Интернет је досадан

крсташ

Domaćin
Poruka
3.914
Све више и више људи проводи огромну количину времена на интернету, радећи потпуно бескорисне ствари и претражујући сајтове без икаквог циља у нади да ће се забавити. Данас просечан човек проводи много више времена на интернету него што су радније проводили програмери и остали који су живели од рачунара, а да истовремено нема никаквог резултата нити ефекта. Због тога на форумима попут Редита почиње да се расправља о томе како је интернет заправо постао досадан, јер на њему нема праве забаве и суштински занимљивих ствари, које човека могу да опусте и да му поправе расположење, већ да људи седе испред екрана из навике и да махнито претражују интернет и друштвене мреже у нади да ће упознати неког новог, да ће нешто ново научити или да ће урадити нешто за себе.

У прилог томе да је интернет досадан, говори и чињеница да су људи све депресивнији и све горе понашања и расположења, након сати и сати проведених испред екрана, односно на паметним телефонима. Услед превеликих очекивања од интернета и садржаја који би евентуално могао да понуди, просечан човек бива углавном разочаран након времена проведеног на сајтовима схвативши да је дангубио, а да ништа корисно за себе није урадио. Претрага мимова, гифова, клипова или другог садржаја ради разоноде, као и сајтова за упознавање, дружење и комуникацију, на крају не даје очекивани резултат.

The-internet-is-boring
 
Ima delimicno istine u ovome. Korporacije su odavno shvatile da je internet strasno trziste. tako da je dobar deo danasnjeg web sadrzaja tesko komercijalizovan i umesto kvaliteta i autenticnosti dobra vecina servisa i "kreatora" je fokusirana iskljucivo na sadrzaj koji ce im doneti profit i preglede, samim tim dosta toga sto procitas ili pogledas je mahom adaptirano za promociju proizvoda i brendova i zato svaki drugi sadrzaj na internetu veoma lici na onaj prethodni i deluje genericno.

Cak i kada u pretrazivatu zelis da pronadjes neku informaciju Google pretrazivac ti na vrhu nece izbaciti uvek najrelevantniji sadrzaj koji si trazio vec ce forsirati portale i tekstove koji imaju najveci komercijalni interes ili portale koji imaju najbolju SEO optimizaciju iako bas i nemaju potpuno veze sa onim sto trazis, dok ce vecinu tebi relevantnijeg sadrzaja baciti negde na dno pretrage.

To i jeste razlog zasto je npr. Reddit veoma popularan i nije ni cudo sto mu popularnost jos uvek raste a i verovatno jedan od razloga zasto forumi kao sto je i Krstarica nikako da nestanu, ocigledno da ljudi vape za originalnim sadrzajem i misljenjem do kojeg se sve teze i teze dopire i mahom se sve svodi na skrolanje kratkih generickih reel-ova na platformama poput Facebook-a, Tik-Tok-a, Instagram-a pa i YouTube-a jer je to najlaksi nacin za brzu zaradu i skupljanje klikova i pregleda.

Tako da internet u neku ruku i mozda stvarno postaje "dosadan" ali ne zbog toga sto na njemu nema interesantnog sadrzaja vec je sve teze i teze doci do njega.
 
бесмислен закључак
шта значи "досадан"
све има смисла колико ти учиниш да има смисла

мени су дискусије, форуми разонода а и увијек се нешто ново нађе, прочита
остатак је моја незасита глад за знањем
 
I tu dolazimo do otuđivanja. Ranije su postojala dva tv programa, nekoliko radio
stanica i novina. Čitale su se iste, trenutno popularne knjige. Ljudi su pratili iste
sadržaje i komentarisali međusobno. Danas ima toliko toga različitog. I recimo,
ako sam pogledala nešto što ima 16 pregleda za deset godina, s kim ja o tome
da pričam?
Kakve je sadržaje bilo ko od ukućana u toku dana ispratio i odakle vreme da
se sve to prokomentariše? I onda svako završi u nekom svom svetu.
 
Све више и више људи проводи огромну количину времена на интернету, радећи потпуно бескорисне ствари и претражујући сајтове без икаквог циља у нади да ће се забавити. Данас просечан човек проводи много више времена на интернету него што су радније проводили програмери и остали који су живели од рачунара, а да истовремено нема никаквог резултата нити ефекта. Због тога на форумима попут Редита почиње да се расправља о томе како је интернет заправо постао досадан, јер на њему нема праве забаве и суштински занимљивих ствари, које човека могу да опусте и да му поправе расположење, већ да људи седе испред екрана из навике и да махнито претражују интернет и друштвене мреже у нади да ће упознати неког новог, да ће нешто ново научити или да ће урадити нешто за себе.

У прилог томе да је интернет досадан, говори и чињеница да су људи све депресивнији и све горе понашања и расположења, након сати и сати проведених испред екрана, односно на паметним телефонима. Услед превеликих очекивања од интернета и садржаја који би евентуално могао да понуди, просечан човек бива углавном разочаран након времена проведеног на сајтовима схвативши да је дангубио, а да ништа корисно за себе није урадио. Претрага мимова, гифова, клипова или другог садржаја ради разоноде, као и сајтова за упознавање, дружење и комуникацију, на крају не даје очекивани резултат.

The-internet-is-boring
Meni internet od trenutka kad sam ga otkrila nikad nije bio dosadan. Šta više, obogatio mi je život i zaslužan je za moj obrazovni status prilično. Ono što u školskoj nastavi i kroz vaspitanje nisam dobila, internet je odlično nadoknadio.
Jeste pun smeća, kao i sve što je u ljudskoj nadležnosti na ovom svetu, ali ima dosta i blaga.
Pitanje je koliko su korisnici interneta fokusirani na ono što ih stvarno zanima, a koliko padaju na mamce kojima je jedinstveni cilj da taj fokus izgube.
 
бесмислен закључак
шта значи "досадан"
све има смисла колико ти учиниш да има смисла

мени су дискусије, форуми разонода а и увијек се нешто ново нађе, прочита
остатак је моја незасита глад за знањем
Не знам да ли си приметио, али ниво дискусије и квалитет исте није висок. Људи причају о нечему што не знају, вређају једни друге, праве проблем где га нема.

Данашњи сајтови и форуми су далеко иза старих. Знам велики број квалитетних форума који су угашени, а на којим су се појављивали људи од којих си могао да учиш. Сада то више не постоји и све се пребацило на друштвене мреже где пише ко шта хоће и како хоће, а део тога је на Youtube где исто имаш доста површних и контрадикторних информација.

За површну едукацију и неке основне податке, интернет може да послужи врло добро. За све озбиљније, неопходно је да се читају књиге и да се ради са људима који се том облашћу баве професионално.

Додатно уназађивање представља вештачка интелигенција, коју масовно злоупотребљавају зарад стицања добити.
 
Meni internet od trenutka kad sam ga otkrila nikad nije bio dosadan. Šta više, obogatio mi je život i zaslužan je za moj obrazovni status prilično. Ono što u školskoj nastavi i kroz vaspitanje nisam dobila, internet je odlično nadoknadio.
Jeste pun smeća, kao i sve što je u ljudskoj nadležnosti na ovom svetu, ali ima dosta i blaga.
Pitanje je koliko su korisnici interneta fokusirani na ono što ih stvarno zanima, a koliko padaju na mamce kojima je jedinstveni cilj da taj fokus izgube.
Спрам стварног света, интернет је досадан.

Ја сам исто свашта прочитао на интернету и сазнао, али то не може да се пореди са стварношћу.

Нашао сам разне књиге, сазнао за друге ауторе, али опет стваран живот је мени занимљивији.
 
Све више и више људи проводи огромну количину времена на интернету, радећи потпуно бескорисне ствари и претражујући сајтове без икаквог циља у нади да ће се забавити. Данас просечан човек проводи много више времена на интернету него што су радније проводили програмери и остали који су живели од рачунара, а да истовремено нема никаквог резултата нити ефекта. Због тога на форумима попут Редита почиње да се расправља о томе како је интернет заправо постао досадан, јер на њему нема праве забаве и суштински занимљивих ствари, које човека могу да опусте и да му поправе расположење, већ да људи седе испред екрана из навике и да махнито претражују интернет и друштвене мреже у нади да ће упознати неког новог, да ће нешто ново научити или да ће урадити нешто за себе.

У прилог томе да је интернет досадан, говори и чињеница да су људи све депресивнији и све горе понашања и расположења, након сати и сати проведених испред екрана, односно на паметним телефонима. Услед превеликих очекивања од интернета и садржаја који би евентуално могао да понуди, просечан човек бива углавном разочаран након времена проведеног на сајтовима схвативши да је дангубио, а да ништа корисно за себе није урадио. Претрага мимова, гифова, клипова или другог садржаја ради разоноде, као и сајтова за упознавање, дружење и комуникацију, на крају не даје очекивани резултат.

The-internet-is-boring
zapad gubi medijski rat protiv Rusije pa pokusava da nas otera sa Interneta.
 
Скоро сам покушавао да нађем на интернету неке документе и текстове за које сам раније знао да постоје. Део сајтова који је то садржао је пао или је обрисан трајно. Тада сам искористио сајтове који архивирају садржај и део онога што сам тражио сам једва успео да пронађем.

Ако не пронађем садржај који сам тражио, људи обично не верују у то што им причам, јер ако не постоји на интернету, за њих не постоји ни у стварности. Већина садашњег садржаја, ако је бесплатна, није од претеране користи, а ово остало се или плаћа или захтева регистрацију.
 

Back
Top