Koju kontracepciju koristite??

chokolada:
Kelis:
(samo od trudnoce)
Meni je ovaj deo najstrasniji! :idea:
Pa u pravu si... zato sto te kondom ne stiti samo od side vec i od raznih polnih bolesti, bakterija i virusa o kojima se uopste ne razmislja, a koji su itekako ozbiljni i mogu da ugroze zdravlje zene kao i njenu kasniju zelju za decom. Ali cini mi se da mnoge zene o tome nimalo ne razmisljaju, a zaista bi trebalo.
Kondomom stitis sebe, svog partnera i nekog buduceg partnera.
 
Kelis:
chokolada:
Ma kondomi su najbolji oni jedino stite od polnih bolesti :!:

Tacno! Ma ko sta pricao pilule nisu dobre za zene, kad tad vas stigne njihova stetna strana... i zaista iskreno mislim da se sa hormonima ne treba saliti!

U pravu si...ma koliko god oni pricali da hormonska kontracepcija ima malo hormona u sebi,ne treba se igrati...
Svojevremeno sam,pre jedno 10 god imala problema sa jajnicima,i pila hormonske tablete...nekoliko meseci kasnije sam napipala na desnoj dojci cvoric...sledila sam se! Jedva sam cekala da svane,da odem kod lekara....
Da skratim...posle tri god sam operisala fibroadenom i receno mi je da NI POD TACKOM RAZNO ne uzimam hormonske tablete...(a pila sam ih samo 6 meseci...)
P.S.KONDOMI SU ZAKON! Stite od trudnoce i stite,sto je najbitnije,OD POLNIH BOLESTI!
 
Black_cat:
A niko nishta o spirali :?:
Па, спирала је ОК ако не водиш промискуитетан живот и ако пристанеш на ужаааснооо обилне и дугачке менструације, и на повремена мала крварења и између две менструације. :?
Иначе,што се заштите тиче апсолутно си мирна, сигурна и безбрижна ( под условом да двапут годишње одлазиш на контроле)!
 
Stavljam je sledecji mesec, samo sam htela da chujem mishljenja, poshto vidim da je niko i ne pominje.
Devojke/zhene koje znam su uglavnom oshtro protiv toga, iako nisu nikada koristile, pa chak ni chule bilo shta loshe o tome; varijanta - ne bih mogla da podnesem da neshto stoji u meni!? Nishta gore od tampona, chak i neprimetnije.
Chak su i ginekolozi vishe skloniji pilulama, uglavnom bez ikakvog posebnog razloga, prosto - navika da prepisuju pilule koje vecjina devojaka koristi, i koje nemaju kontraindikacija (onu statistiku po kojoj se 15% devojaka koje koriste chak i te pilule sa najmanjim procentom hormona ugoje oko 10kg samo proshapucju..). postoji shansa da telo ne prihvati spiralu, odnosno materijal od koga je ali postoje i razlichiti materijali, i nije teshko izvaditi je, ukoliko postoje smetnje..
Dakle.. ni ne pomishljam na pilule (10kg?! Ne bih dala sebi ni sa 5 da rizikujem), a poshto sam u stalnoj, duzhoj vezi, jedina zahstita koja mi treba je od trudnocje. Nishta lakshe.
Pozdrav!
 
Black_cat:
E, pa koju spiralu ti imash? :)

Па углавном не бираш ти спиралу, него лекар, а он то одређује према разним параметрима.
И не зависи све само од типа спирале, него их жене различито подносе, као и са пилулама. Ја се за три године коришћења пилула нисам угојила ни грам.
 
Ja koristim Logest i prezadovoljna sam. Jedini je problem sto treba da se pravi pauza na svakih 9 meseci po 3 meseca, a ja posle nekoliko godina pravim sada prvu pauzu i ludim zato sto je to stvarno najbolja zastita od trudnoce. Nisam se ni ugojila ni smrsala, nemam ama bas nikakvih posledica. Mislim da to ne utice puno na kilazu jer su to ipak veoma male doze hormona. Svakom bih to preporucila, pogotovo devojkama koje ne zele jos decu jer stvarno radi po principu - sipas i ne mislis...
 
Da, znam da to odredjuje ginekolog na osnovu raznoraznih analiza i ispitivanja koja su mi zakazana.. :roll:
Htela sam samo da chujem kakvog je materijala (ja sam chula za dva).

Za alexandrru:
Ginekolog cje ti recji da spiralu treba da koriste samo zhene koje su radjale, ali postoje i mikro spirale za devojke koje nisu radjale. U principu svi stariji lekari cje ti recji da izbegavash spiralu, ali bez ikakvog konkretnog razloga (novina, pa je josh ne prihvataju sasvim).
 

Back
Top