ZUBAR!

Jel vadjenje umnjaka kosta kao i vadjenje svakog drugog zuba ili postoji razlika? I da li je razlicita cena kod obicnog vadjenja i operacije?

A ako dodje do otoka posle vadjenja umnjaka, da li treba stavljati hladne obloge ili se uputiti zubaru, jer ja bas i ne shvatam sta znace moguce "komplikacije" jer imam strasan strah pa uvek mislim da preuvelicavam stvarno stanje?
 
Jel vadjenje umnjaka kosta kao i vadjenje svakog drugog zuba ili postoji razlika? I da li je razlicita cena kod obicnog vadjenja i operacije?

A ako dodje do otoka posle vadjenja umnjaka, da li treba stavljati hladne obloge ili se uputiti zubaru, jer ja bas i ne shvatam sta znace moguce "komplikacije" jer imam strasan strah pa uvek mislim da preuvelicavam stvarno stanje?

Cenovnik ekstrakcija zuba se ne formira na osnovu toga, koji je zub u pitanju, vec koliko je napora potrebno uloziti da bi se on izvadio. Tako, generalno, razlikujemo pored "obicne" ekstrakcije zuba, komplikovane ekstrakcije i hirurske ekstrakcije ( bez obzira na to koji je zub u pitanju). Da naravno, razlicita je cena kod ekstakcije i operacije. Ekstrakcija moze poceti kao obicna, preko komplikovane, i zavrsiti kao hirurska. To je jedan od nepredvidivih postupaka.
Ako dodje do otoka, sto je relativno normalna i ocekivana pojava (narocito kod hirurske ekstrakcije), preporuceno je stavljanje hladnih obloga (narocito u prvih 24h nakon ekstrakcije), konzumiranje hladnog u bilo kom obliku. Sto se tice tvoje dileme, da li stavljati obloge ili otici zubaru, i on sam ce te nakon ekstrakcije posavetovati sta ti je ciniti!
 
Не знам да ли сте писали већ о томе, али - колико дуго вам трају
беле пломбе!? Да ли је то нормално да пукну након годину дана?
 
Da li bi neko mogao da pomogne
Imam veoma malo preostalih svojih zuba, u donjoj vilici 5 prednjih u nizu a u gornjoj na desnoj starni 4 u nizu. Dolazim u Srbiju i moram nesto da uradim. Parcijalne proteze ili implanti. U Kanadi sam i nije mi lako da dolazim dva puta za implante ali nije neizvodljivo.
Koliko su dobre parcijalne u mom slucaju pogotovo za gornju vilicu

Hvala puno
 
Postovani,

Prije skoro tri mjeseca mi je izvadjen zivac iz zuba/donja desna 4.) i sve je bilo ok do unazad 10-ak dana.Naime,sada kada pijem ili jedem vrucu hranu,zub me uzasno pecka i skaklji.Snimak je pregledali 3-4 zubara,i vecina ih tvrdi da na zubu niti ispod njega nema nikakve upale.Samo oralni hirurg mi je rekao da bi on to za izvjesno vrijeme operisao,ali ni sam nije nacisto sta da operise,posto nema niti gangrene niti nekog procesa(samo je vilica cudnijih linija tj nekog mozaika na tom dijelu).
Zatim mi je zubarica skidala plombu sa 5.(do te 4.) uz anesteziju.To je bilo prije 5 dana.Od tada na toj strani imam blagi otok koji nikako da prodje.Stavljam hladne obloge. Danas mi je ukljucila Ceporex kapsule. Ona i dalje tvrdi da na 4.nema nikakv proces.
Zanima me da li je moguce da sam otekla od anestezije,jer me zaista nista ne boli pa cak ni ta 4.(koja reuaguje samo na vruce)????
Molim Vas vas savjet i misljenje.
PS:imam snimak od prije 7 dana,da li je potrebno da ponovno slikam?
 
Postovani,

Prije skoro tri mjeseca mi je izvadjen zivac iz zuba/donja desna 4.) i sve je bilo ok do unazad 10-ak dana.Naime,sada kada pijem ili jedem vrucu hranu,zub me uzasno pecka i skaklji.Snimak je pregledali 3-4 zubara,i vecina ih tvrdi da na zubu niti ispod njega nema nikakve upale.Samo oralni hirurg mi je rekao da bi on to za izvjesno vrijeme operisao,ali ni sam nije nacisto sta da operise,posto nema niti gangrene niti nekog procesa(samo je vilica cudnijih linija tj nekog mozaika na tom dijelu).
Zatim mi je zubarica skidala plombu sa 5.(do te 4.) uz anesteziju.To je bilo prije 5 dana.Od tada na toj strani imam blagi otok koji nikako da prodje.Stavljam hladne obloge. Danas mi je ukljucila Ceporex kapsule. Ona i dalje tvrdi da na 4.nema nikakv proces.
Zanima me da li je moguce da sam otekla od anestezije,jer me zaista nista ne boli pa cak ni ta 4.(koja reuaguje samo na vruce)????
Molim Vas vas savjet i misljenje.
PS:imam snimak od prije 7 dana,da li je potrebno da ponovno slikam?

Posaljite mi snimak na PP ako mozete nekako.
Posto vidim da ste novi napomenucu da je stavljanje snimaka na forum zabranjeno, znaci smeju da se iskljucivo salju u provatne poruke.
 
Pozdrav! U sklopu oralne higijene, jednom u 6 meseci odem na uklanjanje kamenca i mekih naslaga. Imam problema sa povlačenjem desni, mada su, pretpostavljam zbog fanatične higijene, desni i dalje ružičaste i ne krvare i ne bole. Do prošlog tretmana, uklanjanje kamenca/naslaga doktori su mi izvodili ultrazvukom. Međutim, prošli put doktor mi je sugerisao peskiranje, kao moderniju metodu. I tako me je "ispeskirao".

Rezultat mi se dopao, sam tretman traje znatno kraće od klasičnog ultrazvuka, manje je neprijatan, plus kamenac/naslage bivaju lakše uklonjene sa uskih proreza među zubima i ostalih mesta kojima ultrazvuk često ne uspeva da priđe.

Video sam da postoje podeljenja mišljenja o peskiranju, a neki stomatolozi tvrde da ga treba uzimati sa rezervom zbog, kako tvrde, oštećenja koje peskiranje može naneti zubnoj gleđi.

Molim prisutne stomatologe za stručnu pomoć i savet! U dilemi sam, rado bih ostao pri peskiranju zbog veoma povoljnog utiska koji je ostavio na mene; sa druge strane, ne mogu da totalno ignorišem izneta negativna mišljenja o njemu. I sad, pitanje - da li je peskiranje zaista opasnije po zubnu gleđ od ultrazvuka?
 
Postovani,

Prije skoro tri mjeseca mi je izvadjen zivac iz zuba/donja desna 4.) i sve je bilo ok do unazad 10-ak dana.Naime,sada kada pijem ili jedem vrucu hranu,zub me uzasno pecka i skaklji.Snimak je pregledali 3-4 zubara,i vecina ih tvrdi da na zubu niti ispod njega nema nikakve upale.Samo oralni hirurg mi je rekao da bi on to za izvjesno vrijeme operisao,ali ni sam nije nacisto sta da operise,posto nema niti gangrene niti nekog procesa(samo je vilica cudnijih linija tj nekog mozaika na tom dijelu).
Zatim mi je zubarica skidala plombu sa 5.(do te 4.) uz anesteziju.To je bilo prije 5 dana.Od tada na toj strani imam blagi otok koji nikako da prodje.Stavljam hladne obloge. Danas mi je ukljucila Ceporex kapsule. Ona i dalje tvrdi da na 4.nema nikakv proces.
Zanima me da li je moguce da sam otekla od anestezije,jer me zaista nista ne boli pa cak ni ta 4.(koja reuaguje samo na vruce)????
Molim Vas vas savjet i misljenje.
PS:imam snimak od prije 7 dana,da li je potrebno da ponovno slikam?

Molim nekog ko je zaista kompetentan kao npr.INDIGO da mi odgovori i da svoj savjet jer mene zaista pocinje hvatati panika.Posto na toj strani vec nemam 7 i 8 ne zelim da izgubim jos neki zub radi necije inertnosti(moje zubarice)!
Unaprijed se zahvaljujem,
 
Da li bi neko mogao da pomogne
Imam veoma malo preostalih svojih zuba, u donjoj vilici 5 prednjih u nizu a u gornjoj na desnoj starni 4 u nizu. Dolazim u Srbiju i moram nesto da uradim. Parcijalne proteze ili implanti. U Kanadi sam i nije mi lako da dolazim dva puta za implante ali nije neizvodljivo.
Koliko su dobre parcijalne u mom slucaju pogotovo za gornju vilicu

Hvala puno

Da bi odgovorio na ovo pitanje moram da imam mnogo vise informacija,snimak i klinicki pregled. U principu,(ukoliko je to moguce)skoro uvek je bolja solucija implant umesto proteze.
 
Postovani,

Prije skoro tri mjeseca mi je izvadjen zivac iz zuba/donja desna 4.) i sve je bilo ok do unazad 10-ak dana.Naime,sada kada pijem ili jedem vrucu hranu,zub me uzasno pecka i skaklji.Snimak je pregledali 3-4 zubara,i vecina ih tvrdi da na zubu niti ispod njega nema nikakve upale.Samo oralni hirurg mi je rekao da bi on to za izvjesno vrijeme operisao,ali ni sam nije nacisto sta da operise,posto nema niti gangrene niti nekog procesa(samo je vilica cudnijih linija tj nekog mozaika na tom dijelu).
Zatim mi je zubarica skidala plombu sa 5.(do te 4.) uz anesteziju.To je bilo prije 5 dana.Od tada na toj strani imam blagi otok koji nikako da prodje.Stavljam hladne obloge. Danas mi je ukljucila Ceporex kapsule. Ona i dalje tvrdi da na 4.nema nikakv proces.
Zanima me da li je moguce da sam otekla od anestezije,jer me zaista nista ne boli pa cak ni ta 4.(koja reuaguje samo na vruce)????
Molim Vas vas savjet i misljenje.
PS:imam snimak od prije 7 dana,da li je potrebno da ponovno slikam?
I ja bih voleo da pogledam taj snimak na Privatnim porukama,pa cu probati da vam pomognem savetima.
 
Postovani,

Prije skoro tri mjeseca mi je izvadjen zivac iz zuba/donja desna 4.) i sve je bilo ok do unazad 10-ak dana.Naime,sada kada pijem ili jedem vrucu hranu,zub me uzasno pecka i skaklji.Snimak je pregledali 3-4 zubara,i vecina ih tvrdi da na zubu niti ispod njega nema nikakve upale.Samo oralni hirurg mi je rekao da bi on to za izvjesno vrijeme operisao,ali ni sam nije nacisto sta da operise,posto nema niti gangrene niti nekog procesa(samo je vilica cudnijih linija tj nekog mozaika na tom dijelu).
Zatim mi je zubarica skidala plombu sa 5.(do te 4.) uz anesteziju.To je bilo prije 5 dana.Od tada na toj strani imam blagi otok koji nikako da prodje.Stavljam hladne obloge. Danas mi je ukljucila Ceporex kapsule. Ona i dalje tvrdi da na 4.nema nikakv proces.
Zanima me da li je moguce da sam otekla od anestezije,jer me zaista nista ne boli pa cak ni ta 4.(koja reuaguje samo na vruce)????
Molim Vas vas savjet i misljenje.
PS:imam snimak od prije 7 dana,da li je potrebno da ponovno slikam?
Nije potrebno ponovno slikanje zuba.
 
Pozdrav! U sklopu oralne higijene, jednom u 6 meseci odem na uklanjanje kamenca i mekih naslaga. Imam problema sa povlačenjem desni, mada su, pretpostavljam zbog fanatične higijene, desni i dalje ružičaste i ne krvare i ne bole. Do prošlog tretmana, uklanjanje kamenca/naslaga doktori su mi izvodili ultrazvukom. Međutim, prošli put doktor mi je sugerisao peskiranje, kao moderniju metodu. I tako me je "ispeskirao".

Rezultat mi se dopao, sam tretman traje znatno kraće od klasičnog ultrazvuka, manje je neprijatan, plus kamenac/naslage bivaju lakše uklonjene sa uskih proreza među zubima i ostalih mesta kojima ultrazvuk često ne uspeva da priđe.

Video sam da postoje podeljenja mišljenja o peskiranju, a neki stomatolozi tvrde da ga treba uzimati sa rezervom zbog, kako tvrde, oštećenja koje peskiranje može naneti zubnoj gleđi.

Molim prisutne stomatologe za stručnu pomoć i savet! U dilemi sam, rado bih ostao pri peskiranju zbog veoma povoljnog utiska koji je ostavio na mene; sa druge strane, ne mogu da totalno ignorišem izneta negativna mišljenja o njemu. I sad, pitanje - da li je peskiranje zaista opasnije po zubnu gleđ od ultrazvuka?

Peskiranje ili "air flow" metoda je jedan od nacuna uklanjanja pre svega mekih naslaga i pigmenracija na zubima,mada,ponekada moze da ukloni i deo tzv.cvrsth naslaga na zubima tj. zubni kamenac.Dok se ultrazvuk uglavnom,koristi za uklanjanje cvrstih naslaga tj. kamenca i tu daje bolje rezultate od peskiranja.Koja od ove dve metode licno vama treba i pogodnija je zavisi iskljucivo od vrsta naslaga koje nastaju na zubima i to prepustite odabir metode Vasem stomatologu.
A sto se tice stetnosti peskiranja mogu reci da i ultra zvuk moze da osteti zubnu gledj,ali ni peskiranje,ni UZ (*ukoliko se pravilno primenjuju i jedan i drugi aparat) nece ostetiti Vasu gledj u toj meri u kojoj pripodna remineralizacija ne moze da povrati ostecenu gledj na prvobitan nivo!
 
Molim nekog ko je zaista kompetentan kao npr.INDIGO da mi odgovori i da svoj savjet jer mene zaista pocinje hvatati panika.Posto na toj strani vec nemam 7 i 8 ne zelim da izgubim jos neki zub radi necije inertnosti(moje zubarice)!
Unaprijed se zahvaljujem,

Da li se taj uzasan bol na toplo smiri na hladno. Znaci ako posle toplog uzmete recimo hladnu vodu da li se bol smiri ili ne?
 
Ovako...
slikala sam cijelu stranu vilice na kojoj je problematicni zub i sve je ok...
kad pijem ili jedem nesto vruce ovaj zub(4.) mi trne i jako nelagodnu bol stvara...iza toga nista...ne boli niti kada ga kuckaju,ni on ni susjedni zubi...
na hladno uopce ne reaguje,kao niti na mlako,nego samo na vruce...
pre 5 dana mi je dr otvarala 5-icu do njega,skinula plombu da vidi ima li neki problem na 5-ici i sve je ok.samo sto mi je dala anesteziju jer se ja jako plasim...i od tada imam blagi otok na toj strani...
e sad je li otok od anestezije ili ove 4-ke...ne znam
PS:prije anestezije nije bilo otoka
 
Ovako...
slikala sam cijelu stranu vilice na kojoj je problematicni zub i sve je ok...
kad pijem ili jedem nesto vruce ovaj zub(4.) mi trne i jako nelagodnu bol stvara...iza toga nista...ne boli niti kada ga kuckaju,ni on ni susjedni zubi...
na hladno uopce ne reaguje,kao niti na mlako,nego samo na vruce...
pre 5 dana mi je dr otvarala 5-icu do njega,skinula plombu da vidi ima li neki problem na 5-ici i sve je ok.samo sto mi je dala anesteziju jer se ja jako plasim...i od tada imam blagi otok na toj strani...
e sad je li otok od anestezije ili ove 4-ke...ne znam
PS:prije anestezije nije bilo otoka

Mene zanima kada se na toplo javi bol, da li ako odmah nakon toplog sakund recimo uzmete hlado da li se bol smiruje.
 
Skidali su mi kamenac, kada sam stigao kuci video sam da mi je jedan zub (tj. desni oko njega i u korenu) potpuno krvav. Jel to normalno?

Dok je trajalo skidanje, na tom mestu sam bas i osetio jak bol.

Hvala i pozdrav
 
Skidali su mi kamenac, kada sam stigao kuci video sam da mi je jedan zub (tj. desni oko njega i u korenu) potpuno krvav. Jel to normalno?

Dok je trajalo skidanje, na tom mestu sam bas i osetio jak bol.

Hvala i pozdrav

Znaci da su ti upaljene desni. Sve ostalo je ok. Nastavi da ides na ciscenje jednom u 6 mseseci, peri zube i koristi konac.
 

Back
Top