KAKO VASPITATI DETE DA OSTANE NORMALNO...

Ne nego treba malosvno edukovati roditelje da je takav pristup poguban. Jer svaki roditelj gleda da svoje dete zastiti maksimalno od uticaja druge nesavrsene dece jer svaki zeli da mu se dete druzi sa savrsenom decom.
Roditelj A vidi decu roditelja B C i D kao losu za svoje dete, roditelj B vidi decu roditelja A C i D kao losu za svoje dete, roditelj C bide decu roditelja A B i D kao losu za svoje dete itd itd itd i svi oni vide nesto lose i svi imaju isti razlog zatvaranja dece u kuce i kupovine kompijutera.
Posto je svima jasno da su ti i takvi roditelji tako lose vaspitali danasnju decu..koja daleko od toga da su savrsena..treba se naci zdravija sredina u kojoj ce se deca nauciti pravim vrednostima a ne vestackim;)
 
Posto je svima jasno da su ti i takvi roditelji tako lose vaspitali danasnju decu..koja daleko od toga da su savrsena..treba se naci zdravija sredina u kojoj ce se deca nauciti pravim vrednostima a ne vestackim;)

A naci ces gde zdraviju sredinu?
I zar treba deca da su savrsena da bi se druzila sa necijim detetom.
Ili mozda mi kao narod imamo psihicki problem da nasa deca moraju da su u svemu naj naj i naj.
 
U prirodi ce nauciti da prica sa pticama, puzevima, bubama, zecevima, srbama, jelenima extra pa kad se nadje u situaciji da nema drustvo neko ode nek prica sa pticama. Mislim extra.

:lol:bukvalista si..razumem o cemu pricas..ali da si se igrao po ceo dan na selu sa vrsnjacima uz zmurke bolji mentalni sklop bi imao od pc igrica gde razbijas ortaka;)
 
Razumem, ali ako je pitanje bilo kako da dete ostane normalno, mislim da treba da ima sto veci kontakt sa prirodom, jer nas ona upravo vraca nama samima, zaboravimo na sve "prljavstine" ovog drustva i onda ojacamo i spremniji smo da se suocimo sa svetom :)

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Normalno? Sta je to normalno dete. Ja sam imao strasan osecaj postenja i nikad nisam koristio puskice niti prepisivao, moji drugvi i drugarice 99% njih jeste. I uvek su prolazili na kraju bolje od mene. I ko je tu ispado majku? JAAAAAA!!!! Ako je u jednom drustvu puskica OK, i ako 99% dece kostisi puskice da dodje do boljeg uspeha u skli. Onda na zalost tvoje dete mora da se tome prilagodi. Jer sutra kad se upisuje srednja skola ili fakultet niko nece da pita KO JE KORISTIO PUSKICE a ko NIJE. Nego ce da se boduje upeh.

CILJ NE BIRA SREDSTVA.

Ovo gore je samo banalni primer.
 
Aco, nisi razumeo sta sam napisala ili, nije ni bitno. Uglavnom, zivot nije idealan, to su izmiksovani lepi i losi trenuci, laki i teski, ti detetu dajes neku bazu, odskocnu dasku za dalje snalazenje u zivotu. A, sada, ako si se ti razocarao jer si bio fer, a to drugi nisu ispostovali, mislim da je problem u tebi sto mnogo ocekujes od nesavrsenih ljudskih bica, a da su se ustvari tvoji roditelji prilicno potrudili i da im je prilicno uspelo. Na tebi je sada da se izboris i snadjes u situaciji kada ne vladaju prave zivotne vrednosti, ali ne zaboravi: na muci se poznaju junaci
 
Eto, nije potrebna velika pamet pa da se zna unapred sta ce se desiti sa svakom temom u kojoj se pominju tako vazne stvari kao sto je odnos roditelji-deca.
Steta, bas lepa i korisna tema je na dobrom putu da propadne kao i slicne pre nje.

Ja ne verujem kakvih degenerisanih ideja ima.
Mislim posaljite dete u neku isposnicku peciju i nek samo dolazi u gad da polaze ispite na kraju skolske godine. A super ideja?
 
Ja ne verujem kakvih degenerisanih ideja ima.
Mislim posaljite dete u neku isposnicku peciju i nek samo dolazi u gad da polaze ispite na kraju skolske godine. A super ideja?

ma pali bre Aco,ovde bi roditelji da menjaju iskustva o vaspitanju dece,a ti to nikako da ispoštuješ...sad si se uvredio i počeo sa neslanim šalama...stvarno treba da odrasteš...daj ostavi ljude da popričaju među sobom bez tvojih upadica...pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeease...imaj srca:heart:
 
Ovo sto sam pisao na ovoj temi nema veze samnom ali sam iskoristio svkako licna iskustva.

Svi napamet znamo za tvoja iskustva. Ne verujem da bi neko poput tvojih roditelja ucestvovao na nekom od ovih foruma,stoga ne moras vise da nas davis. Ti se kao greska ne das ispraviti.:sad2: Ne mora moje dete da se druzi sa savrsenom decom ,nije ni on savrsen,ali 90% roditelja npr.krije ocene da bi njihovo dete ispalo bolje i samim tim uce decu takvom rivalitetu.
 
mislim da je jako bitno da se dete bavi i nekim sportom,pored skole,to nikako ne moze da skodi.

DA SKODI!!!!
Najbolje sam funkcionisao kad sam trenirao plivanje. U 6 ujutru ako se doro secam je bio trening, onda u 7 zavrsi. I u 8 sam u skoli. Extra. Nadises se kiseonika, voda te osvezi, dok tvoji vrsnjaci krmeljaju a ti pazis i upisaj znanje jer ti e mozak vec spreman. Ko ne zna koji sport za svoje dete evo ja toplo preporucujem plivanje.
 
Poslednja izmena:
Aco bre ala si ti mracan kao apokalipsa.... U kojoj ti zoni sumraka zivis?
Pa nisu ni sva deca ni svi roditelji izopaceni.

Ja zivim u normalnom svetu, medju dobrim i normalnim ljudima, znam stotine mladih u tvojim godinama potpuno dobrih, postenih, vrednih, sposobnih, pametnih koji sa puno optimizma gledaju u zivot. ...

Ti kao da iz samog pakla dolazis....

Ti nam bre bas zagorcas svaku temu... I ko nije kompetentan? IMa nas ovde vecina normalnih uravnotezenih ljudi i roditelja normalne uravnotezene dece.
Ako ja i meni slicni koji smo podigli 1- 2- ja imam s muzem 4 normalne dece a imaju 26,
21,21,18 godina.... pa nisu tako davno bili mladi sta kazes?

I znamo za sve zamke savremenog zivota, ali i oni imaju po pet stotina drugova normalnih i dobrih, uravnotezenih i njihovi roditelji....

Oces da ti kazem i sta mi rade ta deca i njihovi drugovi da vidis da nisu svi bolesni i
isfrustrirani kao sto ti izgleda samo takve sreces?


Pa hoces da kazes da su sve oko nas debili, zli
 

Back
Top