Koju kontracepciju koristite??

tratinchica_hrizantema:
bems:
Jeanine, blage i deluju super na kosu i kozu.
Jel imaju one nekih nezeljenih efekata kod tebe?U tripu sam da bih se udebljala od toga.

ja sam ih koristila 5 meseci i nisam se ugojila. nije bilo blagotvornih efekata na kozu i kosu.
kad sam bila kod ginekologa on je rekao da svako razlicito reaguje na tablete i da sama treba da vidim da li mi odgovaraju (dakle, nezeljeni efekti su individualni). ja, nazalost, nisam znala da pre uzimanja tableta treba da uradim analizu hormona, a tadasnja doktorka mi to ni nije ni rekla, pa sam verovatno napravila nesto sto ne treba...
 
Nadam se da je tema i dalje aktivna!
Preporucili su mi Legravan (kada kazem oni, mislim na lekarku). E sad, pitam se da li je neko zapazio nezeljene efekte? Imam i drugo pitanje: lekarka nije pominjala da moram da pravim pauzu svakih 6 meseci, kao sto neki ovde pominju. Da li bi neko mogao to da mi razjasni? Imam 23 god.
 
mirena-hormonska spirala...ali samo za zene koje su radjale...
ja sam koristila Diane35,Marvellon,Minuet i jos nekih 2, kojih se ne secam...i svaki put isto-glavobolje, problemi sa kozom...drugo-kad pusis treba oprez, jer pusenje i pilule povecavaju rizi bolesti srca...
NE PREPORUCUJEM NIKOME - kontraceptivno sredstvo Galenike u obliku filma, jao ne mogu da se setim , to je ono sa nonoxynolom-9,tanki listic vaginalni.NEEFIKASNO JE!!!!!i neudobno za koriscenje-lpi se za prste...
 
ja koristim kofu.
za vreme odnosa moj dika stoji na kofi,kada vidim da zakoluta ocima, ja sutnem kofu..eto.
koristila sam logest,i kaze dr,bio slab :? valjda...
pa sam sada na odmoru od pilula :wink: nisam se gojila,ali ni kosa ni lice nisu bas nesto blistali,kako vidim pominju druge dame.
 
kokonat:
tratinchica_hrizantema:
bems:
Jeanine, blage i deluju super na kosu i kozu.
Jel imaju one nekih nezeljenih efekata kod tebe?U tripu sam da bih se udebljala od toga.

ja sam ih koristila 5 meseci i nisam se ugojila. nije bilo blagotvornih efekata na kozu i kosu.
kad sam bila kod ginekologa on je rekao da svako razlicito reaguje na tablete i da sama treba da vidim da li mi odgovaraju (dakle, nezeljeni efekti su individualni). ja, nazalost, nisam znala da pre uzimanja tableta treba da uradim analizu hormona, a tadasnja doktorka mi to ni nije ni rekla, pa sam verovatno napravila nesto sto ne treba...

Ja sam se ranije jako plasila pilula... tripovala sam da ce mi porasti brkovi :D
Sada koristima Janine isto oko 5 meseci. Nisam se ugojila (mada sam se nadala da cu barem malo), koza mi se dovela u red, nije vise masna i skoro da nema bubuljica, za kosu ne znam, nisam obratila paznju... ranije sam prvi dan ciklusa obavezno morala da pijem Brufen jer nisam mogla da zivim od bolova, sada ne... a i krvarenje je tu nesto cisto da ga ima, i traje najvise 5 dana... meni je super...
Naravno, ako se pojavi novi partner obavezno i kondom...
 

Back
Top