Koju kontracepciju koristite??

Black_cat:
Da, znam da to odredjuje ginekolog na osnovu raznoraznih analiza i ispitivanja koja su mi zakazana.. :roll:
Htela sam samo da chujem kakvog je materijala (ja sam chula za dva).

Za alexandrru:
Ginekolog cje ti recji da spiralu treba da koriste samo zhene koje su radjale, ali postoje i mikro spirale za devojke koje nisu radjale. U principu svi stariji lekari cje ti recji da izbegavash spiralu, ali bez ikakvog konkretnog razloga (novina, pa je josh ne prihvataju sasvim).
pa nije bas tako...eto , ja sam ostala trudna preko spirale, koja je urasla, i zamalo umrla...nikad vise to cudo nece u mene...mislim spirala :wink: Osim toga, ipak je to strano telo, i povecava se broj infekcija, duzina i obim menstrualnog krvarenja i jos kojesta...nisu ni pilule naivne, i ja definitivno glasam za aspirin-medju kolena... :lol: :lol: :lol:
 
Tuzni_patak:
Steffan:
sibirska:
greska... hehehe

Pichkice.. :D

Od 1406 poruka , baš me zanima u koliko od njih ti se ne vidi jezik....

hahahaha nesto si se navadio na mene patkice.. da nije mozda zbog onoga sto sam ti kazao da seres? Izvini, to sam kazao zbog tvog nicka, mnogo mi se svidja kako zvuci... nista nisam lose mislio, izvini ako sam te uvredio...
 
Svaki vid kontracepcije ima svoje pozitivne i negativne aspekte. Pored toga, krajnje je individualna stvar kako ce neciji organizam reagovati na odredjeni metod, odnosno sredstvo. Bas iz tih razloga neophodno je da, pre ordiniranja bilo kog kontraceptivnog sredstva, ginekolog obavi detaljne laboratorijske analize, ukljucujuci i hormonski status. To je na zaslost, nesto sto se veoma retko srece u praksi. I zbog toga se najcesce 'strucno prepisivanje' kontracepcije (prvenstveno mislim na oralna sredstva/pilulu) svodi na 'pogadjanje' i eksperimentisanje po sistemu - ah, od ovih te boli glava - nema problema, evo ti druge. Pa dok 'ne pogodimo' prave ili pacijentkinja ne dodje sa narusenim zdravstvenim statusom. Istovremeno, tinejdzerkama se po zenskim casopisima savetuje da 'nikako ne kupuju kontracepciju na svoju ruku i po preporuci drugarice'. Na zalost, uzevsi u obzir stav mnogih ginekologa, razlika gotovo i da ne postoji. Zato svaka zena treba da zna da ono sto nekome moze da prija, ne smeta ili cak resi pojedine zdravstvene tegobe - njoj moze da smeta ili cak naskodi. Krajnje individualno. Pilula, ma kako malo hormona sadrzala, sa 99% efikasnosti sprecava ovulaciju - sasvim dovoljan podatak. Mogu je koristiti iskljucivo zene sa dobrim opstim zdravstvenim stanjem i stabilnom hormonskom slikom. Generalno, o hormonima se veoma malo zna. Zato je veoma vazan dobar izbor lekara - onoga koji ce odvojiti vreme i trud da se posveti svakom pacijentu u njegovom najboljem interesu. Kako ga prepoznati? Upitajte sebe, npr. kada vam je i da li vam je uopste, vas ginekolog pregledao grudi? Da li vam je pre izdavanja recepta izmerio pritisak? Uradio detaljne analize krvi i urina? ...Upitao za porodicnu anamnezu/bolesti od kojih su patili/pate vasi najblizi srodnici?...Ukoliko je odgovor negativan, potrazite drugog lekara. Srecno.
P.S. Kondom je potpuno neskodljiv, ukoliko se pravilno koristi - pouzdan je i sto je najvaznije, stiti ne samo od nezeljene trudnoce, vec i od svih poznatih polno prenosivih bolesti, ukljucujuci AIDS. Da biste otklonili svaki rizik u slucaju pucanja, koristite ga u kombinaciji sa nekim spermicidom (pena, film, sprej, pasta, gel). Srecno.
 
nsbee:
Je l' neko ovde koristi spermicide? Mene to interesuje.

...Osim u relativno retkim slucajevima alergije na pojedine spermicide, odlicno su DOPUNSKO kontraceptivno sredstvo - uz kondom, pre svega. Nisu dovoljno pouzdani da bi pruzali sigurnu zastitu samostalno - ipak, posto je kod nas metoda 'plodnih dana' kao i 'prekinuti snosaj' najcesce, narocito kod zena u braku ili duzoj vezi - bolje kombinovati ove 'metode' sa spermicidima nego se nikako ne stititi. Losa strana, pored nepouzdanosti, je sto ne stite ni od polnih bolesti kao ni AIDS-a.
 

Back
Top