvek zna.

Ja bih joj se javio, dogovorio da se nadjemo i uz vrlo kratak uvod POKAZAO joj sta osecam.
Dosta ste pricali i dovoljno ste KAZALI. Taj odnos moze da se razvija dalje ili da se prekine.


Zato mislim da ce ona sasvim prirodno reagovati i u jednom i u drugom slucaju.
 
Iz tvojih postova sam zakljucila da si ti vec odlucio koji ces korak da napravis,ali da od nas trazis potvrdu... Posto se vec ni ne cujate oko mjesec dana mislim da je to dovoljno bilo na 'stand-by-u' ... Moj savjet je da umjesto da joj kazes direktno da je poljubis,ili zagrlis,ne znam ni sama uglavnom nesto sto bi je uzdrmalo,nezgodno je da je poljubis jer bi onda to znacilo prevaru........ Jer ce i njoj ako se dvoumi na taj nacin biti lakse da prelomi sta osjeca prema tebi,a sta prema njemu,jer mi zene mnogo razmisljamo glavom i zbog toga postavljamo neke granice,ali kad se nesto desi, tome se prepustimo iz nekog plemenitog osjecanja ...
 
Iz mog licnog iskustva mislim da ne moze biti prijateljstva, drugarstva, nazovite to kako kog vam drago. Osim nekih ekstrema u koje necu sad da ulazim...
Uvek, ali uvek ce se iz druzenja dvoje ljudi suprotnog pola pojaviti neke iskrice, normalno ako je to normama drustva dozvoljeno, ako su oboje slobodni sto se davanja emocija tice, pa ako se opet te kockice sklope - onda se sklope, a ako ne, onda nista.
Ne znam sta bih rekla ovom forumasu da bih mu pomogla, ali ipak mislim da treba da zavrsava prvo ono sto je ostalo nezavrseno, znaci da postane ,,slobodan,, od prethodnog braka pa tek onda da vidi sta ce sa tom devojkom.
Mislim da ona nekako zna za njegova osecanja. Pa ne bi dozvolila sebi da odrzava telefonske razgovore sa nekim ko je ne zanima.
Potrebno je da to sa njom isteras nekako do kraja. Ne znam sta se desilo u medjuvremenu, ali ja sam uvek za to da se ljubav ne izgubi onako bez veze, zbog nepodignute slusalice ili inata ili cega drugog... ipak je ljubav veoma vazna stvar i ne treba odustati od nje. A ako druga strana ipak ne oseca ljubav, onda je bolje ostati sam, preboleti to. Ali je ipak bolje znati. Prema tome, pitaj je sta ona oseca, pa ces videti sta ce ti ona reci.
Sve najbolje.
 

Back
Top