Pas za drzanje u dvoristu!?

Da se razumemo, moj pas je što se tiče dlake (i podlake) odlično "opremljen" za boravak napolju ali on više voli da bude unutra, sa nama jer pas je društveno biće kom je u prirodi da traži svoj čopor i svoje mesto u njemu. Idealno bi bilo da pas ima društvo druggih pasa i ljudi, inače bude jako usamljen. Skoro svakodnevno prolazimo pored dvorišta u kom živi jedan labrador i on nam se, jadničak, tako obraduje kad nas vidi, naročito mojoj trogodišnjoj ćerki, svu je izbalavi od sreće onako, kroz kapiju. Šeta on svakodnevno najmanje jednom i to ide u baš dugu šetnju, i igraju se s njim vlasnici ali opet, traži društvo makar i u maloj gnjavatorki. Druga je stvar kad neko ima uslova da drži više od jednog psa u dvorištu, oni već nisu usamljeni ali koliko ljudi to može?
 
Evo ja mogu:D.....

Momentalno imam dve odrasle zenke, jednog muzjaka i jedno zensko stene crnog patuljastog snaucera i svi su u ''avliji''.....da se razumemo oni mogu da ''biraju'' gde ce da borave ali sam ja vec napisao da sam pristalica toga da pas zivi u sto je moguce prirodnijem okruzenju,naravno ako je to moguce sprovesti.
I jedna Westika se ''mota'' tu oko nas.....doduse ona je pola,pola(mislim napolju i unutra)i to zato sto je bela a obozava da se valja po blatu i travi....svaka brlja,barica i sl. su ''njene''e zato dok je ovakvo vreme posle svakog boravka napolju pranje sapica i stomacica....a onda treba dobro da se osusi pa mora da bude u kuci.....
I jedna i druga rasa su apsolutno ''opremljene '' za boravak napolju i sasvim lepo podnose ovdasnje uslove....
Bdw, odlicni su cuvari mali ali prilicno ''prgavi''....:D:super:

Opet se izvinjavam ako je off topic.....
 
I naš (po meni) najbolji odgajivač škotskih terijera (ako se i dalje time bavi, nisam u toku, mada nema razloga da to ne radi) svoje pse drži u dvorištu ali njih je prema poslednjim mojim informacijama bilo 12 i nikad im nije bilo dosadno. S druge strane, moj pas je mešanac pekinezera kog smo slučajno pronašli, nije da smo planirali nabavku psa, odrastao je sa mojim tadašnjim mačkom malo u kući, malo u dvorištu (naravno, kad smo ga izlečili od štenećaka i odbili da gavratimo prethodnim vlasnicima koji mu nisu ni odstranili 5. prst na zadnjim šapama, niti su ga vakcinisali, niti tretirali protiv parazita...) ali nikad nije dobro podnosio samoću i uvek je više voleo društvo, ma gde ono bilo.
 
Svaki pas ce ceo dan provoditi u kuci/stanu sa svojom porodicom radije nego u dvoristu sam.

A videste li vi naslov posta......;) dakle, nije poenta u tome mada je to sto ste napisali u potpunosti tacno isto kao i to da ce radije biti bilo gde samo da nije sam....:D

Mislim sustina je u tome da se trazi savet koja rasa bi bila najpogodnija za boravak u dvoristu.......:)
 
Veliki pozdrav,svima. :) Uskoro,treba da kupim stene..Ali nikako ne mogu da odlucim oko rase.. Po meni najbolji pas je engleski buldog..Ali citajuci po forumima,uvideo sam da su rasa koja je jako osetljiva i zahteva vise paznje nego bilo koji drugi pas.. I naravno,ne moze da se drzi u dvoristu.. I tako sam odustao od njega.. :( .. Sad ne znam koju rasu da odaberem..Predlozite mi pse koji su za dvoriste..A,karakter mi nije bitan..Posto obozavam pse.. :) Hvala unapred pozdrav.
 
Engleskom buldogu moze da bude hladno preko zime u dvoistu, a Chow-Chowu ce biti previse toplo preko leta. :D A ja bi ti preporucila Nemackog Ovcara (Vucijaka), jer su veoma pametni, zimi im nece biti hladno a leti im nece biti pretoplo. ;)
 
Veliki pozdrav,svima. :) Uskoro,treba da kupim stene..Ali nikako ne mogu da odlucim oko rase.. Po meni najbolji pas je engleski buldog..Ali citajuci po forumima,uvideo sam da su rasa koja je jako osetljiva i zahteva vise paznje nego bilo koji drugi pas.. I naravno,ne moze da se drzi u dvoristu.. I tako sam odustao od njega.. :( .. Sad ne znam koju rasu da odaberem..Predlozite mi pse koji su za dvoriste..A,karakter mi nije bitan..Posto obozavam pse.. :) Hvala unapred pozdrav.

Stvarno moraš barem malo precizniji da budeš. Ovo možda deluje kao zezancija ali pokušaj ipak da rešiš testić. ;) http://www.gone2thedogs.com/
 
Mislim da ti nitko ne može izabrati psa, ali ti mogu dati neke savjete. Ne znam koliko si star ali kad još uvijek roditelji odlučuju, znači da ne možeš imati previše godina, tim više što nemaš iskustva sa psima trebaš biti vrlo oprezan što se tiče izbora pasmine. Koju god izabrao, ja ti savjetujem da uzmeš kuju i steriliziraš ju prije prvog tjeranja. Druga stvar, mislim da bi trebao uzeti pasminu koja se lako dresira i koja je blage naravi jer ćeš tek s tim psom učiti kako i što treba sa psom pa nije baš za eksperimentiranje sa psima čuvarima. Treća stvar je cijena. Koju pasminu su ti roditelji voljni priuštiti? Štenci različitih pasmina različito koštaju, veliki psi više jedu, neki se šišaju, dlaka im se mora njegovati drugačije ako je duža i sl. Dakle treba uzeti u obzir sve, pogotovo jer roditelji plaćaju, da ne bi kasnije bilo nismo znali a pas na ulicu. I još jedna vrlo bitna stvar - neke pasmine su sklonije nekim nasljednim bolestima od drugih, bolesni psi jako puno koštaju.
Dakle, papir u ruke i uzmi u obzir sve što sam ti navela i valjda ćeš pronaći nešto što će ti odgovarati i što ćeš si moći financijski i vremenski priuštiti.
 
Hvala na savetima Golden leo. Imam 14 god. Roditeljima nije problem da plate,naravno problem je ako je pas preskup.. Ali ja ne znam tacno..Voleo bih da to bude engleski buldog,posto sam o njemu dosta citao.. Samo mi je problem sto taj pas ne moze zimi napolje. :( Ali stvarno ne znam tacno,mozda je zlatni retriver dobar za mene.?
 
Kažem, testić iz linka deluje kao zezancija, pomoćiće ti da shvatiš kakav bi ti pas odgovarao što se tiče podudarnosti karaktera. A osim toga, stvarno ništa ne bih dodala na to što je Golden Leo napisala. Osim da je engleski buldog po svim kriterijumima PRESKUP pas-od cene šteneta koja nije ispod 800-850 evra, preko teškog razmnožavanja-najčešće jedno štene i komplikovana koćenja koja se završavaju carskim rezom, pa sve do mase naslednih bolesti, problemi sa očima i zglobovima su samo neki od njih. Jesi li razmišljao možda o epanjel bretonu? Ili o labradorima?
 
Cijene pasa su dosta velike, pogotovo ako hoćeš išta iole pošteno kupiti (s kontroliranim zdravljem) tako da se prvo dogovori s roditeljima koju cijenu su voljni platiti, male pasmine su užasno skupe, kao što kaže mimmi's mom, malo ih se koti i odmah cijena raste a nažalost buldozi su vrlo specifična pasmina, čujem pričanja da se čak u internacionalnoj kinološkoj organizaciji razmišlja o mijenjanju cijelog standarda pasmine.
Golden cijelo vrijeme vani, po meni nije baš dobra ideja. Oni obožavaju svog vlasnika i traže stalni kontakt s njim. Moji kad su vani svi se prikelje uz vrata i čekaju da ih netko otvori.
Ja bih ti možda preporučila Nova Scotia Duck Tolling retrivera, oni su manji od goldena i labradora, imaju dugu dlaku pa mogu bez problema biti vani, lako se dresiraju, aktivni psi, a čini mi se da nisu toliko tuntlavi ko goldeni pa da umiru čim ih se ostavi vani. :roll: I mislim da pošto nisu toliko popularni kao labradori i goldeni, imaju puno manje problema s nasljednim bolestima.
Sa samojedima i čau-čau nikad nisam imala dobro iskustvo, još nisam nijednog srela da mi nije htio napasti psa. :confused:
 
Cijene pasa su dosta velike, pogotovo ako hoćeš išta iole pošteno kupiti (s kontroliranim zdravljem) tako da se prvo dogovori s roditeljima koju cijenu su voljni platiti, male pasmine su užasno skupe, kao što kaže mimmi's mom, malo ih se koti i odmah cijena raste a nažalost buldozi su vrlo specifična pasmina, čujem pričanja da se čak u internacionalnoj kinološkoj organizaciji razmišlja o mijenjanju cijelog standarda pasmine.
Golden cijelo vrijeme vani, po meni nije baš dobra ideja. Oni obožavaju svog vlasnika i traže stalni kontakt s njim. Moji kad su vani svi se prikelje uz vrata i čekaju da ih netko otvori.
Ja bih ti možda preporučila Nova Scotia Duck Tolling retrivera, oni su manji od goldena i labradora, imaju dugu dlaku pa mogu bez problema biti vani, lako se dresiraju, aktivni psi, a čini mi se da nisu toliko tuntlavi ko goldeni pa da umiru čim ih se ostavi vani. :roll: I mislim da pošto nisu toliko popularni kao labradori i goldeni, imaju puno manje problema s nasljednim bolestima.
Sa samojedima i čau-čau nikad nisam imala dobro iskustvo, još nisam nijednog srela da mi nije htio napasti psa. :confused:

Draga moja,u Srbiji ne moze da se kupi Duck Tolling retriver,ja trazila i nema :sad2:
 
hmmmm.. U dilemii sammm .. :( Stvarno ne znam sta da radim. :P

Kako ne znas sta da radis?

Evo ti savet,prvo pitaj roditelje koliko su para spremni da daju za psa,zatim nam reci koliko su oni spremni da se posvete tom psu jer si ti jos mlad da bi toliku odgovornost preuzeo na sebe.
Kada sve to saznas,onda nam reci,a reci nam i kakvog karaktera treba da bude pas,jer ovako mozemo do prekosutra mi o klin ti o plocu :confused:
 
hahahahaha. Vilus tu si u pravu .. Ovako mozemo sto se kaze ''Do svetog nikad'' .. :D Pa ja mislim da su roditelji spremni da daju do 200 eventualno 300 evra za psa .. Zelim da pas bude,mirnog karaktera..Ali mi ni jedna vrsta karakter ne smeta..Da voli decu .. U na moju zalost da bude u dvoristu . :(
 

Back
Top