Koliko se poštuje 10 Božijih zapovesti?

Mislim da su isakovi njegovo potomstvo ti s novo srce
И онај који је од рода необрезан и извршује закон, осудиће тебе који си са словима и обрезањем преступник закона
I koji od roda ima da sudi
Kako god okrenes jesa haha
odgovor na pitanje o sz pravednicima koje poštuju i ješe. očito svi ko i hrišćani.
 
A sta ti fali da objasnis vidis da ne kontam.kakve veze ima otkrivanje kovceg saveza na tv sa subotom.i nedeljom
Evo ukratko - kovceg saveza je bio onaj kovceg u kojeg su po zapovesti Gospodnjoj jevreji smestili 10 Bozje zapovesti.
Sam po sebi kovceg je bio gradjevinski materijal ali ga je sadrzina ucinila toliko bitnim da se pominje csk i u Otkrivenju kao sastavni deo pomenutog prorocanstva.
Dakle zavjetni se kovceg i dalje koristi u simbolickom prikazu jer je sadrzina i dalje aktuelna a to su verovala ti ili ne - 10 Bozje zapovesti onakve kakve ih je Bog dao,bez ikakvih modifikacija,brianja i t.d. !!!

Po meni je taj tekst odlican dokaz u prilog kontinuiteta vaznosti onioh zapovesti koje je sam Bog zapisao na kamenim plocama a bile su u tom kovcegu !
Ovo je samo ukratkio a vise se moze uz dedtaljnu analizu Otkr. 19.
 
Evo ukratko - kovceg saveza je bio onaj kovceg u kojeg su po zapovesti Gospodnjoj jevreji smestili 10 Bozje zapovesti.
Sam po sebi kovceg je bio gradjevinski materijal ali ga je sadrzina ucinila toliko bitnim da se pominje csk i u Otkrivenju kao sastavni deo pomenutog prorocanstva.
Dakle zavjetni se kovceg i dalje koristi u simbolickom prikazu jer je sadrzina i dalje aktuelna a to su verovala ti ili ne - 10 Bozje zapovesti onakve kakve ih je Bog dao,bez ikakvih modifikacija,brianja i t.d. !!!

Po meni je taj tekst odlican dokaz u prilog kontinuiteta vaznosti onioh zapovesti koje je sam Bog zapisao na kamenim plocama a bile su u tom kovcegu !
Ovo je samo ukratkio a vise se moze uz dedtaljnu analizu Otkr. 19.
Ma covece bog iz biblije je istina to bi reklo otkrivanje kovcega.
 
Evo ukratko - kovceg saveza je bio onaj kovceg u kojeg su po zapovesti Gospodnjoj jevreji smestili Aronovu palicu koja je raspupila i tako potvrdila eksluzivno pravo sveštenstva njegovom potomstvu.
Sam po sebi kovceg je bio gradjevinski materijal ali ga je sadrzina ucinila toliko bitnim da se pominje csk i u Otkrivenju kao sastavni deo pomenutog prorocanstva.
Dakle zavjetni se kovceg i dalje koristi u simbolickom prikazu jer je sadrzina i dalje aktuelna a to su verovala ti ili ne - realno aronsko sveštenstvo.

Evo napravio sam istu analizu koju je naš dragi @robivek uradio samo sa drugom stvari iz Kovčega. Pa da vidimo da li se slaže sa ovim zaključkom ili ne. Ako je odgovor ne onda znači da samo pojavljivanje Kovčega ne govori ništa o tome koji njegovi sastojci i na koji način idalje jesu aktuelni.
 

Back
Top