Zrtva za svoj narod

Da li bi ste se zrtvovali za svoj narod i drzavu?


  • Ukupno glasova
    34
  • Anketa je zatvorena .

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.359
Muškarac (59), čiji identitet nije otkriven, trebao je da ode u penziju za šest meseci. On je skoro čitav životni vek proveo radeći u nuklearkama i znao je da odlazak u Fukušimu za njega, kao i za 49 ostalih, znači sigurnu smrt. Neki mediji su ih zbog toga već nazvali kamikazama, a neki herojima koji žrtvuju sve da bi spasili svoj narod...
Jedan Japanac koji se oprasta sa svojom cerkom, jer ide u sigurnu smrt radi buducnosti svog deteta, svog naroda, svoje domovine...

Veliki covek zaista.
Ovome su skloni altruisti i ljudi s jakom nacionalnom svescu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Muškarac (59), čiji identitet nije otkriven, trebao je da ode u penziju za šest meseci. On je skoro čitav životni vek proveo radeći u nuklearkama i znao je da odlazak u Fukušimu za njega, kao i za 49 ostalih, znači sigurnu smrt. Neki mediji su ih zbog toga već nazvali kamikazama, a neki herojima koji žrtvuju sve da bi spasili svoj narod...
Jedan Japanac koji se oprasta sa svojom cerkom, jer ide u sigurnu smrt radi buducnosti svog deteta, svog naroda, svoje domovine...

Veliki covek zaista.
Ovome su skloni altruisti i ljudi s jakom nacionalnom svescu.

Pitam se sta li o ovome misle nasi politicari - operisani od ljubavi prema svom narodu.

Па, и они приносе жртву - српски народ и државу, зарад интереса мафије из ЕУ.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Muškarac (59), čiji identitet nije otkriven, trebao je da ode u penziju za šest meseci. On je skoro čitav životni vek proveo radeći u nuklearkama i znao je da odlazak u Fukušimu za njega, kao i za 49 ostalih, znači sigurnu smrt. Neki mediji su ih zbog toga već nazvali kamikazama, a neki herojima koji žrtvuju sve da bi spasili svoj narod...
Jedan Japanac koji se oprasta sa svojom cerkom, jer ide u sigurnu smrt radi buducnosti svog deteta, svog naroda, svoje domovine...

Veliki covek zaista.
Ovome su skloni altruisti i ljudi s jakom nacionalnom svescu.
.

Срећа Јапанаца је да немају ЛДП и Наташу Кандић да им објасне како су ових у 50 људи кретени и будале и како узалудно иду у сигурну смрт ,као што су нама објаснили да су Србски хероји пуковник Миленко Павловић и Мајор Зоран Радисављевић ''узалудне'' жртве нато бомбардовања
 
Poslednja izmena od moderatora:
ko je to od politicara pokazao takvu hrabrost i ljubav prema svom narodu na taj nacin o kome ti pricas, pa izdvajas specijalno neke odredjene stranke?
inace vredjanje glasaca je zabranjeno bilo koja stranka da je u pitanju i to vrlo dobro znate svi ovde kad se bunite za vredjanje onih za koje vi glasate.

editovan je uvredljiv uvodni post mozete da nastavite.
 
ko je to od politicara pokazao takvu hrabrost i ljubav prema svom narodu na taj nacin o kome ti pricas, pa izdvajas specijalno neke odredjene stranke?
inace vredjanje glasaca je zabranjeno bilo koja stranka da je u pitanju i to vrlo dobro znate svi ovde kad se bunite za vredjanje onih za koje vi glasate.

editovan je uvredljiv uvodni post mozete da nastavite.

Da li je uvreda reci za nekog ono sto on jeste?
 
ko je to od politicara pokazao takvu hrabrost i ljubav prema svom narodu na taj nacin o kome ti pricas, pa izdvajas specijalno neke odredjene stranke?
inace vredjanje glasaca je zabranjeno bilo koja stranka da je u pitanju i to vrlo dobro znate svi ovde kad se bunite za vredjanje onih za koje vi glasate.

editovan je uvredljiv uvodni post mozete da nastavite.


đikiša ..... zbog šake nerašćišćene marihuane ode mu glava jer se nije dogovorio čiji je koliki procenat.

A "narod" osta tužan i nezadovoljan jer ne dobi svoju količinu praška..... nema veze .... sve je to završilo u džepu kod čeda praškić.....
 
Poslednja izmena:
Da li je uvreda reci za nekog ono sto on jeste?

nadji neki drugi povod da kritikujes LDP ili bilo koga drugog, koristis nesrecu u Japanu da zapocnes temu a nigde logicne veze, i ovi u Japanu su obicni hrabri ljudi nisu politicari...
ko je od politicara kao sto sam te vec pitala tako hrabro zrtvovao svoj zivot za spas Srbije/ a eto LDP nije? ja videh od 90-ih samo lopine koje su zrvovale Srbiju za sebe a ne sebe za Srbiju.
svi redom.
hrabrost koju koristis da zapocnes neku sasvim drugu temu u stvari, je hrabrost koja se ne srece cesto, to mogu posebni pojedinici i njih ima u svakoj zemlji..to nema veze sa politikom nego sa sa svakim covekom kao jedinkom.
 
nadji neki drugi povod da kritikujes LDP ili bilo koga drugog, koristis nesrecu u Japanu da zapocnes temu a nigde logicne veze, i ovi u Japanu su obicni hrabri ljudi nisu politicari...
ko je od politicara kao sto sam te vec pitala tako hrabro zrtvovao svoj zivot za spas Srbije/ a eto LDP nije? ja videh od 90-ih samo lopine koje su zrvovale Srbiju za sebe a ne sebe za Srbiju.
svi redom.
hrabrost koju koristis da zapocnes neku sasvim drugu temu u stvari, je hrabrost koja se ne srece cesto, to mogu posebni pojedinici i njih ima u svakoj zemlji..to nema veze sa politikom nego sa sa svakim covekom kao jedinkom.

Jel ti zaista ne vidis antipodnu vezu izmedju primera japanskog patriotizma i primera antinacionalizma koji daju LDP i DS, ili se pravis da ne vidis?
 
Uce nas da smo svi isti, da svi imamo iste predispozicije, ali stvarnost nas demantuje na svakom koraku.

Poznato je da su Japanci krem istoka, narod posebnih kvaliteta, neverovatne energije, smirenosti , izdrzljivosti i discipline.U ovom slucaju mozemo da govorimo o tim razlikama , onome sto ih izdize iznad ostatka sveta samo zato sto je to afirmativno. Kada bi smo na isti nacin ocenjivali nekoga iz nacija koje su doprinele malo ili nista svetu...to bi se smatralo pezorativnim i za svaku osudu.O tome ne sme da se govori.

Ima ovakvih licnih primera i u drugim narodima, ali mene najvise fascinira ta smirenost i razboritost koju oni manifestuju. I naravno, uopste ne ocekujem da ce posle ove katastrofe giganti automobilske ili elektronske industrije izmestiti svoja postrojenja u druge delove sveta gde je manji porez ili niza nadnica. Ne, oni ce ostati u svojoj zemlji i nju ekonomski iznova graditi. To je ono sto ih i cini vecima od ostalih svetskih multinacionalnih kompanija ili tajkuna koji stoje na celu istih.
 
Jel ti zaista ne vidis antipodnu vezu izmedju primera japanskog patriotizma i primera antinacionalizma koji daju LDP i DS? ili se pravis da ne vidis?

ajoj, ne filozofiraj nego reci gde se to Sloba zrtvovao za spas Srbije ili Seki? mislim, aman o cemu pricas?:dontunderstand:


to sto ti mislis da je nesto patriotizam mozda je u stvari ubijanje Srbije, ti ne shvatas i mislis da si u pravu...
stvarnost i ono sta nam se desava posle ludackih odluka vaseg "Slobe, slobode, velikog Vodja", vodjenih navodno cistim patriotizmom, demantuje tebe a ne mene :dash:
 
ajoj, ne filozofiraj nego reci gde se to Sloba zrtvovao za spas Srbije ili Seki? mislim, aman o cemu pricas?:dontunderstand:


to sto ti mislis da je nesto patriotizam mozda je u stvari ubijanje Srbije, ti ne shvatas i mislis da si u pravu...
stvarnost i ono sta nam se desava posle ludackih odluka vaseg "Slobe, slobode, velikog Vodja", vodjenih navodno cistim patriotizmom, demantuje tebe a ne mene :dash:

Видећемо шта ће се дешавати у стварности после ехпертских одлука ''ваших вођа''....
 
ajoj, ne filozofiraj nego reci gde se to Sloba zrtvovao za spas Srbije ili Seki? mislim, aman o cemu pricas?:dontunderstand:


to sto ti mislis da je nesto patriotizam mozda je u stvari ubijanje Srbije, ti ne shvatas i mislis da si u pravu...
stvarnost i ono sta nam se desava posle ludackih odluka vaseg "Slobe, slobode, velikog Vodja", vodjenih navodno cistim patriotizmom, demantuje tebe a ne mene :dash:

Ja sam ti dao primer japanskih samuraja. To je moj stav u vezi patriotizma. Sad me zanima sta vi mislite o tome? Jeli takav nacionalizam dobar ? Samo se znaci pitam sta vi DS i LDPovci mislite o tome. Ne vidim sta je u tome uvredljivo. Ako ima nesto, reci , da korigujemo.
 
ajoj, ne filozofiraj nego reci gde se to Sloba zrtvovao za spas Srbije ili Seki? mislim, aman o cemu pricas?:dontunderstand:


to sto ti mislis da je nesto patriotizam mozda je u stvari ubijanje Srbije, ti ne shvatas i mislis da si u pravu...
stvarnost i ono sta nam se desava posle ludackih odluka vaseg "Slobe, slobode, velikog Vodja", vodjenih navodno cistim patriotizmom, demantuje tebe a ne mene :dash:

Nije Sloba nijihov vođa... Njihov vođa je mlohi... Sad se sva retrogradna Srbija okuplja oko mlitavog...
 

Back
Top