Manjinama najbolje u Srbiji

Znam da ti je tesko prihvatiti da su Turci (tj. i mi Bosnjaci) imali velik uticaj na vasu kulturi i jezik. Ali nazalost se zove ta Raska oblast o kojoj ti pricas kod nas Sandzak.

znam da ti je tesko prihvatiti, ali raska ili ras je bila prestonica srbije...a posto je raska oblast u srbiji ...sandzak je termin ,koji je sa turcima dosao. tako da ste vi :ok: gosti , ali vidi ti ovo sad : u raskoj oblasti zive srbi ,koji su primili islam (silom) ,tako da ti vuces korene pravoslavne krvi ,a ti ako mislis da si cist musliman ,moj sinak ,tad si pogresno ucen ili si samostalno u velikoj zabludi. prema tome turci jesu imali i ostavili par reci ,koje se i danas koriste i to nije nista lose...da ,imali su uticaj i na kulturu, ali da su imali uticaje sa ,kojima se ti odusevljavas ...to nikako...opet zabluda. sad ,ako te je sramota sto su ti preci pravoslavne vere bili, imas veliki problem u samom sebi.:cool:.
 
Pa sta je ovde drugacije ?

Па ево шта:Кањижа, сента, Ада и др. многа мала места има деце, старијих људи који уопште не знају или неће ( пошто слабо знају )да говоре српски! У реду је да у тим местима раде наши људи који знају и мађарски.Значи то је ОК, па онда и они нека се мало више потруде да испоштују и ову нашу земљу. Ништа више.
 
Па ево шта:Кањижа, сента, Ада и др. многа мала места има деце, старијих људи који уопште не знају или неће ( пошто слабо знају )да говоре српски! У реду је да у тим местима раде наши људи који знају и мађарски.Значи то је ОК, па онда и они нека се мало више потруде да испоштују и ову нашу земљу. Ништа више.

Da budem iskren nikada nisam bio severnije od Beograda, pa tako da ne znam kako je u Vojvodini , ali mi je normalno i logicno da svak zna jezik koji se koristi u Srbiji , sto je sasvim normalno ...
 
Da budem iskren nikada nisam bio severnije od Beograda, pa tako da ne znam kako je u Vojvodini , ali mi je normalno i logicno da svak zna jezik koji se koristi u Srbiji , sto je sasvim normalno ...

Normalno je, ali u Srbiji nije uobičajeno. Zloupotrebljavaju pravo na korišćenje svog maternjeg jezika, i koriste ga kao opravdanje za neučenje srpskog, i za to ne trpe nikakve sankcije
 

Back
Top