Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

I ja prvo ispohujem paprike, nema veze shto je neka manja, a neka veca sve se iskoriste.Posolim ih po ukusu u samom pohovanju.
Za nekih 25 paprika sam pomeshala 2 pavlake, 300 gr sira onog sitnog, shvapskog ili kako ga vec zovu, prashke shunke oko 400gr(uzmi 1/2 kg nece se baci), posolish po ukusu i redjash na tacni red paprika, pa namazesh namaz, pa prashka (moze i neka druga), pa opet parike...Pa sve dok ne utoshish materijal, e sad ako namaz sav potroshish, onda malo pavlake premazi gore i narendaj malo nekog tvrdog sira cisto radi dekoracije.Ja sam dobila tortu velicine 25 sa 30 cm, a visine nekih 5 cm.Mozda ce ti se uciniti da je sve suvishe mekano, ne brini do sutradan one pohovane paprike sve upiju i odlicno se servira. Mozesh i tanju napraviti naravno bit ce veca.Pozdrav!
 
E, pa drage moje, radilo se...i zaradilo :D

Evo sličica

torte280Small-1.jpg




A za recepte...pa nema ih, uglavnom su namazi, ali pitajte :)

Znas sta,ovoje toliko lepo da bih te sutra ozenio.Samo mi ne da zena,ne razumem je?!:think:
 
Poslednja izmena od moderatora:
:eek: Vauuu! Kako mi je žao što nisam ovo ranije vidjela, dekoracije su fantastične... a tek što sam sad gladnaaaa... :sad2:

Evo da kažem kako ja pravim slanu tortu sa paprikama:
Crvene paprike (zavisi kakve su, 700 gr - 1 kg) zapečem čitave, da bi se kožica mogla oguliti, ohladim ih, ogulim, isječem na pola ili na četvrtine, pa onda ispohujem (brašno pa jaja).
Fil: mileram (pakovanje od 400 gr), majoneza (oko 200 gr), šunka i kiseli krastavčići sitno isjeckani (ovdje nisam sigurna za mjere, otprilike po 300-400 gr)
Redati: paprike-fil-paprike-fil-paprike-smjesa od pavlake i majoneze (ne onaj fil) po vrhu i sa strane, zatim posuti rendanim sirom i ukrasiti po želji (ja obično napravim neke listiće i cvjetiće od mrkvice i kiselih krastavčića).
Tortu slažem u tacnu veličine oko 20X30 cm.
 
Poslednja izmena:
mene sramota da se pojavim ovde, pošto opet nisam uspela da sliknem sve sa našeg rođendana:roll:

a napiši molim te, šta je ono u sredini, onako kupasto, što je ukrašeno paradjzom i zelenišem ;)
E, pa to je Jacin omiljeni rižoto sa morskim plodovima (izvini Jaco, ali ne mogu da odolim šalama... pošto sam htela da je lepo "nahranim" i pomognem joj u izboru - krenem, po svom ukusu, od rižota :D... a ono, ispade da za razliku od mene, ona baš ne voli morske plodove! :hahaha:) "ukalupiran" u šoljicu za espreso.
 

Back
Top