Zmnica - ušteda ili luksuz

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
gledam žena kako se zlopate sa ajvarima, paprikama, krastavcima....
io računam - nije uopšte jeftin a ni nužan hobi
jer ono ajvar, kisela paprika, turšija - ne moraju da jednu - nisu osnovne živte namirnice
nego, jeli spremate zimnicu (kratkosilazni akcenat na prvo i) i ZAŠTO?
jel vam se isplati il čisto što se valja?
 
gledam žena kako se zlopate sa ajvarima, paprikama, krastavcima....
io računam - nije uopšte jeftin a ni nužan hobi
jer ono ajvar, kisela paprika, turšija - ne moraju da jednu - nisu osnovne živte namirnice
nego, jeli spremate zimnicu (kratkosilazni akcenat na prvo i) i ZAŠTO?
jel vam se isplati il čisto što se valja?

Definiši "osnovne životne namirnice"
Meni je zimi ajvar jedan od retkih oblika povrća koje praktično svakodnevno jedem. Svuda piše da treba jesti ne znam koliko (5?) komada povrća ili voća dnevno, jer se dobijaju vitamini, celuloza i ostalo, tako da neko voće i povrće mora da spada u tu kategoriju osnovnih životnih namirnica. A kada u januaru odem u megamarket i vidim cene prisutnog uvoznog povrća sa južne hemisfere, nema šanse da ijedno kupim. Tako da ili treba spremati i jesti povrćke za zimnicu, ili nema izbalansirane ishrane... :neutral:
 
Pa konstatacija je dobra, jjbg, ali voce i povrce kupujem svakodnevno, pa se zavaravam periodicno, a ovo je u cugu :lol:

Hmm... ja i druge stvari često kupujem u cugu (tj. u sezoni), npr. sveske i olovke u avgustu kad su akcije za školski pribor, a ostavim posebno i neke pare za sajam knjiga jer tamo ima popusta (dva puta sam kupovao enciklopedije po popustu od 50 odsto).
 
I ako znamo da je tegla krastavcica 150 din, a 1 kg svezih 70 din od kojih se napuni 3 tegle, onda je to usteda a ne luksuz otprilike 1:6 u korist zimnice

:ok:prosta racunica da je usteda..i samo uporediti koja je cena tih hemija koju prodaju a sa domacim se ne moze porediti..ja sam samo alergican na one dembele koji zagrizeno samo misle na dupe i zive od-do..samo misle da ne ostanu zimi gladni..a nikad to povrce sveze ne jedu
 
Luksuz sigurno nije. Jukie, Vexy i Marge su opisali najvažniji deo. Pitanje je samo da li se ima dovoljno vremena za zahtevniju zimnicu tipa ajvar, pinđur i slično. Meni su obavezni turšija i kiseli kupus, a krastavčiće kupujem jer je prošle godine bilo oko 100din/kg onih baš sitnih. Prošle godine sam pekla papriku, ajvar kupovala, a ove sam za sada obarila papriku i uveliko je tamanimo. Prošlih godina je paprika bila skupa ko vosak, pa je većina boljih domaćica od mene kupovala ajvar. A obožavam i ukiseljene sitne glavice luka. Prošle godine sam i samlela svež paradajz i ostavila ga u zamrzivač da ga kombinujem sa prazilukom tokom zime,a to ne možeš da kupiš u Tempu.
 
gledam žena kako se zlopate sa ajvarima, paprikama, krastavcima....
io računam - nije uopšte jeftin a ni nužan hobi
jer ono ajvar, kisela paprika, turšija - ne moraju da jednu - nisu osnovne živte namirnice
nego, jeli spremate zimnicu (kratkosilazni akcenat na prvo i) i ZAŠTO?
jel vam se isplati il čisto što se valja?

ovaj..
je l' te napala tastatura il' šta ti je?

@tema
ne znam da l' se isplati,
al' mamin ajvar je najlepši :heart:
 
Nema kupovne zimnice da valja osim bakine tajne koja je prilicno skupa
20090212_0442.jpg
 
slažem se
ne postoji dobar ajvar osim bakine tajne
a on je prilično skup
kupljeni krastavčići su Ok, ostale stvari ne
ipak, cele zime postoji svež kupus (moja deca pa njega najviše vole) i krastavac (i to jedu)
zelene salate takođe
sećam se nekih vremena kad je pojava zelene salate na pijacama za mene bila znak da je proleće došlo...sad nije tako...
ja se ne smaram spremanjem previše zimnice, jer iako je znatno isplatljivija no kupljena, nema razloga da ostavljam ono što neće biti pojedeno (eno još imam 2 tegle ajvara od prošle godine), proletos sam bacila netaknutu turšiju....ipak i sada sam je ostavila, istina mnogo manje, koliko da ne budem bez nje ako nam se (mm i meni jer deca je ne vole) prijede....ajvar, pinđur i ljutenicu ostavljaju svekrva i mama, krastavčiće ću da kupim ako nam se budu jeli....
 
gledam žena kako se zlopate sa ajvarima, paprikama, krastavcima....
io računam - nije uopšte jeftin a ni nužan hobi
jer ono ajvar, kisela paprika, turšija - ne moraju da jednu - nisu osnovne živte namirnice
nego, jeli spremate zimnicu (kratkosilazni akcenat na prvo i) i ZAŠTO?
jel vam se isplati il čisto što se valja?

Kakva je to porodica bez domaće zimnice? :think:
 
Definiši "osnovne životne namirnice"
Meni je zimi ajvar jedan od retkih oblika povrća koje praktično svakodnevno jedem. Svuda piše da treba jesti ne znam koliko (5?) komada povrća ili voća dnevno, jer se dobijaju vitamini, celuloza i ostalo, tako da neko voće i povrće mora da spada u tu kategoriju osnovnih životnih namirnica. A kada u januaru odem u megamarket i vidim cene prisutnog uvoznog povrća sa južne hemisfere, nema šanse da ijedno kupim. Tako da ili treba spremati i jesti povrćke za zimnicu, ili nema izbalansirane ishrane... :neutral:

pa baš pržena parika s sto kila ulja i nije među tih 5 zdravih i nužnih povrćki


simple as that
 
E paradajz u flasi retko ko zna da napravi a to je zimi zdravlje samo tako..to ne moze da se kupi:aha:
Naš se trenutno inkubira ili kako se to već zove
u svakom slučaju treba jedno vreme da odstoji tako u flašama pre nego što može da se koristi (a i svi oni koji nisu bili pravilno hermetički zatvoreni razviju vidljivu kulturu buđi pa znaš odmah da ih baciš umesto da prvo probaš)
 

Back
Top