doktori u Gradskoj bolnici

Ne znam kako je u frontu, ali gore mi ne moze biti pa cu sledeci put kad budem isla da se porodjam otici bilo gde samo ne kod njih, gore mi sigurno nece biti.Rekla sam, sledeci put da me uhvate bolovi na sred ulice ne bih usla da se porodim kod njih.Jedino, gore vec pomenuta Milica Kostic sto nesto vredi, ovo ostalo je sve uzas.Babice su katastrofa, ne mogu ni za jednu da kazem da je ok.Baby friendly takodje.Ima jedna napaljenusa visoka plava mrsava koja misli da je bogom dana, ne znam kako se zove ali uzas.Ma celokupan utisak je dabogda ih zatvorili.
 
Drage moje, danas u novostima sam videla sajt majka hrabrost, tu mozete potpisati peticiju, hajde da nesto uradimo, mozda nam uspe.Bez obzira gde ste se porodile da li je to gradska ili je front...Nebitno,bitno ja da se takvom ponasanju stane na put.MOZDA NAM USPE!!!!!Pogledajte sajt i nadam se da jos ima nade, inace nas pojede bela kuga, sto zbog ekonomske situacije, sto zbog loseg provoda, neljubaznog osoblja, psihicke traume.NJima jeu rukama nesto sto nam ej najmilije, dajte da im ne dozvolimo da se ponasaju tako.Dajte da im ne dozvolimo da vise bilo ko u bilo kojoj bolnici na takav nacin
pozdravlja novi zivot.
 
Draga srecna mama,

Nije se desilo samo meni, vec i mnogim drugim zenama.Nije u pitanju smao gradska, vec i druga porodilista.Radi se o neljubaznosti, o neusluznosti, ja sam konkretno naisla na komentare tipa, namucila si bebu, ne znas da se napnes i tome sl.Ne razumem, zar nije posao jedne babice da mi objasni sta da radim, sta je uopste u opisu njenog zanimanja.U trudnoci sam procitala knjigu koja se bavi trudnocom i porodjajem , ali naravno da je drugacije u praksi.Dosla sam malo uplasena,naravno svesna sam da nisam otisla u vrtic i da ne treba niko da me mazi i tepa mi ali imam pravo na dostojanstven porodjaj, i da mi ne otezavaju ionako stresnu situaciju.Poenta moje porice ovde je da se stane na put neljubaznom osoblju,da ako ih nesto zamolimo da nam pojasne, a to nesto je dojenje bebe, STO IME JE I POSAO, da ne kolutaju ocima i tome sl.Nadam se da ima zena koje dele moje misljenje, ustvari uverila sma se u to na sajtu majka hrabrost.Konkretno u gradskoj bolnici u baby friendly programu su jako neljubazne sestre.Na porodjaju mi je jedino dr Milica Kostic pomogla i ako te jos toga zanima procitaj na sajtu majka hrabrost.
 
Sinoć je na TV bila emisija u kojoj je bila autorka sajta majkahrabrost, predstavnica ministarstva, direktor NF i još jedna porodilja.

Većina nas je doživela bar jednu neprijatnost i ne samo u porodilištu, već u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi. Dok ne počnu da gube licence, neće biti pomaka na bolje.
 
Sinoć je na TV bila emisija u kojoj je bila autorka sajta majkahrabrost, predstavnica ministarstva, direktor NF i još jedna porodilja.

Većina nas je doživela bar jednu neprijatnost i ne samo u porodilištu, već u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi. Dok ne počnu da gube licence, neće biti pomaka na bolje.
Па како ће се одузимати лиценце?

Ево, ја сам др и залажем се за полагање тестова знања на сваке две године, свако из своје области и на бази тога губити или одржавати лиценце.

Али они који одлучују то неће, већ дају лиценце за 100 евра!

Мислим да је свима јасно зашто.:confused:
 
:think: U pravu si ako posmatramo samo sadasnji trend, od svakog 100 eur i evo licenca. (mislim da u pravilniku piše da je ovo polazna osnova za sve koji su u radnom odnosu i one koji su tek završili, a da će u buduće biti provere znanja na 5 godina).
Ali, ako se promeni zakonska regulativa, mislim na pokrivanje dela troškova lečenja i u privatnoj praksi (zašto RZZO ne bi obuhvatio i privatnu praksu), svest nas koji smo pacijenti i hoćemo da se ispoštuju naša prava, da bi onda i sami lekari imali više motiva da se izbore za čast svoje struke.
 
Draga srecna mama,

Nije se desilo samo meni, vec i mnogim drugim zenama.Nije u pitanju smao gradska, vec i druga porodilista.Radi se o neljubaznosti, o neusluznosti, ja sam konkretno naisla na komentare tipa, namucila si bebu, ne znas da se napnes i tome sl.Ne razumem, zar nije posao jedne babice da mi objasni sta da radim, sta je uopste u opisu njenog zanimanja.U trudnoci sam procitala knjigu koja se bavi trudnocom i porodjajem , ali naravno da je drugacije u praksi.Dosla sam malo uplasena,naravno svesna sam da nisam otisla u vrtic i da ne treba niko da me mazi i tepa mi ali imam pravo na dostojanstven porodjaj, i da mi ne otezavaju ionako stresnu situaciju.Poenta moje porice ovde je da se stane na put neljubaznom osoblju,da ako ih nesto zamolimo da nam pojasne, a to nesto je dojenje bebe, STO IME JE I POSAO, da ne kolutaju ocima i tome sl.Nadam se da ima zena koje dele moje misljenje, ustvari uverila sma se u to na sajtu majka hrabrost.Konkretno u gradskoj bolnici u baby friendly programu su jako neljubazne sestre.Na porodjaju mi je jedino dr Milica Kostic pomogla i ako te jos toga zanima procitaj na sajtu majka hrabrost.

Ta gradska bolnica je i u vreme moje trudnoće 93-godine bila na lošem glasu.Često su zbog nekih zaraza zatvarali porodilište...Išla sam par puta na preglede kod izvesnog doktora ali sam odustala kada mi je ponuđeno da pređem kod njega u privatnu ordinaciju...
 
Људи, верујте ми, док тамо неко, просто речено, не попије коју васпитну ништа се неће променити, пошто државу боли уво за труднице и породиље, за породилишта, рађање...

То вам кажем као др .:!:

Доктори спавају са сестрама, па како после да им нареде да раде свој посао, да буду љубазне?:roll:
Доктори и докторке, помоћно мед. особље у комплету имају свест на нивоу кишне глисте, битно је да се шета бели мантил
Част изузетцима.

Волела бих да тај сајт нешто промени, али бојим се да неће.
Морају се предузети конкретне мере.
Кад др буде одговарао за своју бахатаост и нестручност, онда ћете моћи да се надате побољшању, у противном, слаба је вајда.
 
Znam Sofija, ali ipak ako ne verujemo u to pojede nas bela kuga, sta misli ova drzava o kojo se ovde Evropi prica???????Mi smo smao saka jada, ogledalo jedne drzave je zdravstvo.Moja komsinica mi je pricala, poradjala se 1972 godine u becu, davne 1972, kaze da je po nju doslo vozilo iz porodilista, porodili su je i vratili zajedno sa bebom.Kada je javila da je dobila bolove, doslo je vozilo po nju.E moja Evropo,ne kazem, oni nisu imali devedesete ali zar je moguce da Tomica Milosavljevic i njemu sl. ne znaju sta se desava u nasem zdravstvu?????????????J a zaista volim decu, i uzivam gledajuci moje dete, trudnoca je najlepse stanje jedne zene, ali iskreno razmisljam da li ponovo da radjam.Bilo bi najbolje kada bih mogla da odem iz ove zemlje.U zdravstvu nista ne ide na bolje.
 
Možda smo i mi malo krivi?Dajemo pare i guramo sestrama i babica jer naravno želimo sve najbolje za našu bebu i nas...Ja sam se porodila 93 u Višegradskoj u vreme,ma znate i sami kako je bilo teško...Ni paru nisam dala iz principa( da meneće ostaviti u dvorištu možda)?Nisam imala vezu i super sam prošla...
 
Svesni smo da taj sajt nece doneti mnogo promena, ali mora od neceg da se pocne, zar ne? Svi smo manje vise imali neprijatnosti u zdravstvenim sluzbama, svi smo davali koliko smo imali da bismo osigurali neku prividnu bezbednost za sebe ili nama nam drage. Ali kad krene po zlu, dzaba je i 1000eur da smo dali, desavalo se da zene super prodju a da nisu imale vezu niti platile. Ja smatram da je to njihov posao, da su duzni to da rade, da poradjaju, lece, pa sto su koj moj isli u te skole. Iako tako smatram, davala sam i sakom i kapom za sebe, svoju decu. Zato sto se bojim, zato sto mislim da ce se vise potruditi ako ih stimulisem novcano. Znam da je pogresno, ali tako je. I dokle god mi budemo davali, oni ce uzimati, a ko ne bi?
U pravu ste za bahatost, nekulturu, ponizavanje, tretiranje kao da smo smece, nebrigu. Ja se nisam porodila u Beogradu vec u Kraljevu i ostala zapanjena ponasanjem sestara iz bebi-boksa. Niko nije hteo da mi pokaze kao da dojim, beban nije znao lepo da uhvati, pa smo se mucili, one pogledaju, vide da ne ide i odnesu ga, onako ljutito, kao da sam se toboz rodila sa talentom da odmah podojim bebu. Pumpicom sam izvlacila svoje mleko i nosila u boks po nekoliko puta u toku dana, sada verujem da su one to moje mleko bacale i davale mu formulu, tako je ipak lakse, ono moje bi morale da malo ugreju, sto je ipak napor za njih. I tako sam jedne noci, oko 10 uvece opet krenula do boxa da odnesem mleko, i sad to je jedan hodnik a sa strane su 4 sobe za bebe, pune beba, prve tri obicne, cetrvrta sa inkubatorima, vrata svuda otvorena, a sestrinska soba je peta, vrata takodje otvorena, sve jedna do druge. Zapucam pravo u njihovu sobu da im se javim, kad tamo njih 5-6, od toga 3 puse sve u 16! Dim samo kulja, one piju kafu, smeju se, TV radi, a meni doslo da uzmem smajser i odrobijam ih sve! Pa prva soba do njih su bebe u inkubatorima, a one puse! Kad su me ugledale, smracilo im se, skoci neka najstarija, najgadnija, i kaze, drsko: "pa sta je sad opet"??? Ja onako zbunjena kazem da sam donela mleko, ona podje da me isprati, uze ono mleko, stavi ga u frizider. Jedva sam sobu pogodila da se vratim. Ja sam pusac, ali brate mili sto je mnogo, mnogo je.
Moja tetka inace radi u bolnici, i tako sam se pozalila placuci da su drske, da nece da mi pomognu da dojim.... kad da vidis istog dana, ulazi jedna sestrica mlada i kaze "dobila sam naredjenje od ____ da ne smem da izadjem iz ove sobe dok te ne naucim da dojis" onako sa sve osmehom noseci moju bebu. I naucila me je, bila je strpljiva, nezna, provela je sa nama ceo dan. Vidis kako moze, a sto nije moglo tako za svaku mamu, bez intervencije.
Zale se da su im plate male. Sto stoji stvarno, ali nije to razlog da zanemaruju pacijente. I taj njihov odnos prema zenama, kao da i same nisu zene, kao da nijedna dete nema, tretiraju nas kao stoku, krave, niza bica. Sve u svemu jedan degradirajuci odnos prema ljudskom bicu, zeni, prema novom zivotu.
 
Opet ja!!moj suprug kaze da se mnogo zamajavam, isto tako je bilo u gradskoj bolnici, moje dete je bilo u inkubatoru na foto terapiji, jer je imao fiz.zuticu.Naravno, odem tamo a one puse u sobi pored li puse.I,sad ja kad kaze nekome zar je moguce da Tomica MIlosavljevic ne preduzima nista, meni moji iz porodice kazu kako da on zna DA BI PREDUZEO, KAKO NE ZNA, ZNA NARAVNO I SVE NEKA IDE NA DUSU NJEMU I OSTALIMA KOJU ZNAJU I NE PREDUZIMAJU NISTA!!!!!!!!Sad cu da zvucim kao neka baba ali tolko sam suza isplakala da ne znam vise.Hvala Bogu samnom i sa mojim detetom je sve u redu, ali opet se ponavljam, u toj glupoj bolnici i ne samo u gradskoj moze na prste jedne ruke da se izbroji osoblje koje ima ljudskosti u sebi.Ja ne znam, cula sam da ginekoloska ordinacija Papic ima privatno porodiliste i ne znam koliko moze da kosta porodjaj, bolje tamo da dam 1000 evra i vise nego bezobraznim sestrama i doktorima koji samo to cekaju i ponasaju se kretenski da bi te naterali na to.
 
Becky ne radi se o tome da li dati pare ili ne, svi dajemo, nisam ni ja nesto posebno moralna po tom pitanju, ovde je problem u tretmanu zena od strane osoblja, sestara posebno, koje kao da su sami nacelnici bolnica. Sta sad treba da potplatim svaku sestru da bi bila humana prema meni?! Ne kazem da je njihov posao lak, zaista ne omalovazam nijedno zanimanje, ali same su ga izabrale, i shodno tome treba da ga obavljaju casno i posteno. Sve mi samo trazimo dozu humanosti, topline, razumevanja, pogotovo sto su i one mahom zene.
 
Ne znam, nemam takvo iskustvo... možda zato što sam dala tih sto evra a možda i zbog mene same pošto sam mega pozitivna i komunikativna u rl ;)
Bili su ok i hvala im na svemu - pogotovo hvala jednoj ljupkoj dugokosoj sestrici što mi je na porođaju obrisala čelo vlažnom maramicom i što mi je dala malko vode i jednoj debeljuci što mi je povijala bebu i sve vreme joj se obraćala dok je to radila ,,Kako je moja Mrvica danas...."
A da i ženi čistačici hvala - odma posle porođaja dok sam još bila tamo u hodniku ispred sale, donela mi je u onoj metalnoj šolji supu
 

Back
Top