Koliko se često molite?

Koliko se često molite?


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .
Nisam baš siguran...:per:

Ne znaš da li bih iz legla odabrao najdeblje štene? :)
To ti je univerzalna preporuka upućenih odgajivača. Ovakvo štene je fizički najjače i ima najbolje predispozicije.
A to da li se umiljava ili grize i grebe, više je slika odgajivača nego životinje.
Trenutno imam vučjaka koji dopšta da mu se mačići ugnezde na leđima, pa tako zajedno spavaju. :D
 
pa pitaju nekog drugog...:lol: koji je možda isto tako nespreman i dobije keca...

a ti srećna...:zcepanje:

di vam je bre saosećanje...

Ja samo kad se molim, onda me ne prozovu ovako nespremnu.

Situacije exremne za jebalo veka ...

Nisi me dobro ukapirao.

E da,i meni uvek uspe :lol:



a tos hto cje neko drugi da dobije keca.... iskreno, yebe mi se :)
neko ko je losh uchenik, jedan kec vishe-manje isto mu je... ameni odlichnoj nije sve jedno ;)

Pa i bolje stalno da se moliš, pa te nikad neće uhvatiti nespremnu :lol: ;)
 
Sam naslov teme sve govori :) Da li se uopšte molite i koliko često to radite?Ja se ne molim svaki dan, sem u extremnim situacijama...
http://www.pravoslavna-srbija.com/forum/index.php?topic=1204.0
Мисли о молитви Свети Јован Кронштатски

Молитва је мати свих врлина и учитељица смирења. ЊОМЕ СЕ СТАВЉА МАЧ У ДЕСНИЦУ БОЖИЈУ, КОЈОМ СЕ СВАКО ЗЛО ОД НАС УКЛАЊА. Богу се треба СТАЛНО МОЛИТИ. Пошто то није могуће почетницима, довољно је у почетку СВАКИ ДАН пет минута пред спавање у себи изговарати и понављати

ГОСПОДЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ СИНЕ БОЖИЈИ ПОМИЛУЈ МЕ ГРЕШНОГ/У

Касније се додаје и јутарња молитва барем пет минута. Тај тренинг је постепен и током њега се треба ИСКЉУЧИВО КОНЦЕНТРИСАТИ НА РЕЧИ МОЛИТВЕ. Ефекти се осећају и виде врло брзо.
 
Molim se samo sebi kad mi nedostaje snage za nesto.
Od cekanja da mi nesto padne sa neba,nikada nije bilo neke vajde.
Suština je da molitve nisu tu da se dobije nešto zna ništa. To znači da molitve i nemaju svrhu da nam Bog skine obaveze i odgovornosti sa naših pleća.
Naprotiv, molitve su sa ciljem da nas učine svesnijim naših odgovornosti, potreba i obaveza te da ih što ekonomičnije prihvatamo i odradjujemo.

Deco, pravite puškice, od molitve nema vajde. :)
Tek od puškica nema vajde. Jer, u mladosti treba naučiti prihvatanje svojih obaveza i odgovornosti u skladu sa svojim uzrastom i svojim intelektualnim (mentalnim) i fizičkim mogućnostima. Jer, život upravo tu avrhu i ima, da nas učini svesnijim i odgovornijim.
svaki dan se molim :heart:
Ono što mi činimo u religiji koju sledim ne može se nazvati molitvom već duhovnom vežbom i izvodimo ih svakodnevno pre ili posle spavanja po deset do petnaest minuta. To nam pomaže da imamo bolji uvid u dogadjaje oko sebe, sagledavamo bolja rešenja i imamo i gradimo odnos sa okolinom koji će biti "danas bolji nego što je bio juče." To čini da prepoznajemo kada nam Bog pruži pomoć ili kada nam ukazuje da nešto treba uraditi ili uraditi drugačije...ili da neku svoju osobinu treba promeniti i uzdići.
Ako bi Bog ispunio svaki naš zahtev ili ako bi uklonio svaku odgovornost za našu egzistenciju onda bi se izgubila svrha postojanja nižih svetova a to znači i ovog fizičkog. Jer, ovaj svet je škola gde učimo sebe izgraditi da u pravom smislu realizujemo Njemu slične osobine.
 
Poslednja izmena:
Tek od puškica nema vajde. Jer, u mladosti treba naučiti prihvatanje svojih obaveza i odgovornosti u skladu sa svojim uzrastom i svojim intelektualnim (mentalnim) i fizičkim mogućnostima. Jer, život upravo tu avrhu i ima, da nas učini svesnijim i odgovornijim.


Znam...nema vajde ni od jednog ni od drugog...ali osećaj za odgovornsti i razvijanje nekih navika u životu treba da se razviju kod dece mnogo pre škole.
Ako tog osećaja nema...snalazi se kako znaš. :)
 
http://www.pravoslavna-srbija.com/forum/index.php?topic=1204.0
Мисли о молитви Свети Јован Кронштатски

Молитва је мати свих врлина и учитељица смирења. ЊОМЕ СЕ СТАВЉА МАЧ У ДЕСНИЦУ БОЖИЈУ, КОЈОМ СЕ СВАКО ЗЛО ОД НАС УКЛАЊА. Богу се треба СТАЛНО МОЛИТИ. Пошто то није могуће почетницима, довољно је у почетку СВАКИ ДАН пет минута пред спавање у себи изговарати и понављати

ГОСПОДЕ ИСУСЕ ХРИСТЕ СИНЕ БОЖИЈИ ПОМИЛУЈ МЕ ГРЕШНОГ/У

Касније се додаје и јутарња молитва барем пет минута. Тај тренинг је постепен и током њега се треба ИСКЉУЧИВО КОНЦЕНТРИСАТИ НА РЕЧИ МОЛИТВЕ. Ефекти се осећају и виде врло брзо.

Aha. Vrlo brzo se vide efekti zatupljivanja. Brzo ih vidi zatravljeni, a još brže okolina. :confused:
 

Back
Top