KAKO VASPITATI DETE DA OSTANE NORMALNO...

kako reagovati kada djete pocne da se zali da niko nece da se igra sa njim,moga malisana u poslednje vrijeme strasno muci!? znam da ne treba da se mjesamo ali jednom nisam mogla izdrzati pa sam lijepo zamolila dijete u parku da se poigra malo sa njim na sta mi je klinac odgovorio NE:shock:
ostala sam p....Pocela sam da izmisljam neke igrice tako da zabavim sina i skrenem mu paznju sa tog dogadjaja i to je upalilo,smijao se kao lud! na to jnegovo smijanje prisao je i onaj malac pokusavajuci da se ukljuci u igru ali ja sam ga totalno ignorisala,znam da nije u redu ali bilo je jace od mene!



:)
Vapaj ocajne majke cije cedo nema drugara....

Evo nakon vise od godinu dana mogu da kazem da ste svi bili u pravu...ili je bila ljubomora ili samo neka fazica....
...uglavnom problem je prosao....dosao je novi:lol:...no proci ce i taj,tek da ustupi mesto sledecem....
 
Ако питаш моју маму, увек СМО (ми деца) у некој ,,фази'' . :sad2:


Не морамо да разумемо своју децу, али смо обавезни као родитељи да их прихватимо.
И да поднесемо ако су различити од оног како смо их замишљали.
И онда ћемо бити задовољни и ми и они. :)
 
Od kog uzrasta počinju da bivaju ogledalo roditelja?
Ako je to sto posto tačno, onda treba da se zabrinem za sebe :D

Nisam mislila da su bukvalno preslikani roditelji, ali mislim da su ogledalo u tom smislu da neke osnovne stavove i oblike ponasanja usvajaju od roditelja i kopiraju ih. Mozda to ne zelimo da priznamo, ali je cinjenica da je vaspitanje i ono sto ponesemo iz kuce nesto sto nas prati ceo zivot, i zato je odgovornost roditelja velika
 
Mislim da u vaspitanju nase dece i uciteljice igraju neku ulogu.;)

Ta uloga je mnogo manja nego shto na prvi pogled izgleda, bar tako kazzu neka istrazzivanja. Uchiteljice i nastavnici ipak mnogo vishe postizzu u obrazovanju nego u vaspitanju.
Deca odnos prema uchiteljici i shkoli formiraju u zavisnosti od stava svojih roditelja, i to ne na osnovu toga shta im mama i tata kazzu kad ih kritikuju i pridikuju im, nego na osnovu toga kako se mama i tata ponashaju.
 

Back
Top