METAL u Srbiji

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
gde ti uopste zivish?ovo je nevidjeno....ja se druzim sa fenserkama,hoperkama i metalkama.Imam 1 drugaricu koja se bash baca u najbolje krpice.Kupuje crne sakoe,leviske,i ima narandzastu kosu.pritom je vrlo dobar djak koji se u toj bolesno ambicijoznoj skoli uci dan i nocu.Ja to ne bih nazvala propalitetom(mrzi me da nabrajam sve sto si napisao!)Ali ne razumem fensi kulturu jer jedino postoji na balkanu.Na ulici mozesh videti ok. fenserke koje umeju da uklope boje,kupuju kvalitetnu odecu...ali nazalost(da citash politiku znao bi)bio je 1 clanak o modnom kriku pre par meseci....u njemu je autor lepo opisao "klonirane jadne devojke od glave do pete u roze sa spustenim utegnutim farkama do :roll:(fuj!)..."mislim,promasena je tema,znam da doprinosim njoj ali sta da radim kada se osecam prozvano i nervira me ovaj lik. :lol: meni se recimo gadi fenserki sa ogromnim krugovima na usima,toliko sjaja(providnog)za usne da im sve curi,sljaste nenormalno,a one cupave roze jakne su da kriknesh.i...?kao cirkus adrija
 
Nadam se u nekom pozitivnom smeru jer ima uvek neki novih neafirmisanih bendova koji imaju problem sa iz davackim kucama a pacenik koji ne slusa metal a proziva sta slusas ti osecam satro psy trance aco pejovic ubi se :D
 
1. Moj akrupnost nije iz provincija, tj ne zivim u Beogradu. Nisam upucen u sjaj i bedu beogradskih fenserki i slicnog menazeraja.

2. Slusam odlicnu muziku i to je daleko od onoga sto ovaj gornji navede. Sto se tice metala iako ga prezirem poznajem ga odlicno i mogu da se kladim da ga imam vise od pola vas sto ga kao branite. Profesionalna deformacija :)
 
Sticajem okolnosti poznajem raznu muziku. Bilo je povezano sa mojim poslom pa sam to posle po inerciji nastavio. Mislim, kako bih mogao da pljujem nesto sto ne poznajem?

joGooOOD:
blago tebi :lol: 8) ali opet,kako mozesh nesto odlicno da poznajesh sto preziresh osim ako nisi u stvari propali i razocarani ex-metalac? :?:
 
Gwydion:
1. Moj akrupnost nije iz provincija, tj ne zivim u Beogradu. Nisam upucen u sjaj i bedu beogradskih fenserki i slicnog menazeraja.

pa tako ni tih metalki i metalaca...
ne mozes da klasifikujes ljude po muzici koju oni slusaju i da tvrdis da su prljavi ovavki ili onakvi, a da postoje izuzeci koji su kao cisti ili sta ja znam...

Gwydion:
2. Slusam odlicnu muziku i to je daleko od onoga sto ovaj gornji navede. Sto se tice metala iako ga prezirem poznajem ga odlicno i mogu da se kladim da ga imam vise od pola vas sto ga kao branite.

ja ne branim metal iako sam ga ranije slusao, ali se protivim takvom tvom stavu...Ti kazes da slusa 'odlicnu' muziku...odlicnu po tvom ukusu...btw, sta slusas? A to sto ga imas vise ili manje nema nikakve veze...
 
Varas se, o metal sceni u BGD sam prilicno dobro informisan. Sta slusam? Sirok opseg kvalitetne muzike za inteligentne ljude. Trenutno mi se vrti Haus Arafna. Pre toga isla kompilacija sa Peaches, Ladytron i sl. A sledece u plejer stavljam ili The Creatures ili Scary Bitches, zavisi kako cu biti raspolozenja. Zadovoljan?

Obersturmfuehrer:
Gwydion:
1. Moj akrupnost nije iz provincija, tj ne zivim u Beogradu. Nisam upucen u sjaj i bedu beogradskih fenserki i slicnog menazeraja.

pa tako ni tih metalki i metalaca...
ne mozes da klasifikujes ljude po muzici koju oni slusaju i da tvrdis da su prljavi ovavki ili onakvi, a da postoje izuzeci koji su kao cisti ili sta ja znam...

Gwydion:
2. Slusam odlicnu muziku i to je daleko od onoga sto ovaj gornji navede. Sto se tice metala iako ga prezirem poznajem ga odlicno i mogu da se kladim da ga imam vise od pola vas sto ga kao branite.

ja ne branim metal iako sam ga ranije slusao, ali se protivim takvom tvom stavu...Ti kazes da slusa 'odlicnu' muziku...odlicnu po tvom ukusu...btw, sta slusas? A to sto ga imas vise ili manje nema nikakve veze...
 
Gwydion:
Trenutno mi se vrti Haus Arafna. Pre toga isla kompilacija sa Peaches, Ladytron i sl. A sledece u plejer stavljam ili The Creatures ili Scary Bitches, zavisi kako cu biti raspolozenja. Zadovoljan?

nisam te to pitao da bih popljuvao to sto slusas nego cisto iz radoznalosti...
 
Metal u Srbiji je oduvek bio jadan, i to se nece skoro promeniti.
Shto se tiche beskrajnog prepucavanja izmedju jednih i drugih, ne znam prosto ko gluplje zvuchi. Muzika je individualna stvar, ne znam odakle vam predstava da na osnovu nekih primera odredjujete chitave klasifikacije ljudi koji slushaju neke zanrove. Poprilichno kretenski. Trebalo bi da vas bude sramota od idiotluka kojih ste ispisali.
 
Gwydion nikad nista nije sramota zato sto ne vidi od koga bi mogla da ga bude stramota. :P

VisionOfDisorder:
Metal u Srbiji je oduvek bio jadan, i to se nece skoro promeniti.
Shto se tiche beskrajnog prepucavanja izmedju jednih i drugih, ne znam prosto ko gluplje zvuchi. Muzika je individualna stvar, ne znam odakle vam predstava da na osnovu nekih primera odredjujete chitave klasifikacije ljudi koji slushaju neke zanrove. Poprilichno kretenski. Trebalo bi da vas bude sramota od idiotluka kojih ste ispisali.
 
Bozo, opet ti je nestalo lekova pa si povileneo?
Ili ti je to od Haga ( Da li je uopste i podignuta optuznica?)
Metal je na ovim prostorima nekad bio veoma jak i to sto se tice samih fanova...Muzicka scena nije nikad (niti ce) bila nesto uspesna/kvalitetna ali je ipak postojala. Vremena su se promenila. mnogo raznih uticaja (medijskih, ovih, onih) tako da sve kad saberesh i oduzmesh, nije vishe kao sto je bilo....

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Ponovicu ponovo da je:

1. Metal muzika za ljude bez inteligencije i ukusa.
2. Metal za ljude koji ne mogu da budu uspesni u bilo cemu drugom u zivotu pa su svoj eutociste nasli u necem tako nezahtevnom. Sta tu jos nije jasno?

Agent Orange:
Bozo, opet ti je nestalo lekova pa si povileneo?
Ili ti je to od Haga ( Da li je uopste i podignuta optuznica?)
Metal je na ovim prostorima nekad bio veoma jak i to sto se tice samih fanova...Muzicka scena nije nikad (niti ce) bila nesto uspesna/kvalitetna ali je ipak postojala. Vremena su se promenila. mnogo raznih uticaja (medijskih, ovih, onih) tako da sve kad saberesh i oduzmesh, nije vishe kao sto je bilo....

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
 
Mislim da se ovde neko zestoko zeznuo kada je rekao da je metal za ljude bez ukusa.
Kao covek koji ima 26 godina i pri tom sam uspesni umetnik,sviram gitaru profesionalno od 1984. godine i apsolutno sam prosao sve vrste muzike,ali sve.
Medjutim,upravo u metalu sam se najvise zadrzao jer se ipak pokazalo da je to najzahtevnija grana muzike i najvise trazi,i moras dati celog sebe i sve svoje emocije da bi uspeo da iskazes ono sta hoces.
Ono sto je vazilo za hitove onda kada sam ja pocinjao sa sviranjem gitare i dan danas se smatra i to ne samo kod metal muzicara kao muzika zaista vredna postovanja.
A ako mi neko govori o prljavstini i neurednosti,hej,ljudi molim vas.To rade samo one neinspirisane budale koje imaju asocijaju odmah da je duga kosa znak prljavstine.
Pogledajte malo starije metalce koji su sada sedi,a i dalje nose dugu kosu,da li su oni prljavi.
Evo,ja nosim 11 godina duzinu kose do struka i nikako sebe ne zelim da dovodim u poziciju da budem prljav,iscepan ili bilo kako bezukusno obucen.
Mogo su vam fenseri i ovi nu metalci nabili toga u glavu ljudi,,,,,skinite se sa toga.
 
Jedini ko se zeznuo si ti sa svojim tripom da si uspesan umetnik. Sto se tice toga da su metalci prljavi to se da zamijetiti vizuelno i njusno. Duga kosa pak je skroz ok za zene. ali muskarci treba da nose kratku kosu. Duga kosa nije samo kratka pamet vec je i drasticna antiteza muskosti.


Dont_Break_The_Oath:
Mislim da se ovde neko zestoko zeznuo kada je rekao da je metal za ljude bez ukusa.
Kao covek koji ima 26 godina i pri tom sam uspesni umetnik,sviram gitaru profesionalno od 1984. godine i apsolutno sam prosao sve vrste muzike,ali sve.
Medjutim,upravo u metalu sam se najvise zadrzao jer se ipak pokazalo da je to najzahtevnija grana muzike i najvise trazi,i moras dati celog sebe i sve svoje emocije da bi uspeo da iskazes ono sta hoces.
Ono sto je vazilo za hitove onda kada sam ja pocinjao sa sviranjem gitare i dan danas se smatra i to ne samo kod metal muzicara kao muzika zaista vredna postovanja.
A ako mi neko govori o prljavstini i neurednosti,hej,ljudi molim vas.To rade samo one neinspirisane budale koje imaju asocijaju odmah da je duga kosa znak prljavstine.
Pogledajte malo starije metalce koji su sada sedi,a i dalje nose dugu kosu,da li su oni prljavi.
Evo,ja nosim 11 godina duzinu kose do struka i nikako sebe ne zelim da dovodim u poziciju da budem prljav,iscepan ili bilo kako bezukusno obucen.
Mogo su vam fenseri i ovi nu metalci nabili toga u glavu ljudi,,,,,skinite se sa toga.
 
Ok Gwydion, nisam neki od likova koji voli da flamuje, ali ga ti bre brate pretera.

Pazi ovamo, poshto si vec pocheo da delish ljude, shto btw nije nimalo lepo: postoje ljudi koji misle svojom glavom i postoje ljudi koji nemaju svoj stav vec ih nose reklame i medije. E, vidish, kod nas je mnogo vishe onih drugih. Zato nam je scena prepuna fensera. Oni drugi koji se odvazhe da izaberu muziku po svom ukusu vrlo chesto biraju metal. To ti dovoljno govori koliko je metal kvalitetna muzika.

Voleo bih da mi nabrojish grupe koje si preslushao kad tako oshtro tvrdish da u metalu nema nichega dobrog. Unapred pogadjam da si slushao neki death ili black i da ti se to nije dopalo. To konstatuju mnogi ljudi koji su od sveg metala samo usput chuli neku black pesmu i vec zakljuchili da je chitav metal neko teshko sranje. E, sad, cu da preispitam tvoj stav o shvatanju umetnosti. Ako shvatash muziku kao izrazhavanje svojih osecanja melodijom slozhicesh se da je jedna pesma od Dimmu Borgira pravi nachin za objasniti ono shto ti je na dushi ako se ceo tvoj svet rushi. Kako bi trebalo za zvuchi melodija uz temu tipa "ostao sam sam na ovome svetu"? Kao N'Sync ili Britney?? Znachi mozesh slobodno da kazesh da je ta muzika odvratna, u principu i treba da bude odvratna, ali je umetnichki bolje potkovana nego bilo koja druga vrsta. 50% ljudi koji ke*aju po metalurgiji uopshe ne razume muziku koju je negde uz put chuo, drugih 50% ke*a samo zato shto je od nekog 'lika' chuo da je to loshe, a nema pojma o chemu pricha. Ako trazish perfekciju u smislu izvodjenja muzike a ne perfekciju u smislu znachenja muzike, poslushaj Yngwie Malmsteena ili Haggard. Onda mi kazhi kolika je razlika izmedju "Awaking the Centuries" i najbolje simfonije po tvom ukusu od ma kog kompozitora.

Onda, shto se tiche toga kakvi su metalci ljudi: prvo i prvo nisu reperi ili fenseri koji se lozhe na pare. Mnogo im je bitnije da imaju i odbrane svoj stav. Kod metal zajednice ili subkulture, kako ljudi obichno to zovu, sistem vrednosti joshuvek nije poremecen kao u ostatku drushtva. Tu ce te idalje ceniti po tome kakav si chovek. Josh nisam upoznao nijednog metalca koji gleda choveka kroz novchanik, shto je priznacesh redovna pojava u nasem drushtvu. Po nekom nepisanom pravilu uvek su shirokogrudi i dobrichine, mada ima i krelaca koji misle da su face ako su strashni i agresivni. U principu to obichno bude na rechima. A shto se tiche inteligencije to je verovatno najveca glupost koju sam chuo u zadnje vreme. Mogu da ti kazhem da su mnogo nachitaniji i obrazovaniji od prosechnog choveka. E, sad ne znam odakle ta glupost da su prljavi i bla bla bla.... hmmmm

Ajde da se vratimo na temu: metal zajednica je nazhalost vrlo slabo razvijena kod nas. Ide neshto nabolje, ali vrlo sporo. Treba prvo razviti svest o vrednostima u muzici pa onda i muziku. Po Nishu je stanje katastrofalno. Malo se cheprka "Distorzija" sa nekim holandjanima, ali je to mrshavo. Ima par grupica.... Sve u svemu crno.
Verujem da ni po ostatku srbije nije bolje. Imamo par grupa koje su se malo afirmisale po svetu. U Alogiju se uzdam da ce napraviti podvig preko grane. Eyesburn se malo uzdigao, ali to vec nije metal...
 
Ovu temu sam otvorio da bi ljudi koji znaju šta je pravi metal dali predloge kako da se popravi ugled metala u Srbiji, a ne za one koji vredjaju a da nemaju pojma o čemu govore....

Ljudi nemojte da se palite na upade neznalica, oni će uvek ostati neznalice jer nikada neće da prihvate da nisu u pravu.
 
Ti si iskomplexiran i vredjash svakog.Vredjash sve na forumu i pravish se da si mnogo pametan...sta rece da slusash? :roll: mislim,covece ponasash se kao rasista.I to kao robovlasnicki kr*eten :lol: slusaj,sta bi ti rekao ako bih tebi rekla da su svi fenseri u zategnutim FARMERKAMA i gelomnapunjenom kosom ******CICI? :roll: neosnovano,ja se barem ne spushtam na tvoj nivo stava...u srednjem veku su se ljudi razlikovali po polozaju u drustvu.Kasnije po boji koze.Koliko ja vidim,uvodish novi konflikt izmedju ljudiju...muzika?savrsenstvo usaglasavanja duse i tela ti koristish za klasifikaciju?shame yourselve!!!!!!!!!!! :evil:
 
RiSK:
Ok Gwydion, nisam neki od likova koji voli da flamuje, ali ga ti bre brate pretera.

Pazi ovamo, poshto si vec pocheo da delish ljude, shto btw nije nimalo lepo: postoje ljudi koji misle svojom glavom i postoje ljudi koji nemaju svoj stav vec ih nose reklame i medije. E, vidish, kod nas je mnogo vishe onih drugih. Zato nam je scena prepuna fensera. Oni drugi koji se odvazhe da izaberu muziku po svom ukusu vrlo chesto biraju metal. To ti dovoljno govori koliko je metal kvalitetna muzika.

Voleo bih da mi nabrojish grupe koje si preslushao kad tako oshtro tvrdish da u metalu nema nichega dobrog. Unapred pogadjam da si slushao neki death ili black i da ti se to nije dopalo. To konstatuju mnogi ljudi koji su od sveg metala samo usput chuli neku black pesmu i vec zakljuchili da je chitav metal neko teshko *. E, sad, cu da preispitam tvoj stav o shvatanju umetnosti. Ako shvatash muziku kao izrazhavanje svojih osecanja melodijom slozhicesh se da je jedna pesma od Dimmu Borgira pravi nachin za objasniti ono shto ti je na dushi ako se ceo tvoj svet rushi. Kako bi trebalo za zvuchi melodija uz temu tipa "ostao sam sam na ovome svetu"? Kao N'Sync ili Britney?? Znachi mozesh slobodno da kazesh da je ta muzika odvratna, u principu i treba da bude odvratna, ali je umetnichki bolje potkovana nego bilo koja druga vrsta. 50% ljudi koji ke*aju po metalurgiji uopshe ne razume muziku koju je negde uz put chuo, drugih 50% ke*a samo zato shto je od nekog 'lika' chuo da je to loshe, a nema pojma o chemu pricha. Ako trazish perfekciju u smislu izvodjenja muzike a ne perfekciju u smislu znachenja muzike, poslushaj Yngwie Malmsteena ili Haggard. Onda mi kazhi kolika je razlika izmedju "Awaking the Centuries" i najbolje simfonije po tvom ukusu od ma kog kompozitora.

Onda, shto se tiche toga kakvi su metalci ljudi: prvo i prvo nisu reperi ili fenseri koji se lozhe na pare. Mnogo im je bitnije da imaju i odbrane svoj stav. Kod metal zajednice ili subkulture, kako ljudi obichno to zovu, sistem vrednosti joshuvek nije poremecen kao u ostatku drushtva. Tu ce te idalje ceniti po tome kakav si chovek. Josh nisam upoznao nijednog metalca koji gleda choveka kroz novchanik, shto je priznacesh redovna pojava u nasem drushtvu. Po nekom nepisanom pravilu uvek su shirokogrudi i dobrichine, mada ima i krelaca koji misle da su face ako su strashni i agresivni. U principu to obichno bude na rechima. A shto se tiche inteligencije to je verovatno najveca glupost koju sam chuo u zadnje vreme. Mogu da ti kazhem da su mnogo nachitaniji i obrazovaniji od prosechnog choveka. E, sad ne znam odakle ta glupost da su prljavi i bla bla bla.... hmmmm

Ajde da se vratimo na temu: metal zajednica je nazhalost vrlo slabo razvijena kod nas. Ide neshto nabolje, ali vrlo sporo. Treba prvo razviti svest o vrednostima u muzici pa onda i muziku. Po Nishu je stanje katastrofalno. Malo se cheprka "Distorzija" sa nekim holandjanima, ali je to mrshavo. Ima par grupica.... Sve u svemu crno.
Verujem da ni po ostatku srbije nije bolje. Imamo par grupa koje su se malo afirmisale po svetu. U Alogiju se uzdam da ce napraviti podvig preko grane. Eyesburn se malo uzdigao, ali to vec nije metal...

ili su ljudi 1. culi metallicu... :roll:
 
Gwydion:
Jedini ko se zeznuo si ti sa svojim tripom da si uspesan umetnik.

dal ti mozda znas sta je on radio pa mozes tako da pricas?

Gwydion:
Sto se tice toga da su metalci prljavi to se da zamijetiti vizuelno i njusno. Duga kosa pak je skroz ok za zene. ali muskarci treba da nose kratku kosu. Duga kosa nije samo kratka pamet vec je i drasticna antiteza muskosti.

e brate tacno mogu da vidim ko si taj ko te ucio da je duga kosa antiteza muskosti mora da je jeddan on onih velikih Srba cetnika sto ce decu u vojsku da brante drzavu od aresora. Da izvines, licis mi na bas takvog lika. A i citao sam tvoje postove za Satana. Vidim da volis da se mlatis dok razgovaras sa ljudima, mogao bi onda da naucis bolje da pricas i razgovaras, a to 'ja sam pametan jel slusam pametnu muziku' okaci macku o rep. I sve te tvoje price mozes da pricas tim zalizanim pedercicima i njihovim kurvacima sa kojima se druziz (pa nisu prljavi)>
 
Imala bih jednu krajnje ozbiljnu molbu za one koji pljuju metal,metalce,a posebno KST-ako biste bili ljubazni da mi je ispunite bila bih vise nego zahvalna...IDITE NA SVOJE FENSI SPLAVOVE,POSKACITE SA NJIH I PODAVITE SE U NASIM SMRDLJIVIM I PRLJAVIM REKAMA!!!Hvala na razumevanju i nadam se da cete biti ljubazni da barem razmotrite moju molbu!!! :twisted: :twisted: :twisted:

NIKO MENI NECE DIRATI KST!!! :evil: :evil: :evil:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top