Nasilje u porodici-sin ubio majku zbog igrica

Pa da ne beže iz škole. Da ne sede u zadimljenim prostorijama. Kod kuće ih roditelji kontrolišu, valjda. I koliko igraju i šta igraju.
Па сад....онај ко би да бежи из школе - увек ће наћи повод и занимацију. Ми нисмо имали играонице, бежали смо из школе и ишли у задимљене кафиће...z;)

Родитељи се заваравају када мисле да могу да контролишу живот својих тинејџера...
 
Па сад....онај ко би да бежи из школе - увек ће наћи повод и занимацију. Ми нисмо имали играонице, бежали смо из школе и ишли у задимљене кафиће...z;)

Родитељи се заваравају када мисле да могу да контролишу живот својих тинејџера...

Jeste, ali smo se tamo smejali i zezali, nismo sedeli zablenuti u fiktivan svet, fiktivno pucali u fiktivne likove, živeli smo ISTINSKI život, nekad malo više nekad malo manje poročan, nismo se degenerisali. Jesi li gledao skoro rođendan ili žurkicu tinejdžera. Ako nema kompa oko kojeg su SVI okupljeni, zabiju se u ćoškove po grupama i igraju igrice na mobilnim telefonima. To je ZAVISNOST.
Srećna Nova svima. :snesko:
 
Jeste, ali smo se tamo smejali i zezali, nismo sedeli zablenuti u fiktivan svet, fiktivno pucali u fiktivne likove, živeli smo ISTINSKI život, nekad malo više nekad malo manje poročan, nismo se degenerisali. Jesi li gledao skoro rođendan ili žurkicu tinejdžera. Ako nema kompa oko kojeg su SVI okupljeni, zabiju se u ćoškove po grupama i igraju igrice na mobilnim telefonima. To je ZAVISNOST.
Srećna Nova svima. :snesko:

Mоже и тако да се гледа...

Али само пре неколико деценија (''само''?! z:cry:) сећам се како ми је ћале говорио:''Ваша генерација је тотално отуђена! Ви играте уз неке психоделичне трескавце, свако за себе, у мраку дискотеке...а МИ, кад смо били млади - ми смо играли уз лееепу музику, играли смо у пару, где су се људи гледали у очи током игре, комуницирали, додиривали се...''

Верујем да је и њему његова мајка, пре више од пола века говорила отприлике овако:'' Ви сте потпуно отуђени, слушате музику са неких грамофонских плоча, проводите по неколико сати седећи у мрачним биоскопским салама гледајући Џонија Вајсмилера и Морин О' Саливен, гледајући неку имитацију живота, а МИ кад смо били млади - ми смо ишли на рогаљ, сами певали, играли уз живу музику гајдаша, ми смо живели прави живот - а не тај ваш нестварни са целулоидне траке и винилских плоча...''

Некако, мислим да је и моја прабаба мојој баби имала да каже нешто на ту тему....z;)
 
Mоже и тако да се гледа...

Али само пре неколико деценија (''само''?! z:cry:) сећам се како ми је ћале говорио:''Ваша генерација је тотално отуђена! Ви играте уз неке психоделичне трескавце, свако за себе, у мраку дискотеке...а МИ, кад смо били млади - ми смо играли уз лееепу музику, играли смо у пару, где су се људи гледали у очи током игре, комуницирали, додиривали се...''

Верујем да је и њему његова мајка, пре више од пола века говорила отприлике овако:'' Ви сте потпуно отуђени, слушате музику са неких грамофонских плоча, проводите по неколико сати седећи у мрачним биоскопским салама гледајући Џонија Вајсмилера и Морин О' Саливен, гледајући неку имитацију живота, а МИ кад смо били млади - ми смо ишли на рогаљ, сами певали, играли уз живу музику гајдаша, ми смо живели прави живот - а не тај ваш нестварни са целулоидне траке и винилских плоча...''

Некако, мислим да је и моја прабаба мојој баби имала да каже нешто на ту тему....z;)
I sad svakako kapiraš da ti je ćale bio u pravu. To nije ništa dobro donelo. Na žalost, mladost je tvrdoglava, samouverena, tašta, gorda... Otuda najiskrenije mislim da je spas, jedini spas u veri.
Srećno Badnje veče svima. Nadam se da ste odveli decu da gledaju paljenje badnjaka, u crkvu... ako niste, obavezno ujutro. Ja čekam korinđaše : )
 
По чему је био у праву???? Како мислиш ''ништа добро није донело''?

Види, не бих мењала своје скакање уз Deep Purple ни за један танц уз шлагер Иве Робића, веруј ми! z;)

А, верујем, не би ни мој ћале више волео да је у младим данима играо двојац уз гајде, него што је плесао стискавац уз Лолу Новаковић. z:lol:

По тој логици најбоље би нам било да смо остали у пећинама и играли ритуалне плесове око ватре...
 
Poslednja izmena:
По чему је био у праву???? Како мислиш ''ништа добро није донело''?

Види, не бих мењала своје скакање уз Deep Purple ни за један танц уз шлагер Иве Робића, веруј ми! z;)

А, верујем, не би ни мој ћале више волео да је у младим данима играо двојац уз гајде, него што је плесао стискавац уз Лолу Новаковић. z:lol:

По тој логици најбоље би нам било да смо остали у пећинама и играли ритуалне плесове око ватре...

Hoću da se nadovežem na ovaj post.
Mnogo me nervira to pogrešno shvatanje tradicije i propagiranja istog.
Jedno su tradicionalne vrednosti, a potpuno drugo sve ostalo... Od načina do cilja.

I baš je tako... Da su se svi držali takozvane "tradicije" još bi bili u pećini.
Ali ovo ne znači, da bilo šta matoro a pri tome dobro treba odbaciti.
Čak šta više, treba poboljšati.
Samo napred! z:D
 
Hellen, Hellen, pa ti sve znas i TI bi sve po svome. Nista nicije nije dobro. Samo tvoje. Da li je bas tako. Pa prihvati nesto i od starijih ali i mladjih. Pa svaka generacija ima svoju vrednost i svoje vrednosti.
Kako je tema "nasilje..." treba se osvrnuti na nju a nasilja sigurno ne bi bilo da nismo u svakom pogledu pravilno usmeravani i usmeravali. Mogu drug, komsija... da me usmeravaju ali ako u porodici imam vaspitanje i vrednosti koje se cene tasko da ce neko moci da utice. Naravno da moze ali shvatanjem koje nema tezinu.
Duboko se ne slazemo a to nije razlog za razmenu misljenja i pogleda.
 
I sad svakako kapiraš da ti je ćale bio u pravu. To nije ništa dobro donelo. Na žalost, mladost je tvrdoglava, samouverena, tašta, gorda... Otuda najiskrenije mislim da je spas, jedini spas u veri.
Srećno Badnje veče svima. Nadam se da ste odveli decu da gledaju paljenje badnjaka, u crkvu... ako niste, obavezno ujutro. Ja čekam korinđaše : )
Ne razumem ovakav stav. Ne znam zasto je vera nesto suprotno od mladalacke samouverenosti.

Spocitavas mladima da su gordi, a meni se cini veoma gordim od strane tvojih istomisljenika pretpostavka da smo superiorni u odnosu na mladje od sebe. Otac je u pravu samo zato sto je otac - vrlo arogantan stav po mom misljenju.

Ja sam vernik, ali to dozivljavam kao stalni poziv na toleranciju i pokusaj da razumemo i ono sto nam nije blisko i odmah jasno, a ne kao stav da je sve sto je starije samim tim i bolje.

Po mom misljenju neke stvari jesu vanvremenske i nepromenljive, a to je neophodnost da budemo dobri jedni prema drugima, strpljivi, konstruktivni, posteni, a ostale stvari su podlozne promeni i tako je otkad je sveta i veka kao sto ce i ostati.
 
Svako vreme donosi neke svoje i dobre i lose ''trendove''.
Sad,mladi ljudi verovatno ne znaju da pronadju granicu u svemu tome i odvoje dobro od loseg.
U moje vreme se slusao rok,Beograd je izgledao sasvim drugacije.
Jeste da su nas upropastile krize i ratove 90-tih...jednim delom je to dosta uticalo na moj zivot,ali....sve to nije bitno za ovu pricu.
Moje misljnje je da decu ne treba samo Kontrolisati-decu treba Posmatrati.
Osluskivati.Pratiti njihovo odrastanje.
i svaku promenu pazljivo beleziti i analizirati.jer,jedino tako mozemo primetiti da li dolazi do nekog poremecaja u njihovom ponasanju.
Sve drugo...moze pomoci samo prividno.A kasnije se olupa i jednima i drugima o glavu.
Mene su recimo,roditelji pokusavali da vaspitaju ignorisanjem.A oboje su kulturni i obrazovani ljudi.
Kada bi videli da u necemu ne zelim da ih poslusam-cutali bi.
Da sam ne daj boze pocela da se drogiram-oni bi mi rekli ''nemoj'',a kada bi shvatili da to nista ne vredi,pustili bi.
Mene je sam bog sacuvao od nekih stvari.I zahvalna sam mu na tome:-)
A svasta sam imala priliku da dozivim.Ipak,malo mi je degutantno da komentarisem ovu pricu,da me neko pogresno ne shvati,niko ne zna sta je tada u toj kuci bilo.Decak je ubio majku,da.
A potom je pored njenog bezivotnog tela organizovao zurke.Mene sve to nekako asocira na neku mentalnu bolest.Isuvise je morbidno i bahato da bi se vodilo pod ''zdravo''.
Ali sve je stvar opet biti u korak sa vremenom.sve je u tome.Ko zna sta ce biti moderno za 5 godina kada moja cerka bude tinejdzerka?!Kako bilo,bilo ja cu morati da naucim da se nosim sa tim,pre svega da upoznam i shvatim te novitete,da bi mogla nju da pratim.
 
По чему је био у праву???? Како мислиш ''ништа добро није донело''?

Види, не бих мењала своје скакање уз Deep Purple ни за један танц уз шлагер Иве Робића, веруј ми! z;)

А, верујем, не би ни мој ћале више волео да је у младим данима играо двојац уз гајде, него што је плесао стискавац уз Лолу Новаковић. z:lol:

По тој логици најбоље би нам било да смо остали у пећинама и играли ритуалне плесове око ватре...

Evo neki praktikuju ritualne plesove
http://www.nacional.hr/clanak/51052/u-samanskoj-seansi-hdz-ova-nacelnika-izgorio-muskarac
 

Back
Top