Pas za drzanje u dvoristu!?

Kad smo kod labova, kapiram da Jeca ima krem pse, možda bude još neko Astorovo leglo skorije pošto se devojka izjasnila da voli krem štence. Ja, s druge strane, bih otišla kod Bojane po ženkicu koju bih parila sa Jecinim novim dasom jer su mi nekako draži crni i čokoladni ali sve to još nije na dnevnom redu, još uvek nemam neophode uslove. :(
 
Ja svakako sad ne mogu jos uzeti psa. Cekam zavrsne radove i da se selim. Sad kad ce tacno biti ne znam ni sama... voljela bih sto prije. Al u obzir mi dolazi samo krem muzjak, ne bih uzimala zenku.
I svakako se vama javim kada budem htjela nabaviti, jer ne bih isla dalje :) hvala na pomoci :)
 
Kad smo kod labova, kapiram da Jeca ima krem pse, možda bude još neko Astorovo leglo skorije pošto se devojka izjasnila da voli krem štence. Ja, s druge strane, bih otišla kod Bojane po ženkicu koju bih parila sa Jecinim novim dasom jer su mi nekako draži crni i čokoladni ali sve to još nije na dnevnom redu, još uvek nemam neophode uslove. :(

Jeca ima zute pse,Alfa i Astor su zuti,a Kan je crn sa coko genom.

Ja nameravam da parim Asku sa Astorom u septembru pa ko voli nek izvoli.
 
Kupili bi psa za drzanje napolju tj. u dvoristu,
sta mislite koja rasa bi bila najpodesnija za zivot napolju,
naravno u u lepoj kucici na slobodiciz:).Hvala.
(moderatori ako je vec bila slicna tema brisite ovu z;))

Psa nikada ne kupovati za dvoriste!
...citam posle komentarises da je neka rasa svojeglava ili moze biti opasna..
ako psa prepustis samom sebi- naravno da mu ne mozes verovati.
Pas treba da zivi uz coveka- cije manire i navike uzvaja- pas nije za dvoriste.

I ZASTO ZABOGA KUPUJETE PSE?? toliko rasnih pasa ima po azilima- i kod mnogih od nas na stand-by za udomljavanje..
molim Vas, razmislite dobro , kada placate za psa- samo podsticete dalju proizvodnju pasa.. kako cemo smanjiti ovoliki broj pasa ako svi nastave kupovati?
 
Poslednja izmena:
Temu je postavio neko ko trazi psa za dvoriste (meni je to privuklo paznju) . Pa onda stenca da drzi u dvoristu? mnogo voli pse.
p.s.
navike psa od godinu dana i nisu mnogo utemeljene.. polako se pas navikne na normalan zivot..naravno ne siliti psa .. polako...

na zalost- pse proizvode:
www.stoppuppymills.org

Koma sta ima lose u tome sto neko trazi psa za dvoriste? Ne valja generalizovati stvari. Pretpostavljam da je tebi asocijacija dvoriste=pas na lancu u losim uslovima? To uopste ne mora da bude tako. Cak sta vise ja sam u globalu protiv drzanja pasa u stanu. Ne govorim pri tome o rasama koje su ljudi svojom "selekcijom" upropastili i napravili od njih neke nakaradne kreacije koje vise vremena provedu kod veterinara nego ziveci u svom okruzenju a ne govorim ni o onim rasama koje su prilagodjene zivotu u mnogo toplijim podnevljima pa jednostavno nemaju dovoljno dobru dlaku i poddlaku da bi izdrzali nase zime. Ali velika vecina rasa pasa moze sasvim lepo da podnese nase uslove ako im se obezbedi dobra kucica, podignut lezaj, zastor na vratima kucice ili prostirka od slame ako su bas niske temperature. Meni licno malo smeta to poistovecivanje pasa sa ljudima. Znam da ce ovo da izazove buru negodovanja ali pri tome ne mislim nista lose. Pas je jednostavno pas i ima sasvim drugacije kriterijume i potrebe od ljudskih i mislim da nije u redu postavljati im neke nase standarde. Ne kazem da psa ne treba drzati u stanu jer smrdi ili se linja ili balavi ili prlja jer tu opet samo o sebi vodimo racuna, vec to kazem upravo zbog toga sto mislim da je pas u globalu mnogo srecniji slobodniji i zdraviji u svojoj prirodnoj sredini. A prirodna sredina za psa je priroda a ne stan. Na zalost veliki broj ljudi nema kucu i dvoriste pa posto ne zeli da se odrekne svoje ljubavi prema psima prinudjen je da drzi pse u stanu i to kapiram. Na zalost gradovi sa svojim saobracajem, bukom i gomilama zivotinjomrzaca nisu bas prijateljska sredina za pse. Na zalost psi nemogu da zive "prirodno" u coporima, da love plen i zive prema svojim potrebama i zakonima. Na zalost...ima jos gomila toga na zalost, ali i pored svega toga ako imam priliku da biram uvek cu da za svoje pse izaberem sto prirodniju sredinu. I ako imam mogucnosti uvek cu psa pre drzati napolju "u dvoristu" nego u stanu. I moji ce psi uvek imati svu ljubav ovog sveta i svu paznju i svu potrebu negu, tako da ne vidim razlog za takvo negativno gledanje "na nekoga ko je trazio psa za dvoriste" cak sta vise. Kad dajem moje stence uvek gledam da ih dam nekome ko ima dvoriste, gde ce imati svu slobodu kretanja 24/7 i gde ce im naravno biti pruzena sva paznja i ljubav.
Toliko od mene. A nadam se da ce postavljac teme nabaviti i poceti da uziva sa svojim buducim cetvoronoznim prijateljem (ako vec nije), jer to i nije nista drugo nego cisto uzivanje ;)

Evo jednog takvog "nenegovanog" iz dvorista ;)

maliorfej.jpg
 
Poslednja izmena:
Čitala sam odavno u jednom Zovu intervju sa nekom Italijankom, odgajivačem i internacionalnim sudijom za šnaucere, sve tri visine. Žena je ostavila utisak jako odgovorne osobe, koja lično upoznaje sve potencijalne kupce svojih štenaca, ako imaju decu, insistira i njih da upozna, masu ljudi je odbila... Uglavnom, ona insistira da kupci srednjih i velikih šnaucera imaju ograđeno dvorište. Mislim da je ovim dovoljno rečeno.
 
Čitam šta ste sve napisali.
Mi imamo 3 psa. Dve bretonke (majka 12 god. i ćerka 9 god.) i nem.ovčara od 15 mes.
Živimo u kući sa dvorištem. Naši psi su tamo gde smo mi. Ako smo u kući (zima, loše vreme) i oni su u kući. Ako smo napolju i oni su napolju. jednostavno su kao tri prikolice koje te prate u stopu. Noću, bretonke spavaju u dnevnoj sobi, same (spavaće sobe su na spratu) a NO je u dvorištu (mada je zimus i on spavao u kući jer je bio bolestan). Sada spava ispred ulaznih vrata (ima namešteno mesto za njega, mada ima box i super kućicu, jednostavno hoće da bude bliže nama). I on tokom dana ulazi u kuću, izvali se na podu, mazi se , igra, ali mu je primarno da je napolju. I svi se žive u slozi, svi čuvaju kuću i dvorište, svi su maženi, paženi i voljeni i svi se linjaju i imaju svoj miris, ali moram reći minimalan. Bretonke se jedva osećaju i to kada ih baš dugo ne okupaš (i to iza ušiju) a NO se jedva oseća i to kad nabiješ nos u onu silnu dlaku. Zimus, dok je NO bio u kući, su nam dolazili prijatelji koji takodje imaju NO, i nisu u kući osećali nikakav kereći miris. Začudjeno su me pitali šta ja to radim te se u kući pored 3 psa u sred zime ne oseća nikakav miris. Ništa ne radim osim normalnog održavanja. Takvi su psi. Mislim da to ima malo veze i sa ishranom, mada je najvažnije kakva je rasa, pa u okviru toga i kakav je pojedini pas.
O pudlama ne znam praktično ništa, jer ih nisam čuvala, ali o bretoncima i NO znam. Pas će živeti tamo gde mu je gazda odredio. Pas će biti onoliko zdrav, sretan i negovan koliko se gazda oko njega potrudi sagledavajući za koje životne uslove mu taj pas treba, za koju namenu, koje su potrebe tog psa. Naša najstarija bretronka je odrasla u stanu bez terase na petom spratu (tek kasnije smo kupili kuću). Znajući da joj treba vazduha, prostora, trčanja to smo joj i omogućili. Ko god je izlazio napolje vodio je sa sobom, plivala je, trčala svakodnevno, vozili bicikl. Iz tog stana, ona tako hiperaktivana je otišla na medjunarodnu izložbu i savršeno prošla. Znači, možete čuvati i hrta u stanu, ili ptičara, ili dogu, jednako kao maltezera , ali to znači da tom psu morate stvoriti uslove koji su potrebni da on stasa u zdravog i psihički stabilnog psa.
Psi sa podlakom lakše podnose zimu napolju, te ih ljudi zato i koriste kao čuvare i uglavnom drže u dvorištima. To ne znači da se takav pas ne može držati u stanu. Može, ali da li će biti zdrav, zadovoljan i psihički stabilan zavisi isključivo od angažovanja njegovog vlasnika.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
Razni psi razne cudi, kao kod coveka, elem ovako.
Ja vec 30. godina cuvam iskljucivo sarplanince, zenke, jer muzjaci znaju da kada osete zenku i da izadju iz dvorista ili ne daj Boze i gazdu da ujedu, upozore.
Nikada se nije desilo da me pas ujede, jedino upozori kada mu diram hranu, ali za to sam ja kriv jer ga nisam odmalena naucio da mogu i hranu da mu sklonim i da on ne sme da reaguje, sa drugim psima je bilo OK, na znak PREKINI one su uvek zastale i onda sam hrani mogao da pridjem, ali da ne ponavljam sto je mnogo pre mene vec neko rekao.
Kao cuvar je odlican, naravno uz odredjenu dresuru, takodje vrlo vazno da pas nije smeo sa zemlje, betona, nista od hrane da uzme dok mu ja ne dam. To sam propustio kod mog poslednjeg psa i naravno usledila je teska kazna, otrovana.
Sada imam stene od nekih 50. dana ali odmah sam poceo sa, nazovi, dresurom. Jeste da je suvise rano ali pas je kao i i beba ucis je od malena.
Ja ih obozavam, mada neki od ukucana ne vole kada dodje promena dlake, ali ne obazirem se mnogo, redovno ih cesljam, sirce i voda za "kupanje" ali s'proleca i jeseni obavezno kupanje Leskovitom protiv buva i krpelja.
Nikada psa nisam udario, ali tu ljubav koju ti pas moze pokloniti nemoze niko.
pozz.
 
Da li moze Bokser da se drzi u dvoristu i preko zime???

i da li zna neko gde se moze kupiti bokseru Novom Sadu ili okolini, nije mi bitan pedigre, roditelji bla bla bla... :) jako mi se svidjaju a nisam nikad imao iskustva sa njima.

hvala,

pozz. :D
 
Igore, da ti kazem da moj komsija vec par godina cuva boksera Cezara i drzi ga
u dvoristu. Ali, vidim ima solidno izgradjenu kucicu ...bokser jeste kratkodlaka kuca, ali i takvima pred zimu izrasta poddlaka, tako da mislim da moze zimi biti u dvoristu.
Ipak, javice se neko da ti bolje objasni..ja se javila samo zato sto zelim da nabavis psa.
 
HTML:
Pas je jednostavno pas i ima sasvim drugacije kriterijume i potrebe od ljudskih i mislim da nije u redu postavljati im neke nase standarde. Ne kazem da psa ne treba drzati u stanu jer smrdi ili se linja ili balavi ili prlja jer tu opet samo o sebi vodimo racuna, vec to kazem upravo zbog toga sto mislim da je pas u globalu mnogo srecniji slobodniji i zdraviji u svojoj prirodnoj sredini. A prirodna sredina za psa je priroda a ne stan.

E svaka cast konacno neko ko zastupa istu teoriju kao i ja.....malo je off topic ali morao sam sory...:D

HTML:
Čitala sam odavno u jednom Zovu intervju sa nekom Italijankom, odgajivačem i internacionalnim sudijom za šnaucere, sve tri visine. Žena je ostavila utisak jako odgovorne osobe, koja lično upoznaje sve potencijalne kupce svojih štenaca, ako imaju decu, insistira i njih da upozna, masu ljudi je odbila... Uglavnom, ona insistira da kupci srednjih i velikih šnaucera imaju ograđeno dvorište. Mislim da je ovim dovoljno rečeno.
Potpuno tacno s tim sto i za patuljanere vazi isto a idealna kombinacija je da mogu da budu napolju koliko god im prija a kad bas ''zdravo zagudi ili lije kisa'' unutra....Psi tako mngo bolje i lakse stvaraju otposrnost.....
 

Back
Top