Недићева Србија, сарадња са НДХ и Бугарском

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Страхиња Јањић као председник крагујевачке општине октобар-новембар 1941.
SJ-1.jpg



коментари са сторм-фронта
зашто је у позадини државни грб Југославије?
То не треба да вас чуди.У српским добровољцима је било југословена,па и Љотић је био за Југославију,било је и оних националних Хрвата и Словенаца.Не нешто пуно али их је било..
Можда због тога,мада ово је прва слика на којој видим грб Југославије поред неког српског добровољца..
Тај грб је из зграде општине,где су још стајала обележја непостојеће краљевине. Љотић се одрекао југословенства у априлу `41. а сви Хрвати и Словенци који су били у СДК полагали су заклетву српској застави и борили се под српском заставом.
 
Normalan i ispravan covek ne iskazuje uvazavanje za pripadnike policije, jos manje za tajnu policiju, a uzasava se kada ta naoruzana sila stupi u sluzbu okupatora. Zar je zaista potrebno naglasiti da je svako sluzenje porobljivacima najveca izdaja nacije kojoj pripadas, nezavisno od politickog ubedjenja. Sta vise, smatram da je odobravanje i pravdanje pripadnika vojnih, policijskih i drugih javnih i tajnih organa u sluzbi porobljivaca ravna spremnosti pojedinca i grupe da izdaju nacionalni interes. Izdaja se uvek najstrozije kaznjavala.
 
Poslednja izmena:
Normalan i ispravan covek ne iskazuje uvazavanje za pripadnike policije, jos manje za tajnu policiju, a uzasava se kada ta naoruzana sila stupi u sluzbu okupatora. Zar je zaista potrebno naglasiti da je svako sluzenje porobljivacima najveca izdaja nacije kojoj pripadas, nezavisno od politickog ubedjenja. Sta vise, smatram da je odobravanje i pravdanje pripadnika vojnih, policijskih i drugih javnih i tajnih organa u sluzbi porobljivaca ravna spremnosti pojedinca i grupe da izdaju nacionalni interes. Izdaja se uvek najstrozije kaznjavala.
Мислим да ни постављач теме није имао намеру да оправда ову организацију.
Претпостављам да се зачудио како је таква организација уопште постојала па поставља питање да ли неко зна нешто више о њој. :think:

То ће нам одговорити.
 
Zasto si se tolio uzbudio? Sigurno da postavljac teme nije imao nameru da opravdava gnusna dela pripadnika te zloglasne organizacije, koji su na taj nacin lecili svoje komplekse sluzeci germanskom gospodaru a na stetu sopstveng naroda. Imajuci u vidu ko je postavio temu, sasvim sam siguran da se autor nije zacudio kakva je ta organizacija. A, i zasto bi?

Први пут чујеш за њу, а већ помињеш гнусна злодела те злогласне организације!

Или си мало боље упознат са истом, или причаш на памет.:confused:


Могуће је да је ова јединица учествовала у злочинима, али то не можемо знати са сигурношћу, јер је података врло мало. Ништа док се не завири у архив.
 
У овој "жидовској" књизи, како рече један српски нео-нациста, има доста занимљивих ствари.

http://books.google.rs/books?id=Fz1...6AEwBzgK#v=onepage&q=strahinja janjic&f=false

Мени најзанимљивије: Никола Јањић је био први човек Недићевог обезбеђења. Имао је амбицију да постане "фирер" српског народа. Када је Недић то сазнао послао га је на Бањицу. Нацисти су га ослободили у року од пар дана. "Српски гестапо" је био тесно повезан са специјалном полицијом. Носили су униформе Михајловићевих четника( вероватно се мисли на униформу Краљеве војске), а неретко и немачке униформе. Често су претварали да не знају српски(сомине волеле да изигравају Швабе).

Исчитајте и ви мало... :)
 
У овој "жидовској" књизи, како рече један српски нео-нациста, има доста занимљивих ствари.

http://books.google.rs/books?id=Fz1...6AEwBzgK#v=onepage&q=strahinja janjic&f=false

Мени најзанимљивије: Никола Јањић је био први човек Недићевог обезбеђења. Имао је амбицију да постане "фирер" српског народа. Када је Недић то сазнао послао га је на Бањицу. Нацисти су га ослободили у року од пар дана. "Српски гестапо" је био тесно повезан са специјалном полицијом. Носили су униформе Михајловићевих четника( вероватно се мисли на униформу Краљеве војске), а неретко и немачке униформе. Често су претварали да не знају српски(сомине волеле да изигравају Швабе).

Исчитајте и ви мало... :)

С обзиром на писце, епитет је на месту.

Читао сам, ништа што нисмо знали.
 
Први пут чујеш за њу, а већ помињеш гнусна злодела те злогласне организације!

Или си мало боље упознат са истом, или причаш на памет.:confused:

Могуће је да је ова јединица учествовала у злочинима, али то не можемо знати са сигурношћу, јер је података врло мало. Ништа док се не завири у архив.
Zasto se uzbudjujes, spamujes i provociras. Zar GESTAPO nije gnusna organizacija, pa samim tim i SRbSKI GESTAPO. U sustini nesto mi je ponato iz konkretnog okruzenja. Moj ded po majci je bio uhapsen od gestapovaca i odveden, prvo u njihovo srediste (srednja Ekonomska akademija, na uglu 29. novembra (sada posta cudom SPC-a Hilendarska – obozavamo Grke i grcke manastire) i Cetinske, i posle ogromne torture, transportovan u konclogor Mauthauzen, iz koga se nije vratio. E, sada ja ne znam ko su GESTAPO-vci, a ti si nekakav budibogsnama znalac, tj. eksperat, kako bi se to reklo na srpBskom jeziku. I ostavi se tih glupih provokacija i spamovanja, jer ce tema biti “lockirana”. (ne znam kako se to prevodi na srpski jezik). Jesi li razumeo?
 
Poslednja izmena:
Zasto se uzbudjujes, spamujes i provociras. Zar GESTAPO nije gnusna organizacija, pa samim tim i SRbSKI GESTAPO. U sutini nesto mi je ponato iz konkretnog okruzenja. Moj ded po majci je bio uhapsen od gestapovaca i odveden, prvo u srednju Ekonomsku akademiju, na uglu 29. novembra (sada posta cudom SPC-a Hilendarska – obozavamo Grke i grcke manastire) i Cetinske, i posle ogromne torture, transportovan u konclogor Mauthauzen, iz koga se nije vratio. E, sada ja ne znam ko su GESTAPO-vci, a ti si nekakav budimogsnama znalac, tj. eksperat po pravom srpbskom jeziku. I ostavi se tih glupih provokacija (ne znam kako se to prevodi na srpski jezik) i spamovanja, jer ce tema biti “lockirana”. Jesi li razumeo.

Какве везе то што ти пишеш има са темом!?

Ти немаш доказе, барем не чврсте, да је ова јединица чинила злочине! Нема говора о провокацији и спаму, нормално расправљамо. Ако ти је неки конкретан злочин познат, подели знање са нама.

PS

Ти то коментаришеш мој правопис, или ми се чини?
 
Poslednja izmena:
Какве везе то што ти пишеш има са темом!?
Ima sa tvojim predthodnim pitanjem.

Ти немаш доказе, барем не чврсте, да је ова јединица чинила злочине! Нема говора о провокацији и спаму, нормално расправљамо. Ако ти је неки конкретан злочин познат, подели знање са нама.

P.S. Ponovo procitaj maj prethodni post. Radi se o konkretnom zlocinu. U porodicnoj arhivi imamo i zvanican izvestaj o tom konkretnom slucaju.

Ти то коментаришеш мој правопис, или ми се чини?
To mi je verovatno omaklo iz vidokruga. Nema veze sa tvojim pravopisom.
 
Ima sa tvojim predthodnim pitanjem.



P.S. Ponovo procitaj maj prethodni post. Radi se o konkretnom zlocinu. U porodicnoj arhivi imamo i zvanican izvestaj o tom konkretnom slucaju.

To mi je verovatno omaklo iz vidokruga. Nema veze sa tvojim pravopisom.

Па шта каже архива, јел тај Гестапо онај немачки или овај наш?
 
Па шта каже архива, јел тај Гестапо онај немачки или овај наш?
Ovo vec prelazi u zajebavanje i provociranje. Ipak, odgovoricu ti, to su bili gestapovci, tako su se predstavili, njih trojica, koji su perfektno govorili srBski, prilikom premetacine i ispitivanjem moje babe i dece.
 
Ovo vec prelazi u zajebavanje i provociranje. Ipak, odgovoricu ti, to su bili gestapovci, tako su se predstavili, njih trojica, koji su perfektno govorili srBski, prilikom premetacine i ispitivanjem moje babe i dece.

Није провокација, ти си могао, а и ниси морао да одговориш. А то што су знали српски не значи ништа, сети се само Кригера и он је перфектно говорио српски.;)
 
Није провокација, ти си могао, а и ниси морао да одговориш. А то што су знали српски не значи ништа, сети се само Кригера и он је перфектно говорио српски.;)
Kako da ne odgovorimn na provokaciju? Ko to ovde ignorise? Da upotpunis svoje obimno poznavanje istorije srpskog fasizma, predlzem ti da procitas stranu 50. navedene knjige.

Serbia’s Sicret War
Propaganda and the Deceit of History
By Philip Cohen/Eastern Europian Studies. / Library of Congress Cataloging

Stampano u USA


http://books.google.com/books?id=Fz...tapo&hl=en#v=onepage&q=Serbian Gestapo&f=true
 
gestapo je imao podružnice i franšize kao što ima i t-com ili mc donallds.
pa kaj.

jasno da su imali, ima i BND ili bilo tko.

Тачно, на пример у балтичким земљама је било пуно тих малих јединица. Међутим не ради се о Гестапо-у, то су јединице које је основала сигурносна служба сс-а, ткз. Hilfspolizei.
 
Тачно, на пример у балтичким земљама је било пуно тих малих јединица. Међутим не ради се о Гестапо-у, то су јединице које је основала сигурносна служба сс-а, ткз. Hilfspolizei.

gle...
antiemitizam je npr u poljskoj bio javna moda, za vrijeme auschwitza. i u mađarskoj.
ali to sve ništa ne dokazuje.
bilo bi glupo da se kao hrvat, naslađujem nad činjenicom da je postojao srpski gestapo. postojao je i hrvatski ss. ali da su marsovci zavladali europom, bili bi i srpski i estonski i hrvatski marsovci iz uvjerenja i interesa.
 
Српски Гестапо нема везе са Љотићевцима односно са СДК-ом ... две различите идеологије....два различита циља.

Српски народ је био подељен у 6 покрета тј војски током рата:

1. Партизани - НОВ
2. Југословенска војска у Отаџбини - ЈВуО
3. Четници - Прави четници - Легални четници - Коста Пећанац
4. Српка државана стража - Недићевци - српска жандармерија - српска војска
5. Српски добровољачки корпус - СДК - Љотићевци
6. Српски Гестапо - Страхиња Јањић

Ја бих додао још и српску тајну полицију.

Ових гестаповца под бројем 6 је било најмање.
 
Српски Гестапо нема везе са Љотићевцима односно са СДК-ом ... две различите идеологије....два различита циља.

Српски народ је био подељен у 6 покрета тј војски током рата:

1. Партизани - НОВ
2. Југословенска војска у Отаџбини - ЈВуО
3. Четници - Прави четници - Легални четници - Коста Пећанац
4. Српка државана стража - Недићевци - српска жандармерија - српска војска
5. Српски добровољачки корпус - СДК - Љотићевци
6. Српски Гестапо - Страхиња Јањић

Ја бих додао још и српску тајну полицију.

Ових гестаповца под бројем 6 је било најмање.
Tesko da bi se to moglo nazvati podela u sest pokreta. Navedeni pokreti od 2 do 6 ukljucno imali zu zjednicke dve izrazene karakteristike, prva, svi su na ovaj ili onaj nacin, ko manje ko vise, povezani sa nacistickim Vermahtom, i druga, svima je zajednici neprijatelj pokret naveden pod brojem 1.

Pokret naveden pod brojem sest zvanicno se nije nazivao Srpski Gestapo, vec (Beogradski) Specijalni borbeni odred.
 
Српски Гестапо нема везе са Љотићевцима односно са СДК-ом ... две различите идеологије....два различита циља.

Српски народ је био подељен у 6 покрета тј војски током рата:

1. Партизани - НОВ
2. Југословенска војска у Отаџбини - ЈВуО
3. Четници - Прави четници - Легални четници - Коста Пећанац
4. Српка државана стража - Недићевци - српска жандармерија - српска војска
5. Српски добровољачки корпус - СДК - Љотићевци
6. Српски Гестапо - Страхиња Јањић

Ја бих додао још и српску тајну полицију.

Ових гестаповца под бројем 6 је било најмање.
Мислим да прецењујеш "Српски гестапо" и дајући му епитет покрета.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top