Koliko se poštuje 10 Božijih zapovesti?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.460
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i završi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tudje.

Da li ste bar u jednoj od 10 Božijih zapovesti bili i ostali dosledni?
 
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i završi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tudje.

Da li ste bar u jednoj od 10 Božijih zapovesti bili i ostali dosledni?
3 - po 100 puta na dan
8- 100 %
10 - uvek zelim
 
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i završi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tudje.

Da li ste bar u jednoj od 10 Božijih zapovesti bili i ostali dosledni?
Mnogo se postuju.
 
Joj sad će subotna ekipa sa 4kom. :mrgreen:
To vi zapocinjete.
Nema ju nedelja u zapovestima?

A 4 zapovest nije citirala celu i ispravno.

Evo cela:

2. Mojsijeva 20,8Sjećaj se dana subotnog da ga svetkuješ.
2. Mojsijeva 20,9Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
2. Mojsijeva 20,10A sedmi je dan subota Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
2. Mojsijeva 20,11Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga.
 
Poslednja izmena:
Uglavnom se u pravoslavlju neke rutinski i sistemski zanemaruju
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
Dakle imamo klanjanje ikonama
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
Svima je bog Isus a tog originalnog ignorisu
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
Ne zna se koje je ime
Kako u kojoj situaciji, ruski patrijarh kaze da stradanje za otadzbinu pere svaki greh a to podrazumeva i ubijanje protivnika na njihovoj teritoriji
 
To vi zapocinjete.
Nema ju nedelja u zapovestima?

A 4 zapovest nije citirala celu i ispravno.

Evo cela:

2. Mojsijeva 20,8Sjećaj se dana subotnog da ga svetkuješ.
2. Mojsijeva 20,9Šest dana radi, i svršuj sve poslove svoje.
2. Mojsijeva 20,10A sedmi je dan subota Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim.
2. Mojsijeva 20,11Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan subotni i posvetio ga.
Odgovori mi na jedno pitanje Glasniče: jel subota važila za sve ljude u Starom zavjetu ili samo za Jevreje?
 
Ja postujem sve Bozje zapovesti - Ceo Bozi zakon
to je potrebno za veru
vera bez dela je mrtva.
safe_image.jpg
 
Odgovarao sam ti vec na to par puta, i pokazao sam ti da sam Hristos kaze, da.
I ponovo pitas?
Smaras.
Tema su 10 zapovesti a ne 4 zapovest.
Ajd evo samo promisli o ovoj stvari i nećemo se raspravljati. Ako je subota zaista važila za sve ljude u doba SZ zašto onda Bog u SZ nikada ne osuđuje paganske narode za nesvetkovanje subote na isti način na koji ih osuđuje zbog idolopoklonstva, prinošenja ljudskih žrtava, bluda, gordosti, brutalnosti, napada na Božji narod i drugih grijehova? Osuda zbog kršenja subote se nalazi u okviru osude nad Izrailjcima ali nikad u okviru osude nad drugim narodima o kojima SZ govori (Egipćani, Amonci, Moavci, Edomci itd itd itd).
 
Ajd evo samo promisli o ovoj stvari i nećemo se raspravljati. Ako je subota zaista važila za sve ljude u doba SZ zašto onda Bog u SZ nikada ne osuđuje paganske narode za nesvetkovanje subote na isti način na koji ih osuđuje zbog idolopoklonstva, prinošenja ljudskih žrtava, bluda, gordosti, brutalnosti, napada na Božji narod i drugih grijehova? Osuda zbog kršenja subote se nalazi u okviru osude nad Izrailjcima ali nikad u okviru osude nad drugim narodima o kojima SZ govori (Egipćani, Amonci, Moavci, Edomci itd itd itd).
Dosadan si.
Ne poznajes bibliju.
Par puta sam ti to argumentovano pokazivai.
Evo sada samo kratko.
Svaki stranac koji je hteo da sluzi Bogu bio je obavezan sve da drzi kai Izrailci.
2. Mojsijeva 20,10A sedmi je dan odmor Gospodu Bogu tvojemu; tada nemoj raditi nijednoga posla, ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živinče tvoje, ni stranac koji je među vratima tvojim

4. Mojsijeva 9,14I ako bi među vama živio stranac i slavio bi pashu Gospodu, po zakonu i uredbi za pashu neka je slavi; a zakon da vam je jednak i strancu i onomu ko se rodio u zemlji.

1. Carevima 8,41I stranac, koji nije od tvojega naroda Izrailja, nego dođe iz daljnje zemlje imena tvojega radi,
1. Carevima 8,42(Jer će se čuti za ime tvoje veliko i za ruku tvoju krjepku i mišicu tvoju podignutu) kad dođe i pomoli se u ovom domu,
1. Carevima 8,43Ti čuj s neba, iz stana svojega, i učini sve za što poviče k tebi onaj stranac, da bi poznali ime tvoje svi narodi na zemlji i bojali se tebe kao narod tvoj Izrailj, i da bi znali da je ime tvoje prizvano nad ovijem domom, koji sazidah.

Meni je dosadno da diskutujem sa tobom jer ti veze nemas...
To moze da vidi samo onaj koji poznaje stvari.
Ti si gugladjija i tu je tajna tvojih postova.
A ne u tvom znanju.
Zato ti pitas uvek iznova isto jer to nije i tvog znanja vec iz guglanja.
Pa zato pitas uvek iznova isto jer nisi pitao iz svoje glave pa zato vise i ne znas posle nekog vremena.
 
1. Ja sam Gospod Bog Tvoj, nemoj imati drugih bogova osim mene.
2. Ne pravi sebi idola niti kakva lika; nemoj im se klanjati niti im služiti.
3. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
4. Sećaj se dana odmora da ga svetkuješ; šest dana radi i završi sve svoje poslove, a sedmi dan je odmor Gospodu Bogu tvojemu.
5. Poštuj oca svojega i mater svoju, da ti dobro bude i da dugo poživiš na zemlji.
6. Ne ubij.
7. Ne čini preljube.
8. Ne kradi.
9. Ne svedoči lažno na bližnjega svojega.
10. Ne poželi ništa što je tudje.

Da li ste bar u jednoj od 10 Božijih zapovesti bili i ostali dosledni?
Da.
 

Back
Top