Koju kontracepciju koristite??

ma daj te antibebi pilule..ako ti to sprechi zacece ko zna shta uradi po organizmu..mislim sigurno haos
o tome se ne pricha..mozda neko kaze da su kancerogene
mislim ok...ali ???
a je l smor taj trenutak kad se stavlja kondom mislim zaletish se i onda aaaaa stavljaj??
kao reklame u filmu
zvucim ko neka propaganda : )) ahhah
znaci shta god okrenesh ne valja...? :I
postoji merenje temperature ali ne znam shta ako se pojave dva jajashca...?? znaci da vidish kao kad ti je ovulacija..ja sam to radila i vidi se valjda kad je ovulacija ali heh..svako jutro meri
a i dezodoransi...depilacija...hemikalije i Al ispod mishke..skleroza...dojke..21 vek :?
ok ovo je samo gledishte :I :I
 
Devojke, nasla sam jako dobar sajt u vezi sa kontracepcijom. Nabrojane su + i - strane svake metode, pa pogledajte.
www.umlje.dzaba.com/custom4.html

@ugadnubaburastem
Hvala ti :wink:
A sto se tice polnih bolesti i AIDS-a, mene cudi zasto je tako mali br. parova spreman da s vremena na vreme obavi i neko testiranje. Mislim, tvoje telo i naravno da tebi treba da bude u interesu da sve bude ok, ne samo sada vec i jednog dana kad pozelis porodicu.
 
Ako prihvatate misljenje one ko 20 godina koristi antibebi pulule i jos je ziva i zdrava, onda nemate potrebe da dajete velike pare za raznorazne Logest-e i ostale sa reklama...samo zato sto su sad u trendu! Koristim LEGRAVAN, pravi ga Galenika, kosta nekih 70 dinara i nemam nikakve pratece, neprijatne efekte. Ranije sam pila Stediril-M, dok to nije postalo inostrano sredstvo i dobilo na ceni. Imam 39 godina, troje zive i zdrave dece, onda kad sam ja to planirala, redovno (svakih 6 meseci) idem na kontrolu.
 
NenaS:
Ako prihvatate misljenje one ko 20 godina koristi antibebi pulule i jos je ziva i zdrava, onda nemate potrebe da dajete velike pare za raznorazne Logest-e i ostale sa reklama...samo zato sto su sad u trendu! Koristim LEGRAVAN, pravi ga Galenika, kosta nekih 70 dinara i nemam nikakve pratece, neprijatne efekte. Ranije sam pila Stediril-M, dok to nije postalo inostrano sredstvo i dobilo na ceni. Imam 39 godina, troje zive i zdrave dece, onda kad sam ja to planirala, redovno (svakih 6 meseci) idem na kontrolu.

Pretpostavljam da i za te tablete kao i za Logest vazi da si gotovo savrsenog zdravlja. Je l' gresim?
Mada, znam da uvek treba prvo sa ginekologom popricati pre nego sto ista od toga pocnes da pijes, ovo je cisto iz radoznalosti.
 
nsbee:
NenaS:
Ako prihvatate misljenje one ko 20 godina koristi antibebi pulule i jos je ziva i zdrava, onda nemate potrebe da dajete velike pare za raznorazne Logest-e i ostale sa reklama...samo zato sto su sad u trendu! Koristim LEGRAVAN, pravi ga Galenika, kosta nekih 70 dinara i nemam nikakve pratece, neprijatne efekte. Ranije sam pila Stediril-M, dok to nije postalo inostrano sredstvo i dobilo na ceni. Imam 39 godina, troje zive i zdrave dece, onda kad sam ja to planirala, redovno (svakih 6 meseci) idem na kontrolu.

Pretpostavljam da i za te tablete kao i za Logest vazi da si gotovo savrsenog zdravlja. Je l' gresim?
Mada, znam da uvek treba prvo sa ginekologom popricati pre nego sto ista od toga pocnes da pijes, ovo je cisto iz radoznalosti.

:idea: NARAVNO da prvo odes do svog ginekologa, popricas sa njim i izvrsis sve moguce kontrole koje ti on preporuci, poenta je u tome da sam reklamu za Logest videla i u teenage casopisu koji cita moja cerka, sto je nedopustivo, ako se reklamira kao sredstvo od kojeg ce ti koza biti lepsa (?), a ti sigurnija. Ne mislim da u tim godinama klinci ne smeju da imaju odnose, nego da je NEODGOVORNO prodavati im pilule za velike pare, kada je jedino ispravno,s obzirom na promene partnera savetovati im kondome.
 
Nije stvar u tome da li je Logest "u trendu" ili ne. On sadrzi ubedljivo najnizu hormonalnu kombinaciju od svih navedenih pilula: 0.075mg gestagena i 0.020mg estrogena. Estrogenska komponenta je mislim kod svih pilula ista - etinilestradiol, dok se gestagen razlikuje i on je taj koji utice na kozu, kosu itd. Medjutim, estrogen je onaj koji izaziva najveci deo nuspojava i dobro je da je njegova kolicina sto manja. Stediril M, Microgynon 30, Mercilon... imaju 0.150mg gestagena i 0.020mg estrogena, dakle isto (estrogena) koliko i Logest pa su takodje O.k., dok Legravan ima 0.150mg gestagena i 0.030mg estrogena, dakle VISE estrogena nego prethodno pobrojane pilule. Pojedine zene ne mogu da koriste pilule sa najnizom dozom, njihovi sopstveni hormoni "probijaju" tu hormonalnu barijeru i potrebna im je veca doza, ali moj je savet da svako koristi MINIMALNU kolicinu estrogena koja u njegovom slucaju funkcionise.

Za gospodju koja je sa Stedirila presla na Legravan - ja bih na Vasem mestu platila vise za preparat sa manje estrogena koji ste prethodno koristili i koji Vam je odgovarao.
 
da vam ja ispricam jednu pricu na temu kontracepcije:

nadjem se ja u sred rumunije, tacnije u bukurestu na jednom poslovnom putu. i sve je bilo sjajno i bajno dok mi se nije desio jedan strasan peh. puknuo yebeni kondom bas kad smo zavrsili posao. i kud cu ja, sta cu... 4 ujutro a da bauljam po mraku u sred bukuresta... nesto nije bas ni pametno. nego ajde, saberem se ja nekako i kazem sebi, resicu to cim prodje noc. a sad posto redovno prelistavam krstaricin forum, setih se ujutro da je neko spominjao "after morning pills" ali se ne setih kako se tacno zovu. i sjurim se posle dorucka u hol hotela gde se nalazio internet kafe za goste hotela, ukucam vama dobro poznatu web adresu i nadjem tu meni, tada, bitnu informaciju: "postinor"!!! nisam ja tu mnogo gubila vreme, vec sam pozvala taksi i uputila se do prve apoteke gde sam bez problema dobila pilule za tricavih 75000 lea (to vam je oko 2 eura) (ma htela sam ih i castiti u apoteci sa dodatnom napojnicom ali rece zena na losem engleskom da to nije dozvoljeno). nisam mogla da opisem svoju srecu kad sam izlazila iz apoteke sa tom malom kutijicom u ruci.posle dve nedelje sam dobila redovnu menstruaciju i sve je bilo u najboljem redu.
THE END


toliko o kontracepciji...
 
Captain Jack Sparrow:
julija85:
Koja je najbezbednija,u kojoj se osecate fit??Imate li omiljenu kontracepciju?

Ja sa svojim devojkama u pocetku sam uvek koristio kondom a kad ih upoznam koristio sam kalendar ako znas sta je to? :?
:? Neobavesten muskarac koji misli da sve zna!!! Brojanje plodnih dana je delotvorno samo ako devojka ima savrsen menstrualni ciklus, ali posto bilo sta moze da ga poremeti, eto nevolje...
 
Za gospodju koja je sa Stedirila presla na Legravan - ja bih na Vasem mestu platila vise za preparat sa manje estrogena koji ste prethodno koristili i koji Vam je odgovarao.[/quote]
Hvala, ali potpuno sam zadovoljna svojom kontracepcijom, a nisam primetila ni da moja doktorka ima nesto protiv?!
 
@NenaS

Da te 'obradujem'! Nije samo u muskarcima i njihovom poimanju problem. Pre par dana me zove drugarica, kaze "Zamisli, ta i ta devojka je ostala u drugom stanju, spavala s tipom za vreme menstruacije!" :shock: :shock: :shock: I naravno da se nisam zabezeknula zato sto je ta devojka zatrudnela, vec zato sto moja drugarica u dvadeset i nekoj godini ne zna da nema pravila, i da mozes zatrudneti u bilo kom trenutku ako nista kao kontracepciju ne koristis! Toliko o opstem znanju! VAano je samo da se skace u krevet... i to bez mozga! :roll: :?
 

Back
Top