Manjinama najbolje u Srbiji

sandzak je bio vojno administrativna celina u turskoj
i obuhvatao je i teritorije koje su danas deo CG
je l se to odrichete dela sandzaka iz CG kad ga tamo ne nazivate tim imenom?
a raska se ta teritorija zvala jedno 500 godina pre nego shto su turci i stali nogom na balkan
pravo prvenstva ebiga
 
Znam da ti je tesko prihvatiti da su Turci (tj. i mi Bosnjaci) imali velik uticaj na vasu kulturi i jezik. Ali nazalost se zove ta Raska oblast o kojoj ti pricas kod nas Sandzak.

Boze dete u koju li ti specijalnu skolu ides, pa jel govorimo sad svi Turskim ili mozda ipak mi i naravno vi govorite (i dalje) SRPSKIM nesreco, to sto imate pojedine primese viska (lako-lahko) je izgleda iz velike ljubavi prema slovu"h", sta vec, ali da lupis ovakvu glupost i uvredu i ostanes ziv i nebanovan... :hahaha:
Pozdrav :cool:
 


Pa to su cinjenice ... Raska nikada nije obuhvatala gradove Prijepolje, Priboj i Novu Varos, a kamoli neke Crnogorske gradove ... Doduse nije bas ni pravilno reci Sandzak, ali je danas u svakodnevnoj upotrebi i svi upotrebljavaju rijec Sandzak i tacno se zna na koje se gradove misli , cak i velike srpski patriote poput Velje Ilice, Nikolica, Vucica, Tadica, Jovanovica, svi govore Sandzak , i to je cinjenica ... Pogledaj naslove u dnevnim novinama...

I jedina stvar je u tome sto vi mrzite sve sto nije srpsko ... Onda bi trebali dobar dio rijeci da upotrebljavate... ybg, tako je :mrgreen:
 
Znam da ti je tesko prihvatiti da su Turci (tj. i mi Bosnjaci) imali velik uticaj na vasu kulturi i jezik. Ali nazalost se zove ta Raska oblast o kojoj ti pricas kod nas Sandzak.

Ajde dogovorite se šta ste, Turci ili Bošnjaci! Ni sami ne znate...
nacionalna manjina mora imati matičnu državu, da bi dobila taj status, pa ako ste Turci da vam priznamo, a ako ste "Bošnjaci" onda ste, na vašu žalost, samo etnička manjina, pošto u Bosni niste autohtoni ni državotvorni, i matičnu državu u tom slučaju nemate...
 
Poslednja izmena:
Bosnjaci su u stvari Srbi, ali muslimanske veroispovesti,samo sto nece to da priznaju :-D Oni bi radije da budu turci, boze dragi... Sta se busate i vi "Bosnjaci" kao i ovi Madjari... *** ako vam se ovde ne svidja, molim lepo... Turska i Madjarska i nisu tako daleko. Toliko od mene. Jos jednom naglasam meni prava u ovoj zemlji nikada ali nikada nisu bila ugrozena! Pozdrav svim dobronamernim i postenim forumasima.
 
Mesa Selimovic (o "muslimanima" - danasnjim "bosnjacima")

"...Šta smo onda mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća, pa i ova ljubav."

:ok:
 
Greska prijatelju. Manjine nemaju 2 drzave, i nemaju pravo glasa u 2 drzave. Imaju pravo glasa samo u drzavi u kojoj su rodjeni, t.j. u drzavi cije drzavljanstvo poseduju. Bar je tako kod Slovaka a koliko znam isto je i kod Rumuna, Madjara.... Sto se tice leba bez motike... hajde... mislim ma koliko i ovi Madjari napr. ziveli coporativno i bili tvrdoglavi i zatucani da nece da nauce Srpski ne poznajem nekog ko zeli leba bez motike (osim naravno politicara).... Za Slovake u tom domenu ne mozes nista reci, jer se globalno zna da su Slovaci jako vredan narod. Pozz

sta je sa bosnjacima,bugarima,hrvatima,srpskim izbeglicama....tako sam i ja mislio dok mi covek nije pokazao bugarski i srpski pasos---u oba ima mesto prebivalista u 2 razlicite zemlje,ima pravo glasa.....kad sam se malo raspitao----pa svaki treci bugarin u srbiji ima i bugarski pasos....a cuo sam da je tako i sa madjarima,a i nasim izbeglicama...a tek sa crnogorcima????
 

Back
Top