Koliko se poštuje 10 Božijih zapovesti?

pa daš bogu božije
on kaže ne ubij a onda naređuje ubijanje neistomišljenika u ono vreme ih zvali neznabožcima.
ja dajem
a oni sto idu u rat krse Bozju zapovest - postaju ubice
to se odnosi na ovo
moramo ispunjavati ono sto i svi gradjani placati stan poreze itd
a zakon nama je Ne ubij.


Rimljanima 13

5 Zato morate biti podložni, ne samo zbog Božjeg gneva nego i zbog svoje savesti.6 Zato i plaćate poreze. Jer vlasti su Božje sluge
i izvršavaju svoje dužnosti.
7 Svakome dajte što mu pripada: onome ko traži porez – porez, onome ko traži danak – danak, onome ko traži strah – strah, onome ko traži čast – čast.

8 Ne budite nikome ništa dužni, osim da volite jedni druge.+ Jer ko voli bližnjeg, ispunio je zakon.
9 Jer zapovesti iz Zakona – „ne učini preljubu“, „ne ubij“, „ne ukradi“, „ne poželi“ i sve druge zapovesti – sažete su u ovim rečima: „Voli svog bližnjeg kao samog sebe.“
10 Ljubav ne nanosi zlo bližnjem. Dakle, ljubav je ispunjenje Zakona.
 
Poslednja izmena:
@Сале stalno vadis iz konteksta dakle imas ceo izvestaj pa procitas tu ti je odgovor

Dakle tu Isus govori o porezu

Matej 22
17 Reci nam, dakle, šta misliš: Da li je dozvoljeno da se caru plaća porez ili nije?
18 Znajući za njihovu zlu nameru, Isus im je odgovorio: „Zašto me iskušavate, licemeri?
19 Pokažite mi novac kojim se plaća porez.“ Oni su mu doneli denar.
20 Zatim ih je pitao: „Čiji je ovo lik i natpis?“
21 Odgovorili su: „Carev.“ Tada im je rekao: „Dajte, dakle, caru carevo, a Bogu Božje.“
22 Kad su to čuli, zadivili su se, pa su se okrenuli i otišli.
 
@Сале stalno vadis iz konteksta dakle imas ceo izvestaj pa procitas tu ti je odgovor

Dakle tu Isus govori o porezu

Matej 22
17 Reci nam, dakle, šta misliš: Da li je dozvoljeno da se caru plaća porez ili nije?
18 Znajući za njihovu zlu nameru, Isus im je odgovorio: „Zašto me iskušavate, licemeri?
19 Pokažite mi novac kojim se plaća porez.“ Oni su mu doneli denar.
20 Zatim ih je pitao: „Čiji je ovo lik i natpis?“
21 Odgovorili su: „Carev.“ Tada im je rekao: „Dajte, dakle, caru carevo, a Bogu Božje.“
22 Kad su to čuli, zadivili su se, pa su se okrenuli i otišli.
pa jel ukino porez?
znaš šta je porez,s tim plaćaš vojsku koja će te odbraniti ako ti neko napadne zemlju i život u kojoj živiš. kako to misliš da se izvede sem ubijanjem, nećeš ga buketom cveća odvratiti.
najlakše je pilatovski metod primenjivati.
nije to watchtauer dobro razumeo.

jovan Krstitelj kaže vojnicima
14. Питаху га пак и војници говорећи: А ми шта ћемо чинити? И рече им: Никоме да не чините силе нити кога да опадате, и будите задовољни својом платом

jel mu Isus osporavao što je rekao, jel rekao vojska ne treba a kamoli plata?
 
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i završi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tudje.

Da li ste bar u jednoj od 10 Božijih zapovesti bili i ostali dosledni?
U našim okolnostima nijedna od ovih zapovesti ne može da se ispoštuje niti Bog od nas traži nemoguće ali su date smernice ili pravac u kom smeru treba da ide društvo da bi se došlo do savršenstva. Nijedna od ovih zapovesti ne spada u kategoriju neoprostivog greha u našim okolnostima.
 
Zašto onda nigdje ne vidimo da je Adam svetkovao subotu? Ili bilo ko prije Sinaja?

Postovani Gospodine Maki, nisam za Subotu, niti sam protiv , ali nije li napisano :

Postanak 2,2Sedmi dan bio je dovršio Bog djelo svoje, što ga stvori. On počinu sedmi dan od svega djela svojega, što ga je bio stvorio.
Postanak 2,3I blagoslovi Bog sedmi dan i proglasi ga svetim, jer taj dan počinu od svega djela svojega, što ga je bio stvorio i učinio.

Sedmi dan je Biblijski Bog proglasio svetim, i blagoslovenim....i to se desilo 7. dana stvaranja . Tako da je Bog bio prvi koji je proslavljao Subotu. Da li ga je on sam proslavljao svakog sedmog dana , da li je sa njim bio i Adam, a kasnije i Eva , to sami prosudite. Da li je Subota bila kao svojevrsan vremenski spomenik ,koji je on svojim autoritetom uspostavio , da podseca da je Jahve stvorio svet? Da li se taj podsetnik ponavljao i nakon smrti Adama i Eve .... da li je Bogu prestalo biti bitno da se zna da je on stvorio nebo i zemlju, pa je kasnije povukao uredbu o blagoslovu i svetosti subote? Pa se onda opet setio na Sinaju da je doda u zapovesti ? Pa onda opet ne vazi , pa ce kad bude Nova Zemlja i novo nebo opet da je uvede ?


Isaija 66,22Jer kao što će nova nebesa i nova zemlja, što ću ja načiniti, stajati preda mnom, veli Gospod, tako će stajati sjeme vaše i ime vaše.
Isaija 66,23I od mladine do mladine, i od subote do subote dolaziće svako tijelo da se pokloni preda mnom, veli Gospod.

Ne secam se da sam igde procitao da je Bog blagoslovio i posvetio prvi dan u sedmici ?

( Govorim tekstualno, bilo bi licemerno da pokusavam nametati nesta sto niti sam ne praktikujem)
 
Isus je rekao da ne budemo deo sveta
Dakle pitanje je zasto vernici vise slusaju ljudske vlasti nego Boga
dakle zasto krse Bozju zapovest pa idu u rat da ubijaju svoju bracu po veri
Zdravo. Istrenirale ih vlasti da tako cine . Ko nije hteo u rat ,ubijen je bio i pre rata , kao Bogumili na nasim terenima. Vlasti su izvrsavale kaznu momentalno, na licu mesta. Sa Bogom , buduci da je kazna odgodjena , lakse se bilo cenjkati . ( A uvek je bila i opcija pokajanja , kao kec u rukavu) Bog ce razumeti , dok svetovne vlasti nisu bile toliko tolerantne.
 
Zdravo. Istrenirale ih vlasti da tako cine . Ko nije hteo u rat ,ubijen je bio i pre rata , kao Bogumili na nasim terenima. Vlasti su izvrsavale kaznu momentalno, na licu mesta. Sa Bogom , buduci da je kazna odgodjena , lakse se bilo cenjkati . ( A uvek je bila i opcija pokajanja , kao kec u rukavu) Bog ce razumeti , dok svetovne vlasti nisu bile toliko tolerantne.
Naravno Bog sve razume.
Ali ne treba danas padati na isti fazon.
pozdrav i tebi :)
 
I sad stigne i ti svojim.ocima vidis pise na zavetnim.plocama subotom.odmaraj.Smesno.
Samo sam te pitao znas li sta je to?

Po tom istom kovcegu je Mojsije napravio svoj i u njega stavio iste takve ploce.
Nema druge zapovesti.

Bog ih pre Hridtovog dolaska pokazuje a onda pocinju 7 zala da se izlivaju na ovaj svet.
Zasto prvo pokazuje kovceg sa 10 zapovesti?
Zato sto im pokazuje zasto se izlivaju 7 zala.
Jer su ih ljudi pogazili i odbacili.
Evo:

Otkrivenje 15,5I poslije ovoga vidjeh, i gle, otvori se crkva skinije svjedočanstva na nebu,
Otkrivenje 15,6I iziđoše sedam anđela iz crkve, koji imahu sedam zala, obučeni u čiste i bijele haljine od platna, i opasani po prsima pojasima zlatnijem


Mojsije je po slici nebeskog kovcega zaveta ovig u Otkrivenju napravio isti kovceg i stavio iste zapovesti u njega.
Evo:
2. Mojsijeva 25,9Kao što ću ti pokazati sliku od šatora i sliku od svijeh stvari njegovijeh, tako da načinite.
2. Mojsijeva 25,10Neka načine kovčeg od drveta sitima, u dužinu od dva lakta i po, a u širinu od podrug lakta, i u visinu od podrug lakta.
2. Mojsijeva 25,11I pokuj ga čistim zlatom, iznutra i spolja pokuj ga; i ozgo mu načini zlatan vijenac unaokolo.
2. Mojsijeva 25,12I salij mu četiri biočuga od zlata, i metni mu ih na četiri ugla, da mu s jedne strane budu dva biočuga i s druge strane dva biočuga.
2. Mojsijeva 25,13I načini poluge od drveta sitima, i okuj ih u zlato.
2. Mojsijeva 25,14I provuci poluge kroz biočuge s obje strane kovčegu, da se o njima nosi kovčeg;
2. Mojsijeva 25,15U biočuzima na kovčegu neka stoje poluge, da se ne vade iz njih.
2. Mojsijeva 25,16Pa u kovčeg metni svjedočanstvo, koje ću ti dati. ( 10 zpovesti)
2. Mojsijeva 25,17I načini zaklopac od čistoga zlata, u dužinu od dva lakta i po, a u širinu od podrug lakta.

Te zapovesti su vecne i odraz Bozjeg kaktera i vladavine.

Oni koji pobede zver i njen zig su upravo oni koji drze te zapovesti:
Otkrivenje 14,11I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.


Osim toga 10 zapovesti regulisu sta je greh.
Kada bi se one menjale ili uklonile nema vise greha.
Ali to nije slucaj.
Jer da je moglo Isus ne bi umro.
10 Bozje zapovesti su najveci predmet sotoninih napada.
Kako bi ljude drzao u grehu a tako i u smrti.

1. Jovanova 3,4Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.

BEZAKONJE.
Sta je to?
Odbaciti taj zakon ili neku zapovest.
I ziveti zivot protivan zakonu.

Jakov 2,10Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Dovoljno je da djavo navede ljude da ukloni jednu zapovest, nema spasenja.

Ali svako bira sam.
 
Samo sam te pitao znas li sta je to?

Po tom istom kovcegu je Mojsije napravio svoj i u njega stavio iste takve ploce.
Nema druge zapovesti.

Bog ih pre Hridtovog dolaska pokazuje a onda pocinju 7 zala da se izlivaju na ovaj svet.
Zasto prvo pokazuje kovceg sa 10 zapovesti?
Zato sto im pokazuje zasto se izlivaju 7 zala.
Jer su ih ljudi pogazili i odbacili.
Evo:

Otkrivenje 15,5I poslije ovoga vidjeh, i gle, otvori se crkva skinije svjedočanstva na nebu,
Otkrivenje 15,6I iziđoše sedam anđela iz crkve, koji imahu sedam zala, obučeni u čiste i bijele haljine od platna, i opasani po prsima pojasima zlatnijem


Mojsije je po slici nebeskog kovcega zaveta ovig u Otkrivenju napravio isti kovceg i stavio iste zapovesti u njega.
Evo:
2. Mojsijeva 25,9Kao što ću ti pokazati sliku od šatora i sliku od svijeh stvari njegovijeh, tako da načinite.
2. Mojsijeva 25,10Neka načine kovčeg od drveta sitima, u dužinu od dva lakta i po, a u širinu od podrug lakta, i u visinu od podrug lakta.
2. Mojsijeva 25,11I pokuj ga čistim zlatom, iznutra i spolja pokuj ga; i ozgo mu načini zlatan vijenac unaokolo.
2. Mojsijeva 25,12I salij mu četiri biočuga od zlata, i metni mu ih na četiri ugla, da mu s jedne strane budu dva biočuga i s druge strane dva biočuga.
2. Mojsijeva 25,13I načini poluge od drveta sitima, i okuj ih u zlato.
2. Mojsijeva 25,14I provuci poluge kroz biočuge s obje strane kovčegu, da se o njima nosi kovčeg;
2. Mojsijeva 25,15U biočuzima na kovčegu neka stoje poluge, da se ne vade iz njih.
2. Mojsijeva 25,16Pa u kovčeg metni svjedočanstvo, koje ću ti dati. ( 10 zpovesti)
2. Mojsijeva 25,17I načini zaklopac od čistoga zlata, u dužinu od dva lakta i po, a u širinu od podrug lakta.

Te zapovesti su vecne i odraz Bozjeg kaktera i vladavine.

Oni koji pobede zver i njen zig su upravo oni koji drze te zapovesti:
Otkrivenje 14,11I dim mučenja njihova izlaziće va vijek vijeka; i neće imati mira dan i noć koji se poklanjaju zvijeri i ikoni njezinoj, i koji primaju žig imena njezina.
Otkrivenje 14,12Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu.


Osim toga 10 zapovesti regulisu sta je greh.
Kada bi se one menjale ili uklonile nema vise greha.
Ali to nije slucaj.
Jer da je moglo Isus ne bi umro.
10 Bozje zapovesti su najveci predmet sotoninih napada.
Kako bi ljude drzao u grehu a tako i u smrti.

1. Jovanova 3,4Svaki koji čini grijeh i bezakonje čini: i grijeh je bezakonje.

BEZAKONJE.
Sta je to?
Odbaciti taj zakon ili neku zapovest.
I ziveti zivot protivan zakonu.

Jakov 2,10Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Dovoljno je da djavo navede ljude da ukloni jednu zapovest, nema spasenja.

Ali svako bira sam.
Imamo bibliju i sve te zapovesti.Nepotrebno iz tog razloga da resi da se otkriva.
 

Back
Top