BENETTON U NIŠU - Da li je ovo uspeh ili totalni idiotizam srpskih vlasti ???

Pa nije zakon isti . Kad je Srbin poslodavac , i ak zaposli vise od 0 ;ljudi , ne moze da dobije nikako vise od 5000 po radnom mestu . Cisto da se zna . Stranci imaju prednost . Takodje , dobro je znati da po nepisanim pravilima ne moze da postoji ni jedan srpska banka u Srbiji .

Вала како су те српске банке редом пропадале и боље је тако.
 
Вала како су те српске банке редом пропадале и боље је тако.

To je ta cuvena bankarska skola Borke Vucic- 'Kade me predsednik zove da dam kredit nesposobnom preduzecu za isplatu zaostalih plata, ja to momentalno izvrsavam, kao covek koji brine o napacenom narodu, patriota'. More, ne da je te olos banke pune nesposobnjakovica trebalo upropastiti; trebalo ih je politi benzinom, opasati sa C4 i poslati prvim satelitom za svemir. Bagra drzavno-komunjarsko-nesposobno-populisticka.
 

sta reci..?? koga vesati..?? politicare ili tajkune...i jedni i drugi lopuze neopevane....mislim da ce morati doci na red opet neka nacionalizacija..
 
A kao drugo tih 9000 evra ce za nekih 48 meseci da se vrati u drzavnu kasu putem poreza na platu.

Ako uzmemo da će ljudi imati prosečne srpske plate, to je da kažemo (bruto) nekih 450e. Država uzima od toga 12% na ime poreza, to mu dođe 54e, što znači da će tu subvenciju od 9000e država kroz porez povratiti za nekih 14 godina.
Btw, šta bi sa izjavom istog tog Mlađe da je za otvaranje radnog mesta u Srbiji potrebno oko 5000e? Ispada da smo za te pare od subvencije mogli da zaposlimo skoro duplo više ljudi.
 
NIsam stigao da sve procitam na ovoj temi, ali mi se cini da niko ne pomenu da Nitex ima vlasnike kojima je oduzet posle rata. Mita Ristic je imao tektilnu fabriku u TOP 10 u Evropi, a ovi je sada krcme kao svoju dedovinu.
Bas me zanima da li Beneton zna da kupuje oteto, da ne kazem i prokleto.
Kada nas EU bude pricepila oko restitucije, bice veselo.

А то је један од услова који је СЕ поставио Институцији и верном му Санчу - Деда Мразу .....
 
Мали жути су немогући... они ће цео свет прегазити када је у питању било каква производња. Пре неки дан сам куповао женски прстен за неки поклон... и у екслузивној златари изваде кутијицу која је феноменално урађена споља са машницом, а унутра све "тапацирано" а машница се не одвезује него се затвара НА МАГНЕТ... и ја се одушевим и питам: који је геније ово смислио... а газда каже: па ко ће други него Кинез...ахаха...
Brate mili... Ali brate mili... :udriglavu:
 
Celokupan deal je nesto sto ce zauvek ostati pod velom tajni ali ...

1.u pitanju je Lon posao, sto podrazumeva uvoz svih potrebnih sirovina, masina, materijala ( do najmanjeg stavke) koji sluze iskljucivo za doradu i obradu tekstila, sa pravom iskljucivog koriscenja radne snage, uz prava i obaveze firme kao da je posao obavila van zemlje i BEZ OBRACUNAVANJA I PLACANJA POREZA NA PROMET USLUGA (sto naravno znaci da drzava nema apsolutno nikakve koristi od ovakvog povezivanja sa italijanskom firmom);

2. Formiranje bescarinske zone...sto se nadovezuje na prethodno navedeno;

3. Likvidiranje postojece formacije firme, tj. kretanje od nule...otpustanje postojecih zaposlenih uz potencijal ali ne i sigurnost davanja posla sadasnjim radnicima, koji hteli to ili ne mogu postaju bivsi (aktiviranje konkursa za nova radna mesta uz skoro sigurno smanjenje postojeceg broja ljudi).

4. Plate na nivou minimalca...15-ak hiljada za srednju, 20-25 hiljada za visoku strucnu spremu.

5. Posle ugovornog perioda, prekid saradnje izvestan obzirom na mobilnost uvezenih mashina i mogucnosti pojave novog trzista koji nudi jos povoljnije (izrabljivacke) uslove.


Dobro ili ne? Stvarno je jako tesko zakljuciti.
 

Back
Top