Znacenje jednog Boga u tri osobe

Bozja rec je jedini pravi i\zbor i ona kaz e da je Bozje ime JHVH Jehova

Јел то писало на стпском? Прочитај у оригинслу сем ако нису исфалсификовали Тору пророке и законе ЈС са српског па превели на старохебрејски мангупи једни!

Ова појава се зове lost in translation ili lost in selfmanipulation.....
 
Srecom nisam jer ona i ne zastupa Boga Jehovu
vi ste se odrekli pravog Boga
ni ne spominjete ga
niti mu se molite
i ne sledite ga
to su cinjenice
Sledite ljude i njihove filozofije i Vavilonska ucenja
Читав препис данашњег старог завета је настао у Вавилону са допунама током другог храма и Есена који би се ритуално прали после зваког записивања речи ЈХВХ да ли си се ти окупала толико пута колило си ово написала?
Имамо превод на грчки из хеленслог периода после освајања Александра Македонског и хеленизације Јевреја који више нису знали хебрејски нити арамејски.
 
Читав препис данашњег старог завета је настао у Вавилону са допунама током другог храма и Есена који би се ритуално прали после зваког записивања речи ЈХВХ да ли си се ти окупала толико пута колило си ово написала?
Имамо превод на грчки из хеленслог периода после освајања Александра Македонског и хеленизације Јевреја који више нису знали хебрејски нити арамејски.
gde nalazis te nebulozeu Vavilonu su nastala sva lazna ucenja trojstvo besmrtnost duse itd
a Bozja rec nema veze sa Vavilonom jer je istina
 
Читав препис данашњег старог завета је настао у Вавилону са допунама током другог храма и Есена који би се ритуално прали после зваког записивања речи ЈХВХ да ли си се ти окупала толико пута колило си ово написала?
Имамо превод на грчки из хеленслог периода после освајања Александра Македонског и хеленизације Јевреја који више нису знали хебрејски нити арамејски.
Овај наратив није одржив. Ајде да узмемо да је СЗ настао као одговор на трауму Вавилонског ропства како учи секуларна историја. Прво питање које се намеће јесте зашто онда Месопотамија у глобалу игра споредну улогу у причи израиљског народа. Помиње се понекад нпр. код Вавилонске куле и приликом Аврамог одласка из Ура Халдејског. Далеко већу улогу игра Египат. Главно ропство израиљског народа није вавилонско већ египатско. Послије изласка из Египта они добијају Закон и почиње прави развој њихове религије. Међутим сам Египат послије изласка није био честа пријетња израиљским државама уз понеки изузетак. Далеко веће пријетње су биле околне државе попут Моава, Амона, Филистеја и Сирије и наравно велике месопотамске силе Асирије и Вавилона које су и окончале независност Израиља. Зашто Египат онда? Једини логички закључак је да се заиста догодио излазак Израиља из Египта и да то није мит а то руши и причу да је СЗ настао послије Вавилона јер би онда фокус приче био на Месопотамији а не на Египту.
 
Овај наратив није одржив. Ајде да узмемо да је СЗ настао као одговор на трауму Вавилонског ропства како учи секуларна историја. Прво питање које се намеће јесте зашто онда Месопотамија у глобалу игра споредну улогу у причи израиљског народа. Помиње се понекад нпр. код Вавилонске куле и приликом Аврамог одласка из Ура Халдејског. Далеко већу улогу игра Египат. Главно ропство израиљског народа није вавилонско већ египатско. Послије изласка из Египта они добијају Закон и почиње прави развој њихове религије. Међутим сам Египат послије изласка није био честа пријетња израиљским државама уз понеки изузетак. Далеко веће пријетње су биле околне државе попут Моава, Амона, Филистеја и Сирије и наравно велике месопотамске силе Асирије и Вавилона које су и окончале независност Израиља. Зашто Египат онда? Једини логички закључак је да се заиста догодио излазак Израиља из Египта и да то није мит а то руши и причу да је СЗ настао послије Вавилона јер би онда фокус приче био на Месопотамији а не на Египту.
Зато што је то први пронађени примерак који постоји и уз каснији грчки са којег је преведен на све језике света.
Реч идоли и идолопоклонство нам је дошло са грчке верзије Библије намњене хеленизовсним Јеврејима у Грчкој.
Ја нећу улазити у причу да ли је нешто постојсло раније или не али оно што поседујемо доказано је то.
 
Овај наратив није одржив. Ајде да узмемо да је СЗ настао као одговор на трауму Вавилонског ропства како учи секуларна историја. Прво питање које се намеће јесте зашто онда Месопотамија у глобалу игра споредну улогу у причи израиљског народа. Помиње се понекад нпр. код Вавилонске куле и приликом Аврамог одласка из Ура Халдејског. Далеко већу улогу игра Египат. Главно ропство израиљског народа није вавилонско већ египатско. Послије изласка из Египта они добијају Закон и почиње прави развој њихове религије. Међутим сам Египат послије изласка није био честа пријетња израиљским државама уз понеки изузетак. Далеко веће пријетње су биле околне државе попут Моава, Амона, Филистеја и Сирије и наравно велике месопотамске силе Асирије и Вавилона које су и окончале независност Израиља. Зашто Египат онда? Једини логички закључак је да се заиста догодио излазак Израиља из Египта и да то није мит а то руши и причу да је СЗ настао послије Вавилона јер би онда фокус приче био на Месопотамији а не на Египту.

https://www.bbc.com/serbian/cyr/svet-65640302
 
И шта ми то показује? Никад нећеш имати сачуване оригиналне примјерке неког рада насталог у старом вијеку већ копије вијековима млађе.
Није то поента нити да Јевреји нису имали јаку усмену вероватно и писмену традицију пре вавилонске сеобе.
Међутим она добија своју форму најближу овој коју имамо у преписивачкој редакцији у Вавилону где су преписивачи подељени у неколико категорија према начину писања.

На пример неко каже да је злокобно тројство настало у Вавилону?
А коначни облик Библије и свега што на свету поседујемо датира најраније из вавилонских преписивачких школа.
Ја сад овде не браним тему својим мишљењем јер је то за тему небитно као и својим веровањем јер ни то није нешто што се доказује.
У периоду пре сеобе на територији древног Израела проналазе се многе паганске и идолске фигуре у периоду после Вавилона оне нестају.

Сам Стари Завет описује ову појаву код Јевреја али није томе придавано много значаја.

Што би било и нормално за потпуну христинизсцију Срба је било потребно скоро 700 година.

Није ни код Јевреја било другачије ово о чему причамо је свештеничко штиво свештеничких касти Израела која је наравно морала бити велика мањина у самом почетку до коначне генезе која би предстсвљала други храм.

Ја ксжем на њен одговор да је нсше православно учење и свих цркви надтало у Вавилону осим ЈС а сви преводимо СЗ примерак после Вавилона да не говоримо од после 3.-4 века.
 
Није то поента нити да Јевреји нису имали јаку усмену вероватно и писмену традицију пре вавилонске сеобе.
Међутим она добија своју форму најближу овој коју имамо у преписивачкој редакцији у Вавилону где су преписивачи подељени у неколико категорија према начину писања.
Не, она је ту форму имала и раније. Најстарије ПРЕЖИВЈЕЛЕ КОПИЈЕ потичу из тог периода и каснијих периода.

На пример неко ксже да је злокобно тројство настало у Вавилону?
То је будалаштина.

Ја сад овде не браним тему својим мишљењем јер је то за тему небитно ксо и својим веровањем јер ни то није нешто што се доказује.
У периоду пре сеобе на територији древног Израела пронслазе се многе паганске и идолске фигурре у периоду после Всвлона оне нестају.
И не знам шта је ту чудно кад и Св. Писмо каже да је тако било. Вавилонско ропство је била кулминација тог отпадништва и својеврсни ресет тако да је јасно зашто су Израљци по повратку били опрезнији да опет не скрену са правог пута.
 
Заборавио човек на Мојсија и скривене таблице закона на камену...
Ја не знам који је ваш проблем? Говоримо о живим материјалним преписима Библије са којих су све хришћанске заједнице света превели Библију на све језике?
Нико није преводио законе са Мојсијевих камених таблица исписаних Божијом руком.
 
Ја не знам који је ваш проблем? Говоримо о живим материјалним преписима Библије са којих су све хришћанске заједнице света превели Библију на све језике?
Нико није преводио законе са Мојсијевих камених таблица исписаних Божијом руком.
Не знаш ни који је твој...

Први превод на старогрчки у историји је био фараоном Птоломејем Филаделфом 16 векова после Мојсија...

А и Мојсије је писао о догађајима 40 векова пре њега без икаквих материјалних доказа, па је опет све тачно у реч...

Ко да Бог не може да сачува све оно што треба да знамо, без икаквих људских писанија...
 
Далеко већу улогу игра Египат. Главно ропство израиљског народа није вавилонско већ египатско. Послије изласка из Египта они добијају Закон и почиње прави развој њихове религије.

Zato sto su te tekstove pisali masoretski Jehovinci, jevrejski zastupnici Jehove. Jevrejska religija je bila politeisticka, imali su Bala, i Ela, i ovog Jahvea, Mojsije je obozavao Zmiju, panteon bogova kojim neki glavni zapovjeda, itd. Ali u neka doba pod pritiskom monoteizma su se fokusirali na Jahvea i Mojsija, i to je 11. vijek, moderno doba.
 
Poslednja izmena:

Back
Top