Zorana Mihajlović formirala pokret, uz nju Dragan Šormaz i Stanislava Pak

Fino. Da li zaista mislis da bi nam dozvolili da budemo Madjarska, Poljska, Hrvatska? Uz sve to nemoj da zaboravis i nas srpski mentalitet.
Bi. To i žele i to će se kad tad i desiti. samo sve te zemlje imaju i nose svoje probleme. Mađari, poljaci, hrvati su takođe ponosni ljudi.

Vidi. To je to. Hteli ne hteli bićemo ubačeni i sijaćemo ljubičastom, narandžastom ili plavom bojom. Ali ne kažem da ja to prizivam. Samo kažem šta će se desiti.
1696077470611.png
 
Ђинђић је особа која се преиграла. Они су га створили, они су га лишили живота. Подсјећа ме на Стевицу Марковића и компањона му. Делон их је одвео у Фр. Увео их у "високо друштво" као је*аче бабурина. У једном моменту су помислили да је то екипа коју они, београдски шанери, могу "мусти", и добили су што их сљедује.
 
Još nisam našao osobu koja bi rekla 'Glasaću za Zoranu Mihajlović'.
Tipična dinkićevsko-snsovska škola. Lopov i oportunista kao i ostali u stranci, ali se izdvaja samo po tome što je izvisila u novo raspodeli funkcija, pa je sada odjednom postala poštena i svesna u kakvom se blatu i sa kakvim svinjama valjala.
I jedna od retkih nema falš doktorat .
 
Шта је то ђинђува конретно позитивно урадио за Србију осим што се закачио са својим Менторима са запада који су му на крају његовог,кратког али плодоносног Мандата(из западног Угла гледано),на крају и дошли Главе?
 
Шта је то ђинђува конретно позитивно урадио за Србију осим што се закачио са својим Менторима са запада који су му на крају његовог,кратког али плодоносног Мандата(из западног Угла гледано),на крају и дошли Главе?
u jbt čoveče. to može da kaže neko ko nije stajao na ulici i menjao marke, ko nije u benzinskim kantama uzimao benzin. Zbog tih promena izdejstvovao je ukidanje sankcija, Srbija sa CG je primljena u Ujedinjene nacije (mi čak nismo bili ni član UN !), on je svedočili su, radio danonoćno u svom kabinetu, stvari koje nismo videli, bilo je nužno uvesti promene, raditi sa ovim krelcima ministrima iz DOSa, sa strancima, spoljnu politiku je vodio i time se najviše zanimao, ali na žalost bilo je velikih otpora, iako se nisu slagali meni su tim Đinđić kao premijer i Koštunica kao predsednik bili najbolji mogući (za mene, kažem). Zašto sve to nije išlo, šta se sve dešavalo, kako su bezbednosne strukture ubijale sve to, zaista nisam upućena.

Možda naivno gledam, ali kao običan građanin tako sam sve to videla. Što se moje branše tiče, fakulteti su dobili veliki novac, plata na univerzitetu se višestruko povećala od 2000. postali smo deo Evropskih priojekata, počeli smo da putujemo i da dobijamo od EU sredstva za putovanja i međunarodnu naučnu saradnju. Došla je nova instrumentacija, naprosto smo se podigli iz pepela. Sve to do one krize 2008. Šta je tu ko uradio tačno ne znam.
 
Možda naivno gledam, ali kao običan građanin tako sam sve to videla. Što se moje branše tiče, fakulteti su dobili veliki novac, plata na univerzitetu se višestruko povećala od 2000. postali smo deo Evropskih priojekata, počeli smo da putujemo i da dobijamo od EU sredstva za putovanja i međunarodnu naučnu saradnju. Došla je nova instrumentacija, naprosto smo se podigli iz pepela. Sve to do one krize 2008. Šta je tu ko uradio tačno ne znam
Nakon njegovog atentata i streljanja su bukvalno dosta toga rasprodavali i privatizovali, i unistavali ona gnjida Dinkic se tu dobro ovajdio, uveo je i pdv takodje, poreze na imovinu tipa kuce, stanovi, garaze, kod mene toga nije bilo pre.
 
Bi. To i žele i to će se kad tad i desiti. samo sve te zemlje imaju i nose svoje probleme. Mađari, poljaci, hrvati su takođe ponosni ljudi.

Vidi. To je to. Hteli ne hteli bićemo ubačeni i sijaćemo ljubičastom, narandžastom ili plavom bojom. Ali ne kažem da ja to prizivam. Samo kažem šta će se desiti.
Pogledajte prilog 1419714

Nakon njegovog atentata i streljanja su bukvalno dosta toga rasprodavali i privatizovali, i unistavali ona gnjida Dinkic se tu dobro ovajdio, uveo je i pdv takodje, poreze na imovinu tipa kuce, stanovi, garaze, kod mene toga nije bilo pre.
Porezi na imovinu postoje svugde samo sto bi kod nas trebalo da bude minimalan s obzirom na primanja ljudi.
 
u jbt čoveče. to može da kaže neko ko nije stajao na ulici i menjao marke, ko nije u benzinskim kantama uzimao benzin. Zbog tih promena izdejstvovao je ukidanje sankcija, Srbija sa CG je primljena u Ujedinjene nacije (mi čak nismo bili ni član UN !), on je svedočili su, radio danonoćno u svom kabinetu, stvari koje nismo videli, bilo je nužno uvesti promene, raditi sa ovim krelcima ministrima iz DOSa, sa strancima, spoljnu politiku je vodio i time se najviše zanimao, ali na žalost bilo je velikih otpora, iako se nisu slagali meni su tim Đinđić kao premijer i Koštunica kao predsednik bili najbolji mogući (za mene, kažem). Zašto sve to nije išlo, šta se sve dešavalo, kako su bezbednosne strukture ubijale sve to, zaista nisam upućena.

Možda naivno gledam, ali kao običan građanin tako sam sve to videla. Što se moje branše tiče, fakulteti su dobili veliki novac, plata na univerzitetu se višestruko povećala od 2000. postali smo deo Evropskih priojekata, počeli smo da putujemo i da dobijamo od EU sredstva za putovanja i međunarodnu naučnu saradnju. Došla je nova instrumentacija, naprosto smo se podigli iz pepela. Sve to do one krize 2008. Šta je tu ko uradio tačno ne znam.
 
Bi. To i žele i to će se kad tad i desiti. samo sve te zemlje imaju i nose svoje probleme. Mađari, poljaci, hrvati su takođe ponosni ljudi.

Vidi. To je to. Hteli ne hteli bićemo ubačeni i sijaćemo ljubičastom, narandžastom ili plavom bojom. Ali ne kažem da ja to prizivam. Samo kažem šta će se desiti.
Pogledajte prilog 1419714
ova slika koju sam stavila je stara. I severna makedonija je članica NATO. A uskoro i Švedska i Finska.
 
Porezi na imovinu postoje svugde samo sto bi kod nas trebalo da bude minimalan s obzirom na primanja ljudi.
Da ali porez na imovinu tipa njive, sume je postojao i pre i to se uvek malo placalo ...porez na kuce i stanove nije postojao pre, kod mene u opstini to nije postojalo ni za vreme Milosevica ni za vreme Djindjica nego je uvedeno 2007-2008, za ostale opstine u Srbiji ne znam sta se placalo ili nije se placalo.
 
upravo. kažu ljudi iz DSa da par meseci pre smrti nije hteo sa Čedom da razgovara
Da. Jer je čedo udbe dobilo od udbe zadatak koordinacije sa zemunskim klanom - "posetioc šilerove" i koordinator strajka jso.

Na primedbu da ne treba da veruje čanku separatisti recimo u vladi odgovorio je "lako ću sa njim kada dodje vreme on je budala"

Jbg djindjo nije doslo vreme, čeda udbe su te smakla čim si javno za cnn i bbc obelodanio svoj plan za Kosovo u februaru 2002ge...ubijen si za nepunih mesec dana


Moro si ih se resavati pa onda plan. Imo si upozorenja djindjo ali nisi to shvatio dovoljno. Oni pokusaji ubistva tvog, atentati su bili upozorenje da te zele ubiti. Tada još nisi zvanicno izneo plan ali si javno na televiziji u intervjuima govorio o licemerima i laznim prijateljima u svjetu.

Jbg ubiše te, da Bogda im se sjeme ogubalo.
Mogo je djindja da ima svo bogatstvo i da ga boli kur da je sluso zapad ali je djindja imo KARAKTER!
 
Oni su uvek želeli dobro Srbiji i zato su toliko menjali stranaka, uvek u želji da daju sve od sebe i da budu tamo gde će moći da doprinesu, bla bla bla
uaaauuuuuuuu

da glasam za njih

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

fascinanatan je nedostatak stida na nasoj politickoj sceni

kao i broj onih koji ce poverovati i glasati za doticne

pa sps godinama ima oko 10 posto, oko 350 hilj osoba glasa za njih :sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
 
https://013info.rs/vesti/srbija/zor...-pokret-uz-nju-dragan-sormaz-i-stanislava-pak

“Srbija godinama stagnira na putu ka EU zato što trenutno stanje odgovara predsedniku države. Umesto da budemo zemlja čiste životne sredine, kvalitetne ekonomije, da živimo u zemlji optimizma u kojoj građani planiraju i grade svoju budućnost, doživeli smo da se danas ponovo priča o ratovima i sankcijama, nestašicama i inflaciji. Srbiji nije potrebno da predsednik i ministri degustiraju jeftini parizer i da ga nude građanima, već odgovorna socijalna politika koja će jemčiti sigurnost svakom od nas. Ako želimo napred, onda je vreme da se zahvalimo onima koji nas vuku u prošlost. Prošlost nije opcija”, zaključuje Mihajlović.


“Srbija godinama stagnira na putu ka EU zato što trenutno stanje odgovara predsedniku države. Umesto da budemo zemlja čiste životne sredine, kvalitetne ekonomije, da živimo u zemlji optimizma u kojoj građani planiraju i grade svoju budućnost, doživeli smo da se danas ponovo priča o ratovima i sankcijama, nestašicama i inflaciji. Srbiji nije potrebno da predsednik i ministri degustiraju jeftini parizer i da ga nude građanima, već odgovorna socijalna politika koja će jemčiti sigurnost svakom od nas. Ako želimo napred, onda je vreme da se zahvalimo onima koji nas vuku u prošlost. Prošlost nije opcija”, zaključuje Mihajlović.

Bivša ministarka i potpredsednica Vlade Srbije Zorana Mihajlović osnovala je pokret “Uvek za Srbiju”. U izjavi za Nova.rs ona je rekla da će njena politička organizacija biti otvorena za one koji dele viziju evropske Srbije, te da će nastojati da građanima i građankama predstave ideje koje će biti, kako navodi, alternativa istrošenim političkim stavovima.

Nakon povlačenja iz SNS, Mihajlović je najavila da postoji mogućnost da formira novu političku organizaciju. Prema saznanjima Nova.rs, nedavno je formiran pokret „Uvek za Srbiju“ koju će pored bivše ministarke i potpredsednice Vlade Srbije, činiti nekadašnja savetnica predsednika Srbije Stanislava Pak i bivši narodni poslanik SNS Dragan Šormaz.
Da uveliko traje formiranje pokreta svedoči i to što se već vode razgovori sa ljudima koji su predviđeni za poverenike, a na pitanje li će učestvovati na izborima, koji su najavljeni za 17. decembar, Mihajlović je za Nova.rs rekla da će odluku o tome doneti u narednom periodu i da bi trebalo sačekati da se najpre raspišu.

Na pitanje da li će u njen pokret činiti i nekadašnji članovi vladajuće stranke Dragan Šormaz i Stanislava Pak, ona je odgovorila:

„Da, Dragan Šormaz ima ogromno političko iskustvo i jasne stavove, kao i Pak, ali i pokret će činiti i Katarina Ilić, ekonomista i stručnjakinja za Kosovo, odnose sa Rusijom. Tu će biti i veliki broj ljudi iz Beograda, ali i ostalih delova Srbije. Našu političku organizaciju mahom će činiti ljudi željni promena, koji su stručni, iskusni, kao i ljudi koji do sada nisu bili u politici“, naglasila je ona.

Više informacija, kako ističe, znaće se u narednom periodu.

“Kad se sve dogovorimo, javnost će biti obaveštena. Ono što mogu da potvrdim jeste da je formiran pokret Uvek za Srbiju, koji predstavljam, sa željom da budemo alternativa istrošenim političkim stavovima koji, prema našem mišljenju, Srbiju guraju daleko od razvoja i demokratije. Nažalost, predsednik Srbije, Aleksandar Vučić je taj koji danas baštini i sprovidi ideje koje Srbiju vraćaju u period devedesetih. Sve čemu smo svedočili prethodnih dana pokazuje da se Srbija nije oslobodila radikalske politike koja nas decenijama gura nas u sukobe, izolaciju, zavađa nas sa komšijama i udaljava od Evrope i civilizovanog sveta”, rekla je Mihajlović.

Ona je dodala da će u narednom periodu javnost biti upoznata detaljnije o tome šta će biti fokus pokreta koji osniva.
“Uvereni smo da građanke i građani naše države žele da žive u uređenom sistemu u kom vlada transparenost i demokratija i u kojem institucije nisu u službi jednog čoveka i njegovih interesa. Srbija zaslužuje da bude deo Evropske unije kao država, evroatlanskih integracija. Srbija se koja se nalazi u srcu Evrope ima svoje prirodno mesto u EU, a njeni najbliži partneri moraju da budu razvijene demokratije. Srbija mora da se distancira od Moskve i uvede sankcije Ruskoj Federaciji. Ugledanje na autorkate i diktatore i preuzimanje njihovog modela ponašanja nas je dovelo do toga da nas u razvijenom svetu svi gledaju sa podozrenjem i sumnjom i zbog toga smo sve bliži sankcijama, mobilizaciji i ratnom stanju. Smatramo da je vreme da se oslobodimo onih koji nisu odmakli od ideja crveno-crne koalicije i koji nas neumorno pretvaraju u deleku periferiju Evrope. Srbija zaslužuje bolje”, podvlači ona.

Mihajlović je istakla da je neophodan zaokret u odnosima sa državama u regionu, koje vidi, kako kaže, kao najbliže partnere Srbije, kako danas, tako i sutra u Evropskoj uniji i u evroatlanskim integracijama. “Srbija godinama stagnira na putu ka EU zato što trenutno stanje odgovara predsedniku države. Umesto da budemo zemlja čiste životne sredine, kvalitetne ekonomije, da živimo u zemlji optimizma u kojoj građani planiraju i grade svoju budućnost, doživeli smo da se danas ponovo priča o ratovima i sankcijama, nestašicama i inflaciji. Srbiji nije potrebno da predsednik i ministri degustiraju jeftini parizer i da ga nude građanima, već odgovorna socijalna politika koja će jemčiti sigurnost svakom od nas. Ako želimo napred, onda je vreme da se zahvalimo onima koji nas vuku u prošlost. Prošlost nije opcija”, zaključuje Mihajlović.
*******************************************************************************************************************************************************************************************************
Ђе си досад била Зоки Зоруле? Ах, да са Вучлером. :namcor:

Šormaz, Zorule i Pak...
Zvuci kao špic napada Brodarca
...
 
On to neće moći više da fura. Razumem da je to za neobrazovanu publiku, ali svet se promenio. ZAto možda hoće što pre izbore, ali ta postavka je nemoguća.

To je ono kao kada krajem 80tih pada berlinski zid, Slovenci viču Evropa zdaj, a mi gledamo u Rusiju.. Sad, sentiment je jedno, ali potika drugo. Ne videti znake vremena je tragično. Posle kukamo kako su svi protiv nas. Don Kihot je to opisao davno. Ne uđeš u voz, a posle se žališ. No, svet je nemilosrdan.


Ceniš da ne možemo, nije to bilo pitanje ko je šta govorio, već ko je kakve planove imao

Recimo slovenačka služba, kao ekspozitura bnd je stvorila B92, dakle poenta je bila ko je bio namenjen za koloniju a ko za kolonijalnog posrednika
Ako znaš koja ti je uloga dodeljena imaš dva izbora da je prihvatiš ili da se boriš protiv

Na našu žalost ni Rusija nije imala bolju sudbinu i njima je rukovodio njihov "esdebe" dok je kod nas bio sukob između kos-a i esdebe-a
A danas imamo ovo, only in Serbia

F7MT7q3WEAATK2a.jpg
 

Back
Top