Izujedano dete

Postoje odrasle osobe koje vrlo ozbiljno maltreriraju svoje partnere i decu, a kad to urade najcesce placu i kazu izvini. Komentar me podseti na to, pa cisto da dodam.

Jer, ti to hoces da kazes da ja maltretiram dete ili partnera? :confused:
Ja mislim da je jako lepo to sto je on naucio da se izvini kada uradi nesto sto ne treba, naravno ne namerno, vec u zaru igre...
 
Pre neki dan, tacnije u petak, sam procitala vest u jednim dnevnim novinama kako je 2-godisnji decak izujedao 2-godisnju devojcicu u vrticu. Sama vest jeste sokantna zbog cinjenice da su vaspitacice, prvo to dopustile, a drugo, nisu obavestile roditelje uopste o ovom incidentu nego su to roditelji saznali tek kada su dosli po dete.
Mene su, vise od same vesti, zapanjili komentari citalaca koji su tog decaka nazivali monstrumom i odavali utisak kao da misle da to dete nije normalno i da ce izrasti u najmanju ruku, u psihopatu.
Da li zaista mislite da je dete krivo, i da zaista pati od nekog poremecaja?
Da se razumemo, meni je jako zao te devojcice, pobogu, dete je imalo podlive na oba obraza, a sigurno ce imati i traumu od vrtica, ali ne mogu da nazovem tog decaka monstrumom...

Како мислиш ''васпитачице допустиле да једно дете уједа друго''???
Гледале и нису реаговале? :think:
Мислите ли да васпитачица у исто време може да буде поред сваког од 30 деце или да је супермен па да може да долети у секунди с једног краја учионице у други?

Јбт, мени је на сред часа, у учионици са 20 деце, један ученик двапут столицом ударио другог. Викнула сам, појурила према њима, али дете је већ добило два ударца у главу. После ће неко да каже да сам ја дозволила ученику да туче децу столицом...:confused:

Уколико то јесу озбиљне повреде онда је требало да васпитачице одведу дете лекару и обавесте родитеље...Е, сад, ми не знамо да ли је то само обичан ујед који се дешава код деце тог узраста и чији отисци престану за пар сати, или је нешто озбиљније што захтева лекарску интервенцију.
 
У неком узрасту моја деца су имала пар ситуација када је било грижења. Мислим да је млађа пар пута угризла старију (наравно, не нешто озбиљно)
Реаговала сам врло озбиљно и вррррло значајним и одсечним тоном више пута нагласила да се то НЕ СМЕ радити и да уједање нећу да дозволим никако!

И брзо су схватиле и наставиле убудуће да се пиче нормално, без уједања.:lol:
 
Kazem "dopustile" jer da su reagovale na prvi vrisak deteta, jer je nemoguce da pri ujedu od koga ostaju podlivi dete ne reaguje, dete ne bi bilo izujedano po oba obraza i vise puta. Vaspitacice u tom momentu nisu bile prisutne, sto je po meni nedopustivo, jer je rec o deci uzrasta do 2 god.
U pressu imas clanak sa slikom deteta. Detetu je bukvalno desna strana lica skroz plava i jasno se mogu prebrojati 4 ugriza. Sa druge strane ( koja nije fotodokumentovana) ima isto vise ugriza, ali i da stavimoto pod znak pitanja, dovoljno je sto je detetu jedna strana lica potpuno plava.
Opet ovde ne zelim da raspravljam o krivici vaspitacica, nego o tome sto su pojedinci to dete nazivali monstrumom, psihopatom i sl.
 
Kazem "dopustile" jer da su reagovale na prvi vrisak deteta, jer je nemoguce da pri ujedu od koga ostaju podlivi dete ne reaguje, dete ne bi bilo izujedano po oba obraza i vise puta. Vaspitacice u tom momentu nisu bile prisutne, sto je po meni nedopustivo, jer je rec o deci uzrasta do 2 god.
U pressu imas clanak sa slikom deteta. Detetu je bukvalno desna strana lica skroz plava i jasno se mogu prebrojati 4 ugriza. Sa druge strane ( koja nije fotodokumentovana) ima isto vise ugriza, ali i da stavimoto pod znak pitanja, dovoljno je sto je detetu jedna strana lica potpuno plava.
Opet ovde ne zelim da raspravljam o krivici vaspitacica, nego o tome sto su pojedinci to dete nazivali monstrumom, psihopatom i sl.


Komentari u dnevnoj stampi su uglavnom takvi,subjektivni i surovi...

Ja ne citam komentare,smuci mi se,ljudi komentarisu samo one clanke u kojima mogu da pokazu svoje zgrazavanje,retki su pozitivni komentari ...
 
[/B]

Komentari u dnevnoj stampi su uglavnom takvi,subjektivni i surovi...

Ja ne citam komentare,smuci mi se,ljudi komentarisu samo one clanke u kojima mogu da pokazu svoje zgrazavanje,retki su pozitivni komentari ...

Новинари су ти једна врста лешинара: што гадније и крвавије - то боље! Ако није довољно шокантно - они ће га таквим сами направити ткао што ће емотивно обојити чланак.....

''Политика'' је бар деценијама била лист од имена, није подлегала изазовима жуте штампе и таблоида...а смучила ми се када је пре пар месеци на насловној страни објавила слике родбине неких погинулих у неком породичном обрачуну: људи у црнини изобличени од бола, са страшним изразима патње на лицу....у огромном формату на насловној страни!!!! Па где је ту поштовање за њихов бол? :confused:

Или, опет ''Политика'' прошле недеље: на насловној страни алармантни наслов типа ''Насиље у школама све више узима маха'', а онда испод следи прича о томе како је у некој београдској основној школи једна девојчице из 8. разреда лупила шамар дечаку из 4. Пришла му је на часу физичког и ударила му један шамар - и доспела право на насловну ''Политике''?! :eek:

Јесте мало офтопик, али не могох да издржим!
Не поричем да се такве ствари дешавају, али новинари ће данас од сваке вести направити крволочну сензацију само да би шокирали и тиме привукли читаоце који су лешинари пупут њих!
 
Istina, Hellen.
Nego @tema - ja se ne mogu sloziti sa vama da je normalno grickanje i da to deci treba dopustiti kao proci ce ih....
Mogu da grickaju glodalice, plasticne igracke namenjene za to itd. ali drugu decu ili osobe-ne!
I ko god da je dao takav primer tom detetu nije postupio ispravno.
Ne morate da se slazete
Ja tako mislim
 
Kada sam videla sliku, razmislila sam kako bi se ja osecala da sam se nasla na mestu roditelja te devojcice i da sam dosla u vrtic po dete a ono na obrazima ima podlive od ugriza.I onda dodje i decakova mama i umilnim glasom mi kaze :"Ijao izvinite pa to je normalno.On je sad u toj fazi!"
Sto rece neko,u programu sam,pa cu da se suzdrzim objasnjavanja svog daljnjeg postupka...
 
Mog sina, kada je imao 15 meseci, je kumic od godinu ipo ugrizao preda mnom. Stajala sam pored njih kada je kumic zagrlio mog sina i onako naivno sam se nasmesila s komentarom "kako se vole", a onda je kumic krenuo da "poljubi" mog sina i ugrizao ga:eek::otkacio:. On je poceo da vristi, ja sam pocela da vristim:otkacio:, jer nisam znala sta da radim. On ga je tako krvnicki ugrizao da sam mislela da ce mu otkinuti obraz, nisam smela da ih razdvojim, nisam mogla da ih razdvojim, dok ga on sam nije pustio, sto nije dugo trajalo, ali meni se cinilo kao vecnost. Moj sin nekih nedelju dana nije prilazio deci, a otok i modrilo trajalo mi je mesec dana. Posle toga je i on poceo da grize. Do tada to nije radio i jedva smo uspeli da ga odviknemo od toga.
Sto se vaspitacica tice, ja imam vrlo losa iskustva s njima, ali one zaista ne mogu u svakom trenutku da budu pored svakog deteta. Eto ja sam bila pored mog deteta, a ipak nisam uspela da sprecim taj ugriz.
A da li je dete monstrum, pa naravno da nije. Postoji mnogo mogucih razloga zasto je dete to uradilo, ali sigurno ne zato sto je monstrum. Ni moj kumic nije monstrum, kao ni moj sin posle toga, samo je usvojio neko ponasanje kao normalno, dok ga nismo naucili da to nije normalno...
 
Kada sam videla sliku, razmislila sam kako bi se ja osecala da sam se nasla na mestu roditelja te devojcice i da sam dosla u vrtic po dete a ono na obrazima ima podlive od ugriza.I onda dodje i decakova mama i umilnim glasom mi kaze :"Ijao izvinite pa to je normalno.On je sad u toj fazi!"
Sto rece neko,u programu sam,pa cu da se suzdrzim objasnjavanja svog daljnjeg postupka...

Ja sam rekla i jedno i drugo...:lol:
Ljudi misle da sam negativna,tako me i citiraju,ali naprotiv,uopste nisam takva...mozda tako zvucim.

Ne umilnim glasom i ne podrzavati,nisam videla da je iko podrzao takvo ponasanje,desavalo se i nasoj deci,faza kroz koju dete prolazi...a to ne znaci da ga treba podrzavati u tome.

Dete u zivotu ima te negativne faze,treba ih svakako suzbijati,ne znam odakle si iskopala da treba maziti dete ako mu se,ne daj boze,desi da ujede nekoga.:lol:
 
Ne razumem zasto bi ljudi mislili da si negativna?Nisam to videla u tvojim postovima.
Nisam ja ni rekla da se ovde podrzavalo takvo ponasanje ali objasnjenje da je to faza i da se zadrzimo samo na tome,tesko bi proslo kod roditelja kome je dete ujedeno.
Nisam ja nigde "iskopala"(iako sam imala primere u blizoj oklini)da treba maziti dete samo sam rekla da neki roditelji nemaju cvrst stav sta je u redu a sta ne i dozvoljavaju deci da se ponasaju kako zele opravdavajuci to recenicama :"mali je" i "sad je u toj fazi".Opravdavaju takvo svoje ponasanje velikom ljubavlju prema tome detetu a pri tom ne shvataju da niko sem njih,jer oni bezuslovno vole svoje dete,nece sa razumevanjem gledati na ponasanje njihovog mezimca.
Malo mi je muka od takvih objasnjenja.Ne kazem da deca nisu mala i da im je jednostavno tesko ponekad neke stvari objasniti i ne poricem da dete u svom razvoju prodje kroz razne faze ali zato postoji roditelj koji je kraj deteta dok odrasta i prolazi kroz te zivotne faze ...
 
kada je moj sin imao godinu dana dovela sam ga kuci iz vrtica sa 3 postena ujeda(jedan je imao i tragove krvi) koje nisam ni vidjela dok ga nisam navece skinula da ga kupam i nasla ih 2 na ledjima i onaj ruzni na ruci!
Malo je reci da sam poludila,a najvise sto mi to nije bilo receno od vaspitacica i meni je to bio znak da nisu bile ni prisutne!
Drugi dan sam napravila haos u vrticu,ali ponavljam ne zbog dijeteta nisam cak ni pitala koje je dijete to uradilo nego zbog vaspitacica jer moglo je biti i da dijete padne i ruzno se udari u glavicu ako ti nisi tu kako ces znati sta je bilo!
Posle godinu dana moj sin je pred mojim ocima ujeo dijete u parku,da ja nisam bila tu i vrisnula da ga pusti ko zna sta bi bilo,jer je moj sin stvarno veliki i jak za svoje godinice a ovaj mali kao mrvica!!
I u tom momentu nisam se osijecala kao majka monstruma,objasnila sam dijetetu strogo da se to ne radi a i sam se preao kada je vidjeo maloga da place pa to vise nije radio!!!

To dijete NIJE nikakav MONSTRUM niti je taj dogadjaj uopste znak da dijete prisustvuje nasilju u kuci ili negdje vec.

Krive su jednim dijelom vaspitacice(jer je u pitanju vise ujeda) i zakon koji je dozvolio da bude jedna vaspitacica na toliko dijece i normalno da ih ne moze drzati pod kontrolom,u It svaka vaspitacica moze da ima max 8 dijece do 3 godine,od tri god grupe su malo vece.I opet se desi!
 
Ne razumem zasto bi ljudi mislili da si negativna?Nisam to videla u tvojim postovima.
Nisam ja ni rekla da se ovde podrzavalo takvo ponasanje ali objasnjenje da je to faza i da se zadrzimo samo na tome,tesko bi proslo kod roditelja kome je dete ujedeno.
Nisam ja nigde "iskopala"(iako sam imala primere u blizoj oklini)da treba maziti dete samo sam rekla da neki roditelji nemaju cvrst stav sta je u redu a sta ne i dozvoljavaju deci da se ponasaju kako zele opravdavajuci to recenicama :"mali je" i "sad je u toj fazi".Opravdavaju takvo svoje ponasanje velikom ljubavlju prema tome detetu a pri tom ne shvataju da niko sem njih,jer oni bezuslovno vole svoje dete,nece sa razumevanjem gledati na ponasanje njihovog mezimca.
Malo mi je muka od takvih objasnjenja.Ne kazem da deca nisu mala i da im je jednostavno tesko ponekad neke stvari objasniti i ne poricem da dete u svom razvoju prodje kroz razne faze ali zato postoji roditelj koji je kraj deteta dok odrasta i prolazi kroz te zivotne faze ...


Slazem se sa ovim sto si napisala,ali mogu da razumem i takvu decu.
Nikada dete nije krivo,barem tako malo dete,zna se ko su krivci za takvo ponasanje,sada govorim o deci ciji agresivni postupci idu malo u dubinu.
Nema opravdanja za agresivnost,ali detetu svasta moze pasti na pamet,sa 2 god. znaci ako se desi,pa sta,ukazati da to nije dobro...vise puta ako treba...
 
nisam imala takvih problema, odrasla sam u drustvu dobermana
tako da sam znala kako je kad ti neko vrati ugriz :)

mislim da je sasvim normalno da djeca u nekom periodu odrastanja pokazu sklonost ga ugrizima
samo im treba objasniti da tako povrijedjuju ljude i da zato nije u redu takvo ponasanje

a novine.... ljima je glavno da naprave pricu i dobiju zaradu.... prodavacice su trebale da odreaguju, ali to je sve...
 
А ја јуче чула причу да родитељи шпијунирају своју децу по форумима и фејсбуку...
suspect.gif


Да провере како су их васпитали...:hahaha:
Cuti dok deca ne pocnu nas da spijuniraju po istim...;):lol::lol::lol:
 
Pre neki dan, tacnije u petak, sam procitala vest u jednim dnevnim novinama kako je 2-godisnji decak izujedao 2-godisnju devojcicu u vrticu. Sama vest jeste sokantna zbog cinjenice da su vaspitacice, prvo to dopustile, a drugo, nisu obavestile roditelje uopste o ovom incidentu nego su to roditelji saznali tek kada su dosli po dete.
Mene su, vise od same vesti, zapanjili komentari citalaca koji su tog decaka nazivali monstrumom i odavali utisak kao da misle da to dete nije normalno i da ce izrasti u najmanju ruku, u psihopatu.
Da li zaista mislite da je dete krivo, i da zaista pati od nekog poremecaja?
Da se razumemo, meni je jako zao te devojcice, pobogu, dete je imalo podlive na oba obraza, a sigurno ce imati i traumu od vrtica, ali ne mogu da nazovem tog decaka monstrumom...
Ne verujem da je monstrum :eek: al' da ima neki problem - ima...
 
Kada sam videla sliku, razmislila sam kako bi se ja osecala da sam se nasla na mestu roditelja te devojcice i da sam dosla u vrtic po dete a ono na obrazima ima podlive od ugriza.I onda dodje i decakova mama i umilnim glasom mi kaze :"Ijao izvinite pa to je normalno.On je sad u toj fazi!"
Sto rece neko,u programu sam,pa cu da se suzdrzim objasnjavanja svog daljnjeg postupka...
Pa i ja bih poludela da je moje dete izgrizno, ali ne bih nikako krivila to drugo dete i stvorila sliku o njemu kao o monstrumu... Naravno da se ovakve situacije ne mogu opravdavati fazom, iako u sustini to i jeste. Sva deca prolaze kroz tu fazu, ali su roditelji ti koji to treba da objasne detetu,a ne da ga puste... A kako bi reagovala da dodjes po dete a vaspitacica ti kaze kako je ujeo drugo dete?
kada je moj sin imao godinu dana dovela sam ga kuci iz vrtica sa 3 postena ujeda(jedan je imao i tragove krvi) koje nisam ni vidjela dok ga nisam navece skinula da ga kupam i nasla ih 2 na ledjima i onaj ruzni na ruci!
Malo je reci da sam poludila,a najvise sto mi to nije bilo receno od vaspitacica i meni je to bio znak da nisu bile ni prisutne!
Drugi dan sam napravila haos u vrticu,ali ponavljam ne zbog dijeteta nisam cak ni pitala koje je dijete to uradilo nego zbog vaspitacica jer moglo je biti i da dijete padne i ruzno se udari u glavicu ako ti nisi tu kako ces znati sta je bilo!
Posle godinu dana moj sin je pred mojim ocima ujeo dijete u parku,da ja nisam bila tu i vrisnula da ga pusti ko zna sta bi bilo,jer je moj sin stvarno veliki i jak za svoje godinice a ovaj mali kao mrvica!!
I u tom momentu nisam se osijecala kao majka monstruma,objasnila sam dijetetu strogo da se to ne radi a i sam se preao kada je vidjeo maloga da place pa to vise nije radio!!!

To dijete NIJE nikakav MONSTRUM niti je taj dogadjaj uopste znak da dijete prisustvuje nasilju u kuci ili negdje vec.

Krive su jednim dijelom vaspitacice(jer je u pitanju vise ujeda) i zakon koji je dozvolio da bude jedna vaspitacica na toliko dijece i normalno da ih ne moze drzati pod kontrolom,u It svaka vaspitacica moze da ima max 8 dijece do 3 godine,od tri god grupe su malo vece.I opet se desi!

Sjajan post...
 
Sva deca prolaze kroz iste faze, a jedna od njih je faza grizenja. Ako roditelj na pravi nacin stavi detetu do znanja da je to nesto lose i nesto stop se nikako ne sme raditi, onda nece biti nekih vecih problema. Ali ako se roditelji vode devizom - to je faza, proci ce, tu nastaje problem ne samo dok traje ta faza, vec i posle jer ce dete misliti da je u redu nekome nanositi bol ako te naljuti ili rastuzi...
 

Back
Top