Асимилација Руса и Украјинаца у Србији

Rdjo jedna kaka bre asimilacija kad je to jedan isti narod.
:)
Ко бре исти народ, па генетски су нам ближи Хрвати и Словенци, а њима су ближи Пољаци и Скандинавци.
Чак и по менталитету се разликујемо зато што они припадају менталитету северних народа, док смо ми балкански.
 
Срби и Руси, тј Раси, илити Рашани су 2 потпуно одвојена народа, чијим стапањем су настали данашњи Словени.
Ми, Срби, смо И2+И1, а Раси тј Руси су Р1а. Судбина је хтела да нас споји на чудан и невероватан начин иако уопште нисмо слични.
И2 су прастановници шума Европе, ловци, месождери, а Р1а су коњаници млекоједи и зрноједи скитије и сарматије.
Ми смо сазвежђе ПСА, тј чувара, а они МЕДВЕДА.
Нисмо одвојени народ, један смо народ који је вештачки одвајан политиком у последњих скоро 1300 година (због те политике се данас не разумемо кад причамо,а језик нам је до римских освајања малтене био идентичан на огромном простору). Генетика није једини фактор који одлучује ко припада којем народу, етносу и то је главна забуна у коју упадају људи који само на основу генетике тумаче припадност неком народу. Култура, језик, обичаји итд су једнако јаки (по мени и јачи) фактори.
Уосталом према овом сајту https://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml И2+И1 генетика је код Руса присутна са 15% што значи да они имају скоро 22 милиона људи са том генетиком. Шта кажеш на то ? Дупло више него све екс ју земље заједно.......

Скити никад нису постојали као посебно племе или посебан народ, грчки писци су све живе називали скитима и ту настаје главна збрка јер ми данас већину ствари које знамо из историје знамо из записа грчких, а касније латинских писаца, а они су све називали како им је одговарало, нису били доследни. Сармати су Сарбати, Сарбрати или Сарбири како год али сигурно нису Сармати са "м" и то је одавно етимолошки потврђено... Сунце је заузимало главно место у античкој српској митологији (видети под Александар Велики, Лесандар Србљанин како га назива Иван Гундулић) па су префикси сур, сер и сар најчешће коришћени да обележе народ који данас знамо као Србе, Русе, уопштено словене.

Нису Руси назвали случајно ракету Сармат и ракетни систем Искандер..... До римских освајања смо били једно.
 
Poslednja izmena:
Нисмо одвојени народ, један смо народ који је вештачки одвајан политиком у последњих скоро 1300 година (због те политике се данас не разумемо кад причамо,а језик нам је до римских освајања малтене био идентичан на огромном простору). Генетика није једини фактор који одлучује ко припада којем народу, етносу и то је главна забуна у коју упадају људи који само на основу генетике тумаче припадност неком народу. Култура, језик, обичаји итд су једнако јаки (по мени и јачи) фактори.
Уосталом према овом сајту https://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml И2+И1 генетика је код Руса присутна са 15% што значи да они имају скоро 22 милиона људи са том генетиком. Шта кажеш на то ? Дупло више него све екс ју земље заједно.......

Скити никад нису постојали као посебно племе или посебан народ, грчки писци су све живе називали скитима и ту настаје главна збрка јер ми данас већину ствари које знамо из историје знамо из записа грчких, а касније латинских писаца, а они су све називали како им је одговарало, нису били доследни. Сармати су Сарбати, Сарбрати или Сарбири како год али сигурно нису Сармати са "м" и то је одавно етимолошки потврђено... Сунце је заузимало главно место у античкој српској митологији (видети под Александар Велики, Лесандар Србљанин како га назива Иван Гундулић) па су префикси сур, сер и сар најчешће коришћени да обележе народ који данас знамо као Србе, Русе, уопштено словене.

Нису Руси назвали случајно ракету Сармат и ракетни систем Искандер..... До римских освајања смо били једно.

vidi, i jesi i nisi u pravu, Rasi su nastali kao narod ravnice, stepe....mi kao narod šuma i proplanaka i reka....
mi smo ali bukvlano jedan narod sa Rumunima, Slovacima, Hrvatima, Moldavcima i Ukrajincima, ako hoćeš već tako.
Ali mi smo sa Rasim vezani na mnogo dublji, ZVEZDANI NAČIN.
I postoje DVA Sunca! jedno je CRNO i to je SATARN a drugo je BELO tj BILO SUNCE!

dobro, skiti jesu manje više sve skitare ukrajinske stepe, u pravu si...
a srmati su isto što i srvati....M i V su parnjaci inače da znaš...
a srvati mogu biti SRBATI i HRVATI
ovo je najteže svima da prihvate ne znam što da su zvučnost korena
SRB i HRV istovetne pravopisno.
 
vidi, i jesi i nisi u pravu, Rasi su nastali kao narod ravnice, stepe....mi kao narod šuma i proplanaka i reka....
mi smo ali bukvlano jedan narod sa Rumunima, Slovacima, Hrvatima, Moldavcima i Ukrajincima, ako hoćeš već tako.
Ali mi smo sa Rasim vezani na mnogo dublji, ZVEZDANI NAČIN.
I postoje DVA Sunca! jedno je CRNO i to je SATARN a drugo je BELO tj BILO SUNCE!

dobro, skiti jesu manje više sve skitare ukrajinske stepe, u pravu si...
a srmati su isto što i srvati....M i V su parnjaci inače da znaš...
a srvati mogu biti SRBATI i HRVATI
ovo je najteže svima da prihvate ne znam što da su zvučnost korena
SRB i HRV istovetne pravopisno.
Даље изнад Дунава и северније од Црног мора практично није било ничега, европска цивилизација се развила испод те линије па се ширила северно касније.
Деретићу се људи смеју а убо је суштину. Тек ће се схватити квалитет његових дела и размере сазнања до којих је дошао кад људи престану да га тумаче кроз интервјуе и прочитају неку књигу
 
Svi smo mi nastali od iste majmunčine, zato i ratujemo non stop :D

ne, upravo je SUPROTNO ratujemo jer smo nastajali od različitih majmuna
tj mešavina...

Даље изнад Дунава и северније од Црног мора практично није било ничега, европска цивилизација се развила испод те линије па се ширила северно касније.
Деретићу се људи смеју а убо је суштину. Тек ће се схватити квалитет његових дела и размере сазнања до којих је дошао кад људи престану да га тумаче кроз интервјуе и прочитају неку књигу

nije pre 12 000 godina, ali pre 8000 godina naša hrana je pobegla na sever evrope!
deretić nije znao ono što se danas zna i bavio se isključivo jezikom i povešću
a ključ svega su GENI. samo me zaobidji molim te da NAROD čine kulturno umetnička društva i sl...
ne NAROD čine GENI...
i Srbi uopšte nisu pravili nikakvu CIVILIZACIJU to je izmišljotina toplih krajeva i pustinja
Srbi su živeli u ŠUMAMA bez ikakvih tragova CIVIILIZACIJE...što je odlika i dan danas Srba
prezir prema profanome, gradskome...a veličanje prostote i divlje prirode
kao i kult MESA I SLANINE koji je potekao sa severa evrope
 
Nikad čuo tu informaciju ?? Odakle ti to. Protekli rat Ukrajinski grkokatolici su bili masovno u VRS a neki su i pobjegli,a lokalni Srbi im poneku crkvu zapalili.
e sada si je čuo...potrudi se da pronađeš izvor...ja sam ga pronašao u knjizi zima 41/42 napisana od jednog muslimana a objavljena u zagrebu(puna fotografija i dosta objektivno neutralno napisana što je začuđujuće)...postoje čak fotografije tih ukro NDH jedinica....čak i postoje fotografije srpskog naroda kako sa stokom stoji na obali drine 1942 okružen sa usašama koji ih za tu priliku za propagandu i grle onako kao kad te rom zagrli u kafani a onda ti sjuri nož pod rebra....čak su za propagandu u ustašku legiju primili nekog srbina četnika kvinslinga visokog stamenog čoek paradira ustaških fotografima sa češkom bredom u ruci i njemačkim šljemom sa U na njemu.....to je izgleda pradjed ovim rašićima, hegedišima i profesorima,dubravkama,milivojevićima,marinikama itd
 
Nikad čuo tu informaciju ?? Odakle ti to. Protekli rat Ukrajinski grkokatolici su bili masovno u VRS a neki su i pobjegli,a lokalni Srbi im poneku crkvu zapalili.
nisu oni njima crkvu zapalili što imaju pozitivno sjećanje na njih....za ww2 čak su tražili da odu na istočni front ili da budu dio SS ali hitler ih je odbio zbog nekih pravnih pitanja....nije hitler bio baš neuravotežen psihopat...kako god na kraju rata nije upotrijebio bojne otrove...čak i zarobljene oficire,podoficire vojnike židove koji su bili u sastavu jugo vojske nije dirao i tretirao ih je kao zarobljena vojna lica....holivud čuda radi.
 
ne, upravo je SUPROTNO ratujemo jer smo nastajali od različitih majmuna
tj mešavina...



nije pre 12 000 godina, ali pre 8000 godina naša hrana je pobegla na sever evrope!
deretić nije znao ono što se danas zna i bavio se isključivo jezikom i povešću
a ključ svega su GENI. samo me zaobidji molim te da NAROD čine kulturno umetnička društva i sl...
ne NAROD čine GENI...
i Srbi uopšte nisu pravili nikakvu CIVILIZACIJU to je izmišljotina toplih krajeva i pustinja
Srbi su živeli u ŠUMAMA bez ikakvih tragova CIVIILIZACIJE...što je odlika i dan danas Srba
prezir prema profanome, gradskome...a veličanje prostote i divlje prirode
kao i kult MESA I SLANINE koji je potekao sa severa evrope
А Лепенски вир и Винча су вероватно заоставштина ванземаљаца.... И то ванземаљаца са И1 и И2 генима пошто су истраживања показала да најстарији скелети из тих слојева носе ту генетику....
Та твоја теорија иде на руку оних који су смислили да су сви словени дивљаци који су сишли са севера у 7. веку и цивилизовали се тек тад а до тада су били полуљуди....
А за твоју информацију - генетика потврђује све Деретићеве тезе
 
Poslednja izmena:
А Лепенски вир и Винча су вероватно заоставштина ванземаљаца.... И то ванземаљаца са И1 и И2 генима пошто су истраживања показала да најстарији скелети из тих слојева носе ту генетику....
Та твоја теорија иде на руку оних који су смислили да су сви словени дивљаци који су сишли са севера у 7. веку и цивилизовали се тек тад а до тада су били полуљуди....
А за твоју информацију - генетика потврђује све Деретићеве тезе

Vinča uopšte nije I2 kultura, već sredozemna levantska mešavina.
Lepenski vir jeste. Pojma nemaš.
Ajde molim te barem 2-3 pretpostavke navedi koje genetika potvrdjuje.
 
Vinča uopšte nije I2 kultura, već sredozemna levantska mešavina.
Lepenski vir jeste. Pojma nemaš.
Ajde molim te barem 2-3 pretpostavke navedi koje genetika potvrdjuje.
Потврђује континуитет Лепенског вира, Винче до данашњих дана на Балкану.
Дај да прочитам неку твоју књигу пошто си изгледа начитанији од Деретића. Немој књигу Кљосова њу сам већ прочитао.
 
Дај да прочитам неку твоју књигу пошто си изгледа начитанији од Деретића. Немој књигу Кљосова њу сам већ прочитао.

kad sam ja čitao deretiča i olgu ti se rodio nisi
deretič je UDBAŠ kojji je manje više lupetao da samu suštinu
omalovaži i obesmisli, al eto ima vas VERNIKA koji ste se i primili.
Deretić je 30% istine, 30% lupetanje, 30% izvrtanje, 10% teško laganje.
ona boginja SORBONA mu je patent života!
čemu to?! da nas pravite BUDALAMA? nema potrebe
dovoljna nam je SORBONA u francuskoj zašto još i izimišljate?
pa da biste nas napravili budalama.

postojala je boginja ORBONA a to brate nije SORBONA
https://en.wikipedia.org/wiki/Orbona
iako jeste slično al onda može biti i gorgona i šta hioćeš...
 
А јел и Милојевић био удбаш? Сима Лукин-Лазић, Реља Новаковић, Вељтман итд итд итд који се све уклапају са Деретићем, а живели у различита времена ? Не знам одакле црпите ту мотивацију да мученог Деретића клевећете. Није да нема пропуста, и сам је више пута истицао да његови радови нису комплетни али клеветати га до те мере....није ми јасно
Иначе кад су преписивани антички писци често су изостављали С испред српског имена. Те преправке су чак и потписивали у средњем веку. Орбона је Сорбона....али ајт тешко је расорављати са неким ко робује догмама.
Ја сам отворен за нова сазнања немам тај проблем ни да поништим све што сам до сада схватио ако наиђем на праве аргументе
 
Путин није Русија, као што ни Вучић није Србија. Можемо ми да будемо русофили, али нема потребе да лажемо себе и друге, да у Русији постоји нека демократија и слобода говора и да је неко питао Русе, да ли су за рат и да ли се мора то решавати ратом.
Ајде разумео бих да нам је Путин нешто помогао, па да кажемо ''ма је%еш руски народ, битни су српски интереси''.
Ево ја бих први подржавао још већу диктатуру и још веће неслободе, да устане још гори Стаљин из гроба, само ако је то у српском интересу, али ми заиста немамо ништа од тога.

Руси који су дошли овде нису ништа мањи Руси од Путина, слушао сам неке и видео да су рецимо верници, вероватно међу њима има и левичара, које можемо сврстати у тај шљам који спомињеш, јер сваки народ има шљам, али код њих су комунисти често патриоте, тако да и то пада у воду.

То што ти у тим Русима препознајеш неке руске Чанке, Чеде и Аиде, грешиш много, посебно грешиш ако ти је меродаван Путин.

И сендвичари сматрају да свако ко је против АВ је издајник, али обично они који деле етикету издајник су прави издајници.
Пуна је Србија, оних који су бољи од Вучића. Путин је родољуб, за разлику од Вучића. Ми смо веролони и чак је и Русима тешко да нам буду савезици. Али то нам је што нам је. С једне стране Руси, с друге смртни непријатељи. О некаквој демократији је потпуно идиотски причати, сад у овом часу, кад се запад претвара у Орвелову причу, и кад је аутоцензура на мозак потпуно захватила цео запад. О и текако они тамо имају и Чанке и Жене у црном и стали шљам. Аиду не помињем, јер је она нешто сасвим друго. Уостлом, прочитај Чедајева, или Данлевског, па ћеш видети штаје другорусијанство, још у деветнаестом веку. А можеш и Тургењева. У сваком случају има засиста мног парелела међу нама. Једини на свету смо напустили наше аутентичне државе, и правили туђе. Ми Југославију, а они Совјетски Савез. И могао би о паралелама читаву ноћ да пишем.
 
На жалост велики број , огроман број Руса који су дошли су дошли са циљем који је полтичке природе а то је да ослабе утицај Русије и да покушају да измене однос Србије према Русији и руском народу , што је веома опасно.
 
Пуна је Србија, оних који су бољи од Вучића. Путин је родољуб, за разлику од Вучића. Ми смо веролони и чак је и Русима тешко да нам буду савезици. Али то нам је што нам је. С једне стране Руси, с друге смртни непријатељи. О некаквој демократији је потпуно идиотски причати, сад у овом часу, кад се запад претвара у Орвелову причу, и кад је аутоцензура на мозак потпуно захватила цео запад. О и текако они тамо имају и Чанке и Жене у црном и стали шљам. Аиду не помињем, јер је она нешто сасвим друго. Уостлом, прочитај Чедајева, или Данлевског, па ћеш видети штаје другорусијанство, још у деветнаестом веку. А можеш и Тургењева. У сваком случају има засиста мног парелела међу нама. Једини на свету смо напустили наше аутентичне државе, и правили туђе. Ми Југославију, а они Совјетски Савез. И могао би о паралелама читаву ноћ да пишем.
Не постоји народ на овој планети који је толико дуго чекао Путина и још увек га чека, а вероватно ће га чекати и сутра кад умре, јер један део Срба ће веровати да је жив и да ће помоћи Србији.
Срамота је што тако пљујеш по српском народу, да је вероломан, уместо да признаш и схватиш да нам Путин није помогао, нити да планира да нам помогне. Осим речима.
Запад има аутоцензуру и све то је тачно, али ни Русија није сјајна. Имали смо Јељцина, који је поставио Путина и који је временом постао аутократа, који такође спроводи цензуру, свирепо гуши слободу говора и демократију.
Немој да мислиш да ја нешто бринем за демократију и слободу говора, што се мене тиче може да буде и нови православни Стаљин, само ако Србија има користи од тога, али Србија и даље нема користи од Путина, осим празних речи.
Празне Путинове речи, можда много значе одређеним политичарима да ложе народ, али видимо да у стварности на терену од тога нема користи.
Запад ја разградио Дејтон, зато што Путин није хтео да помогне Србији.
Запад је отео КиМ, зато што Путин није хтео да помогне Србији.
Сваки западни тријумф, који је штета за Србију је последица тога што Путин није хтео да помогне Србији.
 
Ауторска тема ----------------

Београд и Србија је препуна Руса и мањег броја Украјинаца. Један део ће отићи у ЕУ, али један део ће сигурно остати овде из неких разлога.
Ми Срби јесмо русофили, неки су и велики путинофили што њима баш и не одговара, јер су побегли од њега, али на страну политику, идеологију, емоције и љубав, јер наш циљ је увек био асимилација мањина, па чак и братских.

Да ли је могућа асимилација руских и украјинских избеглица. Видели смо у прошлости да смо успели са Белогардејцима.
Мислим да им не треба дозволити да граде своје цркве, већ да их преко наше СПЦ асимилујемо.

То су народи који имају другачију ДНК у односу на нас који смо добрим делом староседеоци Балкана, а мањим делом Словени, али асимилација се врши путем религије.

Не тражим никакву славу од сендвичара, ако ме се на дан безбедности сете, сете се, ако не, то је била моја дужност да радим за српске интересе.
Сербиен убер алес.
meni su draži ukrajinci u srbiji.

daj bože da ih što više utekne od jevreskog drogoša!

dok s u mi rusi draži oni tamo naravno. ovi ovde m ismrde na pobegulje i sve bi to prvim vozom vezane vratio.
 
Poslednja izmena od moderatora:
На жалост велики број , огроман број Руса који су дошли су дошли са циљем који је полтичке природе а то је да ослабе утицај Русије и да покушају да измене однос Србије према Русији и руском народу , што је веома опасно.
njih ne treba gledati sa postovanjem već im govoriti, vratite se kuci pobegulje.

izdajnicki olos koji u vreme rata bježi je poslednji sljam ljudi, pogotovo njihovih muskaraca koji su dosli ovde.

i onda takvi prde ovde kako rusi nas ne smatraju za bracom... pa takve ***** ni svoje ruse ne smatraju svojima...
to treba vracati , pogotovo vojno sposobne muskarce, dojalvjivati podatke ambasadi rusije a oni lepo nekpreduzmu korake.

i mars nazad pobeguljo kukavna i sramna.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top