Има ли нешто добро код Вучића или власти?

ауторска тема

Било је толко тема о Вучићевим делима, углавном лошим или обећањима која нису испуњена - лажима ...
Да видимо шта је оно што је у време ове власти што подржавате и хвалите ?

-Рецимо новац који се добија за рођење првог детета па другог и тако редом...

Није тајна да ће прворођена дјеца од ове године добијати стимуланс од 500 000 динара У КЕШУ од државе и око 70 ваљда од града бар је тако у Новом Саду што се те помоћи од града тиче ...

за друго дете се добија 600 000 подењено ваљда на 24 рате... так ода за двоје деце рецимо се добије око милион и сто хиљадарки, нешто мало јаче...

С обзиром да нисам добио ништа 1996 а ни за друго дете скоро ништа , нека мала цифрица од града једнократна за друго дете је била више него симболична може се рећи да је ово добра стимулација .
Ок данас све много кошта, па ако су родитељи још и подстанари тим још више издатака а дете кошта знамо.... Па је онда данас више него одлична помоћ за родитеље када им капне за прво дете скоро 600 000 у кратком размаху и то на руке. 5 сомића јура скоро...
Није тајна да су неки ишли и на треће дјете или четврто ради новчаног стимуланса ...

-Има још нешто , што бих делимично похвалио . Србија је усвојила коначно закон о борцима и инвалидима рата ... Он је далеко од доброг. Али је ипак корак, Је.беш државу која не поштује своје борце они који су крварили гаће за њу. Такво нешто на добро не може да изађе, јер ако не поштујеш оне који су гинули за државу и давали свој живот , не можеш очекивати никаккав патриотски набој код нараштаја или спремност да се за своју државу гине . Када виде млађи нараштаји да им очеве не гледа власт и држава, они као синови сигурно не виде нешто што ће их у будућности чинити спремне да ... Мислиће ко је луд да гине док лопови се извуку и покраду државу...
Познато је свима да у хрватској су њихови тзв драговољци и учесници рата сви добро збринути, или пуно боље него у србији и то од давнина... Они ус за много мање крварења гаћа и те како се поотимали од државе за своја следовања... Нарочито им је популаран она пост ратни синдром...Док је Србија са тим каснила све до пре неких годину и по када је закон коначно... сада постоје и борачке легитимације.


Никада ми није било јасно рецимо позанто је да у Београду још од 1993 су учесници ратова с почетка деведесетих имали право на 50 % умањене рачуне за инфостан! Без обзира на лична примања.
Да, то је донлеа власт на челу са С Милошевићем , на локалу Београда, где је владао СПС...

Исти тај СПС је владао тада и у Новом Саду али то није донешено у оквиру локалне самоуправе па ни дан данас! У међувремену су пре неких 7 година можда и јаче борцима из Београда умањили тај попуст на Инфостан на 30 % , али га опет имају док борци из Новог Сада и даље немају никакве олакшице! Јесмо ли ми губави наспрам Београђана ? Јесмо ли ми мање крварили гаће наспрам тих првих фаворизованих Београђана ?
Ако ћемо реално у том рату код Вуковарске области 1991 највише је учествовао НОВОСАДСКИ КОРПУС самим тим највише и резервисти из тог корпуса...

За неупућене држава не признаје учешће у рату после 19. маја 1992 јер званично од тада се наводно повукао сваки припадник јна са територије БиХ , и настала је Војска Југославије. И ако смо ми код Дубровачког залеђа били доста после тог периода, јер смо обезбеђивали војсци републике српске да формира своје јединице почетком рата у БиХ на територији код Требиња... Део од 19. маја па до Септембра ми ниеј признат јер не смеју кажу...

Оно пре тога је признато. (део ратовања у Р Српској у ово се не убраја а био сам добровољно од 93 до 95 ) Учеђће на Косову се признаје.


Како год закон нови постоји какав је такав је има неких и олакшица увденне су неке и борачке пензије после 60те године... Још је то веома лоше али је кажем корак. Док ово око инфостана не спада у те државне одлуке и закон већ у домен ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ ... Е то ми никад неће бити јасно .
Дакле ми борци из Новог Сада смо ниже категорије од привилегованих Београђана. Или ако бих рецимо одселио у Бг ја бих имао умањење за инфо стан....Ови у Београду одговарају па за то нисмо криви ми него ваша локална самоуправа!

Чекај па те 1993 када је то донешено за град Београд иста је власт била у Бг и НС, исто је и данас. СНС тамо СНС вамо....И за време жутих у БГ су борци имали умањене рачуне за иифо стан...

Задњих година почеле су и друге локалне самоуправе да то уводе, па није тајна да то има и у другим градовима у Србији. Али у новом Саду не! Зашто ? Јел им можда Чанак (који је увек овде у коалицији са СНС) то не доппушта ? Јел њему сметају борци из Новог Сада ?

Ај да чујем и Вас јел имате ви нешто што подржавате рецимо као ја тај пример са стимулансом зарађање потомства у Србији ?

Хвала власти за то. За дјецу , јер нас поби бела куга... И нека нам се рађају што више... Ипак за разлику од Тадића и претходника код ове власти бар та помоћ око потмоства је нешто што их идзваја зар не.... Па и какав такав закон о борцима и инвалидима... За време тадића динкића и дрогаша чеде јовановића , нико није хаја за борце...

Да Вас чујем ...

Znaci za 12 godina vlasti oni su OD MOJIH PARA (znaci iz budzeta) odvorili neke pare za prvorodjenu decu, i KONACNO doneli zakon o prvoborcima, koliko znam tek nedavno su to doneli?

Izvini, ZA 12 GODINA VLASTI, to je 16% hebenog prosecnog ljudskog veka, oni su uradili SAMO TO DOBRO?

A GDE JE ONO LOSE STO SU URADILI? Nece stati u post lista zlocina koje su pocinili.

Sto ne abolira one vlasti pre njih, znaci ZUTU BANDU, a jos manje abolira ISTE OVE BANDITE koji su vladali i 90-tih, STO SVI KAO DA STE VOLSEBNO ZABORAVILI?

HEBOTE, SPS, JUL, SPO I SRS, DANAS JE TO SNS, VLADALI SU 90-TIH GODINA I UNISTILI SRBIJU I SRPSKI NAROD, IZDALI KRAJINU I IZGUBILI KOSOVO I METOHIJU I KAPITULIRALI NA ISTOM TAKO STO SU POVUKLI VOJSKU ODANDE. TI ISTI VLADAJU DANAS - VUCIC SRS, DACIC SPS, VULIN JUL.

NARODE JEL' SU VAMA STVARNO VRANE MOZAK POPILE? HEBOTE PLASE ME S KOJIM BUDALAMA i GLUPACIMA ZIVIM U ISTOJ DRZAVI I KOJI GLASAJU I ODLUCUJU I O MOJOJ SUDBINI.

I onda se cudim kako nam to vladaju izdajnici i lopovi koji jedva da je koji zavrsio neku skolu?

IMATE LI VI LJUDI MOZAK, HEBOTE?
 
Do sada su porodice dobijale jednokratnu novčanu pomoć od 345.398 za prvo dete, i u jednakim mesečnim ratama 306.388 za drugo, 1.838.332 za treće i 2.757.498 dinara za četvrto dete.
Za drugo i treće dete rođeno od početka 2023. isplaćivana je i jednokratna pomoć od 115.132 dinara.


сада је од 2024 године дошло до повећања за прво дете па је износ 500 000 , а и други износи су се повећали...

Kapetane, jesi li ti istražio kako se tačno dobija ta jednokratna novčana pomoć?
 
Znaci za 12 godina vlasti oni su OD MOJIH PARA (znaci iz budzeta) odvorili neke pare za prvorodjenu decu, i KONACNO doneli zakon o prvoborcima, koliko znam tek nedavno su to doneli?

Izvini, ZA 12 GODINA VLASTI, to je 16% hebenog prosecnog ljudskog veka, oni su uradili SAMO TO DOBRO?

A GDE JE ONO LOSE STO SU URADILI? Nece stati u post lista zlocina koje su pocinili.

Sto ne abolira one vlasti pre njih, znaci ZUTU BANDU, a jos manje abolira ISTE OVE BANDITE koji su vladali i 90-tih, STO SVI KAO DA STE VOLSEBNO ZABORAVILI?

HEBOTE, SPS, JUL, SPO I SRS, DANAS JE TO SNS, VLADALI SU 90-TIH GODINA I UNISTILI SRBIJU I SRPSKI NAROD, IZDALI KRAJINU I IZGUBILI KOSOVO I METOHIJU I KAPITULIRALI NA ISTOM TAKO STO SU POVUKLI VOJSKU ODANDE. TI ISTI VLADAJU DANAS - VUCIC SRS, DACIC SPS, VULIN JUL.

NARODE JEL' SU VAMA STVARNO VRANE MOZAK POPILE? HEBOTE PLASE ME S KOJIM BUDALAMA i GLUPACIMA ZIVIM U ISTOJ DRZAVI I KOJI GLASAJU I ODLUCUJU I O MOJOJ SUDBINI.

I onda se cudim kako nam to vladaju izdajnici i lopovi koji jedva da je koji zavrsio neku skolu?

IMATE LI VI LJUDI MOZAK, HEBOTE?
прочитај тему опет

само добре ствари.

а њих је ето двије или једна... јер то што се даје дјеци иде од нашег буџета и наших пара.

дакле премало добрих ствари. удахни, не пјени...
 
прочитај тему опет

само добре ствари.

а њих је ето двије или једна... јер то што се даје дјеци иде од нашег буџета и наших пара.

дакле премало добрих ствари. удахни, не пјени...

Procitaj ti sta sam ja napisao.

Za 12 godina ti si naveo ove dve krajnje nebitne stavke (za situaciju u kojoj se drzava i narod nalaze)?

I striktno govoreci to nije dobro za DRZAVU - to je dobro za DEO LJUDI, one koji su bili u ratu 90-tih i one koji imaju dete. Ja to ne zovem dobrobit za drzavu.

Onda si mogao da navedes i ovakve stvari:
- dao stanove policiji po jako povlascenim cenama (zauzvrat ovi batinaju narod KOJI IH ZAPRAVO PLACA gore nego sto bi Siptari to radili)
- grade zgradurine sirom Srbije (citaj peru pare od kriminala uzurpirajuci zemljiste po gradovima i naseljima, plus unistise Srbiju kopaju gde im padne na pamet)
- otvaraju radna mesta (koja nas kostaju, NAS KOJI PUNIMO BUDZET, kao Sv. Petra kajgana - placaju do 144 hiljade evra subvencija PO JEDNOM RADNOM MESTU - pa za te pare mozes da dajes platu coveku 12 godina da nista ne radi, bolje bi bilo, da ne pominjem koji bi efekat bio da se te pare daju PRIVATNIM FIRMAMA ili POJEDINCIMA DA POCNU ILI UNAPREDE POSAO)


I da ne pisem vise, muka mi je kad pomislim kako nas sve unistavaju, a ovaj idiotski narod cuti i trpi. Na kraju se nametne jedini zakljucak da to i zasluzujemo, i ispadnu najpametniji oni koji su odavde otisli.
 
Procitaj ti sta sam ja napisao.

Za 12 godina ti si naveo ove dve krajnje nebitne stavke (za situaciju u kojoj se drzava i narod nalaze)?

I striktno govoreci to nije dobro za DRZAVU - to je dobro za DEO LJUDI, one koji su bili u ratu 90-tih i one koji imaju dete. Ja to ne zovem dobrobit za drzavu.

Onda si mogao da navedes i ovakve stvari:
- dao stanove policiji po jako povlascenim cenama (zauzvrat ovi batinaju narod KOJI IH ZAPRAVO PLACA gore nego sto bi Siptari to radili)
- grade zgradurine sirom Srbije (citaj peru pare od kriminala uzurpirajuci zemljiste po gradovima i naseljima, plus unistise Srbiju kopaju gde im padne na pamet)
- otvaraju radna mesta (koja nas kostaju, NAS KOJI PUNIMO BUDZET, kao Sv. Petra kajgana - placaju do 144 hiljade evra subvencija PO JEDNOM RADNOM MESTU - pa za te pare mozes da dajes platu coveku 12 godina da nista ne radi, bolje bi bilo, da ne pominjem koji bi efekat bio da se te pare daju PRIVATNIM FIRMAMA ili POJEDINCIMA DA POCNU ILI UNAPREDE POSAO)


I da ne pisem vise, muka mi je kad pomislim kako nas sve unistavaju, a ovaj idiotski narod cuti i trpi. Na kraju se nametne jedini zakljucak da to i zasluzujemo, i ispadnu najpametniji oni koji su odavde otisli.
ебеш државу која не поштује своје борце.

та на добро изаћи не може.
 
ебеш државу која не поштује своје борце.

та на добро изаћи не може.

A ova drzava ih postuje? Pa policija tukla i hapsila nase vojne invalide na protestima protiv ove izdajnicke i lopovske vlasti pre godinu dana ili cak i manje. Zakon su doneli pre neku godinu.

Tebi to postovanje boraca?

Vojska nam vise i nepostoji.

MI vise i nemamo drzavu, samo vi toga jos niste svesni. Kao sto niste bili svesni ni da SFRJ nije postojala vise vec 1971. godine, 1990. ste samo toga postali svesni svi.

Ili sto neko rece, a i ja sam to pisao sam pre: KAD I POSLEDNJOJ BUDALI BUDE JASNO O CEMU SE RADI, BICE PREKASNO. Vazi generalno za bilo sta, konkretno ovde ja mislim na stanje u kojoj se drzava Srbija nalazi.
 
I da ne pisem vise, muka mi je kad pomislim kako nas sve unistavaju, a ovaj idiotski narod cuti i trpi. Na kraju se nametne jedini zakljucak da to i zasluzujemo, i ispadnu najpametniji oni koji su odavde otisli.
covece, ministar informacija koji se ugajbljuje dok nas bombarduju - pa taj jos nije pokazao svoje najgore lice, a kada unisti srbiju do kraja bice kasno... meni su tek kasnije priznali da sam ispao pametniji, ali odmah nisu
 
Bolje se ti brini za Putina, poslušaj što kaže jedan od najvećih umova današnjice i ekspert za geostrateška pitanja i politiku:

Grlić Radman: Putin je u panici, ovo je njegov labuđi pjev. Dobro uvijek pobjeđuje

acbd5d8a-5d05-4d07-9dcd-10542a0a84a4.png
Sta se ti brines za Putina, imaju ih oni barem 10 u rezervi :mrgreen:
 
nema dobrih, sve je gore od goreg, npr.:
isproziva bogate da bi ih reketirao, evo nole dosao na red, mozda i zato sto mu je kosovo u srcu, pa zato smeta veleizdajniku

ОПОМЕНА? Вучић преко таблоида напао Ђоковића: Једини не плаћа порез у Србији! ФОТО

:rotf:
 
Dzukela *******a sve rasprodala i pokrala u Srbiji
e, ali kurir zna koliko % oni placaju?!

„ЂОКОВИЋ ЈЕДИНИ ИЗ ВЕЛИКЕ ЧЕТВОРКЕ НЕ ПЛАЋА ПОРЕЗ У РОДНОЈ ДРЖАВИ: Надал, Федерер и Мари дају својим домовинама од 30 до 56% зарада“, електронско и штампано издање „Курира“

da nisam i ja duzan neke pare vucicu? kuku-lele
 
e, ali kurir zna koliko % oni placaju?!

„ЂОКОВИЋ ЈЕДИНИ ИЗ ВЕЛИКЕ ЧЕТВОРКЕ НЕ ПЛАЋА ПОРЕЗ У РОДНОЈ ДРЖАВИ: Надал, Федерер и Мари дају својим домовинама од 30 до 56% зарада“, електронско и штампано издање „Курира“

da nisam i ja duzan neke pare vucicu? kuku-lele
Zvalonja je duzan nama pa ruzan.
 
Zvalonja je duzan nama pa ruzan.
ne znam kako misli da oporezuje dijasporu, ali izgleda da nema vise eu kredita donacija, a ni kinezi nece hteti da kreditiraju srbiju u natou

zato se ostrvljuje na nas koji zaradjujemo preko, muka naterala, srbija ide u bankrot vrlo brzo, oprostite se od svega sto vredi u srbiji od rudnika, eletroprivrede, telekomunikacija itd, sve rasqrcava kome stigne, duznicko ropstvo, velika beda, srbi kao nacija pred izumiranjem
 
Сад озбиљно, нису уведене санкције Русији, није признато Косово, граде се добри и братски односи са РС, промовише се политика државног јединства Срба, итд.

Значи, има позитивних ствари итекако.
 
Сад озбиљно, нису уведене санкције Русији,
osudjena rusija, podrzana ukrajina i oruzjem, sledece je slanje kontigenta kao partnerstvo za mir
није признато Косово,
jeste priznato, pravno-obavezao se sa sporazumom
граде се добри и братски односи са РС,
gradi se lopovska organizacija kradje glasova sa gradjanima iz rs
промовише се политика државног јединства Срба, итд.
preveslavanje u novu stranku, jer je sns korumpirao do srzi, trula je iznutra
Значи, има позитивних ствари итекако.
nula, srbiju zaduzuje za svoj lopovski klan milijardama koje nece imati ko da vraca, pa ce posle kosova morati da rasparcava i dalje, prepisuje rudnike, elektroprivredu, telekomunikacije, sve sto vredi - strancima
 
Poslednja izmena:
osudjena rusija, podrzana ukrajina i oruzjem, sledece je slanje kontigenta kao partnerstvo za mir
Ти боље знаш од Руса који кажу да није тако?

jeste priznato, pravno-obavezao se sa sporazumom
Када?
gradi se lopovska organizacija kradje glasova sa gradjanima iz rs
Аутошовинистистичка пропаганда.
nula, srbiju zaduzuje za svoj lopovski klan milijardama koje nece imati ko da vraca, pa ce posle kosova morati da rasparcava i dalje, prepisuje rudnike, elektroprivredu, telekomunikacije, sve sto vredi - strancima

Добро кад се пре нико није задуживао... :roll:
 
covece, ministar informacija koji se ugajbljuje dok nas bombarduju - pa taj jos nije pokazao svoje najgore lice, a kada unisti srbiju do kraja bice kasno... meni su tek kasnije priznali da sam ispao pametniji, ali odmah nisu

To je tuzno, i ja to nerado sebi priznam, ali onaj ko je otisao je ispao pametniji. Bar do sada. Sada vise nisam siguran da zelim negde da idem, jer je svuda haos i pale su sve maske, Zapad ce definitivno postati pakao za zivot, ako nista drugo zbog apsolutne kontrole (setimo se COVID-a i sta je radjeno u Australiji), zato moramo Srbiju da uredimo i unormalimo, pa da i vi mozete da se vratite i da zivimo kako treba.

Jedino mesto gde bih trenutno otisao da zivim je Rusija.
 
Narod ima za Zlatibor, za Kopaonik
Nisu tamo išli Švabo i Englez već naši što opozicija što pozicoja.

Dok su bili Žuti niko nije ni znao gdeje Zlatibor sem onih koji žive tamo
krac nismo znali..
s tom razlikom što je tad Zlatibor ličio na nešto a sad liči na betonski krac od 9 spratova pošto SNS šljam sve upropasti čega se dotakne pa i prirodu i planine
 

Back
Top