Ćoše za slanoljupce (slani zalogaji, aranžiranje hrane)

Zdravo Vanja i dobrodosla. Pretpostavljam da ne vidis slike jer nisi bila aktivni clan foruma ili su slike uklonjene, a komentari ostalih clanova foruma su nastali onda kada su jos postojale. Ako se slike linkuju iz albuma korisnika, a on posle ukloni te slike iz albuma, logicno je da ce slike nestati i u postu....

Hvala puno na dobrodoslici.Divim se vasim divnim receptima i prezentaciji istih, pa kako nisam bas nesto vesta u snalazenju na forumu malo i zapitkujem.Puno pozdrava!
 
Jel ima neko dobar recept za govedju/juneću salatu, ali da se ne potapa u majonez (kao većina na netu koje sam izguglala) i bez egzotičnih i vansezonskih sastojaka.

u pretraživanju ove teme mi ništa nije izašlo, a nemam vremena da čitam redom.
Ako koristiš bareno juneće meso, umesto majoneza upotrebi mešavinu rena i pavlake. Nema potrebe da se "potapa", dovoljno je da poveže masu.
Sve drugo možeš da zadržiš ili izbaciš - po ukusu.
 
Jel ima neko dobar recept za govedju/juneću salatu, ali da se ne potapa u majonez (kao većina na netu koje sam izguglala) i bez egzotičnih i vansezonskih sastojaka.

u pretraživanju ove teme mi ništa nije izašlo, a nemam vremena da čitam redom.

Dobra, stara kombinacija: goveđe meso (iz supe), barena jaja i praziluk. Ulje po želji, može i maslinovo i suncokretovo. Začini: co, biber i malo limunovog soka. Ja volim da dodam i crni susam (ćurekot).
 
Poslednja izmena:
Gde kod nas ima curekot da se kupi ?

Ja ga obožavam i puno koristim. Dobijala sam ga iz inostranstva, kupila u Turskoj, a sada ima kod Kineza u bloku, doduše manja pakovanja i na Zelenom vencu u prodavnici Badem. Doduše, oni kažu da je to crni kim. Ne znam šta je ispravno. Jedino pravo je ćurekot. Kažu da je mnogo zdrav, da "leči sve bolesti sem smrti". (Ovo sam našla kad sam tražila informacije o crnom susamu).
 
Molim Vas devojke recept za zelirani sir, ne mogu ga pronaci. Mislim da ga je stavila VesnaK. Hvala
Eee... ovde je svojevremeno čitava bitka vođena oko želiranja sira.
U principu, nema nekog tačnog recepta.
Pročitaš na pakovanju želatina uputstvo za želiranje (voća ili već čega - obično piše) i isto to primeniš na sir. Ako je sir kompaktan ("u kriškama") prethodno ga razmutiš mikserom.
Postupak se svodi na to da želatin najpre potopiš u hladnu vodu, sačekaš da nabubri (15-20 minuta) i dodaš ga u ono što hoćeš da želiraš zagrejano ispod temperature ključanja.
Pošto nije baš praktično zagrevati sir, možeš to uraditi sa malo mleka ili jogurta (recimo da je dovoljno oko 1dl), u to dodaš nabubreli želatin, mešaš dok se sve ne otopi i ubaciš u pripremljen sir uz mešanje.
Želatin ne menja ukus siru, tako da kako ga posoliš i začiniš - takav će i biti.
 
temu sam slucajno pronasla na googlu,trebao bi mi neki dobar aranzer hrane iz zrenjanina ili okoline, preporuke,ili neka se isti jave.
Par nas je iz Zrenjanina.
Ni NS ni BG nisu preko sveta...
Dakle, pitanje je sta se konkretno trazi?
PS Preporuka je da napises jos minimum dve poruke na Forumu kako bi mogla da primas privatne poruke.
 

Hvala puno.... ja napravila odokativno...nisu losi...Umesto da pomesam besamel ipecurke ...ja posebno....Napravila koru na pola ..poprskala maslacem...presavila na tri dela da se dobije 10 puta 30.....i onda besamel mazala po tome...a na kraj stavljala sampinjone...i dalje isto.....po receptu...Cini mi se da jiiie bolji nacin slaganja od Smeh....bile mi nesto malo suve....Uglavnom hvala....ovo mi je omiljeni recept za pitice sa sampinjonima....:)
 
Ti trouglici, od kad sam ih valjda prvi put napravila, su sastavni deo svih mogucih i nemogucih proslava u mojoj siroj okolini...
Recept je podeljen na jako mnogo mesta, jednostavni su za pripremu i nema sta da "ne uspe".
I nikad se niko do sada nije zalio da su "suvi".
Ali, sve je stvar ukusa, bitno je da si nasla ono sto ti se dopada.
Varijacije na temu su uvek pozeljne, pogotovo sto sve prilagodjavamo i nasem ukusu i ukusu nase porodice ili vec onome kome je namenjeno.
 

Back
Top