Život Hrvata u Vojvodini: Razbija im se i pljačka imovina, ostaju bez posla, trpe uvrede i napade

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ima i naucni pristup. uradis dnk testiranje na recimo 500 markera i u bazi podataka pronaci ces ko su ti bliski pojedinci i iz kog kraja Balkana, Evrope... profilise se rod i tacno znas odakle je kroz istoriju isao tvoj muski Y hromozom. a ima iznenadjenja, ja sam bio iznenadjen al ne i uvredjen..
Nista DNK ne znaci. Crnac koji se rodi u Srbiji je Srbin. On prica savrsen srpski a ne swahili. On jede srpsku hranu. Navikao se na srpsku klimu. Coveka odredjuje njegov zivot i kultura a ne gen.

Crnac koji je rodjen u Srbiji ovde ima lanac prijatelja, koje poznaje ceo zivot, sa kojima moze da se druzi, da prepricava dogadjaje. Kada sedne u lokalnu kafanu on se oseca prijatno kao kod kuce.

Crnac ode u Kongo odakle ima poreklo, sedne u kafanu i oseca se kao stranac.

Srbin kada ode u Nemacku moze da ima novca, ali ce uvek biti gradjanin drugog reda jer ne zna nikog tamo. Nema prijatelja iz detinjstva. Nema poznatih ljudi na ulicama.

Hrvata je sve manje u Srbiji jer je ekonomija losa pa odlaze za nekim boljim zivotom kao i iz Hrvatske.
 
Ti si Srbin. Imas srpski mentalitet. Cist Srbin tamo nekog hrvatskog porekla. Kao srpske ustase, oni su Hrvati srpskog porekla.

Pa imam poreklo da i madjarsko mozda jos vise. Plus sam B- znaci neki potomak Atile Huna, zato sam nekad tako zajeban hehe.

Al mogu biti i Srbin sto da ne. Nemam nista protiv.
 
Pa imam poreklo da i madjarsko mozda jos vise. Plus sam B- znaci neki potomak Atile Huna, zato sam nekad tako zajeban hehe.

Al mogu biti i Srbin sto da ne. Nemam nista protiv.
Poenta i jeste u tome da smo mi bili zreli za jednu drzavu. Samo su Srbi bili zbog ratova desetkovani. Da ih je bilo 20 miliona ko je sledovalo sada bi ceo Balkan bila jedna velika Jugoslavija. Svi bi bili Jugosloveni, plate bi bile 1500 eura i bili bi posle velikih drzava najjaca evropska sila.

Ali pobedili su regionalizmi jer Srbi nisu imali dovoljno snage.

Sada to opstaje sve u mentalitetima medju kojima nema skoro nikakve razlike.

Zato svako moze da bude sta hoce, a razvila se zestoka segregacija na sitrnim kulturnim razlikama. Pogotovo se to vidi u jeziku gde je jasno da postoji u stvari jedan jugoslovenski jezik.

A ti ako imas i madjarske krvi onda si mi jos drazi Srbin. :D
 
Боље и то, него Хрват... :lol:
:hahaha:
Nemam nista protiv da bilo ko bude bilo sta dok je normalan. U principu mi svi i jesmo normlani ali kad nastane ratna psihoza i energija rulje i linca Hrvati postaju ustase, Srbi cetnici, Madjari hortijevci i slicno.

Takva nam je sudbina pa nas glupe zloupotrebljavaju strane sluzbe. Vrte nas oko malog prsta.

A evo posle 30 godina klanja... stanje sve gore... ljudi sve manje... a vi se sad delite na Hrvate Srbe...

Pa i ti Srbi nisu cvecke.. koliko su materijalne stete naneli Hrvatskoj... koliko smo pobili Hrvata? Mi njih.. oni nas.. granica ista.. ljudi manje.. steta ogromna...
 
Nista DNK ne znaci. Crnac koji se rodi u Srbiji je Srbin. On prica savrsen srpski a ne swahili. On jede srpsku hranu. Navikao se na srpsku klimu. Coveka odredjuje njegov zivot i kultura a ne gen.

Crnac koji je rodjen u Srbiji ovde ima lanac prijatelja, koje poznaje ceo zivot, sa kojima moze da se druzi, da prepricava dogadjaje. Kada sedne u lokalnu kafanu on se oseca prijatno kao kod kuce.

Crnac ode u Kongo odakle ima poreklo, sedne u kafanu i oseca se kao stranac.

Srbin kada ode u Nemacku moze da ima novca, ali ce uvek biti gradjanin drugog reda jer ne zna nikog tamo. Nema prijatelja iz detinjstva. Nema poznatih ljudi na ulicama.

Hrvata je sve manje u Srbiji jer je ekonomija losa pa odlaze za nekim boljim zivotom kao i iz Hrvatske.
lupas k'o otvoren prozor. dnk skoro sve znaci nego ti citas samo blic i kurir. nikad taj crnac ili arapin ne moze biti Srbin.
 
Sve je to diskutabilno. Da li si siguran da su to cinili hrvati ili hrvatizovani Srbi?
Небитно.
Хрватизовани Србин је Хрват; и чинио је то у име НДХ и нацистичке идеологије те "државе".
Прво си човек, ваљда?
 
E tuto dvoličnjaku matori,ko vas bugare ne zna skupo bi vas dao
Kad god je bilo nekih sranja uvek ste Srbima zabijali nož u leđa i opet vas niko u Srbiji ne dira
Evo,vidi ko je dvulican.U bugarskom jeziku ne postoji uvredljiva rec za Srbin,dok ovde na Krst. su meni i moj narod hiljada puta zvali Tuta.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top