BENETTON U NIŠU - Da li je ovo uspeh ili totalni idiotizam srpskih vlasti ???

a zasto nema 9-10.000 evra subvencija za domaceg preduzetnika..??

Zato sto bi Miskovic i Beko prvo otpustili sve radnike, pa ih onda ponovo zaposljavali , uzimajuci tih 10 soma po glavi.......

Citam , i ne verujem.......koliko god sam oguglao na krstine budaletine, uvek me iznova iznenade...da li ce biti Benetona ili Videotona u Nisu , ne znam...ali, ako zaista dodje sa sve subvencijama, onda je to , po svakoj logici dobro i za Nis i za Srbiju.......naravno, nije dobro za dezurne kritizere i budaletine, kojima samo "sto gore , to bolje" situacija odgovara, jer , boze moj..........sta bi , jadni , pisali na krsti i koga bi opljuvavali da je sve ok...zivot bi im izgubio svaki smisao.

Zato , bravo za Beneton .......ako otvori fabriku

Cime mislite, jadni, da privucete strane pare, bez kojih cete svi uskoro jesti na kazanima????.......pricama o boju na kosovu , busanjem u srBske junacke grudi????......pa od toga se ne zivi , ali se kako vidim , rapidno ludi ........
 
Zato sto bi Miskovic i Beko prvo otpustili sve radnike, pa ih onda ponovo zaposljavali , uzimajuci tih 10 soma po glavi.......

Citam , i ne verujem.......koliko god sam oguglao na krstine budaletine, uvek me iznova iznenade...da li ce biti Benetona ili Videotona u Nisu , ne znam...ali, ako zaista dodje sa sve subvencijama, onda je to , po svakoj logici dobro i za Nis i za Srbiju.......naravno, nije dobro za dezurne kritizere i budaletine, kojima samo "sto gore , to bolje" situacija odgovara, jer , boze moj..........sta bi , jadni , pisali na krsti i koga bi opljuvavali da je sve ok...zivot bi im izgubio svaki smisao.

Zato , bravo za Beneton .......ako otvori fabriku

Cime mislite, jadni, da privucete strane pare, bez kojih cete svi uskoro jesti na kazanima????.......pricama o boju na kosovu , busanjem u srBske junacke grudi????......pa od toga se ne zivi , ali se kako vidim , rapidno ludi ........

jadan ti tata znas..!!
ZAR NIJE MOGUCE ZAKONSKI RESITI I UREDITI DA SE SRPSKIM PREDUZETNICIMA DAJU TOLIKE PARE...??
kad ce da vise po srbiji oni koji su upropastili srpske firme i koji su rasprodali fabrike a narod izbacili na ulicu..??? pivare,cementare i ostale uspesne firme sam i ja umeo da prodam i to bolje...sta je sa ostalim firmama..?? sta bi sa aferom knjaz milos..?? a sa ostalima..??
KO CE BRE DA INVESTIRA U OVU KALJUGU OD DRZAVE U KOJOJ JE MITO , KORUPCIJA , KRADJA I OTIMACINA OSNOVNO ZANIMANJE DRZAVNIH ORGANA...???
 
Zato sto bi Miskovic i Beko prvo otpustili sve radnike, pa ih onda ponovo zaposljavali , uzimajuci tih 10 soma po glavi.......

Citam , i ne verujem.......koliko god sam oguglao na krstine budaletine, uvek me iznova iznenade...da li ce biti Benetona ili Videotona u Nisu , ne znam...ali, ako zaista dodje sa sve subvencijama, onda je to , po svakoj logici dobro i za Nis i za Srbiju.......naravno, nije dobro za dezurne kritizere i budaletine, kojima samo "sto gore , to bolje" situacija odgovara, jer , boze moj..........sta bi , jadni , pisali na krsti i koga bi opljuvavali da je sve ok...zivot bi im izgubio svaki smisao.

Zato , bravo za Beneton .......ako otvori fabriku

Cime mislite, jadni, da privucete strane pare, bez kojih cete svi uskoro jesti na kazanima????.......pricama o boju na kosovu , busanjem u srBske junacke grudi????......pa od toga se ne zivi , ali se kako vidim , rapidno ludi ........

Nista ti ne razumes, gledas povrsno na stvari ili se bar tako postavljas!

Hajde da vidimo ovako, mozda ce ti biti malo jasnije...

Ti i tvoja porodica imate neku radnju koju ste stvarali godinama i uz mnogo odricanja... uspeli ste da je izgradite i da u njoj zaposlite i vase prijatelje i njihovu decu, nekad je radilia malo bolje, nekad malo losije ali je radila i svi vi zajedno ste ziveli od nje! Jednog dana ja dodjem na vlast i svojom politikom i nesposobnoscu dovedem tu vasu radnju do zatvaranja uz put vam otmem pare kroz razne poreze i namete, dovedem vas do gladi i nemogucnosti za opstanak! Onda nadjem nekog stranca i dovedem ga da vam da posao i jos mu za to platim 9000 evra po svakoj vasoj glavi koju zaposli a to je samo mali deo para koje sam prethodno oteo od vas i vasih radnika! Kao vrhunac svega onda jos to proglasim i svojim velikim uspehom!

jel ti sad jasno?
 
Неко негде,
дал' на овој ил на некој другој теми
написа
да је Динкић уништио домаћу привреду,
а сад доводи странце и још им плаћа да дођу ....

Са једне стране тај је у праву,
али са друге стране,
сви ви
ма како себе данас називали,
и које странке били симпатизери,

који сте лупали у шерпе и лонце,
пиштали и звиждали,
млатарали стиснутим песницама
и подржавали "октобарску револуцију",
паљење Скупштине и телевизије
сте му саучесници у томе.

Тражили сте Капитализам,
тражили сте приватизацију,
Милошевић вам био Диктатор,
хтели сте Демократију ...

Па ето вам је ....
Тражили сте - гледајте ...

Милион незапослених (џабе радна снага),
специјалан трговински режим са Русијом
и марионетска власт
су невероватно привлачни како за инострани
тако и наш домаћи капитал (поготово што се не контролише порекло)
без обзира на потенцијалне ризике.

Само из тог разлога подржавам улагање па макар и овакво ...
Становници Ниша дугују више од 6 МИЛИЈАРДИ само за струју,
незапосленост у Нишу је катастрофална,
ајмо мало да будемо реални и објективни,
да ли је боље овако или никако ???

Тачно је да је Бенетон познат по мизерним платама и запошљавању деце,
али 'ајде макар да се надамо да ће коначно
инспекцијске службе почети да примењују Закон и овлашћења
и да кажњавају неодговорне послодавце,
не би ли их натерали да Закон примењују.
 
...a šta ti predlažeš...Ne valjaju naše lopurde, ne valja ni beneton...A radnici gladni...

.vidi ja sam ovde vec puno puta rekao da politicharima ne verujem ,neko je ovde pomenuo sistem ,treba menjati sistem tako da budemo sigurni da ce investicije dolaziti samo zbog obostrane koristi ,vishe nego bih voleo da u svakom gradu u Srbiji se otvori po jedan pogon nechega ,da se mladi zaposhljavaju tamo gde zive ,da tamo prave svoje porodice i dobijaju decu ,izvini ali me je vreme nauchilo da im ne verujem ne samo ovima nego i onima pre i ovima posle ....................
 
Ne bi, prvo se daje garancija državi, pa tek onda država daje pare.
To se zove obezbedjenje, na koje su domaći bizMismeni alergični, a firme sa dugogodišnjom tradicijom naviknute

.....pa koliko znam prvo se zavrshava posao pa se tek onda daje bankarska garancija za razvoj ,inache zashto bi im banka dala garanciju na vetar .......
 
Ne bi, prvo se daje garancija državi, pa tek onda država daje pare.
To se zove obezbedjenje, na koje su domaći bizMismeni alergični, a firme sa dugogodišnjom tradicijom naviknute

...naravno ali opet za to kriva drzava koja odredjuje pravila ,sve se ja slazem sa tobom ali tu je u vecini drzava kriva .....................zato sam i sad skeptik ..........................ako upali i svi budu zadovoljni nek traje sto godina ............
 

Back
Top