Da li Jevreji, Hriscani i Muslimani veruju u istog Boga?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.617
Da li Jevreji, Hriscani i Muslimani veruju u istog Boga ?
Bio sam na jednom seminaru gde se....dobro sada to nije ni vazno, bio je tamo neki protestanski svestenik i njemu sam postavio ovo pitanje, a on pocne da citira Bibliju, ponovo mu postavim isto pitanje, a on opet poceo da baca citate.

Jer ako Jevreji, Hrsicani i Muslimani veruju u istog Boga, tek onda nastaju problemi, jer onda ispada da je Bog prvo napravio savez sa Jevrejima, a posle nekoliko hiljada godina, formirao Isus i nastalo hriscanstvo, da bi se 700 godina kasnije Bog javio Muhamed da stvori novu religiju islam, posle svi ratuju protiv svih ?
- Ako Jevreji , Hricani i Muslimani ne veruju u istog Boga, onda ima tri Boga ?
Tu sada ide milion pitanja, kako i zasto...

To je rekao bi muslimanski POV iliti ugao gledanja jer jedino njima odgovara situacije gde je to jedan te isti bog onda je pričao jedno ali evo sad kaže da je ovaj naš poslednji prorok,molim lepo.Jevreji bi da se ratosiljaju i hrišćana i muslimana tj.njihovog verovanja jer su u fazonu to je naš bog i naša religija smislite svoju religiju nemojte da se šlepate uz našu,hrišćani veruju da je njihov bog ili sin božji(ova dilema je ludački komplikovana) Jevrejin Isus iz Nazareta tako da njima je više nego logično da se nadovezuju na judaizam i na kraju muslimani kažu sve je to tako bilo(uz gomilu korekcija pre svega oko toga da je Isus bio omiljeni božji poslanik a ne sin božji do toga da nije razapet nego ga je u posl.momentu bog uzeo gore na nebo) ali evo ovaj naš je sad poslednji i praktično naša vera je pobedila.Da svi oni pričaju o istom deda mrazu na kraju dana svako iz svoje agende

Da li Jevreji, Hriscani i Muslimani veruju u istog Boga ?
Bio sam na jednom seminaru gde se....dobro sada to nije ni vazno, bio je tamo neki protestanski svestenik i njemu sam postavio ovo pitanje, a on pocne da citira Bibliju, ponovo mu postavim isto pitanje, a on opet poceo da baca citate.

Jer ako Jevreji, Hrsicani i Muslimani veruju u istog Boga, tek onda nastaju problemi, jer onda ispada da je Bog prvo napravio savez sa Jevrejima, a posle nekoliko hiljada godina, formirao Isus i nastalo hriscanstvo, da bi se 700 godina kasnije Bog javio Muhamed da stvori novu religiju islam, posle svi ratuju protiv svih ?
- Ako Jevreji , Hricani i Muslimani ne veruju u istog Boga, onda ima tri Boga ?
Tu sada ide milion pitanja, kako i zasto...
Ne veruju i nema tri Boga.

Back